Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość11

Imię dla brara Adasia i Piotrusia?

Polecane posty

Gość gosc

Do Adam i Piotra pasuje Wojciech, Tomasz, Maciej, Sambor, Mieszko, Grzegorz, Krzysztof, Bartosz i wiele innych.  

Imiona jednak nie musza do siebie pasowac idealnie, dzieci sa indiwidualnymi osobnikami wiec dajcie Kazimierz (Kazik, Kaziu, ZImek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość gosc napisał:

Sambor- piekne imie polskie.  Zaden twor, imie ksiazat polskich zapisane juz w XII wieku.  Sambor I ksiaze pomorski.  Co ty jakas taka niedouczona.  Ktos myslisz, ze stworzyl to imie

Corka Sambora II, Malgorzata zostala krolowa Dani.

Jak się komuś imię nie podoba to nic to nie zmieni. Mógł być sobie kim chciał, też uważam, że imię jest brzydkie, czy ci się podoba czy nie. Dlaczego próbujesz przekonywać kogoś na siłę? Tobie się podoba a mi nie. Każdy ma inny gust. Ogólnie uważam, że typowo polskie imiona prócz kilku są brzydkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Jak się komuś imię nie podoba to nic to nie zmieni. Mógł być sobie kim chciał, też uważam, że imię jest brzydkie, czy ci się podoba czy nie. Dlaczego próbujesz przekonywać kogoś na siłę? Tobie się podoba a mi nie. Każdy ma inny gust. Ogólnie uważam, że typowo polskie imiona prócz kilku są brzydkie.

Ale ja na sile nic nie przekonuje do polubienia imienia.  Napisalam informacje o imieniu poniewaz komentarz byl, ze to jakis twor, a prawda jest taka, ze gdyby autorka komentarza skala sie nauka lub przynajmniej czytaniem to nie uwazalaby klasycznego, polskiego imienia tworem.  Niestety nie napisala, ze jest brzydkie tylko pisala o swojej nieznajomosci tego imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Jak się komuś imię nie podoba to nic to nie zmieni. Mógł być sobie kim chciał, też uważam, że imię jest brzydkie, czy ci się podoba czy nie. Dlaczego próbujesz przekonywać kogoś na siłę? Tobie się podoba a mi nie. Każdy ma inny gust. Ogólnie uważam, że typowo polskie imiona prócz kilku są brzydkie.

Problemem jest, ze wiekoszosc Polskow zna moze dwa tuziny imion polskich i tak naprawde nie zna polskich imion, ktorych sa setki i niektore przypominaja zagraniczne jak np. Odolan (Dolan lub Dolyn- imie celtyckie).  Takze jest bardzo sceptyczna gdy ktos pisze, ze nie lubi typowo polskich imion poniewaz chyba tylko jedna osoba lub dwie na tym forum naprawde zapoznala sie z polskimi imionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość gosc napisał:

Stanley to jest imie angielskie.  Jak ktos chce imie polskie to nada imie polskie i nazwie je staropolskim, a nie staroslowianskim.  

Nie za bardzo rozumiem twojego punktu.  To wiedzac, ze Agnieszka jest imieniem greckim mam je nazywac polskim

O widzisz? I wpadłaś. Bo Stanley to angielska wersja naszego Stanisława, które jest czysto polskie, starosłowiańskie.  Nie na odwrót. To samo z Ines i Aune, wersją greckiej Agnieszki. Mało tego Agnieszka - Agnes w języku angielskim, to wersja łacińska. Pierdzielić sobie o pochodzeniu imion skąd pochodzą, to można sobie na osobnym wątku. Tam, gdzie ludzie pytają o polskie zwykłe imiona, to chodzi o imiona nadawane w Polsce wraz z nastaniem chrześcijaństwa.

22 minuty temu, Gość gosc napisał:

Sambor- piekne imie polskie.  Zaden twor, imie ksiazat polskich zapisane juz w XII wieku.  Sambor I ksiaze pomorski.  Co ty jakas taka niedouczona.  Ktos myslisz, ze stworzyl to imie

Corka Sambora II, Malgorzata zostala krolowa Dani.

