Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dagmara 30

Antybiotyk Cipronex czy wywołał u was jakieś skutki uboczne?

Polecane posty

Gość Dagmara 30

Piszę tego posta trochę z ciekawości a trochę żeby ostrzec przed antybiotykiem a właściwie jest to chemioterapeutyk o nazwie Cipronex i jemu podobnych. Ale zacznę od początku. Początkiem października zgłosiłam się do lekarza gdy przez ponad tydzień miałam bóle głowy raczej  był to lekki a czasem taki średni ból głowy a towarzyszyły temu ogólne osłabienie senność i problemy z koncentracją. Po badaniach krwi i moczu wyszło, że mam zapalenie dróg moczowych. Dostałam antybiotyk doustny Cipronex, który wyleczył to zapalenie jednakże ze skutkami ubocznymi jego stosowania zmagam się już od 2 miesięcy. W trakcie brania Cipronexu zaczęłam odczuwać lekki świąd i pieczenie w okolicach intymnych. Okazało się, że lek ten spowodował u mnie grzybicę pochwy którą leczę od 2 miesięcy i mam problem z doleczeniem do końca. Globulki pomagają ale po okresie dolegliwości wracają. Oprócz tego lek ten zaburzył mi prawidłową pracę jelit co objawia się u mnie w problemach z zaparciami, wzdęciami, gazami. W niektóre dni też zdarza się u mnie lekki ból w podbrzuszu. Okazuje się, że lek ten ma więcej skutków ubocznych niż pozytywnych wartości. Właściwie to  okazuje się, że może zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie a nawet uszkodzić sporo narządów. A skutki uboczne ponoć nie zawsze są odczuwane od razu niekiedy nawet zaczynają być odczuwane dopiero po miesiącu,2 czy nawet po roku od czasu stosowania go i mogą być to zaburzenia wielonarządowe. Na dowód zamieszczam linka w którym jest m in zamieszczona długaaa lista jakie skutki uboczne może on powodować:https://portal.abczdrowie.pl/cipronex-charakterystyka-wskazania-dawkowanie-przeciwwskazania-skutki-ub

Jest to lek o bardzo silnym działaniu.Myślę, że zbyt mocnym jak na moje dolegliwości które miałam. I chociaż nie mam pretensji do lekarza, że przepisał mi ten lek to jednak gdybym wiedziała to co wiem teraz z pewnością prosiłam bym o przepisanie jakiegoś innego antybiotyku zastępczo. Czy są tu jakieś osoby, które podobnie jak ja zmagają się ze skutkami ubocznymi stosowania Cipronexu lub leków mu podobnych?. A szczerze wątptię żebym była jedyną taką osobą. Jeśli tak to jakie skutki uboczne Cipronex wywołał u Was?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgienka

Jeśli faktycznie zaburzył Twoją pracę jelit i spowodował wiele innych różnych problemów to nie powinnaś go przyjmować. Zgłoś się do lekarza jak najszybciej. Bo jeśli miałabyś tylko te niestrawności itp to śmiało mogłabyś przyjmować Intestę, ona mnie pomogła w zaburzeniach pracy jelit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×