Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

do kobiet po nieplanowanym cc

Polecane posty

Gość Gość

Jaka była przyczyna że lekarze zadecydowali o cięciu? I czy z perspektywy czasu żałujecie, że nie udało się sn czy myślicie że wyszło wam na dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Po 17 godzinach na porodowce brak postępu porodu.  Rozdarcie na 2 cm a skurcz za skurczem...myślałem że oszaleje z bólu.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zagrażająca zamartwica płodu, jak się później okazało mała była owinięta pępowiną na szyi. Ktg źle wyszło i od  razu cesarka. Lekarz powiedział że 3 godziny później i mała by już nie żyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13trzynascie

Rozwarcie 10cm, 5h wycia jak zwierze zanim łaskawie zorientowali że dziecko źle wstawia się w kanał rodny. Szybkie cc które dla mnie i dziecka bylo zbawieniem. Jeżeli jeszcze kiedykolwiek zdecyduję się na następne dziecko to zaciągnę nawet kredyt w banku na opłacenie cesarki jeśli będzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Zagrażająca zamartwica płodu, jak się później okazało mała była owinięta pępowiną na szyi. Ktg źle wyszło i od  razu cesarka. Lekarz powiedział że 3 godziny później i mała by już nie żyła.

Straszne 😣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Trafiłam do szpitala po odejściu wód na 2 tyg przed planowanym porodem.Mialam podanych  5 kroplowek z oksytocyną jednak reakcji brak.Czy wyszlo na dobre mysle ze tak  meczyłam się już tam psychicznie fizycznie w sumie też bo był upał ponad 30 stopni a  inne kobiety wchodzily rodziły a ja spedziłam na porodówce 48 godzin położne zartowały ze trzeba mnie bedzie zameldować  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy

Ułożenie twarzyczkowe. Doszło do 3cm rozwarcia i jak lekarz przy badaniu wyczuł ułożenie to od razu pojechałam na stół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Poród miałam wywoływany oksytocyną. Wszystko zaczęło się o 8 rano(wtedy tez odeszły wody). Do godziny 14 miałam 5cm rozwarcia i na tym się zatrzymało bo skończyła się oksy. Ja miałam już dość z bólu. Położna sugerowała że trzeba będzie podać drugą kroplówkę czego bym już raczej nie przeżyła ale na szczęście lekarz który przyszedł stwierdził że nie ma sensu mnie męczyć dalej i przed 17 zrobiono mi cc. Ja się bardzo cieszę, bo okazało się że córka była duża (4300g) i podejrzewam że gdybym rodziła SN to by mnie mega porozrywało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Byłam już na oddziale bo ciąża z cukrzyca. Rano ktg pokazało 40 uderzeń, od razu na porodowke,  oksy i znów ktg pokazało zaniki tętna. Od razu zawiezli mnie na stół.  Czy żałuję? Nie. Bardzo bałam się operacji, chciałam rodzić sn. Drugie dziecko urodziłam sn więc mam porównanie. Połóg po cc był dla mnie jednak  duzo łatwiejszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mialam 3 godziny pełne rozwarcie 10 cm, ale sam koniec szyjki macicy zacisniety i ani nospa, ani oksy na to nie pomogly. Jakbym urodzila sn to pewnie mialabym z tym teraz duze problemy. Mam arytmie niewielka, nie bylo przeciwskazan do sn. Caly czas serce moje i dziecka bylo monitorowane. Nagle zemdlalam i tętno zaczelo mi szybko spadac. W karcie mam zapisane, ze cc bylo z powodu zagrozenia zycia mojego i dziecka. Pamietam jak na sali operacyjnej anestezjolog krzyczał do mnie niech pani oczu nie zamyka! Na drugie dziecko sie nie zdecydowałam po tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

9.II - imieniny: Gorsława, Gorzysława i Sulisławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

9.II - imieniny:

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Ansbert, Apolonia, Bernard,  Bernarda, Cyryl, Donat, Eryk,  Eryka, Jakub, Marian, Mariusz, Nikifor, Pola, Pryma, Prymus, Rajnold, Reginald, Sabin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

10.II - imieniny: Tomiła i Tomisławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porodówka
 

Trafiłam do szpitala po odejściu wód na 2 tyg przed planowanym porodem.Mialam podanych  5 kroplowek z oksytocyną jednak reakcji brak.Czy wyszlo na dobre mysle ze tak  meczyłam się już tam psychicznie fizycznie w sumie też bo był upał ponad 30 stopni a  inne kobiety wchodzily rodziły a ja spedziłam na porodówce 48 godzin położne zartowały ze trzeba mnie bedzie zameldować  

U mnie podobnie, ale najpierw miałam założony cewnik Foleya, który nic nie pomógł na rozwarcie, potem dwa dni oksytocyną, cale dnie pod ktg, skurczy zero, aż w końcu kolejnego dnia się ulitowali i zrobili cc. Psychicznie byłam wykonczona brakiem postępu porodu i cc było wybawieniem. Szybko doszłam do siebie i cieszę się, że tak się potoczyło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

10.II - imieniny: 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Apollo, Apollon, Elwir, Elwira, Hiacynt, Jacek, Jacenty, Michał, Scholastyka, Sotera, Trojan, Wilhelm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

 bJa byłam na podtrzymaniu w szpitalu w 34 tc. Gdy wyszłam to po paru dniach odeszły mi wody o zaczęły się skurcze a był to 35 tc. W szpitalu powstrzymali skurcze i powoli wody tylko się sączyły ale w badaniu wyszło że mam dużo wód więc mogę jeszcze trochę poleżeć tak. Lecz na drugi dzień na ktg wyszło że dziecku spada tętno. Więc od razu biegiem na cc. Zdarzylam dostać zastrzyki na rozwinięcie płuc więc mały po urodzeniu normalnie oddychał. A urodził się w 35 tc lecz lekarz wpisał że to był już 36 tc. Bardzo się cieszę że byłam wtedy w szpitalu i co 3 godziny miałam ktg robione. To uratowało mu życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja przyjaciółka rodziła jakieś pół roku temu, nie miała zaordynowanej cc bo wszystko było fizjologiczne a nie było jej stać na danie ; p no i może lepiej by było jak by było cięcie, rozerwało jej krocze, teraz biedna cierpi i skomle że nic nie może zrobić, poszła do fizjoterapeuty on jej polecił vagiwell rozszerzacz pochwy, ma go parę dni i mówi że coś lepiej, ale czasem może warto dać się pociąć 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×