Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

 

Mi kazano odstawić Estrofem zaraz po pozytywnym tescie ciążowym. To było coś koło 5 tygodnia ciąży.  Przy  czym  kazano  mi jeszcze  przez  ok.   tydzień  zachodzić  z dawki,  a  nie  tak radykalnie. I też tłumaczono mi, że to dlatego, że jeśli tam jest chłopiec, to może mieć poważne problemy hormonalne potem. 

Ale też sam mój lekarz mi powiedział, że są 2 szkoły. Jedna, że właśnie zaraz po potwierdzeniu ciąży należy odstawić. I on jest jej zwolennikiem. Ale że są lekarze którzy zalecają branie do 12, a czasem nawet do 16 tc.

Ale byłaś na cyklu sztucznym ?

A jak dokładnie schodzilas z niego ? Dzwoniłam do kliniki i nie ma lekarza dziś który by ze mną pogadał 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ale byłaś na cyklu sztucznym ?

A jak dokładnie schodzilas z niego ? Dzwoniłam do kliniki i nie ma lekarza dziś który by ze mną pogadał 😕

Tak. Na sztucznym. Docelowo brałam 4x1. I miałam przez 3 następne dni brać tylko 3x1. Potem przez 2 dni 2x1 i potem jeden dzień 1x1 i odstawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Tak. Na sztucznym. Docelowo brałam 4x1. I miałam przez 3 następne dni brać tylko 3x1. Potem przez 2 dni 2x1 i potem jeden dzień 1x1 i odstawić. 

Ja wzięłam rano jedną tabletkę i już kazał mi poprostu nie brać.  . Trochę się wystraszyłam tego co mówił. A byłam w sobotę na wizycie to mi nic nie mówił takiego 😕

A czy jest ktoś kto brał estrofem dłużej ? I wszystko było dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja wzięłam rano jedną tabletkę i już kazał mi poprostu nie brać.  . Trochę się wystraszyłam tego co mówił. A byłam w sobotę na wizycie to mi nic nie mówił takiego 😕

A czy jest ktoś kto brał estrofem dłużej ? I wszystko było dobrze ?

Na pewno. Wiele dziewczyn brało Estrofem dłużej jak kojarzę z forum. Właśnie do końca pierwszego trymestru jakoś. Ja byłam zdziwiona, że mi tak wcześnie kazali odstawić. Ale jak widać Lexy też. Więc co lekarz to inna teoria.

No i u mnie tamta ciąża nie zakończyła się sukcesem. . .

Edytowano przez Aja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja wzięłam rano jedną tabletkę i już kazał mi poprostu nie brać.  . Trochę się wystraszyłam tego co mówił. A byłam w sobotę na wizycie to mi nic nie mówił takiego 😕

A czy jest ktoś kto brał estrofem dłużej ? I wszystko było dobrze ?

Myślę ze warto zaufac swojemu lekarzowi 😊 z tego co kojarzę były dziewczyny na forum co brały dłużej estrofem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny, na Was zawsze można liczyć 🙂

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A czy orientujesz się może, lub wy dziewczyny, czy posiew jest obowiązkowy przed in vitro? Ja bardzo bym chciała sprawdzić wszystko pod tym kątem, bo swego czasu miałam nawracające infekcje pęcherza i pieczenie dość częste w tamtych okolicach. Chcę mieć pewność, że w tym okresie będę wolna od bakterii i grzybów a mój lekarz jakoś się do tego nie pali. Chcę koniecznie poruszyć ten temat na wizycie kwalifikacyjnej do procedury.

To moje badania, ktore zlecono mi przed in vitro (z canami bo kopiuje z maila). Oprocz tego mąż miał, ale trochę mniej. 

- anty HBC 50 zł

- HBS antygen 20 zł

- VDRL (kiła) 15 zł

- HIV 45 zł

- anty HCV 50 zł

- różyczka 40 zł

- TSH 25 zł

- FT3 25zł

- FT4 25 zł

- anty TPO 50 zł

- anty TG 50 zł

- przeciwciała antykardiolipinowe IgG IgM 100 zł

- przeciwciała przeciw plemnikom 100 zł

- toxoplazma IgG 40 zł

- toxoplazma IgM 40 zł

- cytologia 50 zł

- chlamydia 120 zł

- bakteriologia + mykologia wymaz 100 zł

- mycoplasma + ureoplasma 60 zł

I do tego AMH.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To moje badania, ktore zlecono mi przed in vitro (z canami bo kopiuje z maila). Oprocz tego mąż miał, ale trochę mniej. 

