Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

 

a wiesz już co trzeba zrobić z tym antyTpo i antytTg żeby zbić? Ja też mam hashimoto i czuję że u mnie będzie podobnie. Jakieś tabletki, zastrzyki 🤔

Estradiol i progesteron nie wpływają na wynik bety. Mi zawsze przed krwią kazali brać zarówno estrofem jak i lutinus

Ale nie chodzi mi o wplyw lekow na bhcg tylko na pozostale badania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam Hashimoto. Przy tej chorobie ważne żeby było TSH w normie. I tego się pilnuje przy staraniach i w ciąży. Żadnych zastrzyków na zbicie anty tpo się nie bierze...ono poprostu wzrasta przy tej chorobie. Z tym selenem to nie można przesadzić bo on jest rakotwórczy. Tylko miesiąc można brać a potem przerwy pół roku minimum. Przed transferem trzeba mieć wyregulowane TSH. I kto zaleca dawkę euthyroxu zwiększyć 3 krotnie przed transferem?..szok. jeśli TSH masz wyregulowane wystarczy że przy badaniu  bety zbadasz tarczycę i wtedy jeśli test wyszedł pozytywny to można rozmawiać o zwiększeniu dawki ale nie 3 krotnie.  .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaja

No widzę że wiesz wszytko, ja prawdopodobnie przez to straciłam swój transfer bo poziom tsh bardzo wzrósł przy transferze więc z 75-88 musisz brać 125 bądź więcej żeby hormony zostały w tym samym stanie co przed transferem. Z reszta to lekarz decyduje ja napisałam tylko co muszę przed kolejnym. I oczywiście kontrolować czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Kaja

No widzę że wiesz wszytko, ja prawdopodobnie przez to straciłam swój transfer bo poziom tsh bardzo wzrósł przy transferze więc z 75-88 musisz brać 125 bądź więcej żeby hormony zostały w tym samym stanie co przed transferem. Z reszta to lekarz decyduje ja napisałam tylko co muszę przed kolejnym. I oczywiście kontrolować czy wszystko ok.

Nie wiem wszystkiego. Zdziwiło mnie zwiększenie dawki 3 krotnie - tak napisałaś. I zrozumiałam to inaczej niż Ty teraz widzę. Bo piszesz teraz  że z dawki 75-88  robisz 125...ja te  3 krotnie zrozumiałam że to duzo wieksza dawka wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Zadzwonili w końcu, powiedziała ze jeszcze w poniedziałek wizyty beda sie odbywac normalnie a co pozniej to juz mam nadzieję ze sie dowiem na miejscu

Patrycja daj znać po wizycie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Halucyna, zrobiłaś dziś betę w końcu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dziewczyny ja jestem po kolejnym pobraniu bety

9dpt 22,6

11dpt 49,9

12dpt 72,9

14dpt 181

Pięknie! Oby tak dalej! 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Pięknie! Oby tak dalej! 🙂 

Nie wiem czy mam jeszcze kontrolować. Dziś będę dzwonić do lekarza, jak dalej z lekami i l4 mam do środy tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Halucyna, zrobiłaś dziś betę w końcu? 

Nie. Zrobie razem z reszta pod koniec tyg. W piatek mam wizyte u lekarza. W srode jak bylam to.mowil ze jest duze prawdopodobienstwo blizniakow. Moze w piatek  juz bedzie cos wiadomo. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie lekarz nie mowil nic o kolejnycj weryfikacjach bhcg. Moze dlatego ze zrobil mi usg i to potwierdziło ciąże. Ale czasami pobolewa mnie brzuch dalej i dla własnego  spokoju chce zrobic bete zeby sprawdzic czy rosnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nie. Zrobie razem z reszta pod koniec tyg. W piatek mam wizyte u lekarza. W srode jak bylam to.mowil ze jest duze prawdopodobienstwo blizniakow. Moze w piatek  juz bedzie cos wiadomo. 

Jej ja Cię podziwiam, że zaprzestalas na 1 pobraniu, ja to co 2dni latam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny.. Mam pytanie jest po transferze 12dpt. Dzisiaj zrobiłam betę i wyszła 16,2. Czy nie jest za niski? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Cześć dziewczyny.. Mam pytanie jest po transferze 12dpt. Dzisiaj zrobiłam betę i wyszła 16,2. Czy nie jest za niski? 

A ilu dniowy zarodek ?

Chyba nie ma co się nakręcac.  Niedawno odkopalam jakieś forum i dziewczyna w 11dpt miała ponad 400, potem 700 , beta rosla jak na drożdżach, a i tak się okazało puste jajo płodowe . 

Ja tez trochę się martwię swoją startowałam w 9dpt-22,6 , ale dobrze przyrasta więc mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Edytowano przez Madziallena31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Madziallena, Halucyna, trzymam za was mocno kciuki 🙂 na pewno będzie wszystko dobrze 🙂 

Ja powoli nastawiam się na punkcję. W środę mam ostatni monitoring i już zaczynam się lekko stresować. W mojej klinice póki co wszystko odbywa się bez zmian. Mają tylko zaostrzone środki ostrożności. Mam nadzieję, że uda mi się dociągnąć tę procedurę do końca 🙈

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Zarodek ładny 5dniowa blastka AA

Ja mialam tez blastocyste 4bb, 9dpt- 22,6, 12dpt 72,9 wiec tez zadna rewelacja. Embriolog mi powiedziala, ze w tym dniu po transferze zazwyczaj wartosvi sa wyzsze, ale najwazniejszy jest przyrost.

Edytowano przez Madziallena31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Madziallena, Halucyna, trzymam za was mocno kciuki 🙂 na pewno będzie wszystko dobrze 🙂 

Ja powoli nastawiam się na punkcję. W środę mam ostatni monitoring i już zaczynam się lekko stresować. W mojej klinice póki co wszystko odbywa się bez zmian. Mają tylko zaostrzone środki ostrożności. Mam nadzieję, że uda mi się dociągnąć tę procedurę do końca 🙈

Oby sie udalo Tobie bez przerwy, bo.najgorsze jest te czekanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ale dziewczyny tez nie ma co na sile - dzis ja latalam po calym miescie szukajac czynnego labolatorium komercyjnie, bo wszyscy sie pozamykali na 4 spusty...

na szczescie juz pozamaciczna wykluczyli, ale z jakimkolwiek nowymi planami to sadze ze juz przeczekam epidemie... juz mi starczy stresu jak na ten moment.

 

Madzialena i Halucyna trzymam kciuki by dalej bylo ok;)


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jej ja Cię podziwiam, że zaprzestalas na 1 pobraniu, ja to co 2dni latam.

Hehe a co to zmieni.. nie ma co się nakrecac 🙂 juz sie nakrecalam z bolem brzucha- Aja dzieki za ...ke 😀 

Magda a jak powinna rosnąć ta beta? Codziennie dwa razy wieksza? Bo jak juz ja zrobie zebym dobrze zinterpretowala 😊

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hehe a co to zmieni.. nie ma co się nakrecac 🙂 juz sie nakrecalam z bolem brzucha- Aja dzieki za ...ke 😀 

Magda a jak powinna rosnąć ta beta? Codziennie dwa razy wieksza? Bo jak juz ja zrobie zebym dobrze zinterpretowala 😊

Minimum 66% co 48h. Ja dzwoniłam do lekarza, kazał mi się nie martwić tymi niskimi wartościami, bo powiedział, że startowały od niskich, ale przyrost mam dobry bo 120-150% co 48h. Za 2tyg na usg. 

Mówił żebym już nie pobierala krwi na bete i się nie denerwować, ale chyba jeszcze raz pobiore. 

W kalkulator beta hcg sobie wpiszesz daty i wartości i Ci obliczy czy dobry przyrost

Mnie okresowo boli jak na miesiaczke i chwilami zakluje jakby jajnik. Żadnych innych dolegliwości nie mam.

Edytowano przez Madziallena31
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dziękuję kochana, bardzo dobrze 😘  tylko coraz bardziej martwi mnie sytuacja z tym wirusem.. nie panikuje ale jednak się martwię... a jak tam Twoja tarczyca,  uspokoiła się juz? 😁

Hej kochana! Ja jestem powiedzmy na pierwszej lini frontu wiec jadę do pracy  na etacie bo muszę, działalność swojej firmy ograniczyłam i siedzimy w domu żeby nikogo nie zarazić. 

Jako ze coraz mniej się odnajduje na tym nowym forum to rzadko zaglądam. 

Jakbys miała ochotę to napisz na e mail czasem co u Ciebie! 

Tarczyca nie wiem jak. Dopiero w czerwcu robie badania . Biore euthyrox50. Ale zauważyłam ze jestem dużo bardziej zakręcona i jakaś roztrzepana myślisz ze aż sama się irytuje ;( myślisz ze to wpływ leków !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Minimum 66% co 48h. Ja dzwoniłam do lekarza, kazał mi się nie martwić tymi niskimi wartościami, bo powiedział, że startowały od niskich, ale przyrost mam dobry bo 120-150% co 48h. Za 2tyg na usg. 

Mówił żebym już nie pobierala krwi na bete i się nie denerwować, ale chyba jeszcze raz pobiore. 

W kalkulator beta hcg sobie wpiszesz daty i wartości i Ci obliczy czy dobry przyrost

Mnie okresowo boli jak na miesiaczke i chwilami zakluje jakby jajnik. Żadnych innych dolegliwości nie mam.

Ja mam takie same dolegliwości.  Jeszcze glowa mnie czadami boli bardziej niz zazwyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny

Czytam was od jakiegos czasu. Jestem po 3 transferze blastocysty ostatniej (najdzieja ginie). W piatek robie bhcg. Jak to u was bylo z objawami po transferze?ja jestem 7dzien mam dzwine klucie w jajnikach (mialam komorki biroczyni nie swoje ) dajcie znac jak u was. Czy ktoras miala transfer  Salve ?Pozdrawiam I trzymam kciuki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja mam takie same dolegliwości.  Jeszcze glowa mnie czadami boli bardziej niz zazwyczaj

Ja tez mam klucie w jajnikach mniejsze niz na @ (mialam komorki biorczyni) sluchosc w gardle I czasami przyspieszona akcja serca to normalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy Wy robicie weryfikacje bety i progresteronu? Wiem ze niektore kliniki zlecaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Patrycja daj znać po wizycie 😘

Oj Kochana ale mielismy dzis przygody 😑

Mamy do Warszawy ponad 2 godziny drogi i przed samą Warszawą zespuslo nam się auto, nie dojechaliśmy na wizytę i jeszcze czekalismy 2 godziny na lawetę... Masakra... 

Na szczęście udało mi sie znaleźć w moim miescie lekarkę, ktora mnie jeszcze dzis przyjęła i zrobila mi usg polowkowe, wszystko jest ok z maluszkiem i od soboty czuję juz wyraznie ruchy 😍

Chyba juz nie będę wracać do Warszawy, boje sie troche koronawirusa, mam zamiar dalej prowadzic ciąże w Białymstoku u lekarza ktory robił mi pierwszą cesarkę.

A co u Ciebie? Kiedy beta? Masz jakies objawy?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hej dziewczyny

Czytam was od jakiegos czasu. Jestem po 3 transferze blastocysty ostatniej (najdzieja ginie). W piatek robie bhcg. Jak to u was bylo z objawami po transferze?ja jestem 7dzien mam dzwine klucie w jajnikach (mialam komorki biroczyni nie swoje ) dajcie znac jak u was. Czy ktoras miala transfer  Salve ?Pozdrawiam I trzymam kciuki 

Ja miałam w salve Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dziewczyny czy Wy robicie weryfikacje bety i progresteronu? Wiem ze niektore kliniki zlecaja 

Mnie kazali tylko pobrac bhcg w 11dpt,  ale pobrala już w 9 razem z estradiolem.i progesteronem. I dziś znów embriolog kazała mi pobrac bhcg ale pobralam też z progesteronem i estradiolem, bo dzwoniłam dziś do lekarza, więc w razie czego modyfikował.by mi leki, ale jest ok. Mam brać jak do tej pory.

Edytowano przez Madziallena31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mnie kazali tylko pobrac bhcg w 11dpt,  ale pobrala już w 9 razem z estradiolem.i progesteronem. I dziś znów embriolog kazała mi pobrac bhcg ale pobralam też z progesteronem i estradiolem, bo dzwoniłam dziś do lekarza, więc w razie czego modyfikował.by mi leki, ale jest ok. Mam brać jak do tej pory.

A jaki mialas progresteron w 9dpt? Ja jestem dzis 5dpt pobralam progresteron i byl 18.60 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×