Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość yola

Strasznie niskie zarobki w uk. Jak zyc?

Polecane posty

Gość porównaj ceny
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Ceny te same hehe dobry żart . Często wynajem samego mieszkania kosztuje więcej niż jedna średnia pensja... ,usługi droższe często to co np w pl kosztuje 50 zl w UK to kosztuje 50 funtów , jedzenie często o 80% procent droższe niż w PL

Co ty pieerdolisz tępa świno, jaki produkt ( nie serwis ) kosztuje w PL 50zł a w UK £50, podaj JEDEN!!! Nic takiego nie ma głupia kuurwo, przestań wychwalać PL bo się kompromitujesz.  PL to w hooj drogi kraj, ceny nawet za wywóz śmieci większe niż u szwabów, PRZESTAŃ ĆPAĆ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buahaha
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

To prawda. W pl wszystko jest tańsze, bo mamy ceny dostosowane do zarobków. Ale i to się zmienia bo zarobki idą cały czas w górę. Więc i ceny nie stoją w miejscu. Jeszcze będziecie kiedyś wspominać jak to było tanio w pl.

Ty kuurwa zmień dilera bo ci mózg zyebało albo pracujesz dla tych skuurwysynów píerdoląc nieustanne farmazony o zielonej wyspie, jeszcze ktoś uwierzy, buahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość First
2 godziny temu, Gość Olaaa napisał:

Ja tez Anglia, 37.5 godzin a tydzien, ale praca biurowa. mam £10.35 na godzine. jednak wole to niz  miec 11, czy nawet £13 na godzine fizycznie. robilam fizycznie kilka lat wiem jak to jest ciezko. w biurze owszem jest czasem stres, ale nie bola mnie plecy rece ani nogi.

dla laski to dobry układ, masz racje, siedź w biurze i nie kombinuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fizyk ryzyk
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Zapytanie mam. Ile w Polsce jest średnia krajowa za godzinę pracy?

średnia krajowa to fikcja, jak jeden zarabia milion a 9ciu po 0 to średnio każdy ma po 100tyś. Matematyka z duupy wzięta i nie zgodna z realiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadaaaweaa
Dnia 14.01.2020 o 22:28, Gość Ikikikiki napisał:

a płace są różne różniste. Np ja pracuję w dziale payroll w firmie zatrudniajacej  nieco ponad 300 pracowników i mam stawkę godzinową  ok. £10.15, mam umowę z pensja roczną, za 35 godzin x 52 tygodnie; ale moja koleżanka ma podobna pracę w innej firmie i ona mimo że jest tam od ok. 3 lat  - a ja u mnie jestem rok - to ona ma jakos 0.70p  na godzinę mniej niz ja. Za to inna koleżanka jest supervisorem działu housekeeping w sporym eleganckim hotelu i tam ma trochę wiecej, niż ja na godzinę. no ale praca beznadziejna. Ona nie miala tam tyle na start, miala parę podwyżek bo jest tam juz długo jako supervisor pokojówek.

10 funtow na godzine w payrollu? To smiesznie malo, chyba ze jakas mala miescina. ja pracuje na recepcji w dublinie i mam 14€

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 godzin temu, Gość gulcz napisał:

W PL nie lepiej a ceny takie same, to już lepiej gnić w UK'a czy innym arabostanie, w PL zapłaci wynajem i zdycha z głodu potem, no chyba że starzy dają lub ma się plecy to wtedy siedzieć w PL

Tak, lepiej gnic w UK zarabiajac jak piesze autorka zaledwie £100-150 tygodniowo i to jeszcze na umowie zero godzin i zyc pod mostem?! Przeciez to sam ciasny pokoj ledwo wystarczy, a gdzie reszta...?!?! Co jesc, za co sie ubrac itd.?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
19 minut temu, Gość zadaaaweaa napisał:

10 funtow na godzine w payrollu? To smiesznie malo, chyba ze jakas mala miescina. ja pracuje na recepcji w dublinie i mam 14€