Sambor jest tworem, jak każde staropolskie imię. Sam - samotny i bor- walczyć. Jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Problemem jest, ze wiekoszosc Polskow zna moze dwa tuziny imion polskich i tak naprawde nie zna polskich imion, ktorych sa setki i niektore przypominaja zagraniczne jak np. Odolan (Dolan lub Dolyn- imie celtyckie).  Takze jest bardzo sceptyczna gdy ktos pisze, ze nie lubi typowo polskich imion poniewaz chyba tylko jedna osoba lub dwie na tym forum naprawde zapoznala sie z polskimi imionami.

No tak bo w dzisiejszych czasach w dobie internetu ktoś może nie  znać polskich imion...Ludziom się po po prostu nie podobają dlatego ich nie nadają... I co z tego, że niektóre przypominają zagraniczne? to mają się od razu podobać czy jak, bo nie rozumiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Wg mnie najbardziej pasują:

Michał

Tomasz

Łukasz

Szymon

 

Łukasz mi tu jakoś nie gra, ale Szymon i Michał bardzo, imiona z tej samej "bajki" co Adam i Piotr (biblijne, jak ktoś napisał), więc bardzo zgranie razem brzmią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tomek, Wojtek pasują najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 24.01.2020 o 14:56, Gość gość napisał:

O widzisz? I wpadłaś. Bo Stanley to angielska wersja naszego Stanisława, które jest czysto polskie, starosłowiańskie.  Nie na odwrót. To samo z Ines i Aune, wersją greckiej Agnieszki. Mało tego Agnieszka - Agnes w języku angielskim, to wersja łacińska. Pierdzielić sobie o pochodzeniu imion skąd pochodzą, to można sobie na osobnym wątku. Tam, gdzie ludzie pytają o polskie zwykłe imiona, to chodzi o imiona nadawane w Polsce wraz z nastaniem chrześcijaństwa.

Sambor jest tworem, jak każde staropolskie imię. Sam - samotny i bor- walczyć. Jakoś tak.

Szkoda mi ciebie, niedouczona i jeszcze walczy o swoje racje na chlopski rozum

Stanley (wym. [ˈstænli][1]) – angielskojęzyczne imię męskie, zdrobnienie od tego imienia to najczęściej Stan.  O widzisz pokazalas swoj brak wiedzy.

To imie Maria jest imieniem hiszpanskim czy meksykanskim, wedlug twojej teori.  Z innych mozesz robic durni, ale ja nie bede swirowac, ze imiona greckie sa polskie poniewaz ty tak uwazasz.  Ludzie pytaja o polskie imiona myslac, ze to sa polskie imiona doslownie.  Ludziom nieraz szczeka opada jak dowiaduja sie, ze nie nadali dziecku polskiego imienia Adam tylko semickie.  

Sambor nie jest tworem tylko polskim tradycyjnym imieniem.  Twoja Agnieszka jest tworem poniewaz zostala wymyslona i przetworzona z innego jezyka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 24.01.2020 o 15:02, Gość Gość napisał:

No tak bo w dzisiejszych czasach w dobie internetu ktoś może nie  znać polskich imion...Ludziom się po po prostu nie podobają dlatego ich nie nadają... I co z tego, że niektóre przypominają zagraniczne? to mają się od razu podobać czy jak, bo nie rozumiem....

W dobie internetu ktos moze nie znac polskich imion.  Nie tylko zreszta polskich, ale wiekszosci spolszczonych imion.  Doba internetu onzacza tylko to, ze ludzie przestali czytac i malo wiedza tak jak ty dla przykladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 24.01.2020 o 21:39, Gość gość napisał:

Łukasz mi tu jakoś nie gra, ale Szymon i Michał bardzo, imiona z tej samej "bajki" co Adam i Piotr (biblijne, jak ktoś napisał), więc bardzo zgranie razem brzmią.

 

Też wybrałabym Szymona chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 24.01.2020 o 21:39, Gość gość napisał:

Łukasz mi tu jakoś nie gra, ale Szymon i Michał bardzo, imiona z tej samej "bajki" co Adam i Piotr (biblijne, jak ktoś napisał), więc bardzo zgranie razem brzmią.

Zgadzam się. Dodałabym jeszcze  Wojtka. A Michał mi tak średnio się podoba, pasuje do dziecka ale dla dorosłego jakoś nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paprotka

Wojtek, Michał, Tomek, Szymon, Łukasz, Mateusz. Ale Wojtek i Michał najlepiej pasują 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jacek, Daniel, Łukasz, Marcin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×