Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Ok oby:) oby;)

 

Aja tez sie bralam za cwiczenia i diete, po ciazy pozamacicznej, jakos czulam ze musze cos ze soba zrobic (1500 kalorii bylo dla mnie super, nie glodowalam i dostarczalam sobie co trzeba) i to faktycznie zmienia nawyki bo zaczelam pic znacznie rzadziej kawe i nie musialam do niej podjadac slodyczy ale az takiego skoku na wadze nie zaliczylam (choc rozmiar z 42 na 38 to juz cos), to na plus chociaz ze pojawila sie w glowie swiadomosc, ze sama cos moge zmienic. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 

Już jestem po wizycie zaczęłam od dziś stymulacje nie myślałam, że to już 😱 tak szybko, ale trzeba kuć żelazo, póki gorące ✊ mam nadzieję, że tym razem będzie dla nas owocne 😊

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Superr !! 😉 trzymam kciuki !

Klaudia rozumiem że leczysz się w invimed w Gdyni? Właśnie chciałam zapytać czy któraś z Was jest w tej klinice i ewentualnie którego lekarza polecicie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rapita wzieli Cie z zaskoczenia;))) wyjdzie na dobre bo nie bedziesz miala za duzo czasu na rozmyslania tylko dzialasz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Klaudia rozumiem że leczysz się w invimed w Gdyni? Właśnie chciałam zapytać czy któraś z Was jest w tej klinice i ewentualnie którego lekarza polecicie?

Ja leczę się u dr Piatkowskiego , po za klinika od 2 lat i w związku z tym , ze tez pracuje w Gdyni w Invimed tam podchodzimy do procedury. Super lekarz , zawsze z cierpliwością wytłumaczy wszystko  😉 

Edytowano przez KlaudiainvimedGdynia
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Już jestem po wizycie zaczęłam od dziś stymulacje nie myślałam, że to już 😱 tak szybko, ale trzeba kuć żelazo, póki gorące ✊ mam nadzieję, że tym razem będzie dla nas owocne 😊

Super ! Ja czekam na miesiączkę miała przyjść wczoraj ale franca jedna spóźnia się 😉 zaczynamy prawie w jednym czasie ✊✊✊✊✌️✌️✌️🤝🤝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jakiś czas temu pisałam o tym artykule odnoście badań czy lepiej transferować 1 czy 2 zarodki. Udało mi się go odnaleźć. Ale nie umiem przesłać wam linku. 

Artykuł jest na stronie jedenznas.pl i ma tytuł Zapłodnienie in vitro skuteczniejsze przy implantacji jednego embrionu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie powinno być tsh przed transferem? Mam 1,9... To nie za wysokie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Super ! Ja czekam na miesiączkę miała przyjść wczoraj ale franca jedna spóźnia się 😉 zaczynamy prawie w jednym czasie ✊✊✊✊✌️✌️✌️🤝🤝

Mam nadzieję, że ten czas będzie szczęśliwy dla nas 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Rapita wzieli Cie z zaskoczenia;))) wyjdzie na dobre bo nie bedziesz miala za duzo czasu na rozmyslania tylko dzialasz;)

Oby 🙂 🍀🍀🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jakie powinno być tsh przed transferem? Mam 1,9... To nie za wysokie? 

Mi w klinice mówili, że poniżej 2 jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mi w klinice mówili, że poniżej 2 jest ok.

Właśnie nie bylam pewna, bo słyszałam że najlepiej w okolicy 1.... Dzięki... 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rapita - super, że już zaczynasz kolejną procedurę ! Trzymam kciuki, na pewno będzie dobrze 😘

Aja - podziwiam Twoja wiedzę - dzięki, że dzielisz się nią na forum.

A za wszystkie inne staraczki trzymam kciuki, oby bety jak najszybciej były pozytywne, tym co już mają swoje małe cudy w brzuchach - jak najmniej dolegliwości ciążowych i jak najwięcej radości z ciąży ! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jakie powinno być tsh przed transferem? Mam 1,9... To nie za wysokie? 

ja miałam 1,8 i dostałam encorton 25 na wszelki wypadek - pewnie co lekarz to inna opinia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A Tobie się udało? Ja jestem po dwóch transferach. Mój mąż nalega żeby szukać przyczyny i na razie nie podchodzić kolejny raz a ja mam takie mieszane uczucia... robiłaś jakieś badania na własną rękę? Nigdy nie mialam robionych badań kir. Może też powinnam sobie zrobić... no w końcu musi być jakaś przyczyna. Mi też trzeci już lekarz mówi że to niepłodność idiopatyczna, a ja w takową średnio wierze. Przecież musi być jakieś wytlumaczenie medyczne.

