Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alex

Jestem beznadziejna.. starania o dziecko

Polecane posty

Gość Alex

Dziewczyny, jestem beznadziejna ;/ chyba nie potrafię dać mojemu partnerowi dziecka.. staramy się tak długo i nic. W tym miesiącu kupiłam dwa testy ciążowe, pierwszy zrobiłam 10 dni po stosunku, jak jest napisane i jedna kreska, drugi trochę później i nadal jedna kreska. Zaliczyliśmy wszystkie dni płodne, niektóre niepłodne również. Czy ze mną jest coś nie tak?  Nie byłam robić żadnych badań, jak na razie nie mam kiedy, dużo obowiązków w pracy. Prosze, powiedzcie , jak było u Was z robieniem testow? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie rozumiem tego że kobiety które piją, palą, imprezują, typowa patologia, zachodzą w ciążę bez problemu i rodzą jedno dziecko za drugim , a człowiek który dla o siebie, stara się o dziecko, a nie wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

U mnie starania o ciążę zajęły ponad osiem miesięcy, a jesteśmy młodzi (ja 25 lat, mąż 28) i zdrowi. Moja przyjaciółka po ponad roku starań odpuściła, zmieniła pracę i nagle okazało się, że zaszła (ona 24 lata, on 26, oboje zdrowi). Czasem nie tak łatwo o dziecko, więc nie poddawaj się i myśl pozytywnie!

P.S.: Ja bym na Twoim miejscu postarała się znaleźć czas i wybrać na kontrolę do lekarza ginekologa oraz zrobić podstawowe badania z krwi (morfologię oraz tarczycowe FT3, FT4 i TSH).

Powodzenia! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To zależy jak długo się staracie. Jeżeli minął rok, to brak ciąży jest wskazaniem do pójścia do ginekologa i szukania przyczyny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Miałam kiedyś koleżankę , która myślała, że jest bezpłodna bo po prostu uprawiali seks a nie wpadła na to, że jest coś takiego jak dni płodne i niepłodne. Wytłumaczyłam jej, że jest coś takiego jak owulacja, w końcu zaszła 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mam w rodzinie małżeństwo, które starało się 5 lat. Oczywiście były badania, coś tam znaleźli, że jest nie tak, terapie itd i bez skutku. Zdecydowali się na adopcję ale już nie doszła do skutku. Jak można się domyśleć kobieta zaszła w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta

jeden cykl się staraliście i już taka diagnoza? 
ja o drugie dziecko starałam się rok. Odpuść sobie i przestań w kółko o tym myśleć a samo zaskoczy nawet się nie zorientujesz kiedy.

pierwsza ciąża w sumie wpadliśmy. Mieliśmy się zacząć starać od następnego miesiąca, dopiero zaczelam kwas foliowy łykać jak się okazało że już jestem w ciąży. 

z drugą nie wychodziło i był to rok codziennego bzykania (lub prawie codziennie)  W końcu daliśmy za wygraną, postanowiliśmy że syn będzie jedynakiem i że wracam do pracy ( kończył mi się macierzyński) 

Miesiąc popracowałam i okazało się że jestem w ciąży. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wstrzymaj się z robieniem testu do dnia spodziewanej miesiączki. Jeśli nie będzie, wtedy zrób test. Czasem nawet i 10 dni po stosunku nic nie wykryje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lawa

U nas pierwsze dziecko za pierwszym razem a drugie dopiero po 3 latach starań. Udalo się kiedy całkowicie odpuściłam.  Zmieniłam pracę, skupilam się na pierwszym dziecku, mężu, domu itd i zaszłam. Nie leczylismy się nigdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redg

Po stosunku podnieś nogi  do góry  inaczej zrób świecę.Niech partner złapie cię  wtedy za nogi  i tobą potrząśnie w tej pozycji.Może wygląda  to na głupi pomysł ale działa.Pozostań w tej pozycji z parę minut.Powodzenia życzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosccccc

Ja znam kobietę co strasznie chciała dziecko,kilka lat się starali i nic.adoptowAli przekochanego chłopczyka. Niedługo potem ona zaszła. Kiedy urodziła skupiła się tylko na tym swoim ,a tego adoptowanego odtracila zupełnie. Strasznie to przykre,chłopczyk kochany potrzebujący miłości a ona ma go w doopie kompletnie.kobiety to swinie😭😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

8.II - imieniny: Gniemira, Gniewomira, Gniewosza, Gniewosądki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

