Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona

Luteina a bóle brzucha

Polecane posty

Gość Ona

Cześć. Od pół roku staramy się z mężem o dziecko. Od tego czasu mam bardzo silny ból piersi, mdłości i bóle głowy, które zaczyna się tuż po owulacji. Z tego powodu dostałam od lekarza luteinę dopochwowo 2x1 od 16 do 25dc. Dzisiaj mam 23dc i od rana czuje delikatne bóle brzucha, jak na miesiączkę. Czy podczas brania luteiny zdarza się, że mogą pojawić się bóle brzucha? Zawsze myślałam, że luteina jest po to, żeby zapobiegać skurczom. A może się udało i bóle te zwiastują ciążę? Miała tak któraś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gsisjsjosne

Luteina,  z tego co wiem, wywoluje miesiaczke jesli nie ma zaplodnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Na bóle brzucha dostałaś luteine? Bo ja wprost przeciwnie, mam wrażenie ze to luteina powoduje (takie troszke miesiączkowe) dolegliwości. Jeśli mnie bardzo boli biorę nospe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 minut temu, Gość gsisjsjosne napisał:

Luteina,  z tego co wiem, wywoluje miesiaczke jesli nie ma zaplodnienia

Nie całkiem tak to działa. To syntetyzowany progesteron który pomaga w implantacji zarodka Jeśli doszło do zapłodnienia. Wspomaga przyrost endometrium  i łatwiej się zygocie wczepić.

Podobnie rzecz dzieje się u kobiet W 2 fazie cyklu które mają wystarczająco Progesteronu. Kiedy Organizm zajarzy że nie dojdzie do zapłodnienia poziom progesteronu drastycznie spada, wtedy występuje miesiączka. Dlatego tez luteine bierze się przez 10 dni żeby osiągnąć optymalną wysokośc Progesteronu a potem spadek (z odstawienia) który wywoła miesiączkę

autorko, kiedy występuje u cb owulacja? jak długie były twoje cykle (domyślam się ze nie regularne) Jeśli bierzesz progesteron wtedy kiedy powinna ona wystąpić nigdy nie dojdzie do zapłodnienia. Przerabiałam to. Polecam obsikać kilkanaście testow owulacyjnych dla próby, u mnie paski zaczynały się wybarwiac wtedy kiedy miałam zaczynać suplementację. Skomentowałam to ginekolog która wówczas mnie prowadziła i zaczelam suplementację od 20 dnia. Zaskoczyłam w nast cyklu i kontynuowałam suplementację 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona
13 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nie całkiem tak to działa. To syntetyzowany progesteron który pomaga w implantacji zarodka Jeśli doszło do zapłodnienia. Wspomaga przyrost endometrium  i łatwiej się zygocie wczepić.

Podobnie rzecz dzieje się u kobiet W 2 fazie cyklu które mają wystarczająco Progesteronu. Kiedy Organizm zajarzy że nie dojdzie do zapłodnienia poziom progesteronu drastycznie spada, wtedy występuje miesiączka. Dlatego tez luteine bierze się przez 10 dni żeby osiągnąć optymalną wysokośc Progesteronu a potem spadek (z odstawienia) który wywoła miesiączkę

autorko, kiedy występuje u cb owulacja? jak długie były twoje cykle (domyślam się ze nie regularne) Jeśli bierzesz progesteron wtedy kiedy powinna ona wystąpić nigdy nie dojdzie do zapłodnienia. Przerabiałam to. Polecam obsikać kilkanaście testow owulacyjnych dla próby, u mnie paski zaczynały się wybarwiac wtedy kiedy miałam zaczynać suplementację. Skomentowałam to ginekolog która wówczas mnie prowadziła i zaczelam suplementację od 20 dnia. Zaskoczyłam w nast cyklu i kontynuowałam suplementację 

Cykle mam regularne, 26-27 dni. Zawsze. Owulacja 12-13dc, wtedy mam zawsze szczyt śluzu i ból owulacyjny. Miesiączki od pewnego czasu mam bardzo skąpe + występują silne bóle piersi i mdłości tuż po owulacji, dlatego właśnie z powodu tych bóli ginekolog przepisał mi luteinę na trzy kolejne cykle. Na pewno na piersi pomaga - po owulacji zaczynały boleć coraz bardziej, a gdy zaczęłam brać luteinę to ból ustąpił. Zastanawia mnie tylko to, że wcześniej przed okresem nie bolał mnie brzuch, dopiero dzień przed, a tu 23dc, a brzuch już pobolewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×