Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ElitexD

Obawiacie się nowego koronawirusa z Chin?

Polecane posty

Łatwiej się nim zarazić niż początkowo sądzono, pierwsze objawy występują dopiero po około 2 tygodniach ale już przed tym czasem można zarażać. W dobie szybkiego transportu może być już w Polsce, tylko jeszcze się nie ujawnił. Wykryto już po 3 przypadki w USA i Francji. 

Czy my możemy być narażeni 😨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqqqqq

podbno nie oficialnie umarło już 10 000 osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA
5 godzin temu, ElitexD napisał:

Łatwiej się nim zarazić niż początkowo sądzono, pierwsze objawy występują dopiero po około 2 tygodniach ale już przed tym czasem można zarażać. W dobie szybkiego transportu może być już w Polsce, tylko jeszcze się nie ujawnił. Wykryto już po 3 przypadki w USA i Francji. 

Czy my możemy być narażeni 😨

   Każdy może być zarażony. Miejmy nadzieję że to nas ominie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc

Do PL nie dojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

bardziej ciekawi kiedy jakaś firma farmaceutyczna wynajdzie szczepionkę😞 póki co rynek jeszcze mało nasycony 😎 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gośc napisał:

Do PL nie dojdzie

Powiadasz.. A ja mam w pracy 1/3zagranicznych studentów, z czego duży procent to azjatyckie klimaty Chiny Tajwan,Tajlandia ,Wietnam,Korea..Mam nadzieję,że rzadko jeżdżą w odwiedziny do rodziny,bo nawet  w Polsce w maskach  czasem chodzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Są teorie spiskowe, że to naukowcy zajmują się mutacjami wirusów,  oczywiście potajemnie po to żeby zmniejszyć liczbę ludności na świecie, który staje się przeludniony.

NIe wiem ile w tym prawdy, ale w sumie trochę dziwne, że jakoś wcześniej wirusy tak nie mutowały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filip
6 godzin temu, ElitexD napisał:

Łatwiej się nim zarazić niż początkowo sądzono, pierwsze objawy występują dopiero po około 2 tygodniach ale już przed tym czasem można zarażać. W dobie szybkiego transportu może być już w Polsce, tylko jeszcze się nie ujawnił. Wykryto już po 3 przypadki w USA i Francji. 

Czy my możemy być narażeni 😨

polscy studenci wracają z chin z tego miasta, pewnie ten wirus sami przywiozą, a do usa wraca śmietanka dyplomatyczna z rodzinami, ponad 200 osób specjalnym lotem czarterowym, więc też to przywiozą, oj będzie się działo jehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość labolatorium
6 minut temu, Gość gość napisał:

Są teorie spiskowe, że to naukowcy zajmują się mutacjami wirusów,  oczywiście potajemnie po to żeby zmniejszyć liczbę ludności na świecie, który staje się przeludniony.

NIe wiem ile w tym prawdy, ale w sumie trochę dziwne, że jakoś wcześniej wirusy tak nie mutowały...

prosta broń biologiczna aby wytłuc bydło, szczególnie starych biorących emerytury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ElitexD napisał:

Łatwiej się nim zarazić niż początkowo sądzono, pierwsze objawy występują dopiero po około 2 tygodniach ale już przed tym czasem można zarażać. W dobie szybkiego transportu może być już w Polsce, tylko jeszcze się nie ujawnił. Wykryto już po 3 przypadki w USA i Francji.  

Czy my możemy być narażeni 😨

Nie boję się, póki nie jestem chory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, PNINA napisał:

   Każdy może być zarażony. Miejmy nadzieję że to nas ominie. 

Najgorzej że wyleciało pełno osób z Chin zanim zostały wstrzymane loty, zarazić się można przez samo przebywanie z osobą chora w jednym pomieszczeniu. Chora osoba w samolocie mogła zarazić x innych osób te osoby po wylądowaniu zaraża następne w swoich krajach więc u nas też już może być ale nie ujawnione przypadki. 