- anty HBC 50 zł

- HBS antygen 20 zł

- VDRL (kiła) 15 zł

- HIV 45 zł

- anty HCV 50 zł

- różyczka 40 zł

- TSH 25 zł

- FT3 25zł

- FT4 25 zł

- anty TPO 50 zł

- anty TG 50 zł

- przeciwciała antykardiolipinowe IgG IgM 100 zł

- przeciwciała przeciw plemnikom 100 zł

- toxoplazma IgG 40 zł

- toxoplazma IgM 40 zł

- cytologia 50 zł

- chlamydia 120 zł

- bakteriologia + mykologia wymaz 100 zł

- mycoplasma + ureoplasma 60 zł

I do tego AMH.

 

Mi te kardiolipidowe teraz immunolog zalecił . Sama poszłam z własnej inicjatywy po 2 nieudanym transferzea na co są te pierwsze badania?antygeny ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny. Dodałam 2 komentarze dziś rano a teraz ich nie mogę znalezc🤦‍♀️ to od początku. 

Mam 29 lat i od 5 lat staramy się o dziecko. Od przyszłego miesiąca zaczynam brać leki i rozpoczynamy przygodę z in vitro. 

U nas niepłodność męska,wytrysk wsteczny(nasienie w moczu) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I od razu mam pytanie do doświadczonych dziewczyn. Dostałam już leki i rozpiskę od lekarza. Mam zrobić USG między 25 a 30 dc i jak jest wszystko ok to mam brać estrofem 2 tabletki na noc do okresu i odstawić. Czyli jeśli zrobię usg w 27 dniu cyklu a dostanę okres w 29 to mam brać ten lek tylko 2 dni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hej dziewczyny. Dodałam 2 komentarze dziś rano a teraz ich nie mogę znalezc🤦‍♀️ to od początku. 

Mam 29 lat i od 5 lat staramy się o dziecko. Od przyszłego miesiąca zaczynam brać leki i rozpoczynamy przygodę z in vitro. 

U nas niepłodność męska,wytrysk wsteczny(nasienie w moczu) 

Witaj. Tak zrób tak jak kazał ci lekarz. Potem dostaniesz  estrofem i dodatkowe  leki na stymulację pęcherzyków,  prawdopodobnie zastrzyki. 

Fajnie że dołaczyłaś razem raźniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dziewczęta pytanie do Pań które będą miały synka , a były na cyklu sztucznym czyli z estrofemem. Do którego tygodnia ciąży bralyscie estrofem ? Mi mój lekarz w mieście nie chciał przepisać estrofemu bo powiedział że już 12 TC i jeśli to chłopiec to mu zaszkodzę. Kiedy Wy odstawilyscie estrofem ?

Hej. Ja brałam do 14tc, póki co wszystko z małym ok. Termin porodu mam za 3 tygodnie 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hej. Ja brałam do 14tc, póki co wszystko z małym ok. Termin porodu mam za 3 tygodnie 

Co za ulga 🙂  Mogę wiedzieć czemu do 14 TC brałaś ? Jakoś sprawdzałaś to czy już możesz odstawić ? USG , bądź wyniki krwi ?

Mnie dalej zastanawia czy tak z dnia na dzień można nie brać tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hej. Ja brałam do 14tc, póki co wszystko z małym ok. Termin porodu mam za 3 tygodnie 

Kasiu spokojnego rozwiązania życzę 😘❤ będziesz rodzic naturalnie czy cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Witaj. Tak zrób tak jak kazał ci lekarz. Potem dostaniesz  estrofem i dodatkowe  leki na stymulację pęcherzyków,  prawdopodobnie zastrzyki. 

Fajnie że dołaczyłaś razem raźniej

Nie wyobrażam sobie przejść tej prosedury bez tego forum.. Kopalnia wiedzy i mega pozytywnej energii! 💜

A jeśli chodzi chodzi o te leki to właśnie mam napisane 25-30sc usg jeśli jest wszystko ok to brać estrofem do miesiączki i odstawić estrofem i od 2 dc wieczorem 125 jednostek puregonu. 

Tylko właśnie mnie zastanawia ten estrofem... Moj cykl ma 29 dni i jeśli w 30 dniu dostaje miesiączki a zaczęłam go brać w 27 dc to będę go brała tylko 3 dni? Jeśli któraś miała podobna stymulację to napiszcie mi czy to możliwe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Co za ulga 🙂  Mogę wiedzieć czemu do 14 TC brałaś ? Jakoś sprawdzałaś to czy już możesz odstawić ? USG , bądź wyniki krwi ?

Mnie dalej zastanawia czy tak z dnia na dzień można nie brać tego.

Powiem Ci szczerze, że poddałam się totalnie lekarzom. Nic nie czytałam na ten temat, chyba nawet ulotkę zlekceważyłam. Wyniki od początku były ok, usg zawsze też. Ten 14 tydzień wynikał z terminu wizyty po prostu. W zaleceniach z Invicty miałam brać leki do 12 tc, ale mój lekarz stwierdził, że nie zaszkodzą gdy będą brane dłużej. Ja właśnie w ostatnim tygodniu zaszlam z dawki (z 2x1 na 1x1), a potem odstawienie. Pamiętam, że bałam się strasznie, że tylko dzięki lekom utrzymuję ciążę i jak je odstawię to dziecko przestanie siw rozwijać. Nic takiego się nie stało. 

Co do płci to chyba trochę wróżenie z fusów, bo tak szybko nie widać czy to chłopiec czy dziewczynka. 

Wiem, że głębią Ci się różne myśli, jednak myślę, że lekarze wiedzą co robią. A jeśli jednak swojemu nie ufasz do końca, to skonsultuj to jeszcze z innym. 

Edytowano przez Kasia83.1
Dodawanie tekstu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Powiem Ci szczerze, że poddałam się totalnie lekarzom. Nic nie czytałam na ten temat, chyba nawet ulotkę zlekceważyłam. Wyniki od początku były ok, usg zawsze też. Ten 14 tydzień wynikał z terminu wizyty po prostu. W zaleceniach z Invicty miałam brać leki do 12 tc, ale mój lekarz stwierdził, że nie zaszkodzą gdy będą brane dłużej. Ja właśnie w ostatnim tygodniu zaszlam z dawki (z 2x1 na 1x1), a potem odstawienie. Pamiętam, że bałam się strasznie, że tylko dzięki lekom utrzymuję ciążę i jak je odstawię to dziecko przestanie siw rozwijać. Nic takiego się nie stało. 

Co do płci to chyba trochę wróżenie z fusów, bo tak szybko nie widać czy to chłopiec czy dziewczynka. 

Wiem, że głębią Ci się różne myśli, jednak myślę, że lekarze wiedzą co robią. A jeśli jednak swojemu nie ufasz do końca, to skonsultuj to jeszcze z innym. 

Ja wierzę lekarzom z kliniki mówili mi że do 12 TC trzeba brać leki i żebym powiedziała to lekarzowi do którego teraz będę chodzić. A on od początku tak coś mówil a nagle powie  że nie chce wchodzić w kompetencje kliniki. No i dziś mnie postraszył tym ze mogę szkodzić dziecku. Ale to nie jest lekarz od in vitro i może dlatego mu aż tak nie ufam. Bo w sumie na tych ulotkach leków piszą że mogą szkodzic ale każda z nas je dostaje , bo to in vitro taki inny tok.

A dziś jak na złość jak zadzwoniłam do kliniki to powiedzieli że nie ma lekarza który by ze mną mógł porozmawiać 😕  W środę mam USG prenatalne i miałam na nim dopytać już o odstawianie leków ale temat wyszedł szybciej...i to jeszcze w takim negatywnym znaczeniu.

Myślę nad tym, pytam Was, czytam neta i myślę że mogę mniej wziasc tego estrofemu. Bo zaczął się ten 12 TC ale ostateczne odstawienie chyba zrobię w poniedziałek po rozmowie z lekarzem z kliniki. Czy to brzmi dobrze ? 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja wierzę lekarzom z kliniki mówili mi że do 12 TC trzeba brać leki i żebym powiedziała to lekarzowi do którego teraz będę chodzić. A on od początku tak coś mówil a nagle powie  że nie chce wchodzić w kompetencje kliniki. No i dziś mnie postraszył tym ze mogę szkodzić dziecku. Ale to nie jest lekarz od in vitro i może dlatego mu aż tak nie ufam. Bo w sumie na tych ulotkach leków piszą że mogą szkodzic ale każda z nas je dostaje , bo to in vitro taki inny tok.

A dziś jak na złość jak zadzwoniłam do kliniki to powiedzieli że nie ma lekarza który by ze mną mógł porozmawiać 😕  W środę mam USG prenatalne i miałam na nim dopytać już o odstawianie leków ale temat wyszedł szybciej...i to jeszcze w takim negatywnym znaczeniu.

Myślę nad tym, pytam Was, czytam neta i myślę że mogę mniej wziasc tego estrofemu. Bo zaczął się ten 12 TC ale ostateczne odstawienie chyba zrobię w poniedziałek po rozmowie z lekarzem z kliniki. Czy to brzmi dobrze ? 😞

Ja lekarzem nie jestem, ale swego czasu był właśnie poruszany temat leków i jak długo bierzemy i wcale nie byłam jedyną, która brała tak długo. Myślę, że spokojnie możesz brać jeszcze przez kilka dni i zapytać na innego lekarza.

Mój lekarz akurat zajmuje się niepłodnością, chodzę do niego odkąd naturalne starania o ciążę nie przynosiły efektu, więc trochę w temacie jest i pewnie dlatego mnie jest łatwiej. 

Może jeśli tak do końca swojemu nie ufasz to warto jeszcze zmienić? My po in vitro mamy mnóstwo obaw, wątpliwości i warto mieć lekarza, który poza dobrym fachowcem będzie też wsparciem. 

Pozdrawiam Cię serdecznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hej dziewczyny. Dodałam 2 komentarze dziś rano a teraz ich nie mogę znalezc🤦‍♀️ to od początku. 

Mam 29 lat i od 5 lat staramy się o dziecko. Od przyszłego miesiąca zaczynam brać leki i rozpoczynamy przygodę z in vitro. 

U nas niepłodność męska,wytrysk wsteczny(nasienie w moczu) 

Witaj Martyno;) w takim razie do boju! Trzymam kciuki;)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To moje badania, ktore zlecono mi przed in vitro (z canami bo kopiuje z maila). Oprocz tego mąż miał, ale trochę mniej. 

- anty HBC 50 zł

- HBS antygen 20 zł

- VDRL (kiła) 15 zł

- HIV 45 zł

- anty HCV 50 zł

- różyczka 40 zł

- TSH 25 zł

- FT3 25zł

- FT4 25 zł

- anty TPO 50 zł

- anty TG 50 zł

- przeciwciała antykardiolipinowe IgG IgM 100 zł

- przeciwciała przeciw plemnikom 100 zł

- toxoplazma IgG 40 zł

- toxoplazma IgM 40 zł

- cytologia 50 zł

- chlamydia 120 zł

- bakteriologia + mykologia wymaz 100 zł

- mycoplasma + ureoplasma 60 zł

I do tego AMH.

 

Dziękuję Ci bardzo za tę rozpiskę! ❤️

 

A czy któraś z Was brała może olej z wiesiołka i czy konsultowałyście to z lekarzem? Czytałam coś o jego właściwościach i dużo dziewczyn poleca. Kupiłam i się waham czy brać 😂 jaka ja czasami jestem roztrzepana 🤷‍♀️

 

Martyna mocno trzymam kciuki!!! Będę niedaleko za Tobą mam nadzieję ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dziękuję Ci bardzo za tę rozpiskę! ❤️

 

A czy któraś z Was brała może olej z wiesiołka i czy konsultowałyście to z lekarzem? Czytałam coś o jego właściwościach i dużo dziewczyn poleca. Kupiłam i się waham czy brać 😂 jaka ja czasami jestem roztrzepana 🤷‍♀️

 

Martyna mocno trzymam kciuki!!! Będę niedaleko za Tobą mam nadzieję 😉

Ja brałam przy naturalnych staraniach. Bardzo dobrze działa na śluz płodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dziękuję Ci bardzo za tę rozpiskę! ❤️

 

A czy któraś z Was brała może olej z wiesiołka i czy konsultowałyście to z lekarzem? Czytałam coś o jego właściwościach i dużo dziewczyn poleca. Kupiłam i się waham czy brać 😂 jaka ja czasami jestem roztrzepana 🤷‍♀️

 

Martyna mocno trzymam kciuki!!! Będę niedaleko za Tobą mam nadzieję 😉

Wielkie dzięki! Ja też trzymam za Ciebie kciuki ✊ na pewno się uda! 

Ja pije olej 4Her SmartMe i tam jest dużo kwasów Omega 3,6,9 pozyskane z oleju lnianego, wiesiołka konopnego i dzikiej róży i nie ma przeciwskazań. Można go pić nawet w ciąży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Beta 0,2 😞

Weryfikacja telefoniczna ... lekarz kazał zostawić leki do 3 weryfikacji 😞 ale odniosłam wrażenie ze nie chce mi tego powiedzieć przez telefon ....

a ja już wiem 😢

dziewczyny rycze od godziny , wiem ze każda z Was mnie rozumie ... nie umiem sobie poradzić 😞

Podświadomie myślałam ze teraz to już na pewno się uda ... Że to tylko „formalność” 

😞

mialam doslownie tak samo😔 nie mozna sie poddawac 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dziewczęta pytanie do Pań które będą miały synka , a były na cyklu sztucznym czyli z estrofemem. Do którego tygodnia ciąży bralyscie estrofem ? Mi mój lekarz w mieście nie chciał przepisać estrofemu bo powiedział że już 12 TC i jeśli to chłopiec to mu zaszkodzę. Kiedy Wy odstawilyscie estrofem ?

Ja prawdopodobnie będę miała synka, a estrofem brałam do 12 Tc bo akurat tak miałam ten lek i mój lekarz kazał mi go odstawić 🙂

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Beta 0,2 😞

Weryfikacja telefoniczna ... lekarz kazał zostawić leki do 3 weryfikacji 😞 ale odniosłam wrażenie ze nie chce mi tego powiedzieć przez telefon ....

a ja już wiem 😢

dziewczyny rycze od godziny , wiem ze każda z Was mnie rozumie ... nie umiem sobie poradzić 😞

Podświadomie myślałam ze teraz to już na pewno się uda ... Że to tylko „formalność” 

😞

Przykro 🥺🥺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dzwonilam i do Warszawy i do Łodzi. Nigdzie nie prowadzą listy rezerwowej. Spróbuję z tą grupą na fb. Może faktycznie to da efekt.

Aja dzwoniłaś pytac jeszcze raz o ta listę rezerwową do APC do Paśnika? Ja jak mówiłam zapisywalam się kiedyś kiedyś i byłam 70ta któraś na liście. A dziś zadzwoniła do mnie babeczka i mówi że jestem na liscie rezerwowej i czy nadal jestem zainteresowana terminem do doktora. Pisze Ci to bo jesli sie zapisalas to do Ciebie tez pewnie zadzwonią  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawialam estrofem stopniowo (w 9tc zeszlam z 3x1 na 2x1, w 10tc z 2x1 na 1x1 i w 11tc odstawiłam całkiem) 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Aja dzwoniłaś pytac jeszcze raz o ta listę rezerwową do APC do Paśnika? Ja jak mówiłam zapisywalam się kiedyś kiedyś i byłam 70ta któraś na liście. A dziś zadzwoniła do mnie babeczka i mówi że jestem na liscie rezerwowej i czy nadal jestem zainteresowana terminem do doktora. Pisze Ci to bo jesli sie zapisalas to do Ciebie tez pewnie zadzwonią  🙂

Dziękuję za informację. Super, że zadzwonili. Mam nadzieję, że masz już termin wizyty. No i bardzo dziękuję że o mnie pamiętasz. Dzięki takim osobom zaczynam się czuć na tym forum jak w śród prawdziwych przyjaciół. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mi te kardiolipidowe teraz immunolog zalecił . Sama poszłam z własnej inicjatywy po 2 nieudanym transferzea na co są te pierwsze badania?antygeny ???

Nie mam pojęcia.. szczerze mówiąc zaufalam klinice i lekarzowi prowadzącemu i nie dociekam co tam mi robią. 

Jutro transfer 😶😱😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×