Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Misia

Czy są tu prawdziwe osoby wierzące jedno pytanie mam

Polecane posty

Gość Misia

Czy sumienie pozwala wam obrażać ludzi na tym forum, życzyć im śmierci, raka, specjalnie doradzać na ich niekorzyść i robić inne podle rzeczy, które tutaj są standardem??? Niby w Polsce 98% katolików i właśnie widzę ten katolicyzm na Kafe. Nienawisc i podłość jest wręcz musem, żeby brac udział w dyskusji i zostać dostrzeżonym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jcjdjjd

Jestem osoba wierząca i nie robie opisanych tu przez ciebie rzeczy. To robi zapewne pozostałe 2 % Polaków 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Jcjdjjd napisał:

Jestem osoba wierząca i nie robie opisanych tu przez ciebie rzeczy. To robi zapewne pozostałe 2 % Polaków 😜

A ty zakonnico już podajesz zakłamane opinie ze ci którzy nie wierza są źli. Z ciebie jest dZifffka nie katoliczka. I ty to pierwsza robisz opisane wyżej rzeczy skoro już w drugim zdaniu wylewasz żółć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfh

Mówisz o tej wierze, która kazała donosić na sąsiadkę, żeby ją spalono na stosie? Jak się nie znalazło, to chociaż koty można było pomordować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Daj spokoj, gdyby na swiat znowu przyszedl jezus to Polacy pierwsi by go ukrzyzowali. Bo po pierwsze Zyd, po drugie ciemnoskory uchodzca. Poza tym biedny i jeszcze kaze nadstawiac drugi policzek i wybaczac blizniemu, zadaje sie z prostytutkami itd.

Kto z katolikow tak naprawde przeczytal Biblie? Jakis bardzo malutki procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 minut temu, Gość gosc napisał:

Daj spokoj, gdyby na swiat znowu przyszedl jezus to Polacy pierwsi by go ukrzyzowali. Bo po pierwsze Zyd, po drugie ciemnoskory uchodzca. Poza tym biedny i jeszcze kaze nadstawiac drugi policzek i wybaczac blizniemu, zadaje sie z prostytutkami itd.

Kto z katolikow tak naprawde przeczytal Biblie? Jakis bardzo malutki procent.

Zgadzam się.Każdy katolik powinien choć raz przeczytać Nowy Testament.Tam jest wszystko o czym powinien każdy wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Misia napisał:

Czy sumienie pozwala wam obrażać ludzi na tym forum, życzyć im śmierci, raka, specjalnie doradzać na ich niekorzyść i robić inne podle rzeczy, które tutaj są standardem??? Niby w Polsce 98% katolików i właśnie widzę ten katolicyzm na Kafe. Nienawisc i podłość jest wręcz musem, żeby brac udział w dyskusji i zostać dostrzeżonym. 

To, że ktoś się urodził w katolickiej rodzinie i lata do kościoła, nie oznacza, że posiada sumienie. Druga sprawa, że ponad połowa katolików, to nie są osoby prawdziwe wierzące. Trzecia sprawa, niby dlaczego osoba niewierząca miałaby nie mieć skrupułów życzyć komuś źle? A po czwarte zapytaj połowy kleru, czy sumienie pozwala im molestować i gwałcić dzieci, wyłudzać pieniądze, chodzić na ku/rwy, upokarzać dzieci na religii i uzależniać się od alkoholu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
38 minut temu, Gość gosc napisał:

Daj spokoj, gdyby na swiat znowu przyszedl jezus to Polacy pierwsi by go ukrzyzowali. Bo po pierwsze Zyd, po drugie ciemnoskory uchodzca. Poza tym biedny i jeszcze kaze nadstawiac drugi policzek i wybaczac blizniemu, zadaje sie z prostytutkami itd.

Kto z katolikow tak naprawde przeczytal Biblie? Jakis bardzo malutki procent.

No popatrz, a Żydzi swojego ukrzyżowali. Żaden Egipcjanin, Rzymianin, czy Celt i żaden uchodźca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
38 minut temu, Gość gosc napisał:

Daj spokoj, gdyby na swiat znowu przyszedl jezus to Polacy pierwsi by go ukrzyzowali. Bo po pierwsze Zyd, po drugie ciemnoskory uchodzca. Poza tym biedny i jeszcze kaze nadstawiac drugi policzek i wybaczac blizniemu, zadaje sie z prostytutkami itd.

Kto z katolikow tak naprawde przeczytal Biblie? Jakis bardzo malutki procent.

