Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

4 minuty temu, DoMi napisał:

Tak, po przeanalizowaniu rachunku zysków i strat zadzwoniłam do szefowej i wezmę urlop bezpłatny. Wiem że powinnam teraz myśleć o sobie ale czuję się beznadziejnie

Kochana, nie miej wyrzutów sumienia, bo świat też się nad żadną z nas tutaj nie lituje. Może to brutalne, ale prawdziwe. Twoje zdrowie i szczęście jest teraz najważniejsze a in vitro nie jest Twoją fanaberią, tylko aktualnie jedyną możliwą szansą na upragnione dziecko. Uważam, że dobrze zrobiłaś, tym bardziej jak masz tendencję do łapania czegokolwiek 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Luna_ napisał:

Ale L4 chyba tylko do czasu porodu? A tak cały macuerzynski jeszcze. I ewentualnie po macierzyńskim urlop, L4 w razie potrzeby itd. Mimo wszysko ja bym patrzyła na siebie 

No masz rację Luna chyba zrobię tak jak mówicie. Ja jestem za dobry człowiek i chciałam być ok. Ale jeszcze dziś się dowiedziałam że dziewczyna przede mną podpisała umowę i po 2 tyg poszła na chorobowe bo w ciąży a była w identycznej sytuacji co ja więc ja i tak będę dłużej pracować jakby co więc powinno to być uczciwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Luna_ napisał:

Jestem po punkcji 🙂 jest lepiej niż zakładałam. Mimo tego że 1 jajnik zrobił sobie urlop i nie zareagował na stymulację pobrano 6 komórek. Zobaczymy jak im pójdzie dalej ale spodziewałam się max 3-4 więc jest ok. Transfer wstępnie na piątek jeżeli zdecydujemy się na świeży. 

Łał, ciśniesz z tematem i super, że jesteś już po punkcji;) Trzymam kciuki za zarodaski ✊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Keffy napisał:

No masz rację Luna chyba zrobię tak jak mówicie. Ja jestem za dobry człowiek i chciałam być ok. Ale jeszcze dziś się dowiedziałam że dziewczyna przede mną podpisała umowę i po 2 tyg poszła na chorobowe bo w ciąży a była w identycznej sytuacji co ja więc ja i tak będę dłużej pracować jakby co więc powinno to być uczciwe. 

Ja też bym podpisała umowę i narazie nic słowem do o ciąży nie pisnęła. Ja przy ostatniej próbie powiedziałam kierownikowi że jestem w ciąży i potem jak się okazało że to puste jajo płodowe, to mega żałowałam, że tak szybko się wygadałam. Oczywiście mam nadzieję, że u Ciebie będzie wszystko się pięknie rozwijać, ale patrz na siebie, my tu jesteśmy wszystkie za dobre chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Keffy napisał:

Dziewczyny mam do Was pytanie troszkę inne jak dotychczas.... Mianowicie do końca sierpnia mam umowę 🤦‍♀️więc nie będę w 3 Mc na koniec umowy. Pracodawca chce mi ją przedłużyć a może i dać na czas nieokreślony tylko nie wie że jestem w ciąży... I teraz pytanie czy powiedzieć przy podpisaniu umowy o ciąży i zaryzykować ew brak kolejnej umowy czy nie mówić podpisać i za 1mc powiedzieć? Mam swoje przemyślenia ale potrzebuje opinii z zewnątrz. Niestety nie mam z kim porozmawiać bo nikt nie wie o ciąży 🙈🙈

Cóż ja też bym podpisała umowę. W tym momencie musisz myśleć o sobie. Jeśli pracodawca jest wporządku to pogratuluje jak mu już powiesz o ciąży. A jeśli będzie zły to możesz się domyślać co by zrobił jakbyś mu powiedziała przed dopisaniem umowy. Sama miałam dziś moralny dylemat czy wrócić do pracy i ryzykować infekcję ale dać koleżankom odpocząć czy wziąć urlop i przeczekać jednak w domu czas do nowej stymulacji. Ja zdecydowałam się pomyśleć o sobie i tobie też to radzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DoMi napisał:

Tak, po przeanalizowaniu rachunku zysków i strat zadzwoniłam do szefowej i wezmę urlop bezpłatny. Wiem że powinnam teraz myśleć o sobie ale czuję się beznadziejnie

Nie miej wyrzutów sumienia, myśl o sobie i o tym co dla Ciebie najlepsze. Trzymaj się zdrowo ☺️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochane w którym dniu przyjmowania estrofemu przed criotransferem miałyście kontrole usg endometrium? Mnie polecili 10 dzień cyklu ( estrofem od 2 dnia cyklu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Kokotka napisał:

Kochane w którym dniu przyjmowania estrofemu przed criotransferem miałyście kontrole usg endometrium? Mnie polecili 10 dzień cyklu ( estrofem od 2 dnia cyklu).

Mi lekarz kazał przyjść na kontrolę pomiędzy 13-16 dc (estrofem też miałam od 2dc)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Kokotka napisał:

Kochane w którym dniu przyjmowania estrofemu przed criotransferem miałyście kontrole usg endometrium? Mnie polecili 10 dzień cyklu ( estrofem od 2 dnia cyklu).

Mi kazano zawsze przyjść między 7-11 DC. I też brałam Estrofem od 2 dnia cyklu. Ja brałam zawsze schodkowo. Najpierw 2x1 przez 2 dni. Potem 3x1 przez 3 dni i potem już 4x1 do odwołania. I zwykle już koło 8 DC moje endometrium miało ok. 7 mam. Ale wiadomo. Każdy jest inny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wcinam się w wątek ale mam szybkie pytanie. Czy miesiączka zaraz po punkcji jest bardzo obfita? Właśnie dostałam i że tak powiem 'leci ze mnie jak z kranu' i trochę boli. Boję się że coś jest nie tak 😞 a w internecie nie mogę nic znaleźć na ten temat 

Edytowano przez DoMi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DoMi napisał:

Przepraszam, że wcinam się w wątek ale mam szybkie pytanie. Czy miesiączka zaraz po punkcji jest bardzo obfita? Właśnie dostałam i że tak powiem 'leci ze mnie jak z kranu' i trochę boli. Boję się że coś jest nie tak 😞 a w internecie nie mogę nic znaleźć na ten temat 

Pierwsze dwa dni mialam bardzo obfite krwawienie. Potem juz tylko plamienie przez kolejne 2-3 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, DoMi napisał:

Przepraszam, że wcinam się w wątek ale mam szybkie pytanie. Czy miesiączka zaraz po punkcji jest bardzo obfita? Właśnie dostałam i że tak powiem 'leci ze mnie jak z kranu' i trochę boli. Boję się że coś jest nie tak 😞 a w internecie nie mogę nic znaleźć na ten temat 

Domi ja tak miałam. Wiec wydaje mi się ze to jest normalne 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DoMi napisał:

Przepraszam, że wcinam się w wątek ale mam szybkie pytanie. Czy miesiączka zaraz po punkcji jest bardzo obfita? Właśnie dostałam i że tak powiem 'leci ze mnie jak z kranu' i trochę boli. Boję się że coś jest nie tak 😞 a w internecie nie mogę nic znaleźć na ten temat 

Moje były normalne. Na pewno nie były skompe. Ale tak żeby leciało nie wiem ile i nie wiem jak długo to nie. Ale byli na pewno bardziej obfite niż przy braniu Estrofemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kokotka napisał:

Pierwsze dwa dni mialam bardzo obfite krwawienie. Potem juz tylko plamienie przez kolejne 2-3 dni...

 

8 minut temu, malagosia napisał:

Domi ja tak miałam. Wiec wydaje mi się ze to jest normalne 🙂 

 

8 minut temu, Aja napisał:

Moje były normalne. Na pewno nie były skompe. Ale tak żeby leciało nie wiem ile i nie wiem jak długo to nie. Ale byli na pewno bardziej obfite niż przy braniu Estrofemu.

