Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Klarynetka

Jak odstawić od piersi roczne dziecko?

Polecane posty

Gość Klarynetka

Jak w temacie. Niedługo wracam do pracy i chcę odstawić małego od piersi do tego czasu - mam jeszcze jakieś 3 miesiące. Nie chcę go przestawić na butelkę, bo chyba już nawet nie musi pić sztucznego mleka, a tym bardziej, że nigdy nie pił z butelki ze smoczkiem, ogólnie pije przez słomkę. Smoczka używa tylko do zasypiania. W dzień karmię go 2,3 razy, przeważnie przed drzemkami, niestety zasypia przy piersi. W nocy za to robię za żywy smoczek, budzi się co godzinę i drze się wniebogłosy dopóki nie dostanie piersi. 

Jakieś sprawdzone patenty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bunnys

Odstawiłam córkę w tym wieku. Musisz się nastawić na kilka trudnych nocy. Podawać wodę w butelce że smoczkiem gdy się obudzi, nie poddawać się. Będzie ciężko na początku Ale 2-3 noce i będzie ok. Zasypianie przy piersi zamieniłam na czytanie przed snem i przytulanie. Wytrwałości 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

A może nie odstawiaj całkowicie. Zrezygnuj z karmień które wypadają w godzinach pracy plus nocne jeśli cię męczą. Ale jakieś wieczorne fajnie by było zostawić.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klarynetka

Vanessa, chcę już go odstawić całkowicie. Po pierwsze, młody ma już zęby, więc czasem zdarzy mu się mnie ugryźć, po drugie, brakuje mi sączenia winka w wannie 😉 a tak na serio, to myślę, że już czas, on i tak przez większość czasu nie pije mleka tylko sobie cmoka. To już duży chłopak, czas się oderwać od maminej piersi 😉

Bunnys, czyli jednak przestawiać na butelkę? Spróbujemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Klarynetka napisał:

Vanessa, chcę już go odstawić całkowicie. Po pierwsze, młody ma już zęby, więc czasem zdarzy mu się mnie ugryźć, po drugie, brakuje mi sączenia winka w wannie 😉 a tak na serio, to myślę, że już czas, on i tak przez większość czasu nie pije mleka tylko sobie cmoka. To już duży chłopak, czas się oderwać od maminej piersi 😉

Bunnys, czyli jednak przestawiać na butelkę? Spróbujemy 

Robisz mu krzywde, zalecane jest karmienie do 3 roku życia, nie zabieraj mu tego co masz najlepsze! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klarynetka
15 minut temu, Gość Gość napisał:

Robisz mu krzywde, zalecane jest karmienie do 3 roku życia, nie zabieraj mu tego co masz najlepsze! 

Kto tak zaleca? Ja czytałam, że rok to max, potem to już tylko dla przyjemności dziecka, ale wartości odżywczych to mleko już za dużo nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Klarynetka napisał:

Kto tak zaleca? Ja czytałam, że rok to max, potem to już tylko dla przyjemności dziecka, ale wartości odżywczych to mleko już za dużo nie ma. 

WHO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Klarynetka napisał:

Kto tak zaleca? Ja czytałam, że rok to max, potem to już tylko dla przyjemności dziecka, ale wartości odżywczych to mleko już za dużo nie ma. 

gdzie ty takie mądre rzeczy przeczytałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klarynetka
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

gdzie ty takie mądre rzeczy przeczytałaś?

Nie pamiętam, bo to czytałam, jak byłam w ciąży 😉 w każdym razie, miałam w planach karmienie pół roku, przedłużyło się do roku i na tym zamierzam skończyć. Młodemu nic się nie stanie, a ja będę miała spokój i może wreszcie się wyśpię. Dawaj jakieś sposoby na odstawienie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A nie dam, bo jeszcze karmię, córka ma półtora roku, wszystko przede mną 🤣 i żeby nie było, nie namawiam cię na karmienie, tylko nie ma co pisać nieprawdy, że po roku to sama woda. Mleko ma cały czas wartości odżywcze, skład zmienia się wraz z potrzebami dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klarynetka
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

A nie dam, bo jeszcze karmię, córka ma półtora roku, wszystko przede mną 🤣 i żeby nie było, nie namawiam cię na karmienie, tylko nie ma co pisać nieprawdy, że po roku to sama woda. Mleko ma cały czas wartości odżywcze, skład zmienia się wraz z potrzebami dziecka

No masz rację, teraz trochę poczytalam o tych wartościach odżywczych. Ale naprawdę już mnie to męczy, szczególnie w nocy. Na razie piję od wczoraj szałwię na zmniejszenie laktacji, może coś to da 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

Szkoda że odstawiasz ale to do ciebie należy decyzja. Oprócz szałwi...ubranie. Takie niewygodne do karmienia, żeby mały nie miał jak się dobrać do cycusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klarynetka
8 minut temu, Gość Vanessa napisał:

Szkoda że odstawiasz ale to do ciebie należy decyzja. Oprócz szałwi...ubranie. Takie niewygodne do karmienia, żeby mały nie miał jak się dobrać do cycusia.

Dobra, coś wynajdę w szafie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmmm

Moja mama przykleila sobie plastry na piersi i mowila kiedys mojemu malemu bratu ze ma ala. Odkrywal zagladal bo chcial ciagle cyca ale jak widzial te plastry i mowila mu ciagle ze ja boli to przestal 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Vanessa napisał:

A może nie odstawiaj całkowicie. Zrezygnuj z karmień które wypadają w godzinach pracy plus nocne jeśli cię męczą. Ale jakieś wieczorne fajnie by było zostawić.  

Ja chce tak niedługo zrobić z półrocznym dzieckiem. Noce mamy koszmarne i chce z tego zrezygnować, ale w dzień nie przeszkadza mi karmienie. Ale czy tak w ogóle się da? Piersi nie będą nabrzmiale? Dziecko dą się przestawić, jeśli będzie czulo e mleko w piersiach jest, ale mama w nocy nie chce dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
55 minut temu, Agnieszka Anna napisał:

Ja chce tak niedługo zrobić z półrocznym dzieckiem. Noce mamy koszmarne i chce z tego zrezygnować, ale w dzień nie przeszkadza mi karmienie. Ale czy tak w ogóle się da? Piersi nie będą nabrzmiale? Dziecko dą się przestawić, jeśli będzie czulo e mleko w piersiach jest, ale mama w nocy nie chce dać?

Trudna sprawa. Na pewno zalejesz prześcieradło. Jedno nocne karmienie by się przydało. Ale kompletnie nie wiem jak przekonać dziecko. Ja karmię siedmiomiesięczniaka i też w nocy cycuś musi być kilka razy. Ale ja się już z tym pogodziłam i czekam aż sama zrezygnuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×