Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

11 godzin temu, AsiaWin napisał:

Witaj Strusio 🙂 in vitro niestety nie jest lekiem na całe zło. Zrobiłaś już trochę badań i wiesz co może być przyczyną. Czy nie można zastosować jakiś suplementów/leków aby zminimalizować ryzyko choroby zarodka (nie znam się na tym)? Może łatwiej, taniej i mniej stresowo byłoby pójść do naprotechnologa, który dobrze ustawi Ci leki i zajdziesz naturalnie w ciąże bez tych wszystkich zabiegów? 🙂 (Ja kiedyś jeździłam do dr Wasilewskiego w Białymstoku). Może teraz ciężko Ci zajść w ciążę bo masz blokadę psychiczną, że znowu możesz stracić maleństwo? W in vitro też tak może się stać. Fakt można zrobić badania genetyczne zarodków przed ich podaniem, ale to już kwestia sumienia... Zawsze też możesz iść do kliniki i zapytać co radzi lekarz. Niekoniecznie wyśle Cię od razu na in vitro. Ja bym inseminacji nie robiła. Uważam, że to strata kasy. Niezależnie co postanowisz życzę Ci żebyś niedługo została mamą 🙂 🙂 🙂 

Dziękuję za odpowiedź☺️14 września mam pierwsza wizytę w klinice leczenia niepłodności Novum. Muszę dorobić zlecone mi przed wizytą badania. Mam nadzieję, że w oparciu o wyniki lekarz pomoże znaleźć najlepsza metodę. Wiem, że żadna metoda nie daje gwarancji.. Liczę się z tym, że próby mogą się nie powieść, że mogę stracić kolejna ciążę. Jestem jednak chyba tak mocno zmotywowana, że przetrwam wszystko. Zależałoby mi na badaniu genetycznym zarodków (to dla mnie wręcz jedna z ważniejszych rzeczy) żeby zminimalizować ryzyko chorób dziecka. Fakt, że mogę mieć blokadę psychiczną po stratach (zwłaszcza, że ta 2 była traumą - nagle dostałam krwotoku, mimo iż usg robione kilka dni wcześniej było idealne i lekarz już powiedział, że ryzyko straty na tym etapie ciąży jest nikłe).. Dziękuj. Życzę Tobie tego samego ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, m_art_a napisał:

Cześć Strusio 🙂 ja też jestem tutaj od niedawna i nie mam jeszcze takiej wiedzy i doświadczenia jak pozostałe dziewczyny, ale wiem, że napewno nie trzeba próbować wcześniej inseminacji. Nam lekarz odrazu powiedział in vitro i to szybko by czasu nie marnować!

Też uważam, że szkoda marnować czasu. Ile masz lat? Z jakiego powodu doradzono od razu in vitro? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Anka Skakanka napisał:

Strusio, poczekaj jeszcze na wyniki badań spermy. Mam nadzieje, ze będą doskonale, ale wiadomo, może być różnie. Z wynikami idźcie się skonsultować do lekarzy. 

Tak. Bez tego badania nawet nie zamierzam iść do lekarza. Mam wizytę w klinice 14 września. Do tego czasu muszę wykonać listę badań:lh, fsh, prolaktyne, insulinę, cukier, cytologię, badanie na czystość pochwy itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, słoneczko1988 napisał:

Tak  jak piszą dziewczynki najpierw badania  potem diagnoza 😉 Jeśli chcecie najpierw inseminacje zróbcie szczegółowe badania nasienia ,żeby sprawdzić czy to ma Wogóle sens. U nas po badaniach okazało się, że inseminacja nie ma sensu .