8.II - imieniny: 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Ampelia, Ampeliusz, Gabriela, Hieronim, Honorat, Izajasz, Jan, Juwencja, Juwencjusz, Józefina, Ksenofont, Lucjusz, Paweł, Piotr, Polikarp, Sebastian, Salomon, Stefan, Żaklina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Ampelia, Ampeliusz, Gabriela, Hieronim, Honorat, Izajasz, Jan, Juwencja, Juwencjusz, Józefina, Ksenofont, Lucjusz, Paweł, Piotr, Polikarp, Sebastian, Salomon, Stefan, Żaklina 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Ampelia, Ampeliusz, Gabriela, Hieronim, Honorat, Izajasz, Jan, Juwencja, Juwencjusz, Józefina, Ksenofont, Lucjusz, Paweł, Piotr, Polikarp, Sebastian, Salomon, Stefan, Żaklina 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Ampelia, Ampeliusz, Gabriela, Hieronim, Honorat, Izajasz, Jan, Juwencja, Juwencjusz, Józefina, Ksenofont, Lucjusz, Paweł, Piotr, Polikarp, Sebastian, Salomon, Stefan, Żaklina 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Ampelia, Ampeliusz, Gabriela, Hieronim, Honorat, Izajasz, Jan, Juwencja, Juwencjusz, Józefina, Ksenofont, Lucjusz, Paweł, Piotr, Polikarp, Sebastian, Salomon, Stefan, Żaklina 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Ampelia, Ampeliusz, Gabriela, Hieronim, Honorat, Izajasz, Jan, Juwencja, Juwencjusz, Józefina, Ksenofont, Lucjusz, Paweł, Piotr, Polikarp, Sebastian, Salomon, Stefan, Żaklina 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Ampelia, Ampeliusz, Gabriela, Hieronim, Honorat, Izajasz, Jan, Juwencja, Juwencjusz, Józefina, Ksenofont, Lucjusz, Paweł, Piotr, Polikarp, Sebastian, Salomon, Stefan, Żaklina 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Ampelia, Ampeliusz, Gabriela, Hieronim, Honorat, Izajasz, Jan, Juwencja, Juwencjusz, Józefina, Ksenofont, Lucjusz, Paweł, Piotr, Polikarp, Sebastian, Salomon, Stefan, Żaklina 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Ampelia, Ampeliusz, Gabriela, Hieronim, Honorat, Izajasz, Jan, Juwencja, Juwencjusz, Józefina, Ksenofont, Lucjusz, Paweł, Piotr, Polikarp, Sebastian, Salomon, Stefan, Żaklina 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Ampelia, Ampeliusz, Gabriela, Hieronim, Honorat, Izajasz, Jan, Juwencja, Juwencjusz, Józefina, Ksenofont, Lucjusz, Paweł, Piotr, Polikarp, Sebastian, Salomon, Stefan, Żaklina 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gggggggg
 

Ja znam kobietę co strasznie chciała dziecko,kilka lat się starali i nic.adoptowAli przekochanego chłopczyka. Niedługo potem ona zaszła. Kiedy urodziła skupiła się tylko na tym swoim ,a tego adoptowanego odtracila zupełnie. Strasznie to przykre,chłopczyk kochany potrzebujący miłości a ona ma go w doopie kompletnie.kobiety to swinie😭😭

Ja znam przypadek ze adoptowano dziewczynkę, rozpieszczali ,baba zaszła i oddali dziewczynkę z powrotem do dd jakby nigdy nic...to jest dopiero swinstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja też znam podobną historię, chcieli oddać, ale ludzie zakrzyczeli i chyba dla spokoju nie oddali. Córka własna ma teraz w nosie starych rodziców a ten adoptowany opiekuje się nimi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Po stosunku podnieś nogi  do góry  inaczej zrób świecę.Niech partner złapie cię  wtedy za nogi  i tobą potrząśnie w tej pozycji.Może wygląda  to na głupi pomysł ale działa.Pozostań w tej pozycji z parę minut.Powodzenia życzę. 

Jebnlęta hahahahha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Dziewczyny, jestem beznadziejna ;/ chyba nie potrafię dać mojemu partnerowi dziecka.. staramy się tak długo i nic. W tym miesiącu kupiłam dwa testy ciążowe, pierwszy zrobiłam 10 dni po stosunku, jak jest napisane i jedna kreska, drugi trochę później i nadal jedna kreska. Zaliczyliśmy wszystkie dni płodne, niektóre niepłodne również. Czy ze mną jest coś nie tak?  Nie byłam robić żadnych badań, jak na razie nie mam kiedy, dużo obowiązków w pracy. Prosze, powiedzcie , jak było u Was z robieniem testow? 

Jesteś beznadziejna, bo szanująca się kobieta najpierw bierze ślub, a później stara się o dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, na pewno nie możesz o sobie myśleć w ten sposób. To przecież nie Twoja wina. Nawet jeśli tak wyjdzie, że na przykład jesteś bezpłodna, czy coś w tym stylu, to po prostu to jest wina Twojego organizmu. Inaczej byłoby gdybyś sama do tego doprowadziła a tak po prostu nie jest. Na pewno takie obwinianie do niczego dobrego nie prowadzi. Może jedynie prowadzi do większego stresu. Stres ma natomiast negatywne działanie właśnie w aspekcie osób, które starają się o dzieci. To zatem takie błędne koło. Pamiętaj, że pozytywne myślenie jest naprawdę bardzo ważne. Teraz są zaś naprawdę rozmaite metody. Czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość, ale wierzę i Ty też musisz, że efekty końcowe przyjdą stosunkowo niedługo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc
 

Nie rozumiem tego że kobiety które piją, palą, imprezują, typowa patologia, zachodzą w ciążę bez problemu i rodzą jedno dziecko za drugim , a człowiek który dla o siebie, stara się o dziecko, a nie wychodzi

Płodność nie jest zależna tylko od stylu życia. Można mieć już np. jakieś wrodzone problemy, które utrudniają  lub uniemożliwiają zajście w ciążę. Moja koleżanka miała coś z jajnikami i jej mama i siostra miały to samo. To było rodzinne już i zdrowe życie nie miało tu znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania
 

Płodność nie jest zależna tylko od stylu życia. Można mieć już np. jakieś wrodzone problemy, które utrudniają  lub uniemożliwiają zajście w ciążę. Moja koleżanka miała coś z jajnikami i jej mama i siostra miały to samo. To było rodzinne już i zdrowe życie nie miało tu znaczenia.

Dokładnie. Choruje na endometriozę od lat nastoletnich. Nie mogę zajść w ciąże i miałam 4 nieudane in vitro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Jesteś beznadziejna, bo szanująca się kobieta najpierw bierze ślub, a później stara się o dziecko. 

👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×