Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mom

Ile przytyłyście w ciąży?

Polecane posty

Gość mom

Pytam, bo jestem na początku, a bratowa mi ciągle opowiada, że mam tylko czekać na rozstępy. Ona przytyła ponad 30 kg, a z tego co pamiętam, to bardzo starała się jeść zdrowe posiłki. Przy jej diecie to nawet ginekolog był zdziwiony, że tyle przytyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

w pierwszej ciazy 7 kg,w drugiej 18. Rozstepow nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina

W pierwszej 7kg bo mialsm dietę z powodu cukrzycy ciazowej ale za to po przybralam wiecej i teraz waze 115kg az wstyd się przyznać 😟 nie umiem juz na siebie patrzec co schude znow mi to wraca 😟 mavie jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Do 9. miesiąca 10,5kg. W 9 miesiącu dodatkowe 5kg, ale to dlatego, że woda mi się zaczęła zatrzymywać i puchlam w oczach. Rozstępy mam tylko na biodrach, pojawiły się bardzo szybko, bo już w 5. miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

11 kg, zeszlo wszystko w pierwszym miesiacu po porodzie, na szczescie bez rozstepow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

11kg, mam kilka rozstępów ale małe i nie przeszkadzają mi w niczym. Nie słuchaj rad i straszenia, każda ciąża jest inna! Mi od początku ciąży teściowa powtarzała ze ona jak była w ciąży to przytyła "zaledwie 4kg, z czego dziecko i wody ważyły więcej niż te 4, więc praktycznie rzecz biorąc schudła w ciąży" xD Ja to puszczalam mimo uszu ale wkoncu mąż a jej syn powiedział do niej , że chyba się glodzila i nie chciała dla niego dobrze skoro waga była najważniejsza i jak może się tym wogole chwalić. Od tamtej pory z tematem wagi miałam spokój, za to ciągle straszenie jak to koszmarne życie czeka mnie po porodzie. 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Jestem w 27 tygodniu ciąży i mam 6 na plusie (sprawdzam wagę co tydzień), ale w ogóle się nie ograniczam z jedzeniem czy napojami, więc wiadomo, że tyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlodkaKielbaska

Jestem w 30 tc i na dzień dzisiejszy 1,7 kg. Jednak mam otyłość i muszę bardzo się pilnować, bo lekarz dałby mi spory wykład gdybym tyła więcej 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plik

U mnie w pierwszej ciąży 12kg w drugiej około 20kg , rozstępów nie mam ale duzo smarowalam skórę bo w ciąży bardzo sucha mi się zrobiła i strasznie swedziała że prawie nie spałam całe ciąże nie miałam cholestazy chociaż stopy też swedziały okropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina
18 minut temu, Gość SlodkaKielbaska napisał:

Jestem w 30 tc i na dzień dzisiejszy 1,7 kg. Jednak mam otyłość i muszę bardzo się pilnować, bo lekarz dałby mi spory wykład gdybym tyła więcej 🙂

Ja mialam tez nadwagę a ty ile warzylas przedciążą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pewpiu

Ja rodzę na dniach, ale przytyłam tylko 3,5 kg. U mnie skrajnie niski przyrost wagi jest spowodowany nakładającymi się cukrzycą, anemią i ogólnie drobną budową. Ale synek na szczęście w pełni zdrowy i bardzo ruchliwy, taka mała turbinka 🙂

Jedyny minus mojego stanu to niestety konieczność cesarki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9.5 kg w 31 tyg 🙂 nie ograniczam się, przed ciąża waga prawidłowa 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

W każdej po 16 kg, ale w pierwszej wyglądałam jak opuchnięty słoń (nawet lekarze na oddziale mówili, że pewnie chowam tam jeszcze bliźniaka - brzuch był ogromny, rodziłam 2 tyg. po terminie). Dzieci duże: 4 kg z pierwszej ciąży i 3,7 kg z drugiej. Ja jestem mała. Teraz mam 55 kg przy 158 cm, ale rodziłam 16 i 13 lat temu. Rozstępy nie były znaczne - troszkę na pupie w okolicy bioder. Najgorzej brzuch - mam trochę nadprogramowej skóry i tam też rozstępy były - skóra jest teraz bardzo delikatna, jakby cienka i pomarszczona, gdy mam pusty brzuch - lepiej wygląda, gdy się trochę najem 😄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

27 tydzień i na razie +2kg 
mnie też straszą rozstępami kilogramami i zwisami. Jem tak samo jak przed ciążą... niemam mdłosci ani zachcianek. Nie rozumiem jak można przytyć 30 kilo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnn

Pierwsza ciąża 5kg a w drugiej 14,5. Urodziłam 6tyg temu i mam już wagę jak przed ciąża. Szkoda bo całe życie walczę z noedowaga☹️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka29

O matko 30 kg , jak można do tego dopuścić ... ja 8 miesiąc - 10 kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Malutka29 napisał:

O matko 30 kg , jak można do tego dopuścić ... ja 8 miesiąc - 10 kg. 

to oby tak w kolejnej było 😄 wg mnie przytyć w ciazy to nie problem, a miesz 20 kg nadwagi bez ciazy to juz talent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

E tam, nie ma co słuchać, mnie z kolei bratowa straszyła że syn nie nauczy się sam spać w łóżeczku, będzie ze mną w łóżku spał tylko a ma 4 miesiące i już sam w swoim pokoju śpi 🙂 mm też mi nie wprost ale wytknęła bo ona swoje będzie karmić rok ponad albo i dwa. Olać. A przytyłam 9 kg, miałam trochę rozstępów na brzuchu, powoli znikają. Polecam olejek migdałowy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inka

Z tymi rozstępami to niekoniecznie. 

Ja przytyłam w ciąży dużo, prawie20 kg. Żadne rozstępy mi się nie pojawily, mimo że wydawało mi się że mam skłonności. Do tej pory mam kilka z okresu dojrzewania. Dodam że rodziłam po 30tce i jakos specjalnie o stan skóry nie dbałam. 

Tak że nie przejmuj się zawczasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgiełka

4,5 kg póki co, 24 tc. Ja akurat bardzo przejmuję się swoją wagą. W pierwszej ciąży przytyłam 15 kg i 10 już mi zostało, nie udało mi się tego zrzucić. Mam totalną obsesję i masę obaw ile będzie na koniec ciąży i ile mi zostanie. Przed pierwszym dzieckiem miałam 52 kg przy wzroście 160 cm, a teraz nienawidzę samej siebie... I nie mogę na siebie patrzeć. 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pierwsza ciąża i 14kg na plusie. Miałam kilka rozstępów. I już wszystko zrzuciłam.

Pamiętaj że rozstępy to też sprawa genetyczna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Pamiętaj każda kobieta jest inna. Inne tyją.. inne w prawie w ogóle. 

Przed zajściem w ciąże ważyłam 55/56 kg.
Jestem drobnej budowy i przytyłam z córeczką 15 kg dopiero pod koniec mi troszkę więcej przybyło, ale brzuszek miałam malutki. Jadłam wszystko na co miałam ochotę. Po porodzie ważyłam się w domu i 5 kg mniej a teraz to w ogóle waga tak mi spadła że szok bo ważę 50 kg.. karmie piersią może dlatego. Rozstępów też nie mam mimo strasznie suchej skóry w ciąży. Smarowałam brzuch od początku jak tylko wiedziałam że będę miała dziecko. Na początku tylko normalnymi balsamami zawsze po kąpieli wieczorem a jak zaczął rosnąć brzusio to olejem kokosowym i BIO oil rano i wieczorem. Pod koniec swędział mnie tak brzuch że nakładałam tylko na noc baaaardzo dużo kremu nivea 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 kg ze względu na cukrzyce i dietę którą musiałam stosować. Waga przed ciążą prawidłowa. 2 tyg po porodzie ważyłam tyle co przed. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lois

Jak zaszlam w ciaze to mialam niedowage, wiec szybko przytylam kolo 5kg juz na samym poczatku. Potem juz o wiele wolniej. Zaczynalam z 55kg na prawie 180cm wzrostu, i na ten moment w 34tc waze 76kg, czyli ponad 20kg przybralam.

Rozstepow nie mam bo sie balsamuje regularnie, tez jakos super gruba nie jestem, poszlo mi troche w uda i w tylek, ale nie wygladam tlusto, mysle ze po urodzeniu szybko zrzuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zaczynałam z niska waga, w dniu porodu byłam o 12,5 kg cięższa. Teraz jestem 5 tygodni po porodzie i mam jeszcze 3 kg na plusie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osz cholera

1 ciazy przytylam 22 kg 

W 2 ciazy przytylam 15 kg .

Nie mialam zadnych rozstepòw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Awa1221

Przed ciaza wazylam 50kg. Do porodu przytylam 12kg. Rozstepow nie mam. Codziennie smarowalam brzuch ziaja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Awa1221

Przed ciaza wazylam 50kg. Do porodu przytylam 12kg. Rozstepow nie mam. Codziennie smarowalam brzuch ziaja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 godzin temu, Gość mom napisał:

Pytam, bo jestem na początku, a bratowa mi ciągle opowiada, że mam tylko czekać na rozstępy. Ona przytyła ponad 30 kg, a z tego co pamiętam, to bardzo starała się jeść zdrowe posiłki. Przy jej diecie to nawet ginekolog był zdziwiony, że tyle przytyła.

To że się starała jeść zdrowo to nie znaczy, że tak jadła. Nie przyznawała się, że się obżera, bo przy zdrowej diecie tak by się nie upasła. No, chyba że jadła zdrowe posiłki ale potrójne porcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja przytyłam 15 kg, ciąża bliźniacza. Nie mam rozstępów. Jadłam w zasadzie jak przed ciążą, tylko niezdrowe przekąski bardzo ograniczyłam. Rozstępów też nie mam, brzuch smarowałam olejkiem migdałowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×