No popatrz, a Żydzi swojego ukrzyżowali. Żaden Egipcjanin, Rzymianin, czy Celt i żaden uchodźca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fgghh
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

A ty zakonnico już podajesz zakłamane opinie ze ci którzy nie wierza są źli. Z ciebie jest dZifffka nie katoliczka. I ty to pierwsza robisz opisane wyżej rzeczy skoro już w drugim zdaniu wylewasz żółć 

Rozumiesz ironię ? Zart? Napisanie czegoś z przymróżeniem oka ? Jeśli to jest wylanie żółci to Ty powinnaś się leczyć. A Twoja frustracja i atak niestety mogłyby dowodzić tezy ze Ci, którzy są w tych 2% to faktycznie hejterki Kafe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
33 minuty temu, Gość gość napisał:

To, że ktoś się urodził w katolickiej rodzinie i lata do kościoła, nie oznacza, że posiada sumienie. Druga sprawa, że ponad połowa katolików, to nie są osoby prawdziwe wierzące. Trzecia sprawa, niby dlaczego osoba niewierząca miałaby nie mieć skrupułów życzyć komuś źle? A po czwarte zapytaj połowy kleru, czy sumienie pozwala im molestować i gwałcić dzieci, wyłudzać pieniądze, chodzić na ku/rwy, upokarzać dzieci na religii i uzależniać się od alkoholu.

Już było gdzieś w gazetach, że jakiś najēbany w trzy dupy klecha obrzygał ołtarz podczas mszy. Ja dziękuję za takie widowiska, i jeszcze na tacę tym alkoholikom rzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Ja staram sie pomoc, doradzic najlepiej jak umiem. Nikogo nie obrazam. Wiem, ze sa ludzie, ktorzy gdzies maja co ktos napisze do nich w necie, ale sa tez bardzo slabe psychicznie osoby, ktore biora to smiertelnie powaznie. Moze maja wielki problem, wstydza sie lub nie maja z kim o tym porozmawiac, wiec pisza tu, liczac na pomoc. Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie i jak nasza odpowiedz na niego wplynie. Zreszta kultura wypowiedzi nic nie kosztuje. Uwazam tez, ze osoby ziejace jadem to osoby pelne kompleksow, ktorych nigdy w zyciu nie stac by bylo na taka odwage w realnym swiecie. Tu moga zablysnac, bo w rzeczywistosci sa szarakami bez jaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Już było gdzieś w gazetach, że jakiś najēbany w trzy dupy klecha obrzygał ołtarz podczas mszy. Ja dziękuję za takie widowiska, i jeszcze na tacę tym alkoholikom rzucać.

Rozumiem, ze do lekarza tez nie pójdziesz bo jakis lekarz nawalony na dyżurze zabił kobietę. Do szkoły tez dziecka nie poślesz bo jakis nauczyciel wf molestował uczennice... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 godziny temu, Gość Misia napisał:

Czy sumienie pozwala wam obrażać ludzi na tym forum, życzyć im śmierci, raka, specjalnie doradzać na ich niekorzyść i robić inne podle rzeczy, które tutaj są standardem??? Niby w Polsce 98% katolików i właśnie widzę ten katolicyzm na Kafe. Nienawisc i podłość jest wręcz musem, żeby brac udział w dyskusji i zostać dostrzeżonym. 

Ja jestem wierząca i nigdy nie robiłam takich rzeczy. Osoby prawdziwie kochające Jezusa, Boga nie są do tego zdolne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Powiem Ci jeszcze jedno, widząc ludzi w kościele jestem wzruszona, że jest nas wiele. Czuje, ze nie zginę. Ostatnio spotkało mnie wiele złego ze strony osób niewierzących. Życzyli mi to wszystko o czym piszesz. Wiara bardzo pomogła mi przetrwać najgorsze chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Powiem Ci jeszcze jedno, widząc ludzi w kościele jestem wzruszona, że jest nas wiele. Czuje, ze nie zginę. Ostatnio spotkało mnie wiele złego ze strony osób niewierzących. Życzyli mi to wszystko o czym piszesz. Wiara bardzo pomogła mi przetrwać najgorsze chwile.

Pieknie to napisalas. Patrzac co sie dzieje teraz na swiecie, gdzie normy i moralnosc zostaja wyparte przez przemoc, gdzie rzadzi pieniadz a ludzie nawzajem sie zabijaja, gdzie czlowiek czlowiekowi wilkiem, zaczynam sie zastanawiac jak dlugo ten stan jeszcze potrwa. To chyba powoli koniec czasow. To co bylo pietnowane jeszcze 10 lat temu dzis staje sie norma. Ja wierze w moc modlitwy, jeszcze nigdy mnie nie zawiodla. Kiedy jest mi ciezko to biore do reki rozaniec i nawet jesli sytuacja wciaz sie nie zmienia to i tak modlitwa daje mi nadzieje ze bedzie dobrze.  I nie, nie jestem katolem, po prostu wierze w Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
20 minut temu, Gość Ania napisał:

Pieknie to napisalas. Patrzac co sie dzieje teraz na swiecie, gdzie normy i moralnosc zostaja wyparte przez przemoc, gdzie rzadzi pieniadz a ludzie nawzajem sie zabijaja, gdzie czlowiek czlowiekowi wilkiem, zaczynam sie zastanawiac jak dlugo ten stan jeszcze potrwa. To chyba powoli koniec czasow. To co bylo pietnowane jeszcze 10 lat temu dzis staje sie norma. Ja wierze w moc modlitwy, jeszcze nigdy mnie nie zawiodla. Kiedy jest mi ciezko to biore do reki rozaniec i nawet jesli sytuacja wciaz sie nie zmienia to i tak modlitwa daje mi nadzieje ze bedzie dobrze.  I nie, nie jestem katolem, po prostu wierze w Boga.