Ja mialam wiekszosc badan zrobione u zwyklego ginekologa i w klinice w ktorej sie leczylam. Moja ginekolog robi wszystko co sie da, bo chyba sie glupio poczula widzac, ze na czym sie nie zna i jest bardzo otwarta na nowosci. Nie lecze sie w PL. Jedyne co zrobilismy w PL na wlasna reke,  to wlasnie KIR i ocene cytokin i wspolczynnika th1 i th2 i HLA-C 🙂

Przy moim drugim transferze zaciazylam ... wdrozenie leczenia zakrzepicy pomoglo w implantacji ... niestety wyszla trisomia 😭 po pierwszym nieudanym transferze, po zbadaniu mthfr dostalam 5mg syntetyczny kwas foliowy i cyjanokobalamine. Dodatkowo nie zalecono diety. Niestety w niektorych krajach takie sa zalecenia. Moja gin, przejela mnie po transferze i nie miala pojecia co to jest mthfr. Dopiero jak sie zaczely problemy, zaczela robic research. Dzis wiem, ze nie powinnam brac syntetykow. Teraz robie przerwe i przygotowuje organizm do nastepnego podejscia 🙂 

Masz racje, ze nie istnieje cos takiego jak nieplodnosc idiopatyczna. Trzeba szukac przyczyny. Tym bardziej, ze latwiej oddac krew w 5 minut, niz ten caly stres z procedura, przejazdy, wyczekiwanie w kolejkach, branie hormonow, zwalnianie sie z pracy, olbrzymie koszty i stres jak cos pojdzie nie tak ... ciekawe ilu lekarzy ma nieplodnosc idiopatyczna? I ilu wierzy w te bajki, ktore opowiadaja.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Już jestem po wizycie zaczęłam od dziś stymulacje nie myślałam, że to już 😱 tak szybko, ale trzeba kuć żelazo, póki gorące ✊ mam nadzieję, że tym razem będzie dla nas owocne 😊

Jest!! Działamy!! Powodzenia!!! Będziesz miała świeży transfer ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Właśnie nie bylam pewna, bo słyszałam że najlepiej w okolicy 1.... Dzięki... 🙂

Kochana, TSH podczas stymulacji potrafi skakć jak cholera. Ja pomimo tego, że jestem pod opieką endokrynologa, to po transferze miałam 2 razy zmianianą dawkę- bo podskoczyło mi do 6! więc trzeba pilnować wartosci, ale też się nie martwić, tylko działać w przypadku odchyleń. Pomimo takiej huśtawki, dzisiaj kończymy 22tc 😉 więc trzymam mocno kciuki<3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Już jestem po wizycie zaczęłam od dziś stymulacje nie myślałam, że to już 😱 tak szybko, ale trzeba kuć żelazo, póki gorące ✊ mam nadzieję, że tym razem będzie dla nas owocne 😊

napewno bedzie  💪💪💪🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja mialam wiekszosc badan zrobione u zwyklego ginekologa i w klinice w ktorej sie leczylam. Moja ginekolog robi wszystko co sie da, bo chyba sie glupio poczula widzac, ze na czym sie nie zna i jest bardzo otwarta na nowosci. Nie lecze sie w PL. Jedyne co zrobilismy w PL na wlasna reke,  to wlasnie KIR i ocene cytokin i wspolczynnika th1 i th2 i HLA-C 🙂

Przy moim drugim transferze zaciazylam ... wdrozenie leczenia zakrzepicy pomoglo w implantacji ... niestety wyszla trisomia 😭 po pierwszym nieudanym transferze, po zbadaniu mthfr dostalam 5mg syntetyczny kwas foliowy i cyjanokobalamine. Dodatkowo nie zalecono diety. Niestety w niektorych krajach takie sa zalecenia. Moja gin, przejela mnie po transferze i nie miala pojecia co to jest mthfr. Dopiero jak sie zaczely problemy, zaczela robic research. Dzis wiem, ze nie powinnam brac syntetykow. Teraz robie przerwe i przygotowuje organizm do nastepnego podejscia 🙂 

Masz racje, ze nie istnieje cos takiego jak nieplodnosc idiopatyczna. Trzeba szukac przyczyny. Tym bardziej, ze latwiej oddac krew w 5 minut, niz ten caly stres z procedura, przejazdy, wyczekiwanie w kolejkach, branie hormonow, zwalnianie sie z pracy, olbrzymie koszty i stres jak cos pojdzie nie tak ... ciekawe ilu lekarzy ma nieplodnosc idiopatyczna? I ilu wierzy w te bajki, ktore opowiadaja.