Tak. Badanie nasienia wykonamy jeszcze w tym miesiącu. Bez tego nie mam się po co u lekarza pokazywać. To badanie to podstawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KlaudiainvimedGdynia napisał:

Zróbcie najpierw badania nasienia, zobaczycie jak wyjdzie i lekarz wtedy sam zdecyduje co dla Was będzie najlepsze. U mojego męża wyszło stanę nasienie do tego u mnie ciąża pozamaciczna dlatego lekarz od razu skierował nas na in vitro i odradzał inseminacje. Zdaj się na lekarza w końcu powinni wiedzieć co robią , poszukaj jakiegoś dobrego może jak napiszesz skąd jesteś będziemy mogły Ci polecić kogoś 🤗 Dawaj znać jak wyjdą wyniki partnera 😉

Tak. W tym miesiącu będziemy robić badanie nasienia bo mam umówiona wizytę w klinice Novum w Warszawie u dr Lewandowskiego.  Z tego co o nim czytałam jest b. dobry w tym co robi. Słyszałaś o nim? Ciekawa jestem bardzo jego opinii jak i wyników nasienia mojego męża. Będę informować 

❤️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KlaudiainvimedGdynia napisał:

Dziewczynki w poniedziałek mam transfer dwóch 5 dniowych blastek, po jakim czasie testuje się po transferze ? 🤭🤗 

U mnie wyszła beta pierwsza w 6dpt.

powodzenia! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Strusio85 napisał:

Też uważam, że szkoda marnować czasu. Ile masz lat? Z jakiego powodu doradzono od razu in vitro? 

Ja mam 33 lata, mąż 36. U nas problemem jest bardzo słabe niesienie, moje wyniki są wszystkie dobre. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Anka Skakanka napisał:

Dziękuje Wam Kochane, leżę, muszę wytrzymać stres, co ma być to będzie, jutro się okaże. 

Trzymam mocno kciuki! 🍀🤗 Daj znac Aniu jak bedziesz juz po wizycie. Sciskam 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Strusio85 napisał:

Cześć dziewczynki. 

Jestem tu nowa. Mam 34 lata i 2 stracone w ciągu roku ciąże. Obecnie mija rok bezskutecznych starań od ostatniej straty. 1 ciąża stracona w 5tc ( nie poznalam przyczyny - wg genetyk mogła mieć na to wpływ mutacja pai, która utrudnia zagnieżdzanie). 2 ciążę stracilam w tamte wakacje w 12 tc ( po badaniu kariotypu płodu okazało sie, ze byla to trisomia 21 chromosomu).

 Moje AMH -1.56 ng/ml , kariotyp prawidlowy, mam mutacje mthfr i  pai . Oprócz tego wszystkie badania wyszly ok.

Mąż mial robiony tylko kariotyp - wyszedł prawidłowy z tym, ze mąż ma inwersje chromosomu 9 ( ktora wg genetyk nie ma wplywu na straty ). W tym miesiacu wysylam go na badanie nasienia.

Wg lekarzy wszystko jest ok - owulacje mam monitorowane i sa, byly 2 ciaze ... ale ja po 2 ciazach i bezskutecznych staraniach w ciagu tego roku mam juz dosc. Mam ogromny lęk, ze nie zajde w ciaze.. a jesli nawet mi sie uda to boje sie, ze znowu cos sie stanie 😕 ... dlatego mysle powaznie o in vitro. 

Czy myslicie, ze warto sprobowac wczesniej inseminacji? czy jest to warunek podejscia do in vitro?Czy mozna od razu podejsc do in vitro?

Jestem laikiem w tej materii wiec chcialabym sie poradzić. Z góry dzieki za odpowiedzi. 
 

 

 

Hej, ja też jestem nowa w tej grupie. Lekarz, do którego dotąd chodziłam skierował Nas do Kliniki leczenia niepłodności i cały czas mówił Nam o inseminacji. Jak już poszłam na wizytę to od razu zaproponowano Nam IVF, o inseminacji nie było mowy. Na pewno wszystkiego dowiesz się na wizycie. 

