Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yhyyhyhy

Kto się zna na księgowości, proszę o radę L4 w ciąży

Polecane posty

Gość Yhyyhyhy

Od 12.11 jestem na zwolnieniu ciążowym. Na umowie mam najniższa krajowa - 1680 zł netto. 10 grudnia dostałam od szefa tą kwotę. Myślalam że teraz już dostanę od zusu ale nic nie dostałam bo po 1. Szef jeszcze nie złożył druku z-3 a po 2. w zusie powiedziano mi że z racji tego że jest przełom roku, w styczniu mam też dostać wypłatę od szefa. I dostałam dzisiaj - 750 zł. Co to ma znaczyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie po jakoś przeszło miesiącu przejął zus i pracodawca nie musi od razu składać z-3,po prostu im wcześniej go złoży tym Wczensiej zus to rozpatrzy. Zus cie przejmuje po tych 30 ileś dniach tak czy siak.

Ja miałam tak - 5.11 przejął mnie zus, szefowa złożyła papiery dopiero po 20.11, na rozpatrzenie mają niby 30dni. 10.11 dostałam od szefowej pieniądze za 1,2,3 listopada. 16.12 dostałam przelew z zusu za okres od 5.11 do 15.12. 

Więc wydaje mi się że szef tak jak u mmie wypłacił ci po prostu za czas który byłaś jeszcze pod "nim" a resztę wypłaci ci zus jak rozpatrza wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

W każdym roku kalendarzowym L4 wypłaca najpierw 33 dni pracodawca, a dopiero później, wszystko co jest ponad to do 182 dni ZUS. Jeśli np. łącznie miałabyś 40 dni L4, na przełomie 2019/2020, to za każdym razem najpierw kasę wypłaca Ci szef, a dopiero to co ponad 33 dni w danym roku ZUS. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yhyhhhyy

Czyli mam rozumieć że za caly styczeń i kawałek lutego ma mi jeszcze zapłacić szef? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda

jeżeli 33 dniminęło w 2019 roku ale jest ciągłość l4 to już zus mimo nowego roku ci płaci, jestem księgową, w dodatku sama tak miałam i w styczniu płacił zus, bo miałam ciągłość l4.

zus na wypłatę zasiłku ma 30 dniod złożenia dokumentów przez szefa, a że szef nie zawsze szybko to robi to może potrwać, ale wtedy zus wypłaca z wyrównaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×