Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

36 minut temu, DoMi napisał:

Dziewczyny mam do Was pytanie. Mam brać Gonal-f 900 od 2 dnia cyklu, właśnie teraz (wieczorem) dostałam okres i pytanie czy już jutro mam wziąć pierwszy zastrzyk czy poczekać do soboty? Miala któraś z Was taką sytuację? 

Domi mi lekarz zawsze mówił że jeśli wieczorem po południu zaczął się okres albo plamienia to liczymy od kolejnego dnia czyli od dnia kiedy się rozkręca. Podsumowując ja bym dziś nie liczyła jako pierwszy dzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, DoMi napisał:

Ojej to jednak już wszystko mi się pomieszało w głowie 😕 Właściwe plamienie miałam już od rana ale chyba spróbuję zadzwonić do mojej Pani doktor żeby rozwiać te wątpliwości 😞

Jeżeli plamienia były od rana to zdecydowanie dziś jest pierwszy dzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Keffy napisał:

Domi mi lekarz zawsze mówił że jeśli wieczorem po południu zaczął się okres albo plamienia to liczymy od kolejnego dnia czyli od dnia kiedy się rozkręca. Podsumowując ja bym dziś nie liczyła jako pierwszy dzień. 

Keffy, jest tak jak mówisz, właśnie się doinformowałam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, DoMi napisał:

Keffy, jest tak jak mówisz, właśnie się doinformowałam 🙂

Ok☺️ to dobrze niby prosta rzecz a mi też zawsze dużo problemu sprawiała😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jej, to wszystko jest tak stresujące, że logiczne rzeczy wydają się tak bardzo skomplikowane 😕 niedługo zacznę się upewniać jak się nazywam 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, DoMi napisał:

Jej, to wszystko jest tak stresujące, że logiczne rzeczy wydają się tak bardzo skomplikowane 😕 niedługo zacznę się upewniać jak się nazywam 😞

No właśnie mi przez wiele wiele lat nikt tego nie powiedział. Dopiero ten lekarz jakieś 1,5 roku temu. Cieszą się że się to potwierdzilo. Czemu takich rzeczy nie uczą w szkole. Za to uczą jak się rozmnaża pantofelek. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.06.2020 o 17:28, Kinga. napisał:

 

Hejka dziewczyny.. Mam pytanie do tych, ktore aplikowaly sobie dopochwowo ESTROFEM. Mam to robic od drugiego dnia cyklu....ale.. czy tabletka nie bedzie ze mnie wyplywac z krwia???? Macie jakies triki? Fiku- miku nogi na scianie itp... Mam brac te tabletke 2 razy dziennie...😳😳😳  Z gory dziekuje za odpowiedz!!! ❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kinga123 napisał:

Tak wszystko ok, dziękuję. Nie ma żadnej ciąży, ale też żadnej torbielki. Zaczynam przygotowanie do crio💚✊ wszystko się może zdarzyć, ale mała radość jest, że cos się rusza. 

Super teraz już pójdzie z górki 🙂 🍀🍀🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, na pewno to znacie, ze zapomina się zadać 2/3 pytań, wiec może któraś z Was podpowie 

mam czekać na @ i wtedy się umówić do lekarza i na USG. 

myslicie ze mam iść na to usg najpierw i z tym wynikiem do lekarza? Czy może lepiej iść do lekarza i jak każe to wtedy zrobić to usg? 

i jeszcze pytanie, mam kriotransfer, co to znaczy na cyklu sztucznym albo naturalnym? Ze bierze się lek antykoncepcyjny? Bo jak po punkcji rozmawiałam z lekarzem to mówił, ze „żadnych leków, proszę się zgłosić jak będą wyniki pgd”, a z kolei jak te wyniki przyszły to w rejestracji się dowiedziałam, ze mam przyjść jak dostanę @.

i ostatnie pytanie, ile tych wizyt i usg będzie przed transferem? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Kokotka napisał:

Hejka dziewczyny.. Mam pytanie do tych, ktore aplikowaly sobie dopochwowo ESTROFEM. Mam to robic od drugiego dnia cyklu....ale.. czy tabletka nie bedzie ze mnie wyplywac z krwia???? Macie jakies triki? Fiku- miku nogi na scianie itp... Mam brac te tabletke 2 razy dziennie...😳😳😳  Z gory dziekuje za odpowiedz!!! ❤️❤️❤️

Tez sie troche obawiałam, ale spokojnie ,nic nie ucieknie 🙂 ale to do przyjemnych rzeczy nie należy.. okres sie szybciej kończy  tyle dobrego 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Kokotka napisał:

Hejka dziewczyny.. Mam pytanie do tych, ktore aplikowaly sobie dopochwowo ESTROFEM. Mam to robic od drugiego dnia cyklu....ale.. czy tabletka nie bedzie ze mnie wyplywac z krwia???? Macie jakies triki? Fiku- miku nogi na scianie itp... Mam brac te tabletke 2 razy dziennie...😳😳😳  Z gory dziekuje za odpowiedz!!! ❤️❤️❤️

Też się zastanawiam jak to sprytnie ogarnąć 😆

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Dzoana82 napisał:

Tez sie troche obawiałam, ale spokojnie ,nic nie ucieknie 🙂 ale to do przyjemnych rzeczy nie należy.. okres sie szybciej kończy  tyle dobrego 

Dokładnie ja miałam okres całe 1,5 dnia poza tym lekarz powiedział że przy silnym krwawieniu mogę przyjąć doustnie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Anka Skakanka napisał:

Dziewczyny, na pewno to znacie, ze zapomina się zadać 2/3 pytań, wiec może któraś z Was podpowie 

mam czekać na @ i wtedy się umówić do lekarza i na USG. 

myslicie ze mam iść na to usg najpierw i z tym wynikiem do lekarza? Czy może lepiej iść do lekarza i jak każe to wtedy zrobić to usg? 

i jeszcze pytanie, mam kriotransfer, co to znaczy na cyklu sztucznym albo naturalnym? Ze bierze się lek antykoncepcyjny? Bo jak po punkcji rozmawiałam z lekarzem to mówił, ze „żadnych leków, proszę się zgłosić jak będą wyniki pgd”, a z kolei jak te wyniki przyszły to w rejestracji się dowiedziałam, ze mam przyjść jak dostanę @.

i ostatnie pytanie, ile tych wizyt i usg będzie przed transferem? 

 

 

Ja teraz bede miala na cyklu naturalnym, bylam na wizycie w 10 dni cyklu. Kazal mi przyjsc za 4 dni (czyli jutro), bez lekow na razie zadnych. Uslyszalam ze transfer bedzie w przyszlym tygodniu w sobote lub na kolejnej wizycie sie dowiem - wychodzi wiec z 3-4 wizyty przed. 
a jak wyglada crio  na sztucznym to nie powiem - pierwszy mialam na swiezo. Chyba co klinika to inaczej to ogarniaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Anka Skakanka napisał:

Dziewczyny, na pewno to znacie, ze zapomina się zadać 2/3 pytań, wiec może któraś z Was podpowie 

mam czekać na @ i wtedy się umówić do lekarza i na USG. 

myslicie ze mam iść na to usg najpierw i z tym wynikiem do lekarza? Czy może lepiej iść do lekarza i jak każe to wtedy zrobić to usg? 

i jeszcze pytanie, mam kriotransfer, co to znaczy na cyklu sztucznym albo naturalnym? Ze bierze się lek antykoncepcyjny? Bo jak po punkcji rozmawiałam z lekarzem to mówił, ze „żadnych leków, proszę się zgłosić jak będą wyniki pgd”, a z kolei jak te wyniki przyszły to w rejestracji się dowiedziałam, ze mam przyjść jak dostanę @.

i ostatnie pytanie, ile tych wizyt i usg będzie przed transferem? 

 

 

To że masz kriotransfer oznacza tylko tyle, że masz transfer mrożonego zarodka, od słowa "crio". Jak w krioterapii np. To nie daje informacji czy to będzie na cyklu sztucznym czy naturalnym. Może być i tak i tak. Musisz dopytać lekarza jaki jest ma ciebie plan. Ja przy kriotransferze na cyklu sztucznym nie brałam żadnych leków antykoncepcyjnych tylko od 2 dnia cyklu Estrofem. Więc jak pójdziesz gdy pojawi się miesiączka to zdążą ci go przepisać. Na cyklu naturalnym nie brałam nic.

Ma pozostałe pytania nie znam odpowiedzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Aja napisał:

To że masz kriotransfer oznacza tylko tyle, że masz transfer mrożonego zarodka, od słowa "crio". Jak w krioterapii np. 

 

To jasne dla mnie 😄 Ogarniam, ze zarodek jest zamrożony.
po prostu nie wiedziałam, czym się różni naturalny od sztucznego. ale tera chyba rozumiem, sztuczny przy estrofemie 🙂 

 

dzieki! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Anka Skakanka napisał:

To jasne dla mnie 😄 Ogarniam, ze zarodek jest zamrożony.
po prostu nie wiedziałam, czym się różni naturalny od sztucznego. ale tera chyba rozumiem, sztuczny przy estrofemie 🙂 

 

dzieki! 

Ma cyklu naturalnym, czyli ma twojej własnej owulacji. Zazwyczaj nie bierze się leków bo potrzebne chormony produkuje twój organizm i powstałe po owulacji ciałko żółte. 

Na cyklu sztucznym, czyli inaczej bezowulacyjnym, czyli nie ma owulacji, a potrzebne chormony dostarczane są z zewnątrz. Stąd rdyrof w pierwszej fazie cyklu i potem dodatkowo suplementacja progesteronu. Na cyklu sztucznym ważny jest monitoring bo jak zacznie jednak rosnąć pęcherzyk w jajniku to źle... 

 

Edytowano przez Aja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Aja napisał:

Mi lekarz kiedyś powiedział jak o to pytałam, że jak miesiączka występuje  po godz. 17 to liczy się ten dzień jako dzień zero i dni cyklu liczymy od następnego poranka.

