Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CatLover

Mój kot mnie "głaska"?

Polecane posty

Gość CatLover

Często kiedy głaskam mojego kota, on dotyka mnie łapką po twarzy. Czy on próbuje mnie jakby głaskać, czy to znaczy coś innego? Jestem bardzo ciekawa bo robi to bardzo często

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,

Czy mój kot mnie kocha?

Koty zwykle nie są wylewne w okazywaniu uczuć. Nieco inaczej też wyrażają swoje emocje. Dlatego wielu ludzi ma problemy z właściwą interpretacją zachowania swoich pupili. Powiedzmy zatem sobie teraz, jak kot okazuje miłość?

Kot stara się być blisko nas

Bardzo wyraźnym sygnałem przywiązania do opiekuna jest szukanie jego towarzystwa. Kot stara się być blisko człowieka, którego darzy sympatią. Nasz futrzak lubi przebywać w pomieszczeniu, w którym i my się znajdujemy. A gdy przechodzimy do drugiego pokoju, nasz pupil podąża za nami.

Kot nawiązuje z nami kontakt fizyczny

Kocia miłość objawia się również szukaniem kontaktu fizycznego. Futrzak lubi się do nas przytulać i dotykać nas łapkami. Często też wskakuje nam na kolana, a gdy kładziemy się na łóżku, rozkosznie rozkłada się na naszym ciele.

Kot się o nas ociera

Ocieranie się o siebie służy u kotów zacieśnianiu więzi społecznych, dlatego nasi pupile tak chętnie ocierają się o ludzi. Warto przy tym wiedzieć, że zachowanie to umożliwia wymianę zapachów – zwierzę zostawia swój zapach na naszym ciele, a my na jego. Dla naszych czworonożnych podopiecznych ma to ogromne znaczenie społeczne.

Kot szturcha nas łebkiem

By okazać swoje pozytywne uczucia wobec opiekuna, koty szturchają go często łebkiem, co potocznie nazywamy "barankami". jest to kolejne zachowanie, które sprzyja zacieśnianiu więzi społecznych.

Kot lubi z nami spać

Nasi mruczący bardzo lubią spać w łóżku z ludźmi. Najchętniej jednak sypiają z tymi, do których są najbardziej przywiązane.

Kot liże nas po włosach, rękach i twarzy

Zaprzyjaźnione ze sobą koty często czyszczą sobie wzajemnie futra, co sprzyja nawiązywaniu więzi społecznych. Kocia miłość do człowieka wyraża się zatem lizaniem go po rękach, twarzy oraz włosach.

Kot nas delikatnie podgryza

Podgryzanie, np. chwytanie za brodę lub palce może wydawać się przejawem agresji. Nasi pupile mogą jednak w ten sposób wyrażać sympatię - różnica polega na tym, że futrzak chwyta nas bardzo delikatnie, ledwie niemal muskając zębami.

Kot udeptuje nas łapkami

Naprzemienne ugniatanie łapami, zwane "mlecznym krokiem" oznacza emocjonalny powrót do dzieciństwa. W ten sposób bowiem kocięta pobudzają gruczoły mleczne matki do produkcji pokarmu. A zatem to "ugniatanie ciasta" na naszych kolanach oznacza, iż nasz zwierzak czuje się szczęśliwy.

Kot wodzi za nami wzrokiem

Kocia miłość wyraża się też w częstym wodzeniem wzrokiem za ukochanym człowiekiem. Wygląda to tak, jakby nasz pupil chciał mieć nas zawsze na oku. Czyżby bał się, że mu gdzieś zginiemy?

Kot patrzy nam głęboko w oczy

Kot, który jest silnie emocjonalnie związany ze swym opiekunem, często patrzy mu głęboko w oczy.

Kot mruczy na naszych kolanach

Mruczenie ma szerokie znaczenie. Najbardziej ogólnie można go interpretować jako wyrażanie potrzeby przyjaznego kontaktu, pragnienie bliskości. Oczywiście futrzaki mruczą też, gdy jest im dobrze.

Kot kładzie się przed nami na plecach

Uważa się, iż takie zachowanie jest okazaniem opiekunom ogromnego zaufania, dlatego jest to jeszcze jeden przykład tego, jak kot okazuje miłość. Chodzi o to, że brzuch jest bardzo delikatną, nie osłoniętą częścią kociego ciała, podatną na poważne zranienie. Rozkładanie się na plecach jest też wyrazem rozluźnienia, jak i zaproszeniem do zabawy i pieszczot – pamiętajmy jednak, że nie wszystkie koty lubią być głaskanie po brzuchu."

 

zródło:zooart.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koty, jak i inne zwierzaki okazują wdzięczność swoim właścicielom na przeróżne sposoby. Ja sam mam psa, owczarka szwajcarskiego, do którego jestem bardzo przywiązany i który również potrafi być za wszystko wdzięczny i sprawia wrażenie prawdziwego przyjaciela 😊. Gdyby szukał ktoś informacji o tej rasie, jak i na temat z zwierzaków w ogóle, to polecam stronę https://petportal.pl/bialy-owczarek-szwajcarski/. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×