 

i co ,poczulas sie lepiej?  ale recepcja to tylko recepcja. naprawde nie kazdemu chodzi o liczby, ale o to ,co robi i jakie ma szanse na rozwoj czy awans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Prawda. Jeżeli jesteś rdzennym brytolem to masz inne prawa czy chesz się z tym z godzić czy nie. I jego rodzina jest na miejscu pierwszym. Rząd robi niezłe przekręty od zasiłków, po chaty, generalnie o hajs się rozchodzi. Z zasiłkami to dopiero ściema jest. Wszystkie na dzieciaki, owszem podstawowe te same, ale już do chaty inaczej, czy kasa jako dodatek do nauki, itp., itd. Wszystko jest na maksa ruchome, poza tym kwestia zasiłków zmienia się plus minus raz w miesiącu. 

to trzeba znalezc taka prace, zeby zarabiac dobrze i nie potrzebowac zasilkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

i co ,poczulas sie lepiej?  ale recepcja to tylko recepcja. naprawde nie kazdemu chodzi o liczby, ale o to ,co robi i jakie ma szanse na rozwoj czy awans.

No właśnie też to widzę wobec ludzkości. Kasa i kasa i nic ponad to. Zero innych wartości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość gosc napisał:

to trzeba znalezc taka prace, zeby zarabiac dobrze i nie potrzebowac zasilkow.

Zasiłki masz na dziecko przyznawane machinalnie jeżeli jesteś w systemie i dopóki dziecko się uczy, wiesz o tym? Nawet najbogatsi mają te dodatki. Dlatego co drugi osobnik uczęszcza do szkół po skończeniu 16 roku życia, właściwie tylko po to by brać za darmo monety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Ceny te same hehe dobry żart . Często wynajem samego mieszkania kosztuje więcej niż jedna średnia pensja... ,usługi droższe często to co np w pl kosztuje 50 zl w UK to kosztuje 50 funtów , jedzenie często o 80% procent droższe niż w PL

Co cpasz? bo mocny towar.

50 zl to niby to samo co £50?

hm. kupilam w sobote bluzke, spodnice i rajstopy, zapalcilam £65. kupisz to w Polsce za 65 zlotych? NIE.

500g wolowiny chudej takiej krojonej juz, kostka masla 200g, 1 kg ziemniakow, 1 kg bananow, kalafior,  3 awokado , 1 litr plynu do prania ekologicznego-   £20. kupisz to za 20 zlotych?  NIE  MA MOWY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gosc napisał:

Co cpasz? bo mocny towar.

50 zl to niby to samo co £50?

hm. kupilam w sobote bluzke, spodnice i rajstopy, zapalcilam £65. kupisz to w Polsce za 65 zlotych? NIE.

500g wolowiny chudej takiej krojonej juz, kostka masla 200g, 1 kg ziemniakow, 1 kg bananow, kalafior,  3 awokado , 1 litr plynu do prania ekologicznego-   £20. kupisz to za 20 zlotych?  NIE  MA MOWY.

Nie przeliczaj bo zawsze będziesz nieszczęśliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Zasiłki masz na dziecko przyznawane machinalnie jeżeli jesteś w systemie i dopóki dziecko się uczy, wiesz o tym? Nawet najbogatsi mają te dodatki. Dlatego co drugi osobnik uczęszcza do szkół po skończeniu 16 roku życia, właściwie tylko po to by brać za darmo monety.

Nie.  child benefit jest £80 , trzynascie razy w roku, na pierwsze dizekco do 16stki lub dlzuej jak ise nadal uczy, ale jelsi choc jeden z rodzicow przekroczy dochod £50,000 rocznie to zabieraja. tzn mozesz dostawac dalej, ale wtedy palcisz wiekszy podatek. jak ktos ma np laczny dochod rocznie £80,000, to co im ten tysiac jedne robi? nic. wiec rezygnuja z tego. 

mozna miec  koszty przedszkola pokrywane przed rzad - do 25%- jak zarabiasz duzo, ale tez sa chyba ograniczenia typu  dochod musi byc ponizej £100,000 na rodzine na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Nie przeliczaj bo zawsze będziesz nieszczęśliwa...

