Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

21 minut temu, DoMi napisał:

Miałam u niej tylko wypis po pierwszej punkcji. Wszystko dokładnie wytlumaczyła ale potrzebowała kilku konsultacji. Stanęła na wysokości zadania kiedy tuż po przyjeździe do domu zaczęłam ostro wymiotować. Zadzwoniłam do kliniki po czym połączyli mnie z nią i od razu wystawiła receptę na silne leki przeciwwymiotne, potem jeszcze raz do mnie dzwoniła z pytaniem jak się czuję i przekazała informację anestezjologowi, który też do mnie dzwonił 🙂

No wlasnie ja teraz u niej jestem. Suplementacje jakaś miałaś przed transferem ?

Czyli lepiej wybrać metodę icis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, NiskieAmH napisał:

No wlasnie ja teraz u niej jestem. Suplementacje jakaś miałaś przed transferem ?

Czyli lepiej wybrać metodę icis?

Brałam witaminę d3, mama dha, koenzym q10 i oczywiście folik. Przez mutacje mtfhr biorę folian, b12 metylowaną i modulator homocysteiny. Ale to już ona ci pewnie powie na wizycie co masz brać itd. a jak nie to sama zapytaj.

Z perspektywy czasu widzę że faktycznie szkoda czasu i pieniędzy na ivf bo jest tu za dużo niewiadomych, które mogą popsuć całą próbę. Zdecydowanie polecam brać ICSI

Edytowano przez DoMi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DoMi napisał:

Brałam witaminę d3, mama dha, koenzym q10 i oczywiście folik. Przez mutacje mtfhr biorę folian, b12 metylowaną i modulator homocysteiny. Ale to już ona ci pewnie powie na wizycie co masz brać itd. a jak nie to sama zapytaj.

Z perspektywy czasu widzę że faktycznie szkoda czasu i pieniędzy na ivf bo jest tu za dużo niewiadomych, które mogą popsuć całą próbę. Zdecydowanie polecam brać ICSI

A czym to się rozni ? Bo całościowych koszcie to dużej roznicy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, DoMi napisał:

Brałam witaminę d3, mama dha, koenzym q10 i oczywiście folik. Przez mutacje mtfhr biorę folian, b12 metylowaną i modulator homocysteiny. Ale to już ona ci pewnie powie na wizycie co masz brać itd. a jak nie to sama zapytaj.

Z perspektywy czasu widzę że faktycznie szkoda czasu i pieniędzy na ivf bo jest tu za dużo niewiadomych, które mogą popsuć całą próbę. Zdecydowanie polecam brać ICSI

To też zależy od jakości plemników. U nas przy dobrym nasieniu były 3 komórki zaplodniona ivf, a 3 ICSI.  Metoda ivf zaplodnily się 3 z 3  z czego 2 przetrwały do stadium blastocysty. Metoda ICSI zaplodnila się tylko 1 i do tego nie przetrwała.

Ot taki psikus. A wydawałoby się, że powinno być odwrotnie.

Edytowano przez Madziallena31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, NiskieAmH napisał:

A czym to się rozni ? Bo całościowych koszcie to dużej roznicy nie ma

Po krotce to w ivf odpowiednio przygotowane plemniki same mają zapłodnić pobraną komórkę a w icsi plemnik jest wprowadzany bezpośrednio do komórki. Poczytaj sobie o ivf a icsi 🙂 Pewnie dokładniej by Ci to wytłumaczyła Aja ale ja nie jestem ekspertem w tych sprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Madziallena31 napisał:

To też zależy od jakości plemników. U nas przy dobrym nasieniu były 3 komórki zaplodniona ivf, a 3 ICSI.  Metoda ivf zaplodnily się 3 z czego 2 przetrwały do stadium blastocysty. Metoda ICSI zaplodnila się tylko 1 i do tego nie przetrwała.

Ot taki psikus. A wydawałoby się, że powinno być odwrotnie.

No widzisz, wiec raz jest tak a raz tak. Jest za dużo niewiadomych dlatego in vitro to nadal właściwie taka zgadywanka. Nikt nam nie da 100% szans 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DoMi napisał:

Po krotce to w ivf odpowiednio przygotowane plemniki same mają zapłodnić pobraną komórkę a w icsi plemnik jest wprowadzany bezpośrednio do komórki. Poczytaj sobie o ivf a icsi 🙂 Pewnie dokładniej by Ci to wytłumaczyła Aja ale ja nie jestem ekspertem w tych sprawach

Dziękuje dużo tu czytania. Ale mam Wrażenie jak czytam coraz więcej o tym to mam coraz wiekszy mętlik.

mialas histeroskopie przed tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DoMi napisał:

Po krotce to w ivf odpowiednio przygotowane plemniki same mają zapłodnić pobraną komórkę a w icsi plemnik jest wprowadzany bezpośrednio do komórki. Poczytaj sobie o ivf a icsi 🙂 Pewnie dokładniej by Ci to wytłumaczyła Aja ale ja nie jestem ekspertem w tych sprawach

