Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

1 godzinę temu, Kokotka napisał:

Dziekuje pieknie! Napisz prosze czy zmieniaja dawki po kontroli...

No właśnie mi nic nie zmienił! Nie wiem czemu mi nie zwiększył dawki. Biorę teraz estrofem 3x1 + lanzetto 2x1. Nie wiem może to już i tak duża dawka i dlatego nie zmienił, chociaż widzę, że dziewczyny biorą 4x1.

estrofem 4x1 to i tak mniejsza dawka niż ja biorę bo lanzetto 2x1 odpowiada 1,5 dawki estrofemu.

Edytowano przez AsiaWin
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Kokotka napisał:

Dziękuję  Aja! Mam taki mały dylemat.. Jutro powinnam wziąć ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, poczekać na okres i zacząć estrofem od 2 dnia cyklu 2x1. Od wczoraj delikatnie plamię ( w lutym byłam jeden miesiąc na atykoncepcji przy długim protokole i też lekko plamiłam, a teraz jest to moja kolejna przygoda z antykoncepcją i też  baaaaardzo delikatnie plamię. Czuję lekkie ciągnięcie w dole brzucha..) Nie wiem czy po prostu pominąć jutro tę tabletkę i pójść tym samym na usg nie w 10, a w 11 dniu cyklu... Mogę coś zaprzepaścić? 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

Nie mam pojęcia. Nie mam żadnych doświadczeń z antykoncepcją, więc nie pomogę, bo nie wiem czy to powinno tak działać, czy nie? I czy się plami w trakcie tabletek? Ale dużo dziewczyn tu brało antykoncepcję i to dość często bo nawet do stymulacji więc na pewno wiedzą.

Jeśli chodzi o sprawdzanie endometrium, to u mnie w klinice nie było to problem, czy to będzie dzień w ta czy w tamtą. Bo kluczowy jest dzien podania progesteronu. I to jest ważne. A ile dni na Estrofemie to nie jest jakoś bardzo rygorystyczne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, słoneczko1988 napisał:

A ty kiedy masz teraz wizytę?

W czwartek idziemy zobaczymy co powie już nie wiem co myśleć zapytam  może jakieś badania dodatkowe zrobić,może coś z tymi mięśniakami by trzeba zrobić chociaż powiedział że przeszkadzać nie będą ale teraz to już nie wiem .... zaczynam łapać doła im bliżej tej wizyty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Madziac napisał:

W czwartek idziemy zobaczymy co powie już nie wiem co myśleć zapytam  może jakieś badania dodatkowe zrobić,może coś z tymi mięśniakami by trzeba zrobić chociaż powiedział że przeszkadzać nie będą ale teraz to już nie wiem .... zaczynam łapać doła im bliżej tej wizyty....

A przypomnij proszę które to było podejście który transfer która stymulacja i co jest przesłanka do in vitro. Wiem że pisałaś to pewnie już 1000 razy. Ale na prawdę to się wszystko czasem miesza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Aja napisał:

A przypomnij proszę które to było podejście który transfer która stymulacja i co jest przesłanka do in vitro. Wiem że pisałaś to pewnie już 1000 razy. Ale na prawdę to się wszystko czasem miesza. 

Pierwsze podejście z adopcja zarodków niestety mój mąż w młodości brał leki które wybiły plemniki na stałe nikt wtedy nie pomyślał o przyszłości niestety i została nam ta opcja poza tym mam niską rezerwę niedoczynność tarczycy guza na jednym jajniku i częste torbiele na drugim  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kokotka napisał:

Dziekuje za odpowiedz! A pomiedzy 10 a 13 dniem cyklu zmienili Ci dawkę, że tak szybko urosło??? 😯😯😯😯

Od 2 dnia miałam dwie tabletki a od 6 dnia trzy tabletki i tak już mam do teraz nic w ciągu tych paru dni nie zmienił. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, AsiaWin napisał:

Wow! Tak Ci urosło przez 3 dni! Super! Tzn., że jest jeszcze szansa dla mojego endo 🙂 a już byłam zrezygnowana i nie nastawiałam się, że się uda w tym cyklu!

