Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zmartwiona

12 tydzien ciazy i przeziebienie.

Polecane posty

Gość Zmartwiona

Czesc. Jestem w 12 tygodniu ciazy i dopadlo mnie przeziebienie. Tak tego chcialam uniknac ze przyszlo dziadostwo. Ze 3 lata nie chorowalam I musiala przyjsc wlansie teraz. Wczoraj obudzilam sie z balacym gardlem i zatkanym nosem. Wiem ze zadnych lekow mi nie wolno, ale zrobilam syrop z cebuli zjadlam rosolek, grzanie w lozku, parowka z rumianku. Plukam tez gardlo rumiankiem, solą itp ale od tego okropnie mnie mdli. Przedewszystkim dużo śpię.Na szczęście nie mam gorączki i nie kaszle.  Martwię się czy takie przeziębienie nie zaszkodzi mojej ciazy? Czy to jest bezpieczne dla dziecka? Dajcie mi proszę znać 🙏 

Niestety nie mogę się skontaktować z lekarzem bo mieszkam za granica i tutaj trochę inaczej to działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Za granicą nie ma możliwości skontaktować się z lekarzem? To gdzie ty jesteś, w Sudanie? 😮 Nie wierze. 

Też byłam przeziębiona w ciąży, wyleczyłam się syropem z cebuli miodu i czosnku. Tydzień mnie męczyło, ale przeszło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Chorowałam z drobnymi przerwami 2/3 ciąży, ciągłe infekcje dróg oddechowych. Niestety, u nas dzieciątko z wadą jednego z narządów, myślę że to przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Łykaj paracetamol i pij dużo płynów. Akurat wróciłam od lekarza z podobnymi objawami. U mnie jeszcze lekki ból ucha. Mam przykazanie że jeśli dojdzie gorączka mam się zgłosić na pogotowie bo jeśli infekcja zejdzie na płuca/ oskrzela może być nieciekawie. Podobno w ciąży o to łatwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A i Paracetamol mam 1g co 8godz. Najważniejsze jest ukrócić infekcje w zarodku, bakterie/ wirusy wyrządzą więcej szkody nic paracetamol. Tak mi powiedzieli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona
Dnia 18.01.2020 o 11:50, Gość Jakaja napisał:

.

 

17 minut temu, Gość Gość napisał:

Za granicą nie ma możliwości skontaktować się z lekarzem? To gdzie ty jesteś, w Sudanie? 😮 Nie wierze. 

Też byłam przeziębiona w ciąży, wyleczyłam się syropem z cebuli miodu i czosnku. Tydzień mnie męczyło, ale przeszło. 

Kochana w Wielkim Światowym UK 🤦‍♀️Oni dopiero od 12 tygodnia uznają ciąże. Mam spotkanie z położna (która tutaj prowadzi ciąże) w najbliższy poniedziałek. I dopiero ja poznam. Dobrze ze wcześniej byłam w Polskiej klinice to wiem chociaż ze faktycznie jestem w ciazy i ze wszystko jest  w porządku.Teraz muszę czekac. Wiaodmoze jak bym miała gorączkę czy jakieś silne objawy to bym pojechała na pogotowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Zmartwiona napisał:

 

Kochana w Wielkim Światowym UK 🤦‍♀️Oni dopiero od 12 tygodnia uznają ciąże. Mam spotkanie z położna (która tutaj prowadzi ciąże) w najbliższy poniedziałek. I dopiero ja poznam. Dobrze ze wcześniej byłam w Polskiej klinice to wiem chociaż ze faktycznie jestem w ciazy i ze wszystko jest  w porządku.Teraz muszę czekac. Wiaodmoze jak bym miała gorączkę czy jakieś silne objawy to bym pojechała na pogotowie. 

Nie rozśmieszaj mnie. Dzwonisz do swojego GP, umawiasz wizytę, mówisz że jesteś przeziębiona/chora, jesteś w ciąży i pytasz co możesz brać. Przecież Ty nie chcesz podtrzymywać ciszy, tylko złapałaś przeziębienie. 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona
46 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie rozśmieszaj mnie. Dzwonisz do swojego GP, umawiasz wizytę, mówisz że jesteś przeziębiona/chora, jesteś w ciąży i pytasz co możesz brać. Przecież Ty nie chcesz podtrzymywać ciszy, tylko złapałaś przeziębienie. 🤦‍♀️

I mi powiedzą ze mogę paracetamol. Wiem, ale nie chce brać, bo nie jest tak zle ze mną. Wytrzymam. Mi chodziło tylko o to czy takie przeziębienie może zaszkodzić maluszkowi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olabogaaaa

Tak takie przeziębienie może zaszkodzić dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Najlepiej leż w łóżku i nie przegrzewaj mieszkania (tem. 20 stopni). Pij herbatę z lipy lub rumianku, inhaluj nos solą fizjoligiczną, a w razie kataru przemywaj morską. Ogólnie przyjmuj dużo płynów. Jeśli pojwiłaby się gorączka (38 stopni) musisz iść do lekarza. Nie bierz żadnych leków na własną rękę. W ciąży należy unikać aspiryny, ibuprofenu, kropli do nosa, antybiotyków z grupy tetracykliny i aminoglikozydów, leków antyalergicznych oraz preparatów wykrztuśnych. Z tego co opisałaś, nie sądzę, że maluszkowi może coś zagrażać. Kilka moich koleżanek przeszło infekcję w ciąży. Wszystkie dzieci są całkowicie zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

*fizjologiczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

PS. Jeśli masz wątpliwości najlepiej zapytaj kogoś, kto ,,prowadzi" Twoją ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
22 minuty temu, Gość Zmartwiona napisał:

I mi powiedzą ze mogę paracetamol. Wiem, ale nie chce brać, bo nie jest tak zle ze mną. Wytrzymam. Mi chodziło tylko o to czy takie przeziębienie może zaszkodzić maluszkowi.

 

Jeśli nie będziesz leczyć może. W ciąży nie  masz przeziębienia wytrzymać tylko leczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×