Jest dokładnie tak jak piszesz. 😉 Przy tradycyjnym ivf sperma jest preparowana odpowiednio i umieszczana na płytce bodajże z komórkami. I plemniki robią swoją robotę tak jak w jajowodach. Przy isci pod mikroskopem wybiera się potencjalnie najlepszy plemnik i wstrzykuje do komórki jajowej. Jeśli są problemy ze sperma to jest jeszcze imsi i famsi. To są jeszcze bardziej zaawansowane metody selekcji plemników. Ale nie zagłębiałem się w to no u nas akurat spewma jest super. 😉 Ale i tak zawsze miałam icsi bo moja klinika wogole nie robi tradycyjnego ivf

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, NiskieAmH napisał:

Dziękuje dużo tu czytania. Ale mam Wrażenie jak czytam coraz więcej o tym to mam coraz wiekszy mętlik.

mialas histeroskopie przed tym ?

Nie, miałam tylko HSG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Gingko napisał:

Jaki jest powod twojego in vitro? Jesli nieznany to moze akurato PAI byl powodem? PAI homo oznacza, ze odziedziczylas defekt po obojgu rodzicach i mozliwe, ze jest bardziej upierdliwy od heterocygoty. Posiadanie mutacji nie zawsze oznacza, ze jest aktywna i kazdy ma przez nia problemy, ale sporo osob ma. Duzo dziewczyn zachodzi w ciaze bez problemow. Wejdz na grupe MTHFR Polska na facebooku. Tam jest bardzo duzo dziewczyn z mutacja PAI. Jest tez forum po angielsku PAI 1 support group 4g/4g, 4g/5g i pare innych grup. PAI powoduje problemy z implantacja, ale tez poronienia nawykowe, dlatego potrzebujemy lekow rozrzedzajacych krew i kontroli przez hematologa przez cala ciaze. Przy naturalnych staraniach tez trzeba brac acard od owulacji i heparyne od pozytywnego testu i juz do rozwiazania. Bardzo dobrze, ze juz masz wynik. W klinice napewno dostaniesz odpowiednie leki 🙂

Dziękuję bardzo za cenne informacje.Dużo tego 🙂 W Naszym przypadku naturalne zapłodnienie jest najprawdopodobniej niemożliwe z powodu niskich parametrów nasienia męża. Ja mam też dodatkowo PCOS, IO, prawdopodobnie jeden niedrożny jajowód, który nie uwidocznił swojej drożności podaczas badania HSG. Także trochę tego jest. Właśnie na pierwszej wizycie w Klinice dostaliśmy zalecenia by  zrobić badania genetyczne. Teraz pozostaje Nam tylko czekać na wyniki i na jakieś dalsze postępowanie.

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Madziallena31 napisał:

Gratulacje, yupiii 😊😘

Teraz się zaczynam zastanawiać czy to nie za wysoki wynik jak na 9 dzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DoMi napisał:

Teraz się zaczynam zastanawiać czy to nie za wysoki wynik jak na 9 dzień 

Nie myśl za dużo. Wynik bardzo ładny. Ja wtedy przeżywała, bo.9dpt miałam.tylko 22,6.

Wynik super, a wczoraj jeszcze test wychodzil - u Ciebie 😉

Edytowano przez Madziallena31
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, DoMi napisał:

Nie mogę uwierzyć! 261,0 mIU/ml

Bardzo dobre informacje 🙂 

Gratuluję 😄 ❤️❤️❤️❤️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, DoMi napisał:

Nie mogę uwierzyć! 261,0 mIU/ml

Super gratulacje😁👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, DoMi napisał:

Teraz się zaczynam zastanawiać czy to nie za wysoki wynik jak na 9 dzień 

A mialas dwa zarodki czy jeden:)? Bo moze blizniaki;)

 

super wynik i gratuluje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, NiskieAmH napisał:

Cześć dziewczyny🙂

za tydzień mam histeroskopie. 
a na początku października mamy wizytę startowa.

idziemy cyklem naturalnym (amh 0,35).

zaczelam pic ziółka i brac obszerna suplementacje. 
czy któraś z was podchodzi do in vitro w Novum ? Czy korzystalyscie z akupunktury i były efekty ?

Hej,

Też dawno mnie tu nie było. Ostatnia punkcja -zbieranie komorek- była w lipcu i okazała się pusta. Teraz podchodzę do kolejnej stymulacji, póki co bardzo marny efekt, ale co dalej to okaże się w piątek.. 

