Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc mari

W jakim wieku urodzilyscie swoje pierwsze dziecko?

Polecane posty

Gość Gosc mari

Zastanawiam się jaki jest najlepszy wiek na dziecko i kiedy wy same się decydujecie. Wpadka czy planowane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Zaszłam w planowaną ciążę mając 25 i urodzę mając tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa19087

planowana 32, jak urodze 33 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Pierwsza ciąża, planowana (starania przez prawie osiem miesięcy). Zaszłam mając już 25 lat i tyle będę miała przy porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

23 lata- planowane. Wyszlam za maz mając 20.lat ;D 

Drugie 33 lata-wpadka.

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć,że 23 lata to za wcześnie na dzieci i 33 tez 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

27 lat, planowane dziecko. Czasem żałuję że nie wcześniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pierwsze 22 drugie 32. Obie dziewczynki chciane i kochane. Powiem że przy pierwszej łatwiej znosilam ciąże i poród, mniej się meczylam mniej przytyłam itp. Za to emocjonalnie nie było łatwo. Przy drugim dziecku czuje się silniejsza psychicznie, mniej się boję o dziecko itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

31 lat. Nie do końca planowana ciąża (tzn. świadomie zrezygnowaliśmy z antykoncepcji, bo już szykowaliśmy się do bycia rodzicami), aczkolwiek sądziliśmy, że zajście w ciążę trochę potrwa. Tymczasem "udało się" już w pierwszym cyklu po odstawieniu tabsów. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

19 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

21 lat i planowana ciąża hahahahahaha! Żart roku 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

25lat , planowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hania
5 minut temu, Gość gość napisał:

31 lat. Nie do końca planowana ciąża (tzn. świadomie zrezygnowaliśmy z antykoncepcji, bo już szykowaliśmy się do bycia rodzicami), aczkolwiek sądziliśmy, że zajście w ciążę trochę potrwa. Tymczasem "udało się" już w pierwszym cyklu po odstawieniu tabsów. 😂

Moja siostra ma 34 i też myślała, że im długo zejdzie, a wyszło w pierwszym cyklu. Podobno tuż po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej łatwiej o ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina
1 minutę temu, Gość gość napisał:

21 lat i planowana ciąża hahahahahaha! Żart roku 😄

Planować można, ale raczej taka kobieta nie wie na co się pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

32 lata, planowana ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Karolina napisał:

Planować można, ale raczej taka kobieta nie wie na co się pisze.

Za pierwszym razem to żadna nie wie na co się pisze i wiek nie ma nic do rzeczy. Nikt normalny w tych czasach nie planuje ciąży w tym wieku. W tym wieku to świadomie Karyny łapią sebków ma dziecko, a reszta wpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

23 i 29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Karolina napisał:

Planować można, ale raczej taka kobieta nie wie na co się pisze.

No nie wiedziałam. Ale chyba tak po prawdzie nikt nie wie na co się pisze. Ja chyba nawet instynktu nigdy nie czulam, uległam głupia naciskom otoczenia. Bo jak to tak, na co czekamy, odchowasz będzie z głowy, pomożemy Ci (bul shit) i tak urodziłam dziecko mając 23 i pół roku. Okazało się,że na ta pomoc nie ma co liczyć, zablokowalam sie na kilka lat ,zle znosilam macierzyństwo , nie miałam cierpliwości,z każdej strony słyszałam - co chciałaś to masz. 

Po pierwszej ciąży powiedzialam ,ze nigdy więcej dzieci. Nie nadaje się do tego. Dusze sie. Brakuje mi przestrzeni, tlenu, wolności. Zabezpieczalam sie tabletkami, które powodowały u mnie migreny, mdłości, wahania nastroju i po kilku zmianach postanowiłam zainwestować w spiralę miedziana. Miałam ja 5 lat i 3 msc po zmianę na drugą wpadłam z drugim dzieckiem.  Dla mnie to byl dramat. 

Teraz mam dwojke i jednocześnie kocham i nie lubię. Najbardziej kocham swoje dzieci kiedy śpią albo nie ma ich w domu. A to całe macierzyństwo jest mocno orzereklamowane i męczące. Teraz w wigilię życzono mi córeczki i myślałam ,że łeb ukrece tej osobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość gość napisał:

Za pierwszym razem to żadna nie wie na co się pisze i wiek nie ma nic do rzeczy. Nikt normalny w tych czasach nie planuje ciąży w tym wieku. W tym wieku to świadomie Karyny łapią sebków ma dziecko, a reszta wpada.

Ooo, szybka diagnoza. Urodziłam juz 15 lat temu, wiex to inne czasy były 😄 moja mama urodziła mnie w wieku 20 lat i krytykował moje 23 bo ona juz wtedy 2 dzieci miała, a ja będę staro rodzić. I nie jest Karyną,  pracuje w sądzie , ma wyższe wykształcenie, stanowisko, tylko poglądy zamierzchłe oraz lubi narzucac swoim dzieciom swoje poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oda

Zaszłam w planowaną ciążę 3 miesiące po ślubie mając 29 lat ,jak urodziłam miałam 30 l.Drugie dziecko 32 lat,trzecie urodziłam rok temu mając  41 lat,też planowane.Chcielibyśmy jeszcze jedno,ale jestem po 3 cięciach cesarskich i lekarz odradza,bo moje dzieci były duże, każde powyżej 4 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W wieku 17 lat. Tak wiem, że byłam nieodpowiednia itd. no ale stało się. Minęło już od tego sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Prawie 16 jak rodziłam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klam

U mnie pierwsza ciąża planowana zaszłam w wieku 29 lat urodzę już mając skończone 30. Nie wiem czy to jest najlepszy wiek ale ja właśnie w tym wieku poczułam się najbardziej gotowa. Jeszcze nie za stara ale tez już zdążyłam się wyszaleć na tyle by perspektywa siedzenia w doku z dzieckiem mi nie przeszkadzała wręcz przeciwnie mam teraz takie poczucie spokoju i chciałabym właśnie tak żyć się wyciszyć i tylko dom,rodzina  film na kanapie z kubkiem herbaty w ręku 🙂 a nie głośne imprezy i życie na spontanie. Chce mieć wszystko poukładane i zawsze zaplanowane 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Klam napisał:

U mnie pierwsza ciąża planowana zaszłam w wieku 29 lat urodzę już mając skończone 30. Nie wiem czy to jest najlepszy wiek ale ja właśnie w tym wieku poczułam się najbardziej gotowa. Jeszcze nie za stara ale tez już zdążyłam się wyszaleć na tyle by perspektywa siedzenia w doku z dzieckiem mi nie przeszkadzała wręcz przeciwnie mam teraz takie poczucie spokoju i chciałabym właśnie tak żyć się wyciszyć i tylko dom,rodzina  film na kanapie z kubkiem herbaty w ręku 🙂 a nie głośne imprezy i życie na spontanie. Chce mieć wszystko poukładane i zawsze zaplanowane 🙂 

Naiwniara 😂😂😂 jak urodzisz to będziesz marzyć o siedzeniu z kubkiem herbaty na kanapie. Widać nie masz pojęcia co Cię czeka. Za dużo reklam dziecko. Mogłaś najpierw dojrzeć a nie próbujesz się bawić w dom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Klam napisał:

Chce mieć wszystko poukładane i zawsze zaplanowane 🙂 

Hahaha ha dopiero jak urodzisz twoje życie stanie się nie poukładane 😁

A po porodzie nie usiądziesz przez tydzień na kanapie jak Ci krocze rozerwie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klara 27
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Naiwniara 😂😂😂 jak urodzisz to będziesz marzyć o siedzeniu z kubkiem herbaty na kanapie. Widać nie masz pojęcia co Cię czeka. Za dużo reklam dziecko. Mogłaś najpierw dojrzeć a nie próbujesz się bawić w dom. 

Nie każdy ma dziecko demonika, czy bluszcza. Wyobraź sobie, że urodziłam niedawno, mam 29 lat i mam czas na herbatę, czy książkę. Dziecko ma drzemki, dziecko ma matę edukacyjną, dziecko ma ojca. Nie będę robić z siebie niewolnicy, która wszystko robi sama, bo jej się wydaje, że sama zrobi najlepiej. I uwaga- nie mam dziadków do pomocy. Poprostu jestem na tyle rozwinięta i zorganizowana, a dziecko grzeczne, od urodzenia śpi w swoim łóżeczku. Jak ktoś ma podejście w stylu "rodzę i mnie już nie ma, jest tylko dziecko - Pan i władca mego życia" to gratulacje! :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Klara 27 napisał:

Nie każdy ma dziecko demonika, czy bluszcza. Wyobraź sobie, że urodziłam niedawno, mam 29 lat i mam czas na herbatę, czy książkę. Dziecko ma drzemki, dziecko ma matę edukacyjną, dziecko ma ojca. Nie będę robić z siebie niewolnicy, która wszystko robi sama, bo jej się wydaje, że sama zrobi najlepiej. I uwaga- nie mam dziadków do pomocy. Poprostu jestem na tyle rozwinięta i zorganizowana, a dziecko grzeczne, od urodzenia śpi w swoim łóżeczku. Jak ktoś ma podejście w stylu "rodzę i mnie już nie ma, jest tylko dziecko - Pan i władca mego życia" to gratulacje! 🙂

Słowo klucz "niedawno" 😄 ja mam 3 latka i modlę się o przedszkole, bo szaleje. Uwielbiam takie specjalistki od macierzyństwa. Masz luz bloga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Klara 27 napisał:

Nie każdy ma dziecko demonika, czy bluszcza. Wyobraź sobie, że urodziłam niedawno, mam 29 lat i mam czas na herbatę, czy książkę. Dziecko ma drzemki, dziecko ma matę edukacyjną, dziecko ma ojca. Nie będę robić z siebie niewolnicy, która wszystko robi sama, bo jej się wydaje, że sama zrobi najlepiej. I uwaga- nie mam dziadków do pomocy. Poprostu jestem na tyle rozwinięta i zorganizowana, a dziecko grzeczne, od urodzenia śpi w swoim łóżeczku. Jak ktoś ma podejście w stylu "rodzę i mnie już nie ma, jest tylko dziecko - Pan i władca mego życia" to gratulacje! 🙂

Słowo klucz "niedawno" 😄 ja mam 3 latka i modlę się o przedszkole, bo szaleje. Uwielbiam takie specjalistki od macierzyństwa. Masz luz bloga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Urodziłam swoje pierwsze planowane dziecko w dniu 28 urodzin. Ciąża mimo planowania była zaskoczeniem, bo już z pierwszego cyklu. Myślałam, że to potrwa nim znajdę w ciążę. Z perspektywy czasu mogłabym zajść w  z dwa, trzy lata wcześniej. Miałabym już prawie 6 letnie samodzielne dziecko, będąc ledwo po 30stce. Z drugiej jednak strony, w wieku 25 lat nie mieliśmy zbytnio perspektyw na własny kąt, a ja zawsze twierdziłam, że dziecko będę mieć, jak będę mogła mu dać... pokój, jego własny pokoj. Mój syn ma 2,5 roku i generalnie macierzyństwo to nie moja bajka 😉 Bardzo kocham syna i dbam o niego pod każdym względem, ale marzy mi się święty spokój i wspomniany wyzej właśnie gorącej herbaty przed tv. Cieszę się, że jest coraz starszy, bo do czasów niemowlęctwa w życiu bym nie chciała wrócić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×