hej ja tez lecze sie poza granicami polski i wlasnie lekarz z kliniki przepisal mi 5mg kwas foliowy  do suplementacji na 2 miesisce  nie robiac zadnych dodatkowych   badan ani mthfr  czytajac to mysle czy nie zrobic tego badania na wlasna reke 🤦‍♀️ czy tez kwas o takim stezeniu szkodzi? nie wiem czy juz pisalam wczesniej ale to moje 2 podejscie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ginko  cylanokobaltanina to b12 🤦‍♀️ i widze ze wlasnei lekarz przepisal mi jak tobie to plus 5mg kwas foliowy i 600mg Q10 teraz zaczynam bardziej sie zastanawiac bo badan mi nie zlecil na mutacje wyglada jak by sam to przewidzial 🤷‍♀️ a tak sie sklada ze z mojej wioski do kliniki 200km😂 nie ma blizej 🤦‍♀️ teraz mam duzo pytan napisze do nich emaila 😊na prawdze dziekuje dziewczyny dowiaduje sie tu tyle waznych informacjii!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ginko  cylanokobaltanina to b12 🤦‍♀️ i widze ze wlasnei lekarz przepisal mi jak tobie to plus 5mg kwas foliowy i 600mg Q10 teraz zaczynam bardziej sie zastanawiac bo badan mi nie zlecil na mutacje wyglada jak by sam to przewidzial 🤷‍♀️ a tak sie sklada ze z mojej wioski do kliniki 200km😂 nie ma blizej 🤦‍♀️ teraz mam duzo pytan napisze do nich emaila 😊na prawdze dziekuje dziewczyny dowiaduje sie tu tyle waznych informacjii!!!!

Tak to B12 😞 Jabysmy byly w tej samej klinice 😮ja mialam takie zalecenia, bo lekarze maja takie przepisy i boja sie dawac cos innego na wlasna odpowiedzialnosc. Ale z nas desperatki, ja tez wybralam klinike bardzo daleko od domu 😂 ale czego sie nie robi ...😉

Mnie zrobili hysteroskopie i pakiet po pierwszym nieudanym transferze, w ktorym bylo mthfr (ale tez mix z badan zakrzepicy i badan po poronieniach: proteiny c i s, ATIII, lupus anticoagulant, ANA, IgA, anti cardiolipin itd ...).

Na forum mthfr polska na facebooku mozesz poczytac o kwasie foliowym i cyjanokobalamine, zreszta sa tez fora angielskie i amerykanskie i inne dotyczace mutacji i wszyscy mamy podobne problemy z kwasem 🙂 Jesli masz daleko do kliniki to pewnie mozesz zbadac homocysteine i witaminy gdzies w poblizu, wyniki sa bardzo szybko, bo tego samego dnia i wtedy bedziesz wiedziala wstepnie, czy cos jest nie tak 🙂 Na mthfr czeka sie do 10 dni... Badanie homocysteiny pewnie moze wypisac lekarz ogolny i najlepiej robic w labie przy szpitalu, bo musi byc zrobiona szybko. Czas wplywa na poprawnosc wyniku. Jesli chcesz zbadac witaminy B, to odstaw je na 72 godziny przed badaniem jesli nie jestes w ciazy. Nasze forum jest super, zawsze mozna sie o wszystko poradzic 🥰

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

ja miałam 1,8 i dostałam encorton 25 na wszelki wypadek - pewnie co lekarz to inna opinia...

Ostatnio tez miałam encorton... Dzisiaj zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Kochana, TSH podczas stymulacji potrafi skakć jak cholera. Ja pomimo tego, że jestem pod opieką endokrynologa, to po transferze miałam 2 razy zmianianą dawkę- bo podskoczyło mi do 6! więc trzeba pilnować wartosci, ale też się nie martwić, tylko działać w przypadku odchyleń. Pomimo takiej huśtawki, dzisiaj kończymy 22tc 😉 więc trzymam mocno kciuki<3

Dziękuję, bede bardziej pilnować bo lekarz tak jakoś marnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jest!! Działamy!! Powodzenia!!! Będziesz miała świeży transfer ??

Nie będę znowu miała z mrozaczkow ❄ bo znowu, chcę zrobić badania pgt-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłam na wizycie. Transfer 2.03. Od jutra do estrofemu, acardu, encortonu i kwasu foliowego dochodzi progesteron doustnie i dopochwowo I fraxiparyna. Już zaczynam się stresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja dziś byłam na wizycie. Transfer 2.03. Od jutra do estrofemu, acardu, encortonu i kwasu foliowego dochodzi progesteron doustnie i dopochwowo I fraxiparyna. Już zaczynam się stresować.

Nie stresuj się. Będzie dobrze. To ma być pozytywne doświadczenie 😘 Trzymam kciuki za Ciebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Justynka jak po wizycie?

Hej May, a miałam nadzieję że się zamieszczę w 6miesiacach od poprzedniej procedury ale niestety nie i muszę prawie wszystkie badania na nowo zrobić co mnie nie pociesza bo kosztowne ale no cóż, gdyby lekarze ciągle na urlopy nie chodzili to spokojnie bym dała rade, a ten moj i na koniec roku i na początek roku i tak o to jestem stratna, kolejna wizyta 9.03 badanie czystosci i na chlamydie, oczywiście mam już przyjść z zrobionymi innymi badaniami. Na kolejnej wizycie dowiem się kiedy stymulacja. Czuje że lekarzowi to jakoś na reke bo kasa kolejne in vitro, kurcze szczerze jakos mnie to nie cieszy boje się kolejnej porażki. Ciągle nie mogę wyregulować TSH 2.076 nadal wysoki po mimo braniu euthyroxu 100.  May dzięki że jesteś 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×