Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

13 minut temu, DoMi napisał:

A slyszałyście może o metodzie selekcji plemników MACS? Nam doktor zaproponowała tą metodę po nieudanej próbie. Ale patrzyłam na stronie kliniki, że kosztuje 2000 zł. To trochę dużo ale jeśli pomoże to chyba warto spróbować. 

A problemem było to, że się nie zapłodniły komórki / nie było zarodków / nie rozwijały się prawidłowo? Czy miałaś ładne blastki ale po prostu się nie udało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Luna_ napisał:

A problemem było to, że się nie zapłodniły komórki / nie było zarodków / nie rozwijały się prawidłowo? Czy miałaś ładne blastki ale po prostu się nie udało? 

Z 6 komorek zapłodniły się (IVF) tylko 2 i to z dużym opóźnieniem bo w 3 dobie miały dopiero po 3 blastomery a potem za wolno nadrabiały. Nasienie ma dobre parametry ale prawdopodobnie ma mało hialuronianu. I dlatego żeby je dobrze wyselekcjonować możemy użyć MACS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, DoMi napisał:

Z 6 komorek zapłodniły się (IVF) tylko 2 i to z dużym opóźnieniem bo w 3 dobie miały dopiero po 3 blastomery a potem za wolno nadrabiały. Nasienie ma dobre parametry ale prawdopodobnie ma mało hialuronianu. I dlatego żeby je dobrze wyselekcjonować możemy użyć MACS

No to podobnie jak u mnie. Wykupiłabym te dodatkowe opcje na Twoim miejscu. Chociaż ja nie mam jakiegoś MACS tylko coś na H 🤔  no ale to może kwestia nazwy w klinice a chodzi o to samo. Co do kasy to nawet nie sprawdzałam 😬 więc nie wiem czy podobna cena. I tak bez tych dodatkowych rzeczy nic mi się nie zapłodni więc ile by mi nie krzyknęli to zapłacę bo nie mam wyjścia 🙄 no i nie to klasyczne ivf oczywiście robimy. Jednak lepiej zapłacić więcej i coś z tego mieć niż nie uzyskać żadnego zarodka 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłam dziś oglądać wyniki stymulacji i doliczylysmy się ok 12 pecherzykow, nie jest źle zobaczymy ile z nich dojrzeje 😉 biorę Mensinorm 300 i gonapeptyl... Metoda icsi 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DoMi, ja też bardzo chciałam zrobić klasyczne IVF. Z taką myślą szłam do kliniki i zaczęłam stymulację. Wierzyłam, że jak się naturalnie dobiorą komórka z plemnikiem, dziecko będzie silniejsze i zdrowsze 🙂 Niestety zbyt mała ilość komórek przeważyła za tym, że zrobiliśmy ICSI, żeby była większa szansa. Może u Ciebie jest tylko ten problem, że plemniki nie mają siły przedostać się same do komórki? I dlatego za późno się zapłodniły i było ich tak mało? Trzymam za Ciebie kciuki, żeby następnym razem zapłodniła się poprawnie cała gromadka 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, eve_34 napisał:

Byłam dziś oglądać wyniki stymulacji i doliczylysmy się ok 12 pecherzykow, nie jest źle zobaczymy ile z nich dojrzeje 😉 biorę Mensinorm 300 i gonapeptyl... Metoda icsi 

Optymalnie! Kiedy masz punkcję? Będziesz miała świeży transfer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DoMi napisał:

A slyszałyście może o metodzie selekcji plemników MACS? Nam doktor zaproponowała tą metodę po nieudanej próbie. Ale patrzyłam na stronie kliniki, że kosztuje 2000 zł. To trochę dużo ale jeśli pomoże to chyba warto spróbować. 

My mieliśmy IMSI i MACS, przy słabych parametrach nasienia i o ile dobrze kojarzę MACS w mojej klinice kosztuje 1000 zł, MACS embriolog zaproponował ze wzg na Slaby wynik hba, ogólnie mieliśmy tylko jedna komórkę która ładnie się Zapłodniła i rozwijał się bardzo ładny zarodek, więc myślę ze w naszym przypadku MACS pomogło - nie wiem czy bez tego udałoby uzyskać się ten zarodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, AsiaWin napisał:

Optymalnie! Kiedy masz punkcję? Będziesz miała świeży transfer?