Jakie zioła pijesz? Bo już nie wiem co mam robić, żeby lepiej reagować na stymulacje 😞 też mam niskie AMH i endometrioze.

co do akupunktury chodziłam prywatnie co tydzień A teraz już tylko w trakcie stymulacji, ale nie jestem w stanie powiedzieć czy coś zmienia.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DoMi napisał:
16 minut temu, Angelin napisał:

Hej,

Też dawno mnie tu nie było. Ostatnia punkcja -zbieranie komorek- była w lipcu i okazała się pusta. Teraz podchodzę do kolejnej stymulacji, póki co bardzo marny efekt, ale co dalej to okaże się w piątek.. 

Jakie zioła pijesz? Bo już nie wiem co mam robić, żeby lepiej reagować na stymulacje 😞 też mam niskie AMH i endometrioze.

co do akupunktury chodziłam prywatnie co tydzień A teraz już tylko w trakcie stymulacji, ale nie jestem w stanie powiedzieć czy coś zmienia.. 

Pije zioła z novum, mogę ci później skład podesłać. Ale są bardzo podobne do ojca Sroki.

biore jeszcze:

-koenzyn q10

-dhea

-ashwagandha

-witaminę E

-witaminę D3

-witaminę b6 i b12

-witaminę K
-Earth Source

-omega 

i jeszcze na tarczyce biore kelp i euthyrox

 

jakie masz amh ?

Edytowano przez NiskieAmH
Blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DoMi napisał:

Nie mogę uwierzyć! 261,0 mIU/ml

Wow!!! Domi super gratuluje 😍😍😍 oby beta szybowała do góry nadal. czy to były dwa zarodki?
 

ja juz przebieram nogami kiedy zrobie ta bete 🤦🏼‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Magdaa napisał:

A mialas dwa zarodki czy jeden:)? Bo moze blizniaki;)

 

super wynik i gratuluje:)

Miałam podany 1. Ale u mojego męża jest tendencja do bliźniaków. Jego ojciec ma bliźniaczkę i siostra też ma teraz już 4letnie bliźniaki. Kurcze mam nadzieję, że się nie podzielił hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny wszystkim Wam dziękuję za trzymanie kciuków i  gratulacje! 💙 Niestety nie mogę dziś rozdać więcej serduszek bo wykorzystałam swój limit 😞

Mam nadzieję, że w piątek beta się podwoi 🙂

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, DoMi napisał:

Dziewczyny wszystkim Wam dziękuję za trzymanie kciuków i  gratulacje! 💙 Niestety nie mogę dziś rozdać więcej serduszek bo wykorzystałam swój limit 😞

Mam nadzieję, że w piątek beta się podwoi 🙂

 

Moja kolezanka w in vitro miala przy blizniakach w 11dpt bete 450 wiec moze sie podzieliły ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DoMi napisał:

Nie mogę uwierzyć! 261,0 mIU/ml

Kicia widziała co robi 😉 gratki! Nie pięknie rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Milach napisał:

Wow!!! Domi super gratuluje 😍😍😍 oby beta szybowała do góry nadal. czy to były dwa zarodki?
 

ja juz przebieram nogami kiedy zrobie ta bete 🤦🏼‍♀️

Ja znow dzis zrobilam test 😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DoMi napisał:

Teraz się zaczynam zastanawiać czy to nie za wysoki wynik jak na 9 dzień 

Domi a miałaś zwolnienie od transferu ?

Może blizniaki u Ciebie 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, DoMi napisał:

Miałam podany 1. Ale u mojego męża jest tendencja do bliźniaków. Jego ojciec ma bliźniaczkę i siostra też ma teraz już 4letnie bliźniaki. Kurcze mam nadzieję, że się nie podzielił hehe

Tendencje do ciąż bliźniaczy h dziedziczy się tylko po linii żeńskiej bo to cecha komórki jajowej a nie plemnika. 😉 Ale nie zmienia to faktu, że są też ciążę bliźniacze spontaniczne. Szczególnie te 1jajowe, gdzie komórka się dzieli. 😉. Acz tak czy inaczej beta jest piękna i nie jest za duża ani za mała. Jest taka jak ma być. Dodatnia. Miałaś wylkuwakaca się już blastke. Więc jeśli zagnieździła się równie szybko jak wykluła to beta może być jednocześnie z tak pięknie wysoką. 

Ciesz się tym szczęściem. Jak to teraz dalej wygląda u ciebie? Masz jakieś kolejne weryfikację? Czy wizyta juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, NiskieAmH napisał:

Pije zioła z novum, mogę ci później skład podesłać. Ale są bardzo podobne do ojca Sroki.

biore jeszcze:

-koenzyn q10

-dhea

-ashwagandha

-witaminę E

-witaminę D3

-witaminę b6 i b12

-witaminę K
-Earth Source

-omega 

i jeszcze na tarczyce biore kelp i euthyrox

 

jakie masz amh ?

0.7 aczkolwiek to wynik z zeszłego  roku z października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Madziallena31 napisał:

Ja znow dzis zrobilam test 😒

Madzielenna - który ty jesteś dzień po transferze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×