Ja również odmawiam różaniec i Jezu Ty się tym zajmnij!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Misia napisał:

Czy sumienie pozwala wam obrażać ludzi na tym forum, życzyć im śmierci, raka, specjalnie doradzać na ich niekorzyść i robić inne podle rzeczy, które tutaj są standardem??? Niby w Polsce 98% katolików i właśnie widzę ten katolicyzm na Kafe. Nienawisc i podłość jest wręcz musem, żeby brac udział w dyskusji i zostać dostrzeżonym. 

Nie obrażam nikogo a jestem wierząca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi

Jestem wierząca i szanuję wszystkich bez względu na wiarę i niestety to że ktoś chodzi do kosciola nie czyni z niego świętego. A w internecie niestety ale też trzeba z przymrużeniem oka brać wszystkie porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Już nawet pomijając wiarę ( a jestem osobą wierzącą) ,zwykła kultura i szacunek do drugiego człowieka nie pozwala mi być niegrzeczną w wypowiedzich. Moje wpisy czytają też inne osoby, i nie muszą się żenować brakiem mojego poziomu. Jestem pogodną osobą, mam poukładane życie, i nie potrzebuję wywalać swoich ewentualnych frustracji na anonimowego forumowicza. Internet zresztą nie jest anonimowy:) Autorko, a dlaczego uważasz, że to akurat katolicy tak brzydko się zachowują? 98% katolików..bądź precyzyjna, i napisz, że 98% ochrzczonych.  Z tych 98% jakaś część odchodzi od wiary, praktykuje od czasu do czasu, relatywizując zasady wiary, "przystosowując" je do swoich potrzeb. Jeśli człowiek wierzący, praktykujący, przyjmujący sakramenty, w internecie zachowuje się po chamsku, to wg mnie ma jakąś schizę, chorobę psychiczną, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx
9 godzin temu, Gość Ania napisał:

Ja staram sie pomoc, doradzic najlepiej jak umiem. Nikogo nie obrazam. Wiem, ze sa ludzie, ktorzy gdzies maja co ktos napisze do nich w necie, ale sa tez bardzo slabe psychicznie osoby, ktore biora to smiertelnie powaznie. Moze maja wielki problem, wstydza sie lub nie maja z kim o tym porozmawiac, wiec pisza tu, liczac na pomoc. Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie i jak nasza odpowiedz na niego wplynie. Zreszta kultura wypowiedzi nic nie kosztuje. Uwazam tez, ze osoby ziejace jadem to osoby pelne kompleksow, ktorych nigdy w zyciu nie stac by bylo na taka odwage w realnym swiecie. Tu moga zablysnac, bo w rzeczywistosci sa szarakami bez jaj. 

❤️ Zgadzam się z Tobą w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
23 godziny temu, Gość Ania napisał:

Rozumiem, ze do lekarza tez nie pójdziesz bo jakis lekarz nawalony na dyżurze zabił kobietę. Do szkoły tez dziecka nie poślesz bo jakis nauczyciel wf molestował uczennice... 

w przeciwieństwie do kościoła, lekarze i nauczyciele są potrzebni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Autorko, w końcu pytasz o osoby prawdziwie wierzące,  czy o te sławetne "98% katolików"? Bo nawet w to że obecnie 98% dzieci w Polsce jest ochrzczonych, ciężko mi uwierzyć, a z tych ochrzczonych tylko część później praktykuje wiarę. Znam osoby które można określić jako  "prawdziwie wierzące ", również młode, i nawet jeśli z mojej perspektywy ociera się to o oszołomstwo,  to prędzej modliłyby się o czyjes nawrócenie niż życzyły innym śmierci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 7.01.2020 o 12:26, Gość Gosc napisał:

Ja jestem wierząca i nigdy nie robiłam takich rzeczy. Osoby prawdziwie kochające Jezusa, Boga nie są do tego zdolne. 

Co za z dupy porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 7.01.2020 o 12:26, Gość Ania napisał:

Rozumiem, ze do lekarza tez nie pójdziesz bo jakis lekarz nawalony na dyżurze zabił kobietę. Do szkoły tez dziecka nie poślesz bo jakis nauczyciel wf molestował uczennice... 

Co za z dupy porównanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Niby w Polsce 98% katolików"

Nie wiem skąd te dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×