Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PKK

Badania przed tabletkami anty

Polecane posty

Gość PKK

W najbliższym czasie wybieram się do ginekologa, ponieważ chcę zacząć stosować tabletki antykoncepcyjne. Myślałam o tym by pójść z już wykonanymi badaniami tylko właściwie co powinnam wykonać? Czy są to zawsze takie same czy lepiej się jednak wstrzymać do I wizyty i wtedy dopiero zleci mi je lekarz?

Drugie moje pytanie czy ma znaczenie dzień cyklu na I wizycie? Wolny termin u lekarza jest akurat tuż przed moim okresem o ile będzie na czas, bo zdarza się, że mam w cały świat i ciężko cokolwiek zaplanować z wyprzedzeniem 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Nie robi się żadnych badań przed braniem tabletek antykoncepcyjnych, ale możesz dla samej siebie sprawdzić np. tarczycę (FT3, TF4, TSH) i wykonać morfologię.

Dzień cyklu nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robi się badania, mnie ginka skierowała na morfologię, w tym krzepliwość i crp oraz masę innych badań i dopiero kiedy wykluczyła wszelkie choroby które są przeciwskazaniem do stosowania tabletek wypisała receptę na vines, wcześniej nie chciała nawet o tym słyszeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na drożność żył, ja musiałam odstawić bo miałam podejrzenie zakrzepicy żylnej, teraz zabezpieczam się okazjonalnie diafragma dopochwową bo planujemy dziecko, ale przy pigułkach to badanie trzeba sobie samemu zrobić pewnie lekarz cie nie skieruje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie ginka zrobiła ze mną wywiad, czy ktoś w rodzinie był chory na nadciśnienie, cukrzyce etc,a potem przepisała mi odpowiednią antykoncepcję vines i jest ok 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×