Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yhm

Wszystko drożeje przez 500+

Polecane posty

Gość Yhm

U mnie w pracy coraz częściej słyszę opinie, że ceny idą w górę przez 500+. Nie zgadzam się z tym, bo ceny co roku szły zawsze do góry. Co prawda podobno są opinie, że ceny w tym roku najbardziej poszybują w górę właśnie w Polsce. Ale to chyba będzie miało związek z wysokimi cenami prądu. 

A jak jest wasze zdanie? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Yhm napisał:

U mnie w pracy coraz częściej słyszę opinie, że ceny idą w górę przez 500+. Nie zgadzam się z tym, bo ceny co roku szły zawsze do góry. Co prawda podobno są opinie, że ceny w tym roku najbardziej poszybują w górę właśnie w Polsce. Ale to chyba będzie miało związek z wysokimi cenami prądu. 

A jak jest wasze zdanie? 

 

Że to prowo do wywołania gownoburzy przez niby ekspertów polityczno-ekonomicznych bez podstawowej wiedzy. 

Przykładem tej niby wiedzy jest juz twój post. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość Yhm napisał:

U mnie w pracy coraz częściej słyszę opinie, że ceny idą w górę przez 500+. Nie zgadzam się z tym, bo ceny co roku szły zawsze do góry. Co prawda podobno są opinie, że ceny w tym roku najbardziej poszybują w górę właśnie w Polsce. Ale to chyba będzie miało związek z wysokimi cenami prądu. 

A jak jest wasze zdanie? 

 

nie prawda ze zawsze szły ceny w górę, bo przez kilka lat inflacja była ujemna. Wszystko poszybowało od nastania dobrej zmiany i pińcetplusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

wszystko drożeje , nie przez 500+ a przez to że płąca minimalna poszła do góry i to mocno. Jeszcze kilka lat temu minimalna to było 1200zł. Kilka lat temu zarabiałam 12,40 na godzinę, Teraz mimo że siedze z dzieckiem w domu, co roku podpisuje aneks do umowy. Dziś jakbym wróciła do pracy dostałabym 16zł za godz pracy. Siedze w domu 2,5 roku. 

A więc idąc tym tropem , to zeby wyprodukować chleb, to sam rolnik musi dostac wiecej (bo ceny w sklepie wzrosły - by mógł sie utrzymać) kierowca który odbierze zborze, młynarz, znów kierowca, piekarz, znów kierowca, i sprzedawca w sklepie tez musi zarobic wiecej. Ktoś tez musi ogarnąć  sprawy papierkowe. Jakby tak wziać porównac miesieczne wydatki, teraz i z przed 5 lat, to akurat wyjdzie że wydajemy na jedzenie wiecej, o tyle o ile poszła d góry minimalna krajowa. Pięc lat temu , jak ktoś zarabiał 3tyś, to było dużo, teraz to nie starcza by zatrzymac pracownika i pracodawca musi podnieś pensje

Wzrosły również koszty utrzymania pracownika i małe firmy beda plajtować, bo zwyczajnie koszty zjedzą.

 

KLARA? urodziłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Yhm napisał:

U mnie w pracy coraz częściej słyszę opinie, że ceny idą w górę przez 500+. Nie zgadzam się z tym, bo ceny co roku szły zawsze do góry. Co prawda podobno są opinie, że ceny w tym roku najbardziej poszybują w górę właśnie w Polsce. Ale to chyba będzie miało związek z wysokimi cenami prądu. 

A jak jest wasze zdanie? 

 

To chyba tynk ze ścian jesz, bo jakbyś robiła normalne zakupy to byś takich bzdur nie pisała. No, chyba że jesteś pisowsko-ruskim trolem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
21 minut temu, Klara napisał:

Że to prowo do wywołania gownoburzy przez niby ekspertów polityczno-ekonomicznych bez podstawowej wiedzy. 

Przykładem tej niby wiedzy jest juz twój post. 

Bo trolle już kampanię zaczęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama prawda

Duda musi wygrać za wszelką cenę stąd te durne tematy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Sama prawda napisał:

Duda musi wygrać za wszelką cenę stąd te durne tematy!

Zdanie nie logiczne, napisz poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zdanie nielogiczne napisz poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama prawda

Czego nie rozumiesz?

Troll pisowski zakłada tematy żeby wybielić Dudę i durne decyzje PiS u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

wszystko drożeje , nie przez 500+ a przez to że płąca minimalna poszła do góry i to mocno. Jeszcze kilka lat temu minimalna to było 1200zł. Kilka lat temu zarabiałam 12,40 na godzinę, Teraz mimo że siedze z dzieckiem w domu, co roku podpisuje aneks do umowy. Dziś jakbym wróciła do pracy dostałabym 16zł za godz pracy. Siedze w domu 2,5 roku. 

A więc idąc tym tropem , to zeby wyprodukować chleb, to sam rolnik musi dostac wiecej (bo ceny w sklepie wzrosły - by mógł sie utrzymać) kierowca który odbierze zborze, młynarz, znów kierowca, piekarz, znów kierowca, i sprzedawca w sklepie tez musi zarobic wiecej. Ktoś tez musi ogarnąć  sprawy papierkowe. Jakby tak wziać porównac miesieczne wydatki, teraz i z przed 5 lat, to akurat wyjdzie że wydajemy na jedzenie wiecej, o tyle o ile poszła d góry minimalna krajowa. Pięc lat temu , jak ktoś zarabiał 3tyś, to było dużo, teraz to nie starcza by zatrzymac pracownika i pracodawca musi podnieś pensje

Wzrosły również koszty utrzymania pracownika i małe firmy beda plajtować, bo zwyczajnie koszty zjedzą.

 

KLARA? urodziłaś?

Wszystko się zgadza po za rolnikiem bo ceny w sklepach rosną a u rolnika bez zmian. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja

A ja się bardzo ciesze ze wzrostu cen. Mam dobre zarobki, nie mam dzieci. Spokojnie więc patrzę jak wyborcy PIS dostają po dupie. Bo fakty są takie, że wzrost cen najbardziej bije w słabiej uposazone rodziny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

wszystko drożeje , nie przez 500+ a przez to że płąca minimalna poszła do góry i to mocno. Jeszcze kilka lat temu minimalna to było 1200zł. Kilka lat temu zarabiałam 12,40 na godzinę, Teraz mimo że siedze z dzieckiem w domu, co roku podpisuje aneks do umowy. Dziś jakbym wróciła do pracy dostałabym 16zł za godz pracy. Siedze w domu 2,5 roku. 

A więc idąc tym tropem , to zeby wyprodukować chleb, to sam rolnik musi dostac wiecej (bo ceny w sklepie wzrosły - by mógł sie utrzymać) kierowca który odbierze zborze, młynarz, znów kierowca, piekarz, znów kierowca, i sprzedawca w sklepie tez musi zarobic wiecej. Ktoś tez musi ogarnąć  sprawy papierkowe. Jakby tak wziać porównac miesieczne wydatki, teraz i z przed 5 lat, to akurat wyjdzie że wydajemy na jedzenie wiecej, o tyle o ile poszła d góry minimalna krajowa. Pięc lat temu , jak ktoś zarabiał 3tyś, to było dużo, teraz to nie starcza by zatrzymac pracownika i pracodawca musi podnieś pensje

Wzrosły również koszty utrzymania pracownika i małe firmy beda plajtować, bo zwyczajnie koszty zjedzą.

 

KLARA? urodziłaś?

500+ jak i wzrost  minimalnej spowodował wzrost cen,a będzie jeszcze gorzej bo nie ma nowych inwestycji Pisiory przeznacza kasę wyłącznie na konsumpcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja też się śmieję z wyborców PiSu jak im już się zaczyna pod doopą palić!

Niedługo skończą się pieniążki a 500 plusem będzie mogli dzieciom tyłki podcierać.

Na szczęście mieszkam w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Niestety inflacja dotyczy wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Gość napisał:

500+ jak i wzrost  minimalnej spowodował wzrost cen,a będzie jeszcze gorzej bo nie ma nowych inwestycji 

Jak to, jak to??!! A inwestowanie w tv publiczną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

I jeszcze trzeba dodać inwestowanie w imperium ojca dyrektora,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem że taka drożyzna? Popatrzcie na ulice, zatłoczone a na nich jakie fury, samochody, które jeszcze dwa trzy lata temu odwracały uwagę, dziś mało kto ma 10 letni samochód.

Wakacje, zobaczcie gdzie ludzie jeżdżą na wakacje, to już nie Chorwacja czy Malta (tam chyba jeżdżą ci biedniejsi 😄 )

Główne kierunki to Azja, Indonezja, Afryka (ale nie Egipt, czy Tunezja - tam to znów... ci biedniejsi 😄) Karaiby.

Ferie zimowe i Austria i Alpy są przez Polaków oblegane. Mieszkania. Jak się coś buduje jakiś apartamentowiec to mieszkania są wykupione zanim fundamenty wyleją w tym bloku.

To gdzie ta bieda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To co opisujesz to zaledwie 10-15% społeczeństwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, slawek1977 napisał:

Czy ja wiem że taka drożyzna? Popatrzcie na ulice, zatłoczone a na nich jakie fury, samochody, które jeszcze dwa trzy lata temu odwracały uwagę, dziś mało kto ma 10 letni samochód.

Wakacje, zobaczcie gdzie ludzie jeżdżą na wakacje, to już nie Chorwacja czy Malta (tam chyba jeżdżą ci biedniejsi 😄 )

Główne kierunki to Azja, Indonezja, Afryka (ale nie Egipt, czy Tunezja - tam to znów... ci biedniejsi 😄) Karaiby.

Ferie zimowe i Austria i Alpy są przez Polaków oblegane. Mieszkania. Jak się coś buduje jakiś apartamentowiec to mieszkania są wykupione zanim fundamenty wyleją w tym bloku.

To gdzie ta bieda?

To jedź do małych miasteczek tam zobaczysz biede,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze samochód z salonu jak sie chce kupić ale taki zwykły 120-180 tys. to trzeba czekać kilka tygodni, bo kolejka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, slawek1977 napisał:

i jeszcze samochód z salonu jak sie chce kupić ale taki zwykły 120-180 tys. to trzeba czekać kilka tygodni, bo kolejka

To że nie wiesz co zrobić z kasą nie znaczy że wszyscy tak mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franek

ja mieszkam we Francji 20 lat wyjechałem bo mialem dość być niewolnikiem Polski 2000 roku pralka kosztowała 1400 złotych ja zarabiałem 700 złotych czyli wychodzi na to ze Politycy trzepali nam kieszeni bardzo dlugo dlatego sa bardzo bogaci a ich pokolenia maja kasę na 1000 lat teraz dobra zmian jeszcze bardziej nas dojii We Franci zawsze byly zasilki 500 plus to jak kot napłakał tutaj dają ludzia zarobić i wszytko ma podobne ceny jak w Polsce a nawet jesze taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie piszę o sobie lecz takie mam spostrzeżenia, otoczenie wysyła takie informacje, jedni narzekają że musieli czekać w kolejce po samochód, inni że nie mogli dobrać terminu wylotu do Singapuru i zgrać go z pobytem na Madagaskarze, jeszcze inni że im wykupili wszystkie mieszkania w nowo powstającym bloku. Słuchając tego wszystkiego albo przeglądając fb aby zobaczyć co tam u znajomych, którzy w szkole często mieli problem ze skleceniem zdania zastanawiam się czy mi się nie udało czy ta bieda moja to normalność? Czy ktoś coś zniekształca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To jedź do małych miasteczek tam biedę szczególnie osób starszych widzi się na ulicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oh heh

ten kto twierdzi że ceny idą w górę przez 500 plus to nie ogląda programów publicystycznych i nie słucha wypowiedzi ekonomistów, wszyscy jednym głosem mówią że prąd poszedł w górę więc automatycznie ceny windują do góry i było tak co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRAWDA
9 minut temu, slawek1977 napisał:

Ale ja nie piszę o sobie lecz takie mam spostrzeżenia, otoczenie wysyła takie informacje, jedni narzekają że musieli czekać w kolejce po samochód, inni że nie mogli dobrać terminu wylotu do Singapuru i zgrać go z pobytem na Madagaskarze, jeszcze inni że im wykupili wszystkie mieszkania w nowo powstającym bloku. Słuchając tego wszystkiego albo przeglądając fb aby zobaczyć co tam u znajomych, którzy w szkole często mieli problem ze skleceniem zdania zastanawiam się czy mi się nie udało czy ta bieda moja to normalność? Czy ktoś coś zniekształca?

OMG, jaki troll, mogłeś się trochę wysilić i jakieś realniejsze przykłady podać, żenada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
27 minut temu, slawek1977 napisał:

Czy ja wiem że taka drożyzna? Popatrzcie na ulice, zatłoczone a na nich jakie fury, samochody, które jeszcze dwa trzy lata temu odwracały uwagę, dziś mało kto ma 10 letni samochód.

Wakacje, zobaczcie gdzie ludzie jeżdżą na wakacje, to już nie Chorwacja czy Malta (tam chyba jeżdżą ci biedniejsi 😄 )

Główne kierunki to Azja, Indonezja, Afryka (ale nie Egipt, czy Tunezja - tam to znów... ci biedniejsi 😄) Karaiby.

Ferie zimowe i Austria i Alpy są przez Polaków oblegane. Mieszkania. Jak się coś buduje jakiś apartamentowiec to mieszkania są wykupione zanim fundamenty wyleją w tym bloku.

To gdzie ta bieda?

No normalnie El Dorado! A nie, czekaj...bardziej San Escobar...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
20 minut temu, Gość Gość napisał:

To co opisujesz to zaledwie 10-15% społeczeństwa!

Dokładnie tak. Średni wiek samochodu w Polsce to 14 lat. Dla porównania w Niemczech 9 lat a w Rumunii 16 - widać, gdzie nam bliżej. Ludzie latami gniezdza się z teściami, a jak już kupują coś własnego to w porównaniu z "Zachodem" to są dosłownie klitki, itp. Itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×