Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monika

Wysokie cisnienie

Polecane posty

Gość Monika

Witam . Moja mama ma nadcisnienie . Wczoraj dostała krwawienia z nosa . Trwało 5 minut i ustalo . Zbadala ciśnienie pierwszy pomiar 155/90 A drugi za jakiś czas 169/90 . Wziela tabletke na nadcisnienie . Czy powodem krwotoku z nosa mogło być wysokie ciśnienie? Czy takie cisnienie zagraża życiu? Co robić do jakiego lekarza się udać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prokt

do uszologa w ascedencie z prokologią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No cos Ty, takie cisnienie nie zagraza zyciu. Ja bedac w ciazy mialam skoki 220/110 przy zazywaniu kilku tabletek na dobe. Bylam wtedy w szpitalu i lekarze nie robili z tego powodu tragedii. Dostawalam dodatkowy zastrzyk na zbicie i na tym sie konczylo. Niech Twoja mama wybierze sie do lekarza, mogła jej po prostu peknac zylka w nosie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Czyli ten krwotok nie był od ciśnienia? Strasznie się o nią boję.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak,mógł być od nagłego skoku ciśnienia. Do lekarza rodzinnego musi isć,moze trzeba zmienić jej leki. Nieraz trochę to trwa zanim dobierze sie odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Czy takie skoki są bardzo niebezpieczne dla zdrowia ? 

Moja mama ma teraz remont może to przez zmęczenie ten krwotok cisnienie pierwszy pomiar 155/90 . Nieraz miała wyższe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mógł być od ciśnienia, mój tata miał taką sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Może być od cisnienia.  Ostatnio są duże wahania i sporo osób narzeka.  Moja mama te wczoraj miała za wysokie, mimo leków. Do lekarza pierwszego kontaktu.  On będzie odbierał leki.  Takie ciśnienie to n8e tragedia,  ale trzeba zacząć coś z tym robic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Mógł być od ciśnienia, mój tata miał taką sytuację.

Jak to się skończyło.? Teraz wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Up

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Monika napisał:

Jak to się skończyło.? Teraz wszystko ok?

Tak, ale po tym epizodzie tata bierze stale leki na nadciśnienie no i często kontroluje ciśnienie. Jeżeli chodzi o lekarza, to w tym momencie konsultuje się tylko u internisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mama powinna być pod stałą opieką lekarską. Takie ciśnienie wymaga uregulowania - i nie lekami branymi ad hoc, tylko lekami branymi na stałe. Po pierwsze - powinna mierzyć ciśnienie parę razy dziennie przez np. 2 tygodnie i zobaczyć czy wysokie ciśnienie ma stale, czy to skoki ciśnienia. Na początek wystarczy zwykły internista, ale powinna się przebadać, bo inaczej może się to skończyć wylewem, udarem.

U mnie wysokie ciśnienie wykryto przypadkiem (zawsze miałam niskie, więc nie spodziewałam się) - biorę leki na stałe i mam teraz prawidłowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Jak bierze leki to nie ma wysokiego.  Ale nieraz zapomina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×