Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sylvia121

Zasiłek macierzyński a umowa o prace

Polecane posty

Mam pytanie 

Obecnie jestem na umowie o prace (okres próbny 3 miesiące)  .Po okresie próbnym jest kolejna umowa na dwa lata. Planuje dziecko ale chciałabym by przysługiwał mi zasiłek macierzyński. W kwietniu (jeśli przedłuże umowę)  podpisuję tą na dwa lata. Czy  w trakcie trwania już w kwietniu umowy o pracę na dwa lata mogę starać się o dziecko?  Wiem, że poproszą mnie o zaświadczenie o ciąży. Co jeśli na zaświadczeniu będzie dokładny tydzień ciąży ( który liczy się od ostatniej miesiączki ) a ostatnia miesiączka była na umowie na okres próbny?  Będę wtedy miała zasiłek tylko do rozwiązania porodu, czy po porodzie również zasiłek macierzyński będzie mi przysługiwał bo podpisałam umowę o pracę na dwa lata? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola Ola

Co to za Praca? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola Ola

Z ciekawości pytam o to zaświadczenie dot ciąży. 

Tak czy inaczej, zasiłek dostaniesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Gość Ola Ola napisał:

Z ciekawości pytam o to zaświadczenie dot ciąży. 

Tak czy inaczej, zasiłek dostaniesz. 

Rozumiem 🙂 pracapraca w gastro

Zasiłek dostanę nawet po porodzie? To nic, że ciąża będzie się liczyła, że zaszłam na okresie próbnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Gość Ola Ola napisał:

Z ciekawości pytam o to zaświadczenie dot ciąży. 

Tak czy inaczej, zasiłek dostaniesz. 

Rozumiem 🙂 pracapraca w gastro

Zasiłek dostanę nawet po porodzie? To nic, że ciąża będzie się liczyła, że zaszłam na okresie próbnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Jeżeli zajdziesz w ciążę na okresie próbnym to przedłuża umowę tylko do czasu porodu, macierzyński będziesz miała od państwa 1 tys zł  a nie z ZUS bo nie będziesz już pracowała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Jeżeli będziesz w ciąży w okresie próbnym, pracodawca przedłuży umowę do porodu (kobiety w ciąży są chronione). W przypadku zagrożonej ciąży lub ciężkich warunków w pracy lekarz wyśle cię na zwolnienie L4. Będziesz na zasiłku chorobowym. Po urodzeniu dziecka będziesz dostawać zasiłek macierzyński przez rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gość gosc napisał:

Jeżeli będziesz w ciąży w okresie próbnym, pracodawca przedłuży umowę do porodu (kobiety w ciąży są chronione). W przypadku zagrożonej ciąży lub ciężkich warunków w pracy lekarz wyśle cię na zwolnienie L4. Będziesz na zasiłku chorobowym. Po urodzeniu dziecka będziesz dostawać zasiłek macierzyński przez rok

A jeśli będę starać się o dziecko w miesięcu gdzie podpisałam już umowę o pracę na dwa lata ale tygodnie ciąży mi naliczą od ostatniej miesiączki, która była na okresie próbnym to jak będzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Serio nie możesz poczekać 2 miesięcy? Aż tak cię swędzi macica? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Serio nie możesz poczekać 2 miesięcy? Aż tak cię swędzi macica? 

Serio .

Zadałam pytanie hipotetyczne i nie obchodzi mnie twoja opinia na ten temat. To jest moja sprawa kiedy planuję dziecko nie twoja. Oczekuje odpowiedzi na moje pytanie a nie rozwodu nad tym, czy mogę poczekać dwa miesiące, czy nie. Pytanie =odpowiedź 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To idź do prawnika, to ci powie i możesz jeszcze policzy kiedy będziesz mieć owulację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość Gość napisał:

To idź do prawnika, to ci powie i możesz jeszcze policzy kiedy będziesz mieć owulację.

Widzę, że ktoś tu ma problem w leczeniu kompleksów a jeszcze większy z odpowiedzią na pytanie. To nie forum na żałosne komentarze tylko na odpowiedzi i konwersacje. Jesteśmy ludźmi i szanujmy się. Jeśli masz z tym problemem to zwyczajnie nie odpowiadaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, sylvia121 napisał:

Widzę, że ktoś tu ma problem w leczeniu kompleksów a jeszcze większy z odpowiedzią na pytanie. To nie forum na żałosne komentarze tylko na odpowiedzi i konwersacje. Jesteśmy ludźmi i szanujmy się. Jeśli masz z tym problemem to zwyczajnie nie odpowiadaj. 