Dziękuję, już jestem spokojniejsza 🙂 Teraz to już człowiek swiruje przy każdym 'odchyleniu od normy' 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kokotka napisał:

Kochane w którym dniu przyjmowania estrofemu przed criotransferem miałyście kontrole usg endometrium? Mnie polecili 10 dzień cyklu ( estrofem od 2 dnia cyklu).

MI kazał przyjść 12-14 dc. Moje endo miało w 14dc 6mm, więc ponownie idę na kontrolę w 17dc. Estrofem i lanzetto biorę od 3 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, DoMi napisał:

 

 

Dziękuję, już jestem spokojniejsza 🙂 Teraz to już człowiek swiruje przy każdym 'odchyleniu od normy' 

DoMi ja miałam dłuższy i bardziej obfity, ale nie bolał mnie brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kokotka napisał:

Kochane w którym dniu przyjmowania estrofemu przed criotransferem miałyście kontrole usg endometrium? Mnie polecili 10 dzień cyklu ( estrofem od 2 dnia cyklu).

No ja też miałam usg 10 dnia wtedy endo miałam 3.3mm a 13 dnia miałam już ponad 8 mm i też estrofem od 2 dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, AsiaWin napisał:

DoMi ja miałam dłuższy i bardziej obfity, ale nie bolał mnie brzuch.

Dziękuję. U mnie większość miesiączek jest bardzo balesna więc to mnie nie dziwi ale nie są tak bardzo obfite jak ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Rapita napisał:

No ja też miałam usg 10 dnia wtedy endo miałam 3.3mm a 13 dnia miałam już ponad 8 mm i też estrofem od 2 dnia.

Dziekuje za odpowiedz! A pomiedzy 10 a 13 dniem cyklu zmienili Ci dawkę, że tak szybko urosło??? 😯😯😯😯

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AsiaWin napisał:

MI kazał przyjść 12-14 dc. Moje endo miało w 14dc 6mm, więc ponownie idę na kontrolę w 17dc. Estrofem i lanzetto biorę od 3 dc.

Dziekuje pieknie! Napisz prosze czy zmieniaja dawki po kontroli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Aja napisał:

Mi kazano zawsze przyjść między 7-11 DC. I też brałam Estrofem od 2 dnia cyklu. Ja brałam zawsze schodkowo. Najpierw 2x1 przez 2 dni. Potem 3x1 przez 3 dni i potem już 4x1 do odwołania. I zwykle już koło 8 DC moje endometrium miało ok. 7 mam. Ale wiadomo. Każdy jest inny.

Dziękuję  Aja! Mam taki mały dylemat.. Jutro powinnam wziąć ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, poczekać na okres i zacząć estrofem od 2 dnia cyklu 2x1. Od wczoraj delikatnie plamię ( w lutym byłam jeden miesiąc na atykoncepcji przy długim protokole i też lekko plamiłam, a teraz jest to moja kolejna przygoda z antykoncepcją i też  baaaaardzo delikatnie plamię. Czuję lekkie ciągnięcie w dole brzucha..) Nie wiem czy po prostu pominąć jutro tę tabletkę i pójść tym samym na usg nie w 10, a w 11 dniu cyklu... Mogę coś zaprzepaścić? 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Magdaa napisał:

Ja bym poczekala jak bede miala podpisany papier, bo chyba ze masz super kontakt z pracodawca i wiesz ze i tak przedluzy Ci umowe. Ale to sie zdarza chyba baaardzo rzadko.

 

az ma sie ochote ochrzanic - dlaczego glupio? Jest dokladnie tak jak napisala Keffy. Kazda jest inna. I czasem tak sie w zyciu wszystko sklada, ze peka sie w tym albo innym momencie. 
 

ps. Sloneczko bylas dzis na kolejnej wizycie? Bo z tego co kojarze mialas sie cos dowiedziec wiecej...

Byłam,  ale dalej pusto i mam czekać kontrola w czwartek. Świra już dostaję, ale nic nie zrobię;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, słoneczko1988 napisał:

Byłam,  ale dalej pusto i mam czekać kontrola w czwartek. Świra już dostaję, ale nic nie zrobię;((

Napewno już jesteś tym porządnie zmęczona i chciałabyś znać konkrety.... Tulę Cię do serducha Słoneczko ❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kokotka napisał:

Dziękuję  Aja! Mam taki mały dylemat.. Jutro powinnam wziąć ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, poczekać na okres i zacząć estrofem od 2 dnia cyklu 2x1. Od wczoraj delikatnie plamię ( w lutym byłam jeden miesiąc na atykoncepcji przy długim protokole i też lekko plamiłam, a teraz jest to moja kolejna przygoda z antykoncepcją i też  baaaaardzo delikatnie plamię. Czuję lekkie ciągnięcie w dole brzucha..) Nie wiem czy po prostu pominąć jutro tę tabletkę i pójść tym samym na usg nie w 10, a w 11 dniu cyklu... Mogę coś zaprzepaścić? 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

Weź normalnie tabletkę.  Plamienie się zdarza. A co do wizyty to nie ma aż takiego znaczenia bo to cykl sztuczny sprawdzają  tylko endonometrium. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Keffy napisał:

Dziewczyny mam do Was pytanie troszkę inne jak dotychczas.... Mianowicie do końca sierpnia mam umowę 🤦‍♀️więc nie będę w 3 Mc na koniec umowy. Pracodawca chce mi ją przedłużyć a może i dać na czas nieokreślony tylko nie wie że jestem w ciąży... I teraz pytanie czy powiedzieć przy podpisaniu umowy o ciąży i zaryzykować ew brak kolejnej umowy czy nie mówić podpisać i za 1mc powiedzieć? Mam swoje przemyślenia ale potrzebuje opinii z zewnątrz. Niestety nie mam z kim porozmawiać bo nikt nie wie o ciąży 🙈🙈

Keffy kochana ja bym też chyba nie mówiła o ciąży i podpisała umowę...   Rynek pracy rządzi się swoimi prawami... Kiedyś też myślałam trochę inaczej- pewnie bym się przyznała do ciążowej sytuacji, ale ... życie ostrzy nam wszystkim pazurki 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Gosia.1981 napisał:

Dokladnie. Ale jak widac dziewczynom sie udaje, wiec mimo wszystko trzeba probowac, ja jeszcze raz sprobuje, ale jak wroce z wakacji. Nie wiem ile masz lat ale ja postanowilam ze jak do 40 ( mam39) sie nie uda, to trudno, bede musiala sie z tym pogodzic. Kupie samochod marzen i adoptuje drugiego psa. Super byloby byc mama ale moze nie mi pisane...

Też mam 39 lat  i dziecko to jest moje największe marzenie staram się być dobrej myśli ale nie zawsze to się udaje w czwartek idziemy do lekarza zapytać co robimy dalej czy może jakieś dodatkowe badania bym zrobiła albo coś mam mięśniaki i one też są problemem wcześniej lekarz  mówił żeby ich nie ruszać że nie będą przeszkadzać A teraz już sama nie wiem,może to przez nie tak się stało ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, słoneczko1988 napisał:

Byłam,  ale dalej pusto i mam czekać kontrola w czwartek. Świra już dostaję, ale nic nie zrobię;((

Ściskam Cię mocno słoneczko, dużo siły Kochana 💚

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, słoneczko1988 napisał:

Byłam,  ale dalej pusto i mam czekać kontrola w czwartek. Świra już dostaję, ale nic nie zrobię;((

Ta niepewność jest najgorsza przykro mi że przez to przychodzisz przytulam mocno ❤❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Madziac napisał:

Ta niepewność jest najgorsza przykro mi że przez to przychodzisz przytulam mocno ❤❤

A ty kiedy masz teraz wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rapita napisał:

No ja też miałam usg 10 dnia wtedy endo miałam 3.3mm a 13 dnia miałam już ponad 8 mm i też estrofem od 2 dnia.

Wow! Tak Ci urosło przez 3 dni! Super! Tzn., że jest jeszcze szansa dla mojego endo 🙂 a już byłam zrezygnowana i nie nastawiałam się, że się uda w tym cyklu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×