Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

1 godzinę temu, karioka84 napisał:

Ja słyszałam że najlepiej mieć ok 60. A podobno normy w UK to 100-200 🙄 Także ciężko powiedzieć, tak naprawdę dużo czytałam na ten temat i nie jest to do końca jasne. Dobrze się czuję i inne wyniki mi się poprawiły więc postaram się zostać przy tym poziomie 😉

No oki. Jeśli przy tych samych jednostkach, bo mogą być różne, to oki. Medycyna co chwilę zmienia zdanie. A i normy są różne w zależności od wieku. I też czy się stara o ciążę czy nie. Więc oby prowadziło to do upragnionego celu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2020 o 12:45, Marza napisał:

Dziewczyny kiedy mieliście robiony test Uma? Mi doktor powiedziała że najlepiej w dniu transferu lub dzień przed żeby był wiarygodny. 

Hej, ja miałam kilka dni przed transferem, a w dniu transferu podany atozyban. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Aja napisał:

Mam pytanie. Bo mi wczoraj to uciekło. Któraś z was pisała o tym, że ma wynik testu na przeciwciała covid i już je ma. Czy to znaczy że robiłaś test na igg? Co to za test? I jaki koszt? Czy byłaś bez objawowa może? Przepraszam że tak dopytuje, ale zastanawiam się co ze mną. Bo nie miałam objawów. I nie wiem w sumie czy się nie zaraziłam czy przechorowalam bez objawów. I zastanawiam się czy to się da sprawdxic.

 

Nie wiem czy już Ci ktoś odpisał kto robił ten test.ja sama nie robiłam ale się interesowałam i robia go w diagnostyce i w okolicy Krakowa jeszcze w gyncentrum. Nazywa się to test kasetkowy i robią badanie przeciwciał. Da się sprawdzić czy masz te przeciwciała  do ilus tam.miesiecy (różnie podają bo od 2 do 6). 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, emkw35 napisał:

 

Dziewczyny HELP bede rozpuszczać zaraz Menopur. Pisze ze po zmieszaniu trzymac w temperaturze do 25 stopni.

Czyli nie w lodówce?

A co jeśli będzie sloneczny dzień i mi nagrzeje pomieszczenie Ehhh  

Jak Wy trzymałyście Menopur 1200?

Spokojnie pierwsze dawki zawsze są stresujące ale napewno wszystko pójdzie ok 😉 mi lekarz i farmaceuta przypominali że menopur tylko w lodowce i że ewentualnie na chwilę przed wstrzyknięciem wyjąć żeby trochę się temperatura wyrównała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Goralka napisał:

Spokojnie pierwsze dawki zawsze są stresujące ale napewno wszystko pójdzie ok 😉 mi lekarz i farmaceuta przypominali że menopur tylko w lodowce i że ewentualnie na chwilę przed wstrzyknięciem wyjąć żeby trochę się temperatura wyrównała 

A na opakowaniu do 25 stopni. Mialas tez Menopur 1200? Ten który się miesza w takim sloiczku i później strzykawką pobiera codziennie "porcję"? 

A jak sie czujesz na lekach aktualnie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, emkw35 napisał:

 

Dziewczyny HELP bede rozpuszczać zaraz Menopur. Pisze ze po zmieszaniu trzymac w temperaturze do 25 stopni.

Czyli nie w lodówce?

A co jeśli będzie sloneczny dzień i mi nagrzeje pomieszczenie Ehhh  

Jak Wy trzymałyście Menopur 1200?

Menopur trzeba trzymać w lodówce do momentu rozrobienia. Po rozrobieniu trzymalam w zacienionym miejscu (w szafce). Teraz jest taka pogoda, że temperatura będzie idealna, ja miałam stymulacje menopurem w lipcu i też było ok 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, emkw35 napisał:

A jakie dawki Menopur 1200 mieliście? Ja mam brac 225 z tej strzykawki To duzo czy mało?

Ja przez pierwsze 3 dni miałam dawkę 400, a przez kolejne dawkę 300. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2020 o 22:06, littleangel napisał:

Tak jak pisałam niestety wszędzie daleko mam wiec nie mam wyboru nawet i dalej pojadę..  Warszawa bądź Kraków, a jeśli chodzi o sytuacje to mam translokacje i moja szansa na ominiecie jej i być może szybsze powodzenie jest właśnie in vitro z PGD, bo już 3 straty naturalne mam pewnie trafione w te zle komórki:(

Skoro wszędzie możesz pojechać, to sprawdź opinie, skuteczność, zrób mały research. Każdy pewnie będzie polecał inną, ja np. polecam Invictę, pomimo, że nie jest łatwo z terminami, ale najważniejsza jest skuteczność 🙂 moja droga do szczęścia była bardzo długa ale w końcu się udało i jestem w 16 tyg. z bliźniakami 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Goralka napisał:

Nie wiem czy już Ci ktoś odpisał kto robił ten test.ja sama nie robiłam ale się interesowałam i robia go w diagnostyce i w okolicy Krakowa jeszcze w gyncentrum. Nazywa się to test kasetkowy i robią badanie przeciwciał. Da się sprawdzić czy masz te przeciwciała  do ilus tam.miesiecy (różnie podają bo od 2 do 6). 