A co do przeludnienia to wystarczy że wirus dojdzie do Indii czy Afryki to przy ich poziomie opieki zdrowodnej i ogólnej higieny to ofiary mogą być liczone w milionach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mielismy juz grypy swinskie , ptasie , krowie.  Przezylismy epidemie bydla i masowe wyzynanie zwierzat. O Eboli slyszal chyba kazdy. Teraz pora na Chiny.

Nawiasem mowiac na Madagaskarze kilka lat temu wybuchla epidemia dzumy plucnej , z ktora dotychczas jeszcze sie do konca nie uporano. Wedlug nieoficjalnych danych jest obecnie tylko w malych osrodkach. Ale jakos nigdzie sie o tym nie mowilo i nie mowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Sochaczew

Ludzie ale wy przezywacie to wszystko. I tak niczego się nie powstrzyma. LUDZIE BĘDĄ PADAĆ JAK MRÓWKI. W DOBIE TAKIEJ TECHNOLOGI I WYNALAZKÓW TO NIEUNIKNIONE. NAJGORSZE TO ŻE CIĘŻKO BĘDZIE TO OPANOWAĆ MIEJMY NADZIEJĘ ŻE NIE BĘDZIE TAK ŹLE. PODOBNO ATAKUJE OSŁABIONE ORGANIZMY. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Żenada, nie ma żadnego wirusa tępaki, co roku to samo, jakieś korpo farma zarobi na lipnych szczepionkach i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onsam

A co sądzić o mających nadejść przesyłkach? W sumie mogę to wyrzucić są warte po 5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

Żenada, nie ma żadnego wirusa tępaki, co roku to samo, jakieś korpo farma zarobi na lipnych szczepionkach i tyle

prawda, ale ludzie to tępe bydło i dają sobą manipulować przez TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chiński chłam
7 godzin temu, Gość Onsam napisał:

A co sądzić o mających nadejść przesyłkach? W sumie mogę to wyrzucić są warte po 5 zł

wyjeebać w pizzdu cokolwiek to jest, nie dotykać nie otwierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gość Onsam napisał:

A co sądzić o mających nadejść przesyłkach? W sumie mogę to wyrzucić są warte po 5 zł

Wirus nie ma szans wytrzymać na paczce miesiąca podróży. Bez przesady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
15 godzin temu, Gość Gośc napisał:

Do PL nie dojdzie

Jak nie dojdzie jak już są studenci, którzy byli w tym centrum zakażenia. Poobserwowali ich i wypuścili bo się dobrze czują. Szkoda tylko, że byle wirus w człowieku siedzi ok. 14 dni a co dopiero taka mutacja, dawno mamy już wirusa, a z pewnościa ci studenci przywieźli, kwestia czasu. Gdyby oni sami mieli trochę oleju w głowie to by kazali się zamknąć na kwarantannę na 2 tyg, a oni wracają do rodzin... Głupota ludzka nie zna granic... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hebdv

A mi się chcę rochac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Red
3 godziny temu, Gość hahaha napisał:

prawda, ale ludzie to tępe bydło i dają sobą manipulować przez TV

I o to właśnie chodzi, zmanipulować,uprawdopodobnić, przestraszyć, i... zaproponować kupno cudownej szczepionki, kurrwwa co roku to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując według oficjalnych danych jest już prawie 10k zarażonych, 230 nie żyje. Codziennie przybywa ponad 2000 nowych przypadków. Do tego wirus jest już w 26 krajach w tym także stosunkowo blisko polski w bo Niemczech i Szwecji. 

Paradoksalnie niska śmiertelność przyczynia się do większego rozpowszechnianie wirusa na świecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Paradoksalnie niska smiertelnosc" -  To jest odpowiedz na pytanie w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

"Paradoksalnie niska smiertelnosc" -  To jest odpowiedz na pytanie w temacie.

Chodzi mi o to że wirus zanim zabije swoją ofiarę to zdąży zarazić wielu innych ludzi. To wyróżnia wirusa od takiej chodzby eboli która uśmiercała chorego zanim ten zdążył zarazić innych i przenieść wirus w inny obaszar kraju/świata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×