Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rara

Objawy ciąży, testy

Polecane posty

Gość Rara

Witam,
przychodzę z takim zapytaniem. Jakie są objawy bycia w ciąży i mniej więcej po jakim czasie od stosunku się pojawiają? Wiem, że w internecie można znaleźć artykuły, ale chciałabym mieć informacje od osób, które w tej ciąży były, jak to naprawdę wygląda.
I kiedy wykonać najlepiej test ciążowy? Czy może być na to za późno, np. w 6 tygodniu już nie będzie wiarygodny? W ogóle może lepiej zrobić 2, 3 testy w odstępie paru dni, żeby mieć 100% pewności, że wynik jest prawidłowy? Czy od razu iść do lekarza? A jeśli tak, to jakiego? Ginekolog czy ginekolog-położnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Każda ciąża jest inna, nikt ci nie napisze 100% objawów jakie będziesz miała. Możesz mieć wszystkie możliwe możesz nie mieć żadnych. Zrob test 2 tyg po współżyciu. Jeśli będziesz mieć wątpliwości odczekaj tydzień i zrob kolejny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Ja czułam się jak przed każdą miesiączką (ból piersi, brak humoru, dyskomfort w podbrzuszu, opuchlizna na twarzy), więc nie spodziewałam się ciąży. Krwawienie nie pojawiło się w oczekiwanym dniu, ale czasem przesuwały mi się okresy o dzień lub dwa, więc nawet się nie łudziłam. Trzeciego dnia zrobiłam test ciążowy z moczu i wyszły dwie wyraźne kreski. Dużo dziewczyn sprawdza wiarygodność testu, czyli wykonuje kolejne w następne dni albo idzie na badanie krwi (beta hCG), ale ja po prostu zapisałam się na wizytę do lekarza ginekologa. Wzięłam termin na za tydzień, a i tak było za właśnie i w tym 6 tygodniu był tylko pęcherzyk bez zarodka w środku. Dwa tygodnie stresu, „na szczęście” dopadły mnie w tym czasie objawy ciążowe (mdłości oraz wymioty co rano), więc byłam spokojniejsza. W 8 tygodniu był już widoczny zarodek i biło mu serduszko, a teraz fika w brzuchu jak szalone (27 tydzień).

PS.: Każdy ginekolog jest też położnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja na samym początku ciąży miałam objawy bardzo podobne do tych, które mam zazwyczaj przed okresem, tylko piersi zaczęły mnie boleć wcześniej - nie kilka dni przed miesiączką, tylko właściwie zaraz po owulacji. Dzień przed terminem miesiączki miałam przez chwile bóle brzucha takie same jak na okres, z tym że okres nie pojawił się. U każdej kobiety te objawy mogą być różne,  ale podobno zazwyczaj na samym początku ciąży nic szczególnego nie da się zauważyć. Typowe dla poczatku ciazy mdlosci i sennosc u mnie pojawily sie po kilku tygodniach, jak juz mialam ciaze potwierdzona przez ginekologa. Test najlepiej robić nie wcześniej niż w dniu spodziewanej miesiączki, ale i wtedy czasem może jeszcze wyjść negatywny, mimo że ciąża będzie (u mnie był pozytywny, ale druga kreska blada, za kilka dni powtórzyłam i juz była bardzo wyrazna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiniaaakk

Ja zrobiłam test 2 tygodnie po współżyciu i była jasna kreska drugiego dnia już ciemniejsza 

jedyne objawy przed tekstem to było bulgoczenie w ciąży a potem kucie w jajnikach chłopak kazał iść szybko do ginekologa ale ja wiedziałam ze nie będzie nic widać w 2 tygodniu i tez tak się stało teraz idę 28 do ginekologa i jedyne to mam brak apetytu i szybciutko tyje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to co miesiąc doszukiwałam się objawów i zawsze myślałam że jestem w ciąży a nie  byłam. A jak już naprawdę zaszlam to nawet nie myślałam że mogę być w ciąży . Czułam się normanie. Jak zawsze przed okresem. Sprawdziłam dopiero jak mi się spóźnial parę dni i to był jedyny objaw .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rara

Dzięki za podzielenie się doświadczeniami:* Sprawdzę chyba z tych testów domowych i krwi. Albo do lekarza pójdę ze zrobionymi testami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×