Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Uhsge

Wzrost dziecka na 2 centylu?

Polecane posty

Moja córka ma 2 lata. 80 cm i waży 9 kg. Wzrost i wagę według siatkek w internecie ma na 2 centylu. Czy lekarz na bilansie skieruje ją na badania? Czy to może być jakaś choroba? Ja mam 176 cm wzrostu a mąż 185 cm wzrostu więc niskiego wzrostu nie ma raczej po nas. Gdy miała rok to była jeszcze w dolnej granicy siatki a teraz jest pod nią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

2 centyl to w siatce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

2 centyl to w siatce.

Jest po niżej siatki. Kończy się przecież na 3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A poza tym że jest mała jak się rozwija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To że rodzice mają wysoki wzrost nie oznacza, że dziecko będzie też będzie wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak z jedzeniem? Jest niejadkiem? Ma jakieś alergie pokarmowe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

A poza tym że jest mała jak się rozwija?

Dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Jak z jedzeniem? Jest niejadkiem? Ma jakieś alergie pokarmowe? 

Przeciwnie lubi jeść. Nie ma rzadnych alergii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkk

2 letnie dziecko wazy 9 kg ?  Ma 80cm? Wygląda na roczne albo i mniejsze. Dlaczego jeszcze nie byłaś u lekarza żeby sprawdzić czy wszystko jest ok ? Warto zrobić podstawowe badania. Je dobrze? Porusza się dużo? Mówi? Nie odstaje rozwojem od rówieśników? Jeśli wszystko w rozwoju psychicznym i fizycznym jest ok to może być taka uroda np. Po dziadkach.  Mimo to warto sprawdzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ość

Wiem po sobie, że większość lekarzy ignoruje ten problem. Moja córka miala praktycznie taki sam wzrost, teraz ma 3 i pół roku, nadal okolice 3 centyla i tak naprawdę dopiero teraz zaczynamy diagnozowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Owszem, bagatelizują problem. Mój syn był poniżej 3 centyla, endokrynolog powiedziała, że syn nie ma być po kim wysoki. Ogólnie pierwszą rzeczą, którą miałam robić to regularne pomiary wzrostu. Tu nie było żadnych problemów. Teraz syn ma 7 lat i jest na 25 centylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moja córka też długo była malutka, nie podam już wagi i wzrostu bo nie pamiętam. Do przedszkola poszła jako trzylatka i wydawała się najmniejsza.  Dopiero w wieku 4 lat wzrost ruszył co było wyraźnie widać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ość
45 minut temu, Gość Gość napisał:

Owszem, bagatelizują problem. Mój syn był poniżej 3 centyla, endokrynolog powiedziała, że syn nie ma być po kim wysoki. Ogólnie pierwszą rzeczą, którą miałam robić to regularne pomiary wzrostu. Tu nie było żadnych problemów. Teraz syn ma 7 lat i jest na 25 centylu.

I syn urósł sam z siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Moja córka też, wzrostem i waga na bilansie 2 lat była poniżej 3 fentyla. Dostała do zrobienia :

Krew, kal, mocz , tsh. 

Skierowanie do gastroenterologa w celu wykluczenia celiakii. I endokrynologa gdyby wyszła tarczyca. 

To było prawie 10 lat temu no i kontrola w przychodni wzrostu i wagi co pół roku. Wszystkie badania, wyszły super, córka do dziś jest drobna i szczupła choć wzrost już na na 10 centylu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Sam z siebie, dalej wzrostem nie powala, ale jest drobnej budowy. Nie mówię, że masz to olać, bo badania nie zaszkodzą, ale na endokrynologa czeka się u mnie pół roku. Prywatnie z badaniami i 2 wizytami to było 800 zł. Warto mierzyć co mc, wtedy widzisz czy dziecko rośnie regularnie. A to bardzo uspokaja😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×