Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zastanawiam sie

Czy ktos mieszka w Hiszpanii?

Polecane posty

Gość zastanawiam sie

Jak tam jest z praca? Podobno duze bezrobocie, czy ciezko cos znalezc i czy mozna sie z tego utrzymac? Chodzi mi o prace biurowe, a dokladnie w finansach.

Mam doswiadczenie zawodowe, mowie jako tako po hiszpansku (choc nigdy nie pracowalam w tym jezyku), angielski mam perfekcyjny.

Marzy mi sie Hiszpania, czy ktos tam mieszka i sie orientuje jak jest z praca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W Hiszpanii nie ma czego szukać. Pracy brak, zarobki pod psem a ludzie nienormalni. Odradzam chociaż kraj piękny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jakie sa zarobki w hiszpanii mniej wiecej? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wszędzie jest to samo. Zarobki proporcjonalne do życia. W Polsce przeciętny śmiertelnik zarabia średnią krajową i żyje na krawędzi ubóstwa, w Hiszpanii to samo, w Anglii też, a Stanach i we Włoszech, a nawet w Tajlandii czy Pakistanie. Inną sprawą jest czy jedziesz zarabiać i wracać z hajsem do Polski i dobrze żyć, czy harujesz kilka lat za granicą i kasę odkładasz i inwestujesz w Pl. Sztuką jest tak sobie zorganizować pracę i żywot, żeby mieć radochę z tego co się robiło przez całe dorosłe życie. That's it. No more no less.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek
12 godzin temu, Gość zastanawiam sie napisał:

Jak tam jest z praca? Podobno duze bezrobocie, czy ciezko cos znalezc i czy mozna sie z tego utrzymac? Chodzi mi o prace biurowe, a dokladnie w finansach.

Mam doswiadczenie zawodowe, mowie jako tako po hiszpansku (choc nigdy nie pracowalam w tym jezyku), angielski mam perfekcyjny.

Marzy mi sie Hiszpania, czy ktos tam mieszka i sie orientuje jak jest z praca?

wątpie że jako Polka dostaniesz prace biurową jak tam dla Hiszpanów pracy nie ma 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do Hiszpanii można lecieć z portfelem wypchanym pieniędzmi. I to bardzo wypchanym, bo tu wszystko jest drogie nawet dla turystów. Przeciętny zarobek Hiszpana to ledwo 1000€/mc jeżeli w ogóle ma pracę. Polak nie ma czego szukać w tym pięknym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Do Hiszpanii można lecieć z portfelem wypchanym pieniędzmi. I to bardzo wypchanym, bo tu wszystko jest drogie nawet dla turystów. Przeciętny zarobek Hiszpana to ledwo 1000€/mc jeżeli w ogóle ma pracę. Polak nie ma czego szukać w tym pięknym kraju.

Akurat dla turystów Hiszpania nie jest aż tak droga jak np Francja , Niemcy ,UK.

Ceny np hoteli mozna znaleźć w cenach podobnych do tych co w Polsce.

Jakie są średnie zarobki netto w Hiszpanii netto?

To mimo ze w sumie najnizsza pensja  tam to 1050 euro brutto czyli jakies 840 euro to i tak większość osob ma tylko 1000 euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

Akurat dla turystów Hiszpania nie jest aż tak droga jak np Francja , Niemcy ,UK.

Ceny np hoteli mozna znaleźć w cenach podobnych do tych co w Polsce.

Jakie są średnie zarobki netto w Hiszpanii netto?

To mimo ze w sumie najnizsza pensja  tam to 1050 euro brutto czyli jakies 840 euro to i tak większość osob ma tylko 1000 euro?

Wiadomo, że w Hiszpanii nie jest tak bardzo drogo jak np w Niemczech ale jest drogo. Zarobki niskie, pracy mało a Hiszpanie nie są całkiem normalni. Nieprzewidywalny naród tak jak i wszystkie w basenie Morza Śródziemnego. Ja tam mieszkałam pięć lat w Marbella). Dłużej nie wytrzymałam. Odradzam Ci osiedlenie się w tym zwariowanym kraju. W końcu jak długo można żyć z turystów. Hiszpanie są tylko w tym dobrzy. Nic innego nie potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiam sie

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Nie planuje tam jechac oszczedzac, zeby wrocic do Polski, tylko zyc. Do Polski nie usmiecha mi sie wracac, a oszczednosci mam. A czyktos sie orientuje jak jest z praca w miedzynarodowych korporacjach? Przeciez musza tam jakies byc? Chyba nie kazdy slabo zarabia? W Hiszpanii mieszkalam kiedys dawno temu, jako au-pair i lubie ten kraj oraz Hiszpanow. Choc oczywiscie trudno to bylo nazwac prawdziwa praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janusz

Nie dość że brak pracy (choć w turystyce może by coś sezonowo się znalazło)  to jeszcze pełno wszelkiej maści "czornych" co latają z towarem i proponują w biały dzień turystom. Kraj piękny ale do odpoczynku a nie do życia na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tam to tylko z pieniędzmi. Kraj dla bogatych emerytów z Europy zachodniej. Milionerzy mają tam klawe życie. Ale do pracy nie daj Boże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A jak z 13 i 14stki? Kazdy dostaje czy nie w Hiszpanii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Moja kolezanka pracuje w Hiszpanii i z tego co wiem, to 13 dostaje na pewno, nie wiem jak jest z 14. Ma prace umyslowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
20 godzin temu, Gość gosc napisał:

Moja kolezanka pracuje w Hiszpanii i z tego co wiem, to 13 dostaje na pewno, nie wiem jak jest z 14. Ma prace umyslowa.

Ale w prywatnej firmie? 

W PL tez sa 13tki ale glownie w sektorze panstwowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Żadnych 13-stek w Hiszpanii nie ma. O pracę trudno a zarobki niewiele wyższe niż w PL. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Hiszpanie to ludzie niesłowni. Nie można na nich polegać i tylko siesta im w głowie. Leniwi, niepunktualnI i zadziorni. Mają wszystkie wady pod słońcem a zalet mało. Klimat też paskudny. W lecie żar wali z nieba  a w zimie ponury deszcz tygodniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Żadnych 13-stek w Hiszpanii nie ma. O pracę trudno a zarobki niewiele wyższe niż w PL. 

To w końcu są 13stki czy nie? Jeden pisze że sa drugi że nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Są ale nie dla wszystkich 

Tak na jakiej zasadzie sa? Czy dla budżetówki jak w pl czy na jakich zasadach/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Są dla pracowników państwowych

Czyli jak w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A w Portugalii jak jest z pracą tak z ciekawości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

A w Portugalii jak jest z pracą tak z ciekawości?

Tak samo czyli źle. Do tego język paskudny i nie do opanowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Ciężko Portugalczyki spierrdają z tego kraju bo nie ma pracy

To juz w sumie Polska bardziej atrakcyjna niż Portugalia.

Jak oceniacie gdzie jest wyższy poziom życia w sensie ekonomicznym w Polsce czy Hiszpanii?

Niby Hiszpania jeszcze bogatsza ale jak jest w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhhhfdcvb

Moja koleżanka pracuje w firmie prywatnej, dostaje 13 i 14, jedna w lato na wakacje, drugą w grudniu na święta. Nie wiem czy to jest wymagane prawem, ale podobno bardzo popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Moja koleżanka pracuje w firmie prywatnej, dostaje 13 i 14, jedna w lato na wakacje, drugą w grudniu na święta. Nie wiem czy to jest wymagane prawem, ale podobno bardzo popularne.

Jakie ceny sa życia wynajem mieszkania ? Lub jak ktoś ma własne mieszkanie  to np 50-60 m2 jakie ceny mniej więcej czynszu, dajmy np w Barcelonie albo Walencji albo Madrycie? Chodzi mi o duże miasta.

Paliwo albo komunikacja miejska jakie ceny?

Koszty życia dużo wyższe niż w Polsce?

Na   1 osobę lub 2 osoby ile trzeba mniej więcej zarabiać by normalnie żyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhhhfdcvb

Nie mam pojecia, bo tam nie mieszkam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhhhfdcvb

Nie mam pojecia, bo tam nie mieszkam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak do Hiszpanii to tylko z pieniędzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Jak do Hiszpanii to tylko z pieniędzmi.

Ile kasy minimum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juan
 

Ile kasy minimum?

1000€/mc ale to będzie wegetacja. Ledwo starczy na jedzenie i pokoik wynajęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A jak sie pojedzie z 3200 euro powinno być ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×