Ja robiłam. Mam już przeciwciała robiłam Sars Cov 2 igm i igg

w Alabie zapłaciłam około 50 zł.

moja lekarka twoerdzi ze lepszy jest antygen Covid ale już nie będę go robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aja nie mogę Ci odpowiedz wychodzi mi jako wiadomośc ukryta. 
A kto przepisał dietę i te leki ? Ginekolog? Endokrynolog ?
jak wyglada dieta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest dane mi być mamą 😔 przedwczoraj ucieszyłam się z ładnie bijącego serduszka a wczoraj zalałam się krwią 😞 w szpitalu jeszcze zarodek żył ale w domu krwawiłam bardzo mocno cały dzień i wieczór więc nie oszukujmy się, nie wróży to dobrze... Plamienie ok. Ale tego rodzaju krwawienie już miałam rok temu i skończyło się obumarciem maleństwa 😞 jestem załamana 😔

  • Sad 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Luna_ napisał:

Chyba nie jest dane mi być mamą 😔 przedwczoraj ucieszyłam się z ładnie bijącego serduszka a wczoraj zalałam się krwią 😞 w szpitalu jeszcze zarodek żył ale w domu krwawiłam bardzo mocno cały dzień i wieczór więc nie oszukujmy się, nie wróży to dobrze... Plamienie ok. Ale tego rodzaju krwawienie już miałam rok temu i skończyło się obumarciem maleństwa 😞 jestem załamana 😔

Może jedz do lekarza czy szpitala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, emkw35 napisał:

A jakie dawki Menopur 1200 mieliście? Ja mam brac 225 z tej strzykawki To duzo czy mało?

Ja miałam tak dawkę. Jest to dobierane do każdego indywidualnie wiec niema dużo czy mało 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Luna_ napisał:

Chyba nie jest dane mi być mamą 😔 przedwczoraj ucieszyłam się z ładnie bijącego serduszka a wczoraj zalałam się krwią 😞 w szpitalu jeszcze zarodek żył ale w domu krwawiłam bardzo mocno cały dzień i wieczór więc nie oszukujmy się, nie wróży to dobrze... Plamienie ok. Ale tego rodzaju krwawienie już miałam rok temu i skończyło się obumarciem maleństwa 😞 jestem załamana 😔

Luna skontaktuj się z lekarzem i może jedz do niego? Mam nadzieje ze to nie jest to co myślisz! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🍀Może lekarz zwiększy dawkę lekow na podtrzymanie? 

Edytowano przez malagosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, NiskieAmH napisał:

Może jedz do lekarza czy szpitala ?

Byłam wczoraj 😞 kazali czekać na rozwój sytuacji 😏 albo organizm szykuje się do poronienia albo nie wiedzą skąd to krwawienie 😕 krwiaków żadnych nie widzieli 😔 przyczyna więc nieustalona niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Luna_ napisał:

Chyba nie jest dane mi być mamą 😔 przedwczoraj ucieszyłam się z ładnie bijącego serduszka a wczoraj zalałam się krwią 😞 w szpitalu jeszcze zarodek żył ale w domu krwawiłam bardzo mocno cały dzień i wieczór więc nie oszukujmy się, nie wróży to dobrze... Plamienie ok. Ale tego rodzaju krwawienie już miałam rok temu i skończyło się obumarciem maleństwa 😞 jestem załamana 😔

Luna jedz do lekarza. Może zrobił się krwiak. Niedawno dziewczyny pisały że się z nich lało a nadal są w ciąży! Uspokuj się, ogarnij i dzwoń do kliniki lub jedz na sor!

Ok widzę że odpisałaś.  To zadzwoń do swojego lekarza. Mam nadzieję że napiszesz nam wieczorem że wszystko dobrze z malenstwem!

Edytowano przez AsiaWin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, emkw35 napisał:

 

Dziewczyny HELP bede rozpuszczać zaraz Menopur. Pisze ze po zmieszaniu trzymac w temperaturze do 25 stopni.

Czyli nie w lodówce?

A co jeśli będzie sloneczny dzień i mi nagrzeje pomieszczenie Ehhh  

Jak Wy trzymałyście Menopur 1200?