odisuje osobie ktora przelicza, ja NIE PRZELICZAM BO I PO CO. ale che pokazac ze ten troll bzdury wypisuje. 50 zl to jak 50  funtow... taaa. to niby czemu w zdecydowanej wiekszosci UK wrazenie robi dochod brutto £4,000 na miesiac/na osobe, a w Polsce jest to smieszna kwota (4,000 zlotych) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Nie.  child benefit jest £80 , trzynascie razy w roku, na pierwsze dizekco do 16stki lub dlzuej jak ise nadal uczy, ale jelsi choc jeden z rodzicow przekroczy dochod £50,000 rocznie to zabieraja. tzn mozesz dostawac dalej, ale wtedy palcisz wiekszy podatek. jak ktos ma np laczny dochod rocznie £80,000, to co im ten tysiac jedne robi? nic. wiec rezygnuja z tego. 

mozna miec  koszty przedszkola pokrywane przed rzad - do 25%- jak zarabiasz duzo, ale tez sa chyba ograniczenia typu  dochod musi byc ponizej £100,000 na rodzine na rok.

Tak jak napisałam wyżej. Nie znasz systemu i nie wiesz co jest grane w Zjednoczonym Królestwie, a to co ci dają i to co czytasz na stronach government podziel przez 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Gdyby nie to że w pl wszystko jest dużo tańsze niż na zachodzie to bym stąd dawno wyjechała na emigrację. Ale po prostu się nie opłaca. W pl zarobki bardzo się ostatnio poprawiły i cały czas idą w górę. Ja wiem że nie dla wszystkich ale tak właśnie być powinno w zdrowym, polskim kapitaliźmie. Masz to na co zasługujesz a jak ci mało to widocznie nie zasługujesz na więcej. Do roboty nieroby to będziecie więcej zarabiać. Hehehe! Yepane niekumate nieroby bez wykształcenia. Opis/rda/lanie się skończyło. Teraz wykształcenie i chęć do popłaca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Yepane niekumate nieroby. Hehehe, ale pojechałaś po bandzie. 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
19 minut temu, Gość gość napisał:

Tak jak napisałam wyżej. Nie znasz systemu i nie wiesz co jest grane w Zjednoczonym Królestwie, a to co ci dają i to co czytasz na stronach government podziel przez 3.

nie rozmieszaj mnie. Mieszkam w UK sporo ponad 10 lat, dostajemy child benefit 13 razy w roku po £82 za kazdym razem, a nie mamy  innych zasilkow,  bo za dobrze zarabiamy. system znam bardzo dobrze bo pracowalam kiedys w lokalnym councilu, ale nudno byl oto  mam inna prace od roku. 

pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
23 minuty temu, Gość gość napisał:

Tak jak napisałam wyżej. Nie znasz systemu i nie wiesz co jest grane w Zjednoczonym Królestwie, a to co ci dają i to co czytasz na stronach government podziel przez 3.

co do tego, ze ludziom o naprawde sporym dochodzie zabieraja Chb albo musisz palcic wyzszy podatek, wiem od znajomych - to Niemcy,  malzenstwo z 2 dzieci, razem zarabiaja wlasnie prawie £100,000 na rok. 

Mieszkam w szkocji, byc moze tu jest nieco inaczej, ale Szkocja niestety nadal jest czescia UK. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

nie rozmieszaj mnie. Mieszkam w UK sporo ponad 10 lat, dostajemy child benefit 13 razy w roku po £82 za kazdym razem, a nie mamy  innych zasilkow,  bo za dobrze zarabiamy. system znam bardzo dobrze bo pracowalam kiedys w lokalnym councilu, ale nudno byl oto  mam inna prace od roku. 

pa!

Ja od 29. W każdym razie mylisz się co do benefitów szeroko pojętych, ale skoro wiesz lepiej niech tak zostanie. Zajrzyj kiedyś to się może umówimy na herbatkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

co do tego, ze ludziom o naprawde sporym dochodzie zabieraja Chb albo musisz palcic wyzszy podatek, wiem od znajomych - to Niemcy,  malzenstwo z 2 dzieci, razem zarabiaja wlasnie prawie £100,000 na rok. 