Trzymam kciuki🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AGAtaa napisał:

Hej, ja też jestem nowa w tej grupie. Lekarz, do którego dotąd chodziłam skierował Nas do Kliniki leczenia niepłodności i cały czas mówił Nam o inseminacji. Jak już poszłam na wizytę to od razu zaproponowano Nam IVF, o inseminacji nie było mowy. Na pewno wszystkiego dowiesz się na wizycie. 

Trzymam kciuki🍀

AGAtaa do Poradni Leczenie Niepłodności w Warszawie na Starynkiewicza chodzisz ? Jeśli tak to ja również :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a co myślicie o szczepieniu się na grupę? Miałam wczoraj wizytę u lekarza ale zapomniałam o to zapytać, a obawiam się bardzo tej drugiej fali, że ewentualne zachorowanie też na długo pewnie odroczyłoby całą procedurę, myślę by się zaszczepić bo ewentualna stymulacja dopiero za miesiąć

Czy któraś z was pytała może lekarza o szczepienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Strusio85 napisał:

Dziękuję za odpowiedź☺️14 września mam pierwsza wizytę w klinice leczenia niepłodności Novum. Muszę dorobić zlecone mi przed wizytą badania. Mam nadzieję, że w oparciu o wyniki lekarz pomoże znaleźć najlepsza metodę. Wiem, że żadna metoda nie daje gwarancji.. Liczę się z tym, że próby mogą się nie powieść, że mogę stracić kolejna ciążę. Jestem jednak chyba tak mocno zmotywowana, że przetrwam wszystko. Zależałoby mi na badaniu genetycznym zarodków (to dla mnie wręcz jedna z ważniejszych rzeczy) żeby zminimalizować ryzyko chorób dziecka. Fakt, że mogę mieć blokadę psychiczną po stratach (zwłaszcza, że ta 2 była traumą - nagle dostałam krwotoku, mimo iż usg robione kilka dni wcześniej było idealne i lekarz już powiedział, że ryzyko straty na tym etapie ciąży jest nikłe).. Dziękuj. Życzę Tobie tego samego ❤️

Hej jeśli zależy Ci na badaniu genetycznym zarodków to przy inseminacji tego nie zrobisz. W cenniku i nigdzie w Novum nie znalazlam info o badaniu genetycznym zarodków, a chodzę tam od ponad roku. Moze zadzwoń i się dopytaj czy to robią. My jeśli tego nie mają do kolejnej stymulacji wybierzemy już inną klinikę właśnie z tego powodu. Wizytę mam w przyszlym tygodniu i tez zadam to pytanie. O dr Lewandowskim się nie wypowiem- nie miałam z nim nic wspólnego, ale czytalam pochlebne opinie. Trzymam kciuki💚

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, m_art_a napisał:

AGAtaa do Poradni Leczenie Niepłodności w Warszawie na Starynkiewicza chodzisz ? Jeśli tak to ja również 😄

 

Ja jestem z Gdyni. Jeszcze ostatecznie nie wybralismy kliniki, mam kolejną umówioną wizytę w przyszłym tygodniu w innej klinice i wtedy jakąś wybierzemy 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam 4 inseminacja na naturalnym cyklu i mój obecny lekarz wyśmiał i stwierdził ze wyrzucone pieniądze, oczywiście się z nim zgadzam z perspektywy czasu za tą kasę miałabym już invitro ;( a tak musieliśmy kolejny rok zbierać pieniądze....teraz jestem po pierwszym transferze, jeszcze 1 moeozak czeka, i dziś testuje, krew już oddana po 16 wyniki trzymajcie kciuki 😘

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eve_34 napisał:

Ja miałam 4 inseminacja na naturalnym cyklu i mój obecny lekarz wyśmiał i stwierdził ze wyrzucone pieniądze, oczywiście się z nim zgadzam z perspektywy czasu za tą kasę miałabym już invitro ;( a tak musieliśmy kolejny rok zbierać pieniądze....teraz jestem po pierwszym transferze, jeszcze 1 moeozak czeka, i dziś testuje, krew już oddana po 16 wyniki trzymajcie kciuki 😘

Trzymam za wysoka;) daj znac

AnkaSkakanka a jak u Ciebie? Juz po wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eve_34 napisał:

Ja miałam 4 inseminacja na naturalnym cyklu i mój obecny lekarz wyśmiał i stwierdził ze wyrzucone pieniądze, oczywiście się z nim zgadzam z perspektywy czasu za tą kasę miałabym już invitro ;( a tak musieliśmy kolejny rok zbierać pieniądze....teraz jestem po pierwszym transferze, jeszcze 1 moeozak czeka, i dziś testuje, krew już oddana po 16 wyniki trzymajcie kciuki 😘

Wierzę że wszystko będzie dobrze 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, eve_34 napisał:

Ja miałam 4 inseminacja na naturalnym cyklu i mój obecny lekarz wyśmiał i stwierdził ze wyrzucone pieniądze, oczywiście się z nim zgadzam z perspektywy czasu za tą kasę miałabym już invitro ;( a tak musieliśmy kolejny rok zbierać pieniądze....teraz jestem po pierwszym transferze, jeszcze 1 moeozak czeka, i dziś testuje, krew już oddana po 16 wyniki trzymajcie kciuki 😘

Trzymamy mocno kciuki i czekamy na informacje :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AGAtaa napisał:

Ja jestem z Gdyni. Jeszcze ostatecznie nie wybralismy kliniki, mam kolejną umówioną wizytę w przyszłym tygodniu w innej klinice i wtedy jakąś wybierzemy 🙂 

Hej, ja jeżdżę tez do Gdyni do kliniki Gameta, poki co jestem zadowolona 🙂 choć ciazy jeszcze nie ma ehhh

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia w Gamecie?? Mozesz coś więcej  powiedzieć?? Dlugo już się tam chodzisz? Ja narazie byłam w Inviccie na wstępnej wizycie za tydzień jadę do Invimedu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eve_34 napisał:

Ja miałam 4 inseminacja na naturalnym cyklu i mój obecny lekarz wyśmiał i stwierdził ze wyrzucone pieniądze, oczywiście się z nim zgadzam z perspektywy czasu za tą kasę miałabym już invitro ;( a tak musieliśmy kolejny rok zbierać pieniądze....teraz jestem po pierwszym transferze, jeszcze 1 moeozak czeka, i dziś testuje, krew już oddana po 16 wyniki trzymajcie kciuki 😘

Kciuki zaciśnięte! 🍀🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AnkaSkakanka, eve trzymam dzisiaj za Was kciuki i myślami jestem z Wami! Czy któraś jeszcze dzisiaj testuje lub ma wizytę potwierdzającą ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eve_34 napisał:

Ja miałam 4 inseminacja na naturalnym cyklu i mój obecny lekarz wyśmiał i stwierdził ze wyrzucone pieniądze, oczywiście się z nim zgadzam z perspektywy czasu za tą kasę miałabym już invitro ;( a tak musieliśmy kolejny rok zbierać pieniądze....teraz jestem po pierwszym transferze, jeszcze 1 moeozak czeka, i dziś testuje, krew już oddana po 16 wyniki trzymajcie kciuki 😘

✊🍀✊🍀✊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu był temat akupunktury, diety płodności a ja chciałam Wam powiedzieć, że w tym cyklu postanowiłam skorzystać z komory normobarycznej (nie mylić z komorą hiperbaryczną) 🙂 Rok temu już byłam na kilku wejściach no i teraz też tak zrobię, żeby wzmocnić organizm i może żeby to nieszczęsne endometrium urosło i udało się wykonać transfer! W warunkach takiej komory wytwarzają się komórki macierzyste, które mogą zamienić się w każdą inną komórkę, naprawić i zregenerować organizm! Dam znać jak efekty 😄 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AsiaWin napisał:

Jakiś czas temu był temat akupunktury, diety płodności a ja chciałam Wam powiedzieć, że w tym cyklu postanowiłam skorzystać z komory normobarycznej (nie mylić z komorą hiperbaryczną) 🙂 Rok temu już byłam na kilku wejściach no i teraz też tak zrobię, żeby wzmocnić organizm i może żeby to nieszczęsne endometrium urosło i udało się wykonać transfer! W warunkach takiej komory wytwarzają się komórki macierzyste, które mogą zamienić się w każdą inną komórkę, naprawić i zregenerować organizm! Dam znać jak efekty 😄 

Wszystkiego trzeba próbować🙂 osobiście nie słyszałam, a chętnie poznam efekty 🙂 trzymam kciuki🍀 koniecznie daj znać jak efekty 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, AGAtaa napisał:

I jak wrażenia w Gamecie?? Mozesz coś więcej  powiedzieć?? Dlugo już się tam chodzisz? Ja narazie byłam w Inviccie na wstępnej wizycie za tydzień jadę do Invimedu. 

Żadnej innej kliniki nie sprawdzałam,  jestem z Olsztyna  tu mamy Artemidę ale jakoś mnie nie zachęciła.  Znajoma korzystała z Łodzi  i była zadowolona,ale teraz namówiłam ja na Gdynie, bo mamy blizej 🙂 Więc tak ,stymulacje zaczelam w styczniu 2020, teraz 3go mialam swoj 3 transfer i czekam 10 dni na test :)w miare idzie to sprawnie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AsiaWin napisał:

Jakiś czas temu był temat akupunktury, diety płodności a ja chciałam Wam powiedzieć, że w tym cyklu postanowiłam skorzystać z komory normobarycznej (nie mylić z komorą hiperbaryczną) 🙂 Rok temu już byłam na kilku wejściach no i teraz też tak zrobię, żeby wzmocnić organizm i może żeby to nieszczęsne endometrium urosło i udało się wykonać transfer! W warunkach takiej komory wytwarzają się komórki macierzyste, które mogą zamienić się w każdą inną komórkę, naprawić i zregenerować organizm! Dam znać jak efekty 😄 

Ciekawa nowość  🙂 powodzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dzoana82 napisał:

Żadnej innej kliniki nie sprawdzałam,  jestem z Olsztyna  tu mamy Artemidę ale jakoś mnie nie zachęciła.  Znajoma korzystała z Łodzi  i była zadowolona,ale teraz namówiłam ja na Gdynie, bo mamy blizej 🙂 Więc tak ,stymulacje zaczelam w styczniu 2020, teraz 3go mialam swoj 3 transfer i czekam 10 dni na test :)w miare idzie to sprawnie. 

Woooow, to się najezdzisz troszkę.. 

Mam nadzieję, że te dni mina Ci szybko i w dobrym nastroju 🙂 czekaj cierpliwie i dawaj znać ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AGAtaa napisał:

Woooow, to się najezdzisz troszkę.. 

Mam nadzieję, że te dni mina Ci szybko i w dobrym nastroju 🙂 czekaj cierpliwie i dawaj znać ❤️

🙂 troche tak , na szczęście lubimy Trójmiasto wiwc zawsze gdzieś zajezdzamy 😉 gdybyś chciała jeszcze Gamete odwiedzić to polecam dr Śliwińskiego 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dzoana82 napisał:

🙂 troche tak , na szczęście lubimy Trójmiasto wiwc zawsze gdzieś zajezdzamy 😉 gdybyś chciała jeszcze Gamete odwiedzić to polecam dr Śliwińskiego 

Super, dzięki za informacje 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, AGAtaa napisał:

Wszystkiego trzeba próbować🙂 osobiście nie słyszałam, a chętnie poznam efekty 🙂 trzymam kciuki🍀 koniecznie daj znać jak efekty 😉

 

7 minut temu, Dzoana82 napisał:

Ciekawa nowość  🙂 powodzenia 

wygooglujcie sobie: komora normobaryczna dr pokrywka 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×