Widzę, że ile osób tyle opinii jak przechowywać ten Menopur, ale ja też miałam 1200 i trzymałam w lodówce cały czas 🙂 tak mi powiedzieli w aptece i położna, nie może być powyżej 25st. więc w lodówce masz mniej, nie stresuj się tym 🙂

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, malagosia napisał:

Luna skontaktuj się z lekarzem i może jedz do niego? Mam nadzieje ze to nie jest to co myślisz! 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼🍀Może lekarz zwiększy dawkę lekow na podtrzymanie? 

Lekarz powiedział, że już jestem tak obstawiona lekami że nie ma mi co dać 😕 biorę duphaston, luteine dopochwowo i prolutex zastrzyki 😔 

Być może po prostu coś jest nie tak z zarodkiem i organizm go odrzuca 😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Luna_ napisał:

Chyba nie jest dane mi być mamą 😔 przedwczoraj ucieszyłam się z ładnie bijącego serduszka a wczoraj zalałam się krwią 😞 w szpitalu jeszcze zarodek żył ale w domu krwawiłam bardzo mocno cały dzień i wieczór więc nie oszukujmy się, nie wróży to dobrze... Plamienie ok. Ale tego rodzaju krwawienie już miałam rok temu i skończyło się obumarciem maleństwa 😞 jestem załamana 😔

Luna nie zakładaj jeszcze najgorszego, ostatnio też jedna z dziewczyn pisała, że poroniła bo krwawiła całą noc a okazało się, że jest nadal w ciąży, trzymam mocno kciuki, aby okazało się że wszystko jest dobrze! Wiem, że łatwo się mówi, ale na tyle na ile możesz postaraj się zachować spokój 🍀🍀🍀🍀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Luna_ napisał:

Lekarz powiedział, że już jestem tak obstawiona lekami że nie ma mi co dać 😕 biorę duphaston, luteine dopochwowo i prolutex zastrzyki 😔 

Być może po prostu coś jest nie tak z zarodkiem i organizm go odrzuca 😔

Jak krwawisz leki dopochwowe się nie wchlona dobrze. Może zwiększyć dawkę doustnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Aja napisał:

Sprawdziłam teraz w moich zapiskach. Powyżej 100 toksyczna. Powyżej 50 potencjalnie toksyczna. Tak też mam na wynikach badan. 😉 Ale przy staraniach różne normy są trochę się nie. Dlatego zapytałam o konsultację z lekarzem. Jak twierdzi że ok to nie ma co wybrzydzać tylko się cieszyć. 

Tak z tą Wit D jest. W każdym kraju są różne normy i to tak że u nas pow 100 jest toksyczna w gdzie indziej od 100 jest dopiero prawidlowy poziom. Są lekarze którzy leczą Wit. D i oni osiągają poziomy min 100 a w niektórych chorobach pow. 200 i ludzie dobrze się czuje po  tym. Kiedyś jak powiedziałam lekarce że biorę 5000 jednostek to zrobiła wielkie oczy co ją robię!!! 😉 jak się bierze duże dawki to trzeba koniecznie brać też k2mk7 bo inaczej Wit D może być szkodliwa chyba na wątrobę czy jakoś tak. Nie pamiętam już dokładnie:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

m_art_a jak sie czujesz przed transferem? Ja już nie moge spać w nocy a to dopiero za około miesiac zalezy kiedy okres dostane 🤷‍♀️ to leczenie kiedys mnie psychicznie wykonczy juz sama nie wiem ktory czas leczenia jest najgorszy, mam wrazenie ze wszystko to tylko CZEKANIE! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Milach napisał:

m_art_a jak sie czujesz przed transferem? Ja już nie moge spać w nocy a to dopiero za około miesiac zalezy kiedy okres dostane 🤷‍♀️ to leczenie kiedys mnie psychicznie wykonczy juz sama nie wiem ktory czas leczenia jest najgorszy, mam wrazenie ze wszystko to tylko CZEKANIE! 

Powiem ci szczerze, że czuje się bardzo dobrze, jestem pozytywnie nastawiona i nie mogę się doczekać 🙂 początkowo zastanawiałam się czy nie odroczyć o jeszcze miesiąc przez ten Covid ale nie mam już żadnych objawów i czuje się b. dobrze. Czekam na okres powinnam dostać w sobotę a w środę wizyta u lekarza. To moja pierwsza wizyta po punkcji, która była w październiku więc jeśli nie będzie żadnych torbieli i innych niespodzianek to szykuje się na grudzień. Nie wiem czemu ale naprawdę podchodzę do tego narazie bardzo spokojnie, z uśmiechem na twarzy. Powtarzam sobie, że jak tylko fasolkę wsadzą to będę z nią codziennie gadać 🙂 a jak nie uda się to do będę gadać do drugiej 🙂 Wiem, że pierwszy transfer zawsze jest nie wiadomą więc mimo, że mam wielkie nadzieje, że uda się odrazu to licze się też z tