Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Malami

Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? Ile osób liczy rodzina?

Polecane posty

Gość Aga83
Dnia 4.01.2020 o 23:52, Gość gość napisał:

Ja tam chodzę, a właściwie zamawiam jedzenie do domu z braku czasu, kiedy nie mamy kiedy zrobić obiadu bo się ciągle maluchami zajmujemy. Też bym wolała zjeść coś zdrowszego, najlepiej domowego, ale czasami jest naprawdę ciężko, pół dnia nie jemy i wtedy to jest najłatwiejsza opcja.

Ja cie rozumiem. Naprawde nie wobrazam sobie przy malenkich dzieciach skrobac kartofle zamiast odpoczac. Mam 3 dzieci. Trzeba przetrwac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nas dwoje plus dziecko prawie dwu letnie. Wydajemy około 700 zł miesięcznie na żywność, ale warzywa, jabłka, ziemniaki mamy własne. Plus przetwory z nadmiaru zbiorów z działki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HerbataZielona
9 minut temu, DANIEL napisał:

Nas dwoje plus dziecko prawie dwu letnie. Wydajemy około 700 zł miesięcznie na żywność, ale warzywa, jabłka, ziemniaki mamy własne. Plus przetwory z nadmiaru zbiorów z działki. 

strasznie malo. moi rodzice maja wlasne owoce, warzywa, jajka, a wydaja na siebie okolo 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lin
9 godzin temu, Gość gość napisał:

Nie, nie za swoje. Wyprodukowanie tego co ty radośnie wypieeeprzasz do śmieci to jest koszt dla całej planety.

Dokładnie. Brawa dla myślących! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lynka30
Dnia 5.01.2020 o 09:40, Gość Gosc napisał:

Ja, mąż i pies- jedzenie pół na pół- domowe i z dobrych restauracji. Myśle ze ponad 6 tysięcy nam na to idzie. Jedzenie dla psa dodatkowe 400zl miesięcznie.

Ja mam dokładnie tak samo, tyle, ze my mamy kota 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lynka30
Dnia 5.01.2020 o 08:16, Gość Ewa napisał:

Za dużo I niestety sporo wyrzucam. Winę za to ponoszą nadgodziny bo często jednak jemy na miesicie, zamiast wrócić do domu. Jakoś nie sprawdza mi się Oszczędne gotowanie na dwa dni, a ciężko czasem coś ugotować żeby było akurat na nas 2 no a wiadomo, na 3 dzień już nie zostawię posiłku. Nawet jeśli jestem pewna że wrócę do domu na obiad coś wypadnie w pracy i trzeba dokończyć. Nie obejdę tego. 
Teraz np. Nowy rok. zrobiłam ciasto - dziś wyrzuciłam pół blachy bo ileż można jesc to samo ciastko do kawy 

Mam podobnie. Polecam kupić mniejsza blaszkę. Ja od dłuższego czasu pieke większość w obręczy 23 cm i o wiele mnie soe marnuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość HerbataZielona napisał:

strasznie malo. moi rodzice maja wlasne owoce, warzywa, jajka, a wydaja na siebie okolo 1000.

O 100 zł max mogę się mylić bo dużo zależy od miesiąca, ale poza tym prawie zawsze gotujemy. 1000 zł na samą żywność wydaje mi się dość dużą kwotą, chyba że mamy w tym wliczone stolowanie się na mieście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja justyna

Ok 1200 zł. Dwoje dorosłych jedno dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

2000 zł, trzy osoby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shantage
10 godzin temu, Gość gość napisał:

Nie, nie za swoje. Wyprodukowanie tego co ty radośnie wypieeeprzasz do śmieci to jest koszt dla całej planety.

Skoncz ...*c i truć lewaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Ewa napisał:

To powiedz żeby tobie oddała ten gar dwu dniowych ziemniaków myśle że będzie jej obojętne czy odda tobie czy wyrzuci

Na planetę od lat podpisany jest wyrok śmierci, mój pomidor już jej nie zbawi. Trzeba było myśleć o tym dekady, wieki, temu a nie teraz jak jest po ptokach. Ot taka prawda 

Fajnie. Może twoje wnuki lub prawnuki umrą z głodu. Albo zginą walcząc o jedzenie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa
44 minuty temu, Gość Lynka30 napisał:

Mam podobnie. Polecam kupić mniejsza blaszkę. Ja od dłuższego czasu pieke większość w obręczy 23 cm i o wiele mnie soe marnuje 

Już mam mniejszą ale i tak na dwie osoby jest za duża. Przez co rzadko piekę, no ale święta były i miałam ochotę postać w kuchni 🤷🏻‍♀️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Fajnie. Może twoje wnuki lub prawnuki umrą z głodu. Albo zginą walcząc o jedzenie 🙂

Prędzej twoje, ja dopiero zaszłam w ciąże, do prawnuków mi daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Ewa napisał:

Prędzej twoje, ja dopiero zaszłam w ciąże, do prawnuków mi daleko

Ja nie zamierzam się rozmnażać. Więc wszystko przed twoim potomstwem 🙂 Świetlana przyszłość je czeka, na planecie, na którą dawno został wydany wyrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shantage

Ale pier*olisz lewaku. Ja mam w d**ie kolejne pokolenia, nie obchodzi mnie co stanie się z planeta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Shantage napisał:

Ale pier*olisz lewaku. Ja mam w d**ie kolejne pokolenia, nie obchodzi mnie co stanie się z planeta 

Bycie "prawakiem|" równa się byciu bezmózgim jełopem, jaki widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

2000 zł rodzina 2 + 2, ale dzieci są jeszcze maleńkie. Wliczam w to też chemię, pieluchy, obiady w pracy. Według mnie żyjemy bardzo oszczędnie, pilnujemy wydatki, a i tak tyle wychodzi. Głupi chleb potrafi 4 złote kosztować, więc tego 😕 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok 1300-1400 zł miesięcznie w tym już jest chemia i karma dla psa z przysmakami.

2 osoby + pies 🙂 gotuje w domu, robię szczegółowe listy z zakupami na cały tydzień i kupuje tylko to co zaplanowałam gotować w danym tygodniu. 

Pizza, hamburgery, hot dogi robię domowe, ciasta i słodkości też 🙂

gotuje kompot aby nie kupować non stop soku 🙂

Myślę, że to już jest niska granica przyzwoitości ile można wydać na jedzenie, w miarę zdrowe i z dobrych składników.... nie jemy żadnego MOMu, gotowych dań czy produktów, dlatego dziwię się, że ktoś może wydać jeszcze mniej na 2 osoby, chyba że je się wszystko z najniższej półki cenowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My wydajemy ok 2.500 zł na jedzenie plus jakaś chemia... na warzywa i owoce idzie nam zdecydowanie najwiecej, ale codziennie musi coś na stole być😊

aha mamy jeszcze kota, rodzina 2+2

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też wydawałam około 80-100 zł, biorąc pod uwagę że średnia cena kawy w kawiarni to 10-12 zł. Teraz bardzo rzadko, ok 2 razy w miesiącu. Nie mogę znieść tego, że za kawę płacę więcej niż za kanapkę a 80 zł mogłabym wydać na kilogram dobrej, ziarnistej kawy. Staram się pić kawę w kawiarni tylko wtedy, kiedy wiem że spędzę przy tym miło czas i że kawa będzie mi smakować. Nie byłoby mi szkoda wydać 12 zł na kawę jeśli porozmawiam przy tej kawie, ale jeśli to kawa kupiona w biegu i na wynos to już tak

Zdecydowanie bardziej wolę sobie wypić kawę w domu w jakiejś ładnej filiżance czy dzbanuszku:

https://homeandpassion.pl/dzbanuszki-porcelanowe

Jak tutaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ok 2000 zł spożywka i chemia. Rodz. 2+2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia. Nigdy nie zliczalam. Mysle jednak, ze duzo. 2000-3000 spokojnie. Musze poprosic meza by zbieral paragony i wrzucic to w jakis arkusz kalkulacyjny. Jestesmy rodzina 2+2. Jedno dziecko to alergik wiec musimy kupowac dla niego inne produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Około 250-300 tygodniowo. Ja i chłopak. Plus pojedyncze rzeczy w sklepie. Coś koło 1000-1400 złotych miesięcznie. Sporo. 

Edytowano przez Migotka95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O! To ja tu jeszcze nie pisałem? 😜

Maks. 500zł na siebie jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w styczniu wydalam 1700 zl . po odliczeniu rachunkow i tego co zostalo. 1+3 w tym chemia i pampersy, nadplanowo wydalam tylko 50 zl na klocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×