Mieszkam w szkocji, byc moze tu jest nieco inaczej, ale Szkocja niestety nadal jest czescia UK. 

Cały czas mówisz o kasie, a nie bierzesz pod uwagę tego, że to nie o to chodzi kto ile zarabia i jak podaje w rozliczeniach. Obudź się albo zacznij myśleć. A jak nie to daj mi święty spokój materialistko. 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Ja od 29. W każdym razie mylisz się co do benefitów szeroko pojętych, ale skoro wiesz lepiej niech tak zostanie. Zajrzyj kiedyś to się może umówimy na herbatkę. 

Ale mnie nie interesuja benefity bo ich na szczescie nie potrzebuje

... wole kawe 😉 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Cały czas mówisz o kasie, a nie bierzesz pod uwagę tego, że to nie o to chodzi kto ile zarabia i jak podaje w rozliczeniach. Obudź się albo zacznij myśleć. A jak nie to daj mi święty spokój materialistko. 😎

ha ha ha

 A Ci, co pisza o benefitach i cenach ,to nie pisza o pieniadzach przypadkiem?

 zegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Ale mnie nie interesuja benefity bo ich na szczescie nie potrzebuje

... wole kawe 😉 

Ależ mnie też nie interesują benefity i cudzy hajs. Rozpisuję jak to działa to się denerwujesz i mi tekst pogrubiasz, że to nie tak jak czarno na białym. Jaką kawę lubisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość gosc napisał:

ha ha ha

 A Ci, co pisza o benefitach i cenach ,to nie pisza o pieniadzach przypadkiem?

 zegnam

Ty wyliczasz ile zarabiasz, ile mąż, a daj spokój. Kogo obchodzi pojedynczy człowiek? Życie i wtyki pokazują kto ma największe ulgi z free. Nie żegnaj się bo prędko wrócisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Gdybym mial zarabiac 100-200 tygodniowo w UK to juz wolalbym do Polskii wrocic. Tyle w kraju spokojnie mozna zarobic, a wynajem mieszkania czy dojazdy do pracy nie sa takie drogie jak na Wyspach. Przeciez minimalna krajowa to obecnie 2600zl brutto i ok.1920zl netto. Po co w UK siedziec za 500-800 funtow na miesiac?! :O To chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1985
12 minut temu, Gość gosc napisał:

Gdybym mial zarabiac 100-200 tygodniowo w UK to juz wolalbym do Polskii wrocic. Tyle w kraju spokojnie mozna zarobic, a wynajem mieszkania czy dojazdy do pracy nie sa takie drogie jak na Wyspach. Przeciez minimalna krajowa to obecnie 2600zl brutto i ok.1920zl netto. Po co w UK siedziec za 500-800 funtow na miesiac?! 😮 To chore

Ale tutaj mało kto tak zarabia! No chyba, że ktoś dał się wrobic w umowę zero godzin, co jest dla mnie  po prostu niepojęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1985

Minimalna krajowa w UK na miesiąc to jest 1150-1200 netto przy okolo 150-160 godziach na miesiąc. od kwietnia ma wzrosnąć, jak zwykle wiosną. oczywiscie jest to mało, ale zakladam, że jak ktos zarabia minimalna, to albo ma partnera lub partnerkę zarabiającą więcej, lub mieszka np ze znajomymi, w 3 lub 4 osoby na mieszkaniu a nie sam w  studio flat (kawalerka). nie mówię nic o mieszkaniu w 6 osób bo to też dla mnie niepojęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

 Bilet na autobus kosztuje w UK sześć razy więcej niż w PL. Są jeszcze jakieś pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345
15 minut temu, Gość Gość napisał:

 Bilet na autobus kosztuje w UK sześć razy więcej niż w PL. Są jeszcze jakieś pytania?

baju baju srutu tutu. spadaj trollu bo jesteś żałosny. zarobisz na porządny kawał wołowiny w niecałą godzinę pry ze stawką minimalną w Polsce (15 zł bodajze)? wątpię. W  UK - tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×