Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kingga

Wizyta u specjalisty

Polecane posty

Gość kingga

Dobra wiadomość dla kobiet w ciąży, które zmuszone są do korzystania z pomocy specjalisty. W artykule na stronie szkoły rodzenia prenalen przeczytać można, że "W ciąży kobieta ma prawo, aby wizyta u specjalisty odbyła się maksymalnie do 7 dni roboczych od momentu zgłoszenia ". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dobra wiadomość, do okulisty nie będę już czekać 4 miesięcy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska

Korzystałam z pomocy kardiologa, a raczej korzystaliśmy bo to dziecko ma problemy z serduszkiem. Wiadomo im szybciej przyjdzie pomoc tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata

Ja na wizytę u urologa czekałam tylko 4 dni. Nie wiem jak to zrobili, ale konsultacje były prawie natychmiastowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olabogaaaa

I to tak działa w praktyce? W wielu przychodniach rejestratorki pusty śmiech ogarnia, bo lekarz ma komplet i gdzie ona ma wcisnąć kolejną pacjentkę? Rozkładają ręce i tyle. W ciąży? Idź prywatnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lois
 

I to tak działa w praktyce? W wielu przychodniach rejestratorki pusty śmiech ogarnia, bo lekarz ma komplet i gdzie ona ma wcisnąć kolejną pacjentkę? Rozkładają ręce i tyle. W ciąży? Idź prywatnie!

Wystarczy sie powolac na ustawe "za zyciem" ktora weszla w zycie juz w 2017r. Polecam poczytac sobie w informatorze NFZ, bo ciezarna ma naprawde duzo przywilejow, np. oprocz tego ze nie czeka na wizyte u specjalisty dluzej niz 7dni to jeszcze nie musi stac w kolejce w aptece.

Jak jakas cwaniara z recepcji udaje glupia i "rozklada rece" to sa nawet w internecie gotowe pisma z trescia skargi. 

Ciezarna ma przywileje ktore gwarantuje jej prawo. Koniec i kropka : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka

Jeśli nie będziemy świadome swoich praw to zawsze będziemy pomijane. Dobrze, że ktoś o tym pisze i informuje o nowych przepisach i prawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terka

Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Nie każdy lekarz daje skierowania, chociaż powinien. A  kobieta w ciąży nie zawsze upomina się o skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nawet gdy pomoc nastąpi w przeciągu 2 tygodni to lepiej aniżeli czekać kilka miesięcy. Ja jestem za takimi przepisami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibi

Niby 7 dni od zgłoszenia a potem jeszcze trzeba dodać następne 14 dni i wychodzi 3 tyg. Jeśli miałabym tyle czekać to wolę pójść prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

Niby 7 dni od zgłoszenia a potem jeszcze trzeba dodać następne 14 dni i wychodzi 3 tyg. Jeśli miałabym tyle czekać to wolę pójść prywatnie

Owszem zawsze można pójść prywatnie, ale nie wszyscy chcą i mogą skorzystać z takiej pomocy. Już samo otwarcie drzwi kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona

Nikt nikomu nie narzuca sposobu leczenia. liczy się to że NFZ otwiera szerzej furtkę kobietom w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka
 

Dobra wiadomość dla kobiet w ciąży, które zmuszone są do korzystania z pomocy specjalisty. W artykule na stronie szkoły rodzenia prenalen przeczytać można, że "W ciąży kobieta ma prawo, aby wizyta u specjalisty odbyła się maksymalnie do 7 dni roboczych od momentu zgłoszenia ". 

Więcej takich pozytywnych wiadomości proszę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×