Pewnie że jeste szansa! urośnie Ci jeszcze te endo zobaczysz 😊

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Rapita napisał:

Pewnie że jeste szansa! urośnie Ci jeszcze te endo zobaczysz 😊

Dzięki Rapita 🙂 Chwila prawdy w czwartek 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, AsiaWin napisał:

No właśnie mi nic nie zmienił! Nie wiem czemu mi nie zwiększył dawki. Biorę teraz estrofem 3x1 + lanzetto 2x1. Nie wiem może to już i tak duża dawka i dlatego nie zmienił, chociaż widzę, że dziewczyny biorą 4x1.

estrofem 4x1 to i tak mniejsza dawka niż ja biorę bo lanzetto 2x1 odpowiada 1,5 dawki estrofemu.

Endo różnie rośnie.  Dawki są dopasowane indywidualnie. Ja zawsze mam 2× 1 estrofem  i zawsze rosło.  Jednak jest to sprawa indywidualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Madziac napisał:

W czwartek idziemy zobaczymy co powie już nie wiem co myśleć zapytam  może jakieś badania dodatkowe zrobić,może coś z tymi mięśniakami by trzeba zrobić chociaż powiedział że przeszkadzać nie będą ale teraz to już nie wiem .... zaczynam łapać doła im bliżej tej wizyty....

Beta zaskoczyła. To dobry znak. Dobrze rokuje do następnego transferu. Mogą być dwie opcje albo organizm zwalcza zarodek ,trzeba poszukać przyczyny albo zarodek był słaby i nie dał rady. To zapłodnienie sztuczne możemy dopłacać za metody selekcji plemnika ale nikt nam gwarancji nie da ,że on uszkodzony nie jest ;(. Trzeba próbować!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AsiaWin napisał:

Dzięki Rapita 🙂 Chwila prawdy w czwartek 🤗

Jak słabo endo rośnie to można podać wiagrę . 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Margareta! Jutro trzymam kciuki, daj znać, jaka beta. Ja się bardzo denerwuje ale spróbuję zasnąć i rano od razu na pobranie krwi 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, słoneczko1988 napisał:

Endo różnie rośnie.  Dawki są dopasowane indywidualnie. Ja zawsze mam 2× 1 estrofem  i zawsze rosło.  Jednak jest to sprawa indywidualna

Najlepsze jest to, że jak sprawdziłam historię badań usg i grubość endometrium to naturalnie bez leków rosło mi super! w 7 dc miałam ok 7mm! a teraz pomimo leków nie chce rosnąć!🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, słoneczko1988 napisał:

Jak słabo endo rośnie to można podać wiagrę . 

Dzięki, już to wyczytałam na tym forum i jak coś to będę pytać o to lekarza 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Madziac, Gosia1981 - bardzo dobrze Was rozumiem, moi przyjaciele mają już prawie dorosłe dzieci, a ja po 40 jeszcze nigdy nie byłam w ciąży. To jest bardxo trudne. Ale dopóki walczymy to walczmy.  Tak długo jak udaje się z nas wycisnąć komórkę, zapłodnić, wyhodować zarodek, tak długo jest nadzieja. I ja zamierzam się jej trzymać.
nie poddawajcie się. mocno ściskam 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, AsiaWin napisał:

Najlepsze jest to, że jak sprawdziłam historię badań usg i grubość endometrium to naturalnie bez leków rosło mi super! w 7 dc miałam ok 7mm! a teraz pomimo leków nie chce rosnąć!🙄

Winka popij czerwonego na ukrwienie endo. 

Edytowano przez słoneczko1988
Endo co miesiąc rośnie inaczej. Może to stres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, słoneczko1988 napisał:

Winka popij czerwonego na ukrwienie endo. 

Piję winko 🙂 i jem te wszystkie produkty na endo... Może to stres, nad tym ciężko zapanować. Po prostu trzeba wyluzować a wszystko pójdzie lepiej! Jutro jeszcze mam zrobić progesteron i zobaczymy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Rapita napisał:

Od 2 dnia miałam dwie tabletki a od 6 dnia trzy tabletki i tak już mam do teraz nic w ciągu tych paru dni nie zmienił. 

Dziekuje! No zobaczymy jak to u mnie będzie. Jestem dobrej myśli.. w piątek 1 tabletka..nowe doświadczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Aja napisał:

kluczowy jest dzien podania progesteronu. I to jest ważne. A ile dni na Estrofemie to nie jest jakoś bardzo rygorystyczne.

Dziekuje Aja! Też o tym słyszałam, że mam wychodować endo- to najbardziej zbliżone do prawidłowego, by zarodek mógł się zagnieździć. Och.. Brak cierpliwości to moja najwieksza wada.. 😅

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Madziac napisał:

Pierwsze podejście z adopcja zarodków niestety mój mąż w młodości brał leki które wybiły plemniki na stałe nikt wtedy nie pomyślał o przyszłości niestety i została nam ta opcja poza tym mam niską rezerwę niedoczynność tarczycy guza na jednym jajniku i częste torbiele na drugim  

Oki. Czyli dobrze rozumiem że to było twoje pierwsze i jedyne podejście i beta ruszyła, tylko potem spadła dość wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AsiaWin napisał:

Piję winko 🙂 i jem te wszystkie produkty na endo... Może to stres, nad tym ciężko zapanować. Po prostu trzeba wyluzować a wszystko pójdzie lepiej! Jutro jeszcze mam zrobić progesteron i zobaczymy 🙂

A jakie to są produkty na endometrium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AsiaWin napisał:

Najlepsze jest to, że jak sprawdziłam historię badań usg i grubość endometrium to naturalnie bez leków rosło mi super! w 7 dc miałam ok 7mm! a teraz pomimo leków nie chce rosnąć!🙄

Asiu ja z endo miałam takie historie: ładnie rosło naturalnie, ładnie rosło z estrofemem na cyklu sztucznym kolo 12 dnia cyklu było ok, zupełnie było do bani na cyklu sztucznym w cyklu kolejnym po histeroskopii (plamienie i odwołany transfer), a ostatnio poszłam 7 dc na kontrole i miało 9 mm. Także widzisz niby jedna osoba, a endo zachowuje się jak mu wygodnie. Trzymam kciuki, żeby urosło💚✊ zobacz jak Koleżance w 3 dni skoczyło niby takie leniwe, a jednak szalone😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Aja napisał:

Oki. Czyli dobrze rozumiem że to było twoje pierwsze i jedyne podejście i beta ruszyła, tylko potem spadła dość wcześnie?

Jak na razie jedyne podejście ,22 dnia po transferze zaczęłam lekko krwawić poszłam do lekarza zrobił usg i było wszystko ok nawet pecherzyk urósł A potem wieczorem wypadła że mnie taka perełka okrągła kuleczka następnego dnia zrobiłam.bete i juz spadła kolejnego dnia poszłam do lekarza i juz na usg nie było pecherzyka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Klara_20 napisał:

A jakie to są produkty na endometrium?

Moja mama kupuje mi specjalną mieszankę ziół na dobre endometrium. Smakuje ohydnie ale za każdym razem na usg mam "piekne endometrium" wedlug lekarzy. 

Możecie mi powiedzieć jak wygląda przygotowanie do criotransferu? Czy to, że mam pco i nieregularne miesiączki ma wpływ na leki jakie dostajemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, czarnamamba777 napisał:

Moja mama kupuje mi specjalną mieszankę ziół na dobre endometrium. Smakuje ohydnie ale za każdym razem na usg mam "piekne endometrium" wedlug lekarzy. 

