Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alicja

Imię dla chłopca, które spełni zaledwie 3 warunki

Polecane posty

Gość Gość

i co autorko, podoba ci się któreś z proponowanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
33 minuty temu, Gość Alicja napisał:

To akurat nie jest wygodne imię> Kumple nie będą na niego mówić SE BA STIAN bo to bardzo długie imię a zdrobnienie Seba jest jednoznaczne z dresem Sebixem niestety. 

Zawsze można mówić do dziecka Bastek i tak się dziecko może całe życie przedstawiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
33 minuty temu, Gość Alicja napisał:

To akurat nie jest wygodne imię> Kumple nie będą na niego mówić SE BA STIAN bo to bardzo długie imię a zdrobnienie Seba jest jednoznaczne z dresem Sebixem niestety. 

Zawsze można mówić do dziecka Bastek i tak się dziecko może całe życie przedstawiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Michały to najfajniejsze chłopaki. Mnie podoba się jeszcze Kacper i Ksawery. Dużo zależy również od nazwiska dziecka. Te najprostsze (wg mnie najładniejsze) pasują do każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko sama robisz problem. Jeśli to nie będzie żaden Kazik czy Brajan to nie będzie problemu z przedstawianiem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Robert, Hubert, Nikodem, Sergiusz,Michał,Igor, Artur, Norbert... Jest mnostwo pieknych meskich imion. To tak jak z kobiecymi jednym podobaja sie jedne,a innym inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Marek, Hubert 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam

Bartłomiej, Bartek, bartuś, moja babcia mówiła na niego tuśtuś😛 ale zmarła jak miał 3 lata😢

Konstanty, kostek, kostuś

Tymon, tymek, tymcio, tymciu

Ja lubię imiona, które mają 3 formy, taka dorosła, codzienna i zdrobnienie

Ja mam Karolina, bo miałam być Karolem po moim pradziadku, ale nie pykło😛  nie lubię swojego imienia bo karolina jest takie poważne, a karolinka strasznie dziecięce, a karolcia to już w ogóle porażka.. brakuje mi właśnie tej pośredniej formy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k3k

Krzysztof, Piotr czy Grzegorz niewygodne?  Pierwsze słyszę. Znam wiele osób o tym imieniu, bardzo fajne chłopaki i nie zauważyłam, żeby bieli trudności z przedstawianiem się,  a zwrócić się do nich jest mi bardzo łatwo. No ale każemu coś innego może się wydawać 😉

Poza tym podoba mi się Igor i Kuba

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Może Remigiusz., nieoklepane, nieudziwnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Czyli Borys, Eryk i Sambor pasuje.  

A Igor, Dalwin, Tomir, Oleg, Wit, Roch, Kosma, Hugo, Donat, Gniewko, Barnim, Iwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Rozumiem o co chodzi, aczkolwiek moim zdaniem Stasiek, Piotrek, Grzesiek to zupełnie neutralne formy i nie uważam, by brzmiały niemiło. Mam brata Grześka i zawsze mówiliśmy do niego Grzesiek 🙂  

Moim zdaniem większy problem jest z imionami typu Dominik czy Daniel. Jakoś mi nie pasuje powiedzieć do dorosłego faceta panie Dominiku, brzmi to śmiesznie 🙂

Może Artur? Robert? Rafał? Michał? To są imiona, których nie ma potrzeby zdrabniać, a teraz mało dzieci takie nosi, bo na topie są Antosie, Jasie i Wojtusie.

Też bym obstawiała Michała, Roberta albo Artura 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ja mam

Bartłomiej, Bartek, bartuś, moja babcia mówiła na niego tuśtuś😛 ale zmarła jak miał 3 lata😢

Konstanty, kostek, kostuś

Tymon, tymek, tymcio, tymciu

Ja lubię imiona, które mają 3 formy, taka dorosła, codzienna i zdrobnienie

Ja mam Karolina, bo miałam być Karolem po moim pradziadku, ale nie pykło😛  nie lubię swojego imienia bo karolina jest takie poważne, a karolinka strasznie dziecięce, a karolcia to już w ogóle porażka.. brakuje mi właśnie tej pośredniej formy.

O właśnie o tym jest ten post. Rozumieją ten problem osoby, które noszą "niewygodne" imię, czyli Kasie, Joasie i Małgosie np.

Imiona piękne, ale niewygodne w użyciu czyli np. podczas przedstawiania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Emil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×