Żałosne pytania, to i żałosne odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Żałosne pytania, to i żałosne odpowiedzi 

Nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, sylvia121 napisał:

 

Wygooglowanie takiej rzeczy Cie przerasta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, sylvia121 napisał:

A jeśli będę starać się o dziecko w miesięcu gdzie podpisałam już umowę o pracę na dwa lata ale tygodnie ciąży mi naliczą od ostatniej miesiączki, która była na okresie próbnym to jak będzie? 

Będzie tak samo skoro na okresie próbnym byłaś na umowie o pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola Ola
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Będzie tak samo skoro na okresie próbnym byłaś na umowie o pracę

Ja zrozumiałam tak, że ona się boi że nie dostanie umowy kolejnej jak się okaże że jest w ciąży (przed podpisaniem tej 2letniej rozumiem że będzie potrzebne zaświadczenie). No to wtedy nie dostaniesz kasy bo nie masz umowy (chroniona jesteś jeżeli na umowie na czas określony, w dniu w którym skończy się umowa jesteś w skończonym 12 tygodniu). Na logikę, musisz przed podjęciem pracy mieć zaświadczenie od lekarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 minut temu, Gość Ola Ola napisał:

Ja zrozumiałam tak, że ona się boi że nie dostanie umowy kolejnej jak się okaże że jest w ciąży (przed podpisaniem tej 2letniej rozumiem że będzie potrzebne zaświadczenie). No to wtedy nie dostaniesz kasy bo nie masz umowy (chroniona jesteś jeżeli na umowie na czas określony, w dniu w którym skończy się umowa jesteś w skończonym 12 tygodniu). Na logikę, musisz przed podjęciem pracy mieć zaświadczenie od lekarza. 

Jeżeli tak jest to rzeczywiście może nie dostać tej drugiej umowy i wtedy będzie problem. No niestety to jest wynik tego, że dziewczyny od początku ciąży uciekają na zwolnienia i pracodawcy się boją zatrudniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Gość Gość napisał:

Wygooglowanie takiej rzeczy Cie przerasta? 

Nie mogę znaleźć akurat takiej sytuacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Gość gosc napisał:

Jeżeli tak jest to rzeczywiście może nie dostać tej drugiej umowy i wtedy będzie problem. No niestety to jest wynik tego, że dziewczyny od początku ciąży uciekają na zwolnienia i pracodawcy się boją zatrudniać.

Cooooo XD boże czytajcie ze zrozumieniem hahahahaha. Nie o to mi chodziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Gość Ola Ola napisał:

Ja zrozumiałam tak, że ona się boi że nie dostanie umowy kolejnej jak się okaże że jest w ciąży (przed podpisaniem tej 2letniej rozumiem że będzie potrzebne zaświadczenie). No to wtedy nie dostaniesz kasy bo nie masz umowy (chroniona jesteś jeżeli na umowie na czas określony, w dniu w którym skończy się umowa jesteś w skończonym 12 tygodniu). Na logikę, musisz przed podjęciem pracy mieć zaświadczenie od lekarza. 

Nie o to mi chodzi. 

Dobra,inaczej.Załóżmy, że dziś podpisałam umowę o pracę na okres dwa lata. W trakcie tej umowy zaszłam w ciąże. Okazuje się, że ciąża ma 4 tygodnie, (bo liczy się od ostatniej miesiączki) czyli naliczyła mi się jakby na okresie próbnym. 

I pytanie brzmi, czy jak podpisałam umowę na dwa lata to już mnie to chroni nawet po porodzie, czy niestety nie, bo powiedzą " oj ciąża rozpoczęła się na okresie próbnym " ( bo zaczyna się od ostatniej daty miesiączki, która przypada miesiąc wcześniej, niż spodziewana) 

Nie wiem, czy dobrze napisałam by mnie dobrze zrozumiano. 

Nie jestem w ciąży ale to pytanie mnie ciekawi. Są różne sytuacje i jak to wygląda w takich przypadkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Masz podpisaną umowę na 2 lata. Jeśli za chwilę okaże się, że jesteś w ciąży to jesteś pod ochroną przed zwolnieniem z pracy. Nikogo nie obchodzi kiedy zaszłaś w ciążę. Po porodzie przysługuje ci urlop macierzyński i rodzicielski. I już. Nie spinaj się tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×