Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paulinamama123

Staram się o dziecko sluz

Polecane posty

Gość Paulinamama123

Hej nie mogę znaleźć informacji na necie na ten temat i pomyślałam sobie że się zapytam o to tutaj. Mam 37lat staramy się o drugie dziecko pierwszy miesiąc. Moje pytanie jest jaki powinien być śluz zaraz  po miesiące? Pierwsze parę dni miałam śluz lekko ciągnący się jakby plodny ale bardzo mało. A teraz mam już biały gęsty. Może wcale nie miałam owulacji nie mam pojęcia bo myślałam że mi sie zaczyna ten specyficzny owulacyjny sluz  bo było to troszkę a potem zamienił się w ten biały. Próbuje określić kiedy mam owulacje na podst śluzu. Dodam że miałam pierwszy okres po odstswieniu tabletek anty i nie znam jeszcze długości moich cykli. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Może spróbuj z testami owulacyjnymi? Ja nie obserwowałam swojego śluzu, staraliśmy się o ciążę bez presji, stosunki były spontaniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Według mnie najdokładniej długość cyklu i wyznaczanie dni płodnych potrafi określić komputer cyklu. Ja mam akurat Cyclotest MyWay i tam są takie fajne opcje dodatkowe. Wszystko sobie możesz zaznaczyć i m.in. info o śluzie. Warto sobie sprezentować. Później się przyda też po urodzeniu dzidziusia i nie będziesz musiała brać tabletek anty 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Według mnie najdokładniej długość cyklu i wyznaczanie dni płodnych potrafi określić komputer cyklu. Ja mam akurat Cyclotest MyWay i tam są takie fajne opcje dodatkowe. Wszystko sobie możesz zaznaczyć i m.in. info o śluzie. Warto sobie sprezentować. Później się przyda też po urodzeniu dzidziusia i nie będziesz musiała brać tabletek anty 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

O ja też mam cyclotest, ale chyba starsza wersja 2 plus. Polecam, nigdy nie zawiódł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Też się staram o dzidziusia od ponad pół  roku i śluzu też nie mam płodnego ale mierzę sobie codziennie rano temperaturę i wiem kiedy była owulacja A do tego przy owulacji pobolewa mnie jajnik i mam nabrzmiałe piersi , mam 38 lat i problem z zajściem w ciążę czego wcześniej nie było,  ale cały czas mam nadzieję że w tym roku się uda, trzymam kciuki za Ciebie i siebie, pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
1 godzinę temu, Gość Ola napisał:

Też się staram o dzidziusia od ponad pół  roku i śluzu też nie mam płodnego ale mierzę sobie codziennie rano temperaturę i wiem kiedy była owulacja A do tego przy owulacji pobolewa mnie jajnik i mam nabrzmiałe piersi , mam 38 lat i problem z zajściem w ciążę czego wcześniej nie było,  ale cały czas mam nadzieję że w tym roku się uda, trzymam kciuki za Ciebie i siebie, pozdrawiam 

Może właśnie problemem jest brak właściwej jakości śluzu. Polecam na poprawę zażywanie po miesiączce aż do owulacji olejku z wiesiołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
10 godzin temu, Gość Vanessa napisał:

Może właśnie problemem jest brak właściwej jakości śluzu. Polecam na poprawę zażywanie po miesiączce aż do owulacji olejku z wiesiołka.

A ten olejek to trzeba łykać w kapsułkach czy jak i ile dziennie, tylko do owulacji? A potem co przerwa do miesiączki i znów zacząć brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
6 godzin temu, Gość Ola napisał:

A ten olejek to trzeba łykać w kapsułkach czy jak i ile dziennie, tylko do owulacji? A potem co przerwa do miesiączki i znów zacząć brać

Ja miałam w kapsułkach Oeparol. Wystarczy do owulacji bo potem już nam lepszy śluz do niczego nie jest potrzebny po obumarciu jajeczka. Brać tyle ile zalecają w ulotce. Można też sobie parzyć len. I ogólnie dbać o nawodnienie organizmu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Bardzo dziękuję za informację, pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Ja zawsze miałam piękny śluz typu białko jaja kurzego. W każdym cyklu odkąd pamiętam. W cyklu, w którym zaszłam w ciążę pierwszy raz śluzu w ogóle nie zaobserwowałam. Myślałam, że ten miesiąc starań będzie stracony, a tu pozytywny test ciążowy. Ponoć śluz czasem jest (i to bardzo dobrej jakości), ale nie widać go na zewnątrz tylko oblepia szyjkę macicy i spełnia swoją funkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×