Możecie mi powiedzieć jak wygląda przygotowanie do criotransferu? Czy to, że mam pco i nieregularne miesiączki ma wpływ na leki jakie dostajemy?

Ja teraz się szykuje do kriotransferu. Ponieważ raz mam owulację, a raz nie (np. teraz mam piękny, przerośnięty pęcherzyk 😉 ) to lekarz zadecydował, że będzie na cyklu sztucznym. Od 1dc mam brać estrofem 3*1 i w 7-8 dc kontrola i ewentualna zmiana dawki 😉 

Ta mieszanka ziół jest dostępna w aptekach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Klara_20 napisał:

Ja teraz się szykuje do kriotransferu. Ponieważ raz mam owulację, a raz nie (np. teraz mam piękny, przerośnięty pęcherzyk 😉 ) to lekarz zadecydował, że będzie na cyklu sztucznym. Od 1dc mam brać estrofem 3*1 i w 7-8 dc kontrola i ewentualna zmiana dawki 😉 

Ta mieszanka ziół jest dostępna w aptekach? 

Mama kupuje w sklepie zielarskim, pan jej doradził. Nie powiem ci teraz jak sie nazywa bo jestem na wakacjach w Polsce i nie mam oryginalnego opakowania ze sobą. Też nie wiadomo czy to naprawdę pomaga czy po prostu już tak mam...

Ja podobno nie mam naturalnie owulacji z moim pco. A musi być owulacja żeby był transfer? W którym dniu cyklu mniej więcej jest transfer? Sorki, ale zielona jestem w tym jeszcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, czarnamamba777 napisał:

Ja podobno nie mam naturalnie owulacji z moim pco. A musi być owulacja żeby był transfer? W którym dniu cyklu mniej więcej jest transfer? Sorki, ale zielona jestem w tym jeszcze. 

Z tego co sie orientuje to sama owulacja byc nie musi ale trzeba stworzyc takie warunki w organizmie jakby byla. Transfer odbywa sie tyle dni po owulacji ile ma zarodek, czyli trzydniowy to trzy dni po itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, czarnamamba777 napisał:

Mama kupuje w sklepie zielarskim, pan jej doradził. Nie powiem ci teraz jak sie nazywa bo jestem na wakacjach w Polsce i nie mam oryginalnego opakowania ze sobą. Też nie wiadomo czy to naprawdę pomaga czy po prostu już tak mam...

Ja podobno nie mam naturalnie owulacji z moim pco. A musi być owulacja żeby był transfer? W którym dniu cyklu mniej więcej jest transfer? Sorki, ale zielona jestem w tym jeszcze. 

W cyklu sztucznym chyba właśnie chodzi o to, żeby owulacji nie było. Kurczę, właśnie nie zapytałam o to, kiedy robi się transfer...

Przy tej próbie mam takie podejście, że o nic nie pytam. Robię to co lekarz mi powie i tyle. 
Jedyne co mi głowę zaprząta to te moje zarodki, ale znajdę sposób, żeby i o tym nie myśleć 🙈😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, AsiaWin napisał:

Piję winko 🙂 i jem te wszystkie produkty na endo... Może to stres, nad tym ciężko zapanować. Po prostu trzeba wyluzować a wszystko pójdzie lepiej! Jutro jeszcze mam zrobić progesteron i zobaczymy 🙂

Oj tak, stres potrafi namieszać. Ja miałam odroczone pierwsze podejście bo nagle urosly dwa pęcherzyki i nie chciały pęknąć. Musiałam przez miesiąc brać anty. Także polecam na trochę wyłączyć głowę 🙂 na mnie działa czytanie romansideł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Klara_20 napisał:

A jakie to są produkty na endometrium?

Lampka wina, sok z ananasa/ananas, orzechy brazylijskie, morele suszone, migdały, awokado, ja jeszcze piję herbatę z liści malin i pokrzywę, ale dziewczyny pisały że ta herbatka to niekoniecznie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×