Mi tak samo. Jak popołudniu się zaczyna to 1 dzień dopiero następny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kokotka napisał:

Hejka dziewczyny.. Mam pytanie do tych, ktore aplikowaly sobie dopochwowo ESTROFEM. Mam to robic od drugiego dnia cyklu....ale.. czy tabletka nie bedzie ze mnie wyplywac z krwia???? Macie jakies triki? Fiku- miku nogi na scianie itp... Mam brac te tabletke 2 razy dziennie...😳😳😳  Z gory dziekuje za odpowiedz!!! ❤️❤️❤️

Estrofem szybko się wchłania nic nie wypływa. Ja sobie troszkę zwilżam wodą to mi się ładnie przykleja 😉

Cieszę się, że wracasz do walki kiedy startujesz ?? Jak się czujesz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji o programie in vitro z dofinansowaniem w Gdańsku  Czy jest taka możliwośc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Madziac napisał:

Dokładnie ja miałam okres całe 1,5 dnia poza tym lekarz powiedział że przy silnym krwawieniu mogę przyjąć doustnie 

O tez super 2 dni można doustnie i reszta dowcipnie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Maciejna napisał:

Szukam informacji o programie in vitro z dofinansowaniem w Gdańsku  Czy jest taka możliwośc? 

Ja skorzystałam w tamtym roku. Zadzwoń do invicta na infolinię powiedzą ci czy mają środki 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Halucyna napisał:

Kaja ja mialam to samo! Pierwszy komplecik kupilam grubo po 3miesiącu ,  zeby oko nacieszyć. Nosidlo jak wozek- Cybex. Ma testy i certyfikaty, i nie jest za miliony monet 🙂 ale wszystko zostawiam na miesiąc przed porodem. Jedynie akcesoria kupie wczesniej. (Pieluchy bambusowe, recznik kąpielowy itp)

A masz jakieś ulubione sklepy które polecasz? Ubranka, akcesoria ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, słoneczko1988 napisał:

Ja skorzystałam w tamtym roku. Zadzwoń do invicta na infolinię powiedzą ci czy mają środki 😉

A to może być tak, że nie ma środków? W Warszawie w invimed o nic nie trzeba pytać. Z automatu na wizycie i rok temu i w tym teraz dali mi od razu do wypełnienia wnioski i już. 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Luna_ napisał:

A to może być tak, że nie ma środków? W Warszawie w invimed o nic nie trzeba pytać. Z automatu na wizycie i rok temu i w tym teraz dali mi od razu do wypełnienia wnioski i już. 🤔 

Niestety może tak być. W invicta Gdańsk jest tyle chętnych że rok temu czekałam w kolejce aż dostaną kolejne środki z miasta bo im się poprzednie bardzo szybko rozeszły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, margareta napisał:

Niestety może tak być. W invicta Gdańsk jest tyle chętnych że rok temu czekałam w kolejce aż dostaną kolejne środki z miasta bo im się poprzednie bardzo szybko rozeszły 

Dziwne 😮 Tu na brak klientów też nie narzekają, non stop tłumy i terminy na wizyty zapchane ale nie słyszałam nawet o tym że jest szansa żeby się nie załapać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić. 5dpt 6 dpt plamienia już myślałam że to okres. 7 dtp czyli dzisiaj pojechałam na betę i 113.5 😍😍 

Chodziłam do pracy; przyplatala mi się jeszcze grypa żołądkowa bo w rodzinie wszyscy mieli - dość krótko na szczęście. 

  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Doradora123 napisał:

Muszę się pochwalić. 5dpt 6 dpt plamienia już myślałam że to okres. 7 dtp czyli dzisiaj pojechałam na betę i 113.5 😍😍 

Chodziłam do pracy; przyplatala mi się jeszcze grypa żołądkowa bo w rodzinie wszyscy mieli - dość krótko na szczęście. 

Cudowna wiadomość 🤗💕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Doradora123 napisał:

Muszę się pochwalić. 5dpt 6 dpt plamienia już myślałam że to okres. 7 dtp czyli dzisiaj pojechałam na betę i 113.5 😍😍 

Chodziłam do pracy; przyplatala mi się jeszcze grypa żołądkowa bo w rodzinie wszyscy mieli - dość krótko na szczęście. 

Bardzo piękny wysoki wynik. Gratulacje. Napisz coś więcej. Jaki cykl. Jakie zarodki. Itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kaja_ napisał:

A masz jakieś ulubione sklepy które polecasz? Ubranka, akcesoria ?

Jesli chodzi o ubranka kupuje tylko w Smyku i H&M bo tam jest bardzo duży wybór. Kocyki, reczniki kapielowe, pieluchy bambusowe też kupilam w Smyku. Akcesoria do łóżeczka też tam kupie. A narazie pasuje z resztą 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cykl sztuczny na estrofemie i utrogestanie. 2 zarodki blastocysty. Endometrium 8.1 mm przy transferze w 10dc było 10 mm i myślałam że ten spadek już świadczy o niepowodzeniu. 4dpt okropny ból brzucha i krzyża 5dpt plamienie aż do 6 dnia. 7  dpt wszystko ustalo i pojechałam na bete. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×