Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ania

Umowa do dnia porodu i co dalej? :)

Polecane posty

Gość Ania

Hej,zwracam się do mam które miały umowę na czas określony przedłużoną do dnia porodu. Wiem że zasiłek macierzyński za okres 20 tygodni  się należy, ale jak jest z urlopem rodzicielskim? Czy jest to 32 tygodnie jeśli oczywiście przysługuje ten urlop? Jakie dokumenty trzeba złożyc do zusu/pdacodawcy żeby otrzymać macierzyński? Przed porodem czy po porodzie? 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy składaniu wniosku o macierzyński zaznacz tam od razu że gdy się skończy chcesz wykorzystać również rodzicielski. Należy się on tak samo jak macierzyński. Tylko najlepiej właśnie zrobić to od razu razem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

I od razu złóż oświadczenie, że ojciec dziecka nie będzie korzystał z rodzicielskiego (jeśli oczywiście nie ma takiego zamiaru), bo inaczej naliczą Ci tylko te tygodnie z macierzyńskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przysługuje zarówno macierzyński jak i rodzicielski 🙂 w mojej firmie załatwiła mi wszystko główna księgowa więc jeśli taka macie to polecam się do niej zgłosić 🙂 dokumenty składane były po porodzie 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu tez deklarujesz, czy chcesz 80% przez rok, czy 100 i potem 60. Dostaniesz tez po porodzie pieniadze za niewykorzystany urlop. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×