Punkcja zaplanowana na przyszły czwartek, mam jeszcze wizyty w sobotę i wtorek, transfer na 28 lipca, ale zobaczymy jak będzie, lekarka powiedziała że nie spodziewa się hiperstymulacji 😉 więc pewnie swiezy transfer bedzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będziemy miały transfer w podobnym czasie 🙂 u mnie w poniedziałek się okaże dokładnie kiedy!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AsiaWin napisał:

Pewnie będziemy miały transfer w podobnym czasie 🙂 u mnie w poniedziałek się okaże dokładnie kiedy!

To trzymam kciuki za Nas ;))) daj znać w poniedziałek jakie decyzje po wizycie 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DoMi napisał:

A slyszałyście może o metodzie selekcji plemników MACS? Nam doktor zaproponowała tą metodę po nieudanej próbie. Ale patrzyłam na stronie kliniki, że kosztuje 2000 zł. To trochę dużo ale jeśli pomoże to chyba warto spróbować. 

Hej my mieliśmy mieć właśnie zastosowana te metodę MACS czyli magnetyczne sortowanie plemników ale w trakcie stwierdzili że jakość plemnikow się poprawiła i jest w porządku ale ilość jest mała i lepiej będzie nie sortować bo po odwirowaniu może zbyt mało zostać. U nas kosztuje to dodatkowo 1000zl

Edytowano przez Zuzanna#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, AsiaWin napisał:

DoMi, ja też bardzo chciałam zrobić klasyczne IVF. Z taką myślą szłam do kliniki i zaczęłam stymulację. Wierzyłam, że jak się naturalnie dobiorą komórka z plemnikiem, dziecko będzie silniejsze i zdrowsze 🙂 Niestety zbyt mała ilość komórek przeważyła za tym, że zrobiliśmy ICSI, żeby była większa szansa. Może u Ciebie jest tylko ten problem, że plemniki nie mają siły przedostać się same do komórki? I dlatego za późno się zapłodniły i było ich tak mało? Trzymam za Ciebie kciuki, żeby następnym razem zapłodniła się poprawnie cała gromadka 🙂

Coś podobnego usłyszałam od lekarza. Ze jak się zapłodni komórka samodzielnie to są większe szanse że zarodek się przyjmie. No ale nici. Teraz kombinujemy co można jeszcze udoskonalić przy kolejnym podejściu już przy pomocy icis. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, AsiaWin napisał:

P@ulina, wydaje mi się, że u Ciebie to raczej nie przez embryoglue 🙂 nie ma reguły. 2 razy nie miałaś krwawień a dopiero za trzecim razem. Na razie mam nastawienie takie, że jak będzie super endometrium to nie biorę glue a jak będzie takie na granicy to wezmę. Dziewczyny jakie jest optymalne endometrium przed zaczęciem brania progensteronu? Powyżej 10mm?

Dzieki za odpowiedź  😉

Co do endometrium to u mnie w klinice dąży sie do tego by endometrium uroslo do 8,5- 9 mm by zrobic transfer. Ale u niektórych kobiet (jak np ja) kiedy nie mozna mimo usilnych prob wyhodować endo do takich rozmiarow robią transfer nawet przy 8mm endometrium. Czyli nie musi to byc 10 mm zeby podali Ci progesteron do transferu. A gdzies tu tez dziewczyny  pisaly o ile dobrze pamietam ze przy endo powyzej 13 mm nie robi sie transferu. Tylko tego nie jestem na 100 procent pewna wiec jak cos to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, kiteras napisał:

My mieliśmy IMSI i MACS, przy słabych parametrach nasienia i o ile dobrze kojarzę MACS w mojej klinice kosztuje 1000 zł, MACS embriolog zaproponował ze wzg na Slaby wynik hba, ogólnie mieliśmy tylko jedna komórkę która ładnie się Zapłodniła i rozwijał się bardzo ładny zarodek, więc myślę ze w naszym przypadku MACS pomogło - nie wiem czy bez tego udałoby uzyskać się ten zarodek.

No właśnie jakość nasienia jest dobra. Kwestia tylko tego że nie mają dobrej ilość hialuronianu. Tak czy tak chyba warto dopłacić i myśleć że zrobiliśmy wszystko co mogliśmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DoMi napisał:

Z 6 komorek zapłodniły się (IVF) tylko 2 i to z dużym opóźnieniem bo w 3 dobie miały dopiero po 3 blastomery a potem za wolno nadrabiały. Nasienie ma dobre parametry ale prawdopodobnie ma mało hialuronianu. I dlatego żeby je dobrze wyselekcjonować możemy użyć MACS

A jakie badanie pokazuje ze nasienie ma za mało hialuronianu? Bo u nas nasienie dobre a moze tez cos szczegółowego jest nie tak. Maz ma zrobić  teraz mikrobiom plemników ale nie wiem co to badanie ma nam wykazac. Wiecie co to?

Edytowano przez P@ulina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: jak sobie radzicie z pracą w tym czasie? Ja pracuję w przedszkolu i odkąd zaczęłam przygodę z in vitro jestem na zwolnieniu. Trwa to już od maja. Teraz mam miesiąc przerwy przed następnym podejściem i za tydzień wracam do pracy. Powiem szczerze, że strasznie się boję bo ryzyko złapania nawet zwykłej infekcji jest duże. A jeśli przez to będę musiała odłożyć stymulację? Przeraża mnie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, P@ulina napisał:

A jakie badanie pokazuje ze nasienie ma za mało hialuronianu? Bo u nas nasienie dobre a moze tez cos szczegółowego jest nie tak. Maz ma zrobić  teraz mikrobiom plemników ale nie wiem co to badanie ma nam wykazac. Wiecie co to?

Badanie wiązania z hialuronianem tzn test HBA

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DoMi napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie: jak sobie radzicie z pracą w tym czasie? Ja pracuję w przedszkolu i odkąd zaczęłam przygodę z in vitro jestem na zwolnieniu. Trwa to już od maja. Teraz mam miesiąc przerwy przed następnym podejściem i za tydzień wracam do pracy. Powiem szczerze, że strasznie się boję bo ryzyko złapania nawet zwykłej infekcji jest duże. A jeśli przez to będę musiała odłożyć stymulację? Przeraża mnie to

Ja pracuję normalnie. Moja przygoda trwa już z rok Hehe 😅 i jeszcze końca nie widać 😉 więc tyle wolnego byłoby moim zdaniem przesadą 🙈 wiadomo, biorą L4 teraz na punkcję i ze 2 dni po. Jeżeli cokolwiek się wyhoduje i zdecydujemy się na transfer świeży to myślę że z tydzień wezmę homeoficce. Ale tak to cały czas pracuję. Niestety in vitro często nie jest przygodą 'na chwilę' więc trzeba się nauczyć z tym żyć normalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kokotka napisał:

Kochana Keffy!!! Dziekuję za odpowiedź! Oczywiście, że pomogłaś. ❤️❤️❤️Czyli tak naprawdę niewiele potrzeba, ażeby podnieść jakość przyswajania piguł... Gdybyś była jeszcze tak miła i napisała jak długo leżałaś po aplikacji tabletki? Czy np. Wieczorną dawkę brałaś przed spaniem i już nie podnosiłaś się z łóżka po aplikacji??.... albo budziłaś się wcześniej przed pracą jakiś dłuższy czas, aplikowałaś, leżałaś jakiś czas odczekując na wchłonienie i dopiero potem się podnosiłaś?🤔🤔🤔 Miałaś jakieś triki na „ niewypadanie” ??? 🤔🤔🤔

Kochana nigdy nie leżałam 🙈🙈 nie mam na to czasu 😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Beti320 napisał:

Ja tez biorę 3 x dziennie po 2..🤷‍♀️ Do tej pory aplikowałem przez ten aplikator, ale tez spróbuje palcem, bo wczoraj dosyć sporo mi wyleciało a za drugim razem zostało tez na aplikatorze😂

W poniedziałek miałam punkcję i tak mnie piersi bolą jak na okres..czy to minie po transferze ??🤔

Oby nie. Bo to jeden z objawów ciąży.... 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza beta ponad 1900...lekarz powiedzial ze koniec z testowaniem z krwi:) za tydzien mam wizyte. Hura:)

mam tylko ciagle czerwone swiatelko z tylu glowy ze jeszce wszystko moze sie zepsuc... normalnie jak nic skoncze z nerwica 😉

  • Like 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DoMi napisał:

Z 6 komorek zapłodniły się (IVF) tylko 2 i to z dużym opóźnieniem bo w 3 dobie miały dopiero po 3 blastomery a potem za wolno nadrabiały. Nasienie ma dobre parametry ale prawdopodobnie ma mało hialuronianu. I dlatego żeby je dobrze wyselekcjonować możemy użyć MACS

Ale hialuronian posiada komorka jajowa tzn jej otoczka, a nie plemnik. Robi sie testy wiazania plemnika z hialuronianem zeby sprawdzić  jaka jest szansa połączenia komórki z plemnikiem.

I wszystkie te selekcje plemników mają na celu wybrania dojrzałego plemnika , takiego ktory połączy się z hialuronianem otoczki komórki jajowej.

Edytowano przez Madziallena31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, P@ulina napisał:

A jakie badanie pokazuje ze nasienie ma za mało hialuronianu? Bo u nas nasienie dobre a moze tez cos szczegółowego jest nie tak. Maz ma zrobić  teraz mikrobiom plemników ale nie wiem co to badanie ma nam wykazac. Wiecie co to?

To nie chodzi o żaden hialuronian w nasieniu. Hialuronian zawiera otoczka komórki jajowej. Robi się test wiązania z hialuronianem po to żeby sprawdzić, czy jest realna szansa połączenia plemnika z komorka jajowa.

Jeżeli nie łączy się z hialuronianem to nie połączy się z komorka jajowa.

Edytowano przez Madziallena31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Magdaa napisał:

Dzisiejsza beta ponad 1900...lekarz powiedzial ze koniec z testowaniem z krwi:) za tydzien mam wizyte. Hura:)

mam tylko ciagle czerwone swiatelko z tylu glowy ze jeszce wszystko moze sie zepsuc... normalnie jak nic skoncze z nerwica 😉

Super. Bardzo się cieszę i kibicuję. Te obawy chyba nigdy nie znikają.... Ale oby pozostały tylko obawami bez pokrycia w rzeczywistości. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Madziallena31 napisał:

Ale hialuronian posiada komorka jajowa tzn jej otoczka, a nie plemnik. Robi sie testy wiazania plemnika z hialuronianem zeby sprawdzić  jaka jest szansa połączenia komórki z plemnikiem.

I wszystkie te selekcje plemników mają na celu wybrania dojrzałego plemnika , takiego ktory połączy się z hialuronianem otoczki komórki jajowej.

Tak przepraszam zaplątałam się, chodziło o to, że plemnik musi mieć coś na główce co wiąże się z hialuronianem, jakby rozpuszcza otoczkę komórki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DoMi napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie: jak sobie radzicie z pracą w tym czasie? Ja pracuję w przedszkolu i odkąd zaczęłam przygodę z in vitro jestem na zwolnieniu. Trwa to już od maja. Teraz mam miesiąc przerwy przed następnym podejściem i za tydzień wracam do pracy. Powiem szczerze, że strasznie się boję bo ryzyko złapania nawet zwykłej infekcji jest duże. A jeśli przez to będę musiała odłożyć stymulację? Przeraża mnie to

Pracuję normalnie, ale nie mam takiego ryzyka zachorowania. Jeszcze przez covid mam mniej pracy, więc się nie przemęczam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Magdaa napisał:

Dzisiejsza beta ponad 1900...lekarz powiedzial ze koniec z testowaniem z krwi:) za tydzien mam wizyte. Hura:)

mam tylko ciagle czerwone swiatelko z tylu glowy ze jeszce wszystko moze sie zepsuc... normalnie jak nic skoncze z nerwica 😉

Magdaa super !! Trzymam kciuki 🤛🏻 Bądź dobrej myśli 🙂 Która to twoja próba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Haaniaa01 napisał:

Magdaa super !! Trzymam kciuki 🤛🏻 Bądź dobrej myśli 🙂 Która to twoja próba?

In vitro druga, ale po drodze byly jeszcze cztery inseminacje. Jedna ciaza pozamaciczna i po pierwszym ivf beta drgnela ale szybko stanelo. W sumie prawie trzy lata z przerwami walki na rozne sposoby. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki ja byłam dzisiaj na USG 🙂 Jest dzidziuś, jest serduszko i jak na razie wszystko rozwija się prawidłowo 🙂 za 2 tygodnie mam kolejna wizytę i wtedy kolejne badania, już mój lekarz prowadzący przekazał mnie do kogoś innego 🙂

  • Like 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Magdaa napisał:

Super!! Ściągaj tylko pozytywne myśli a będzie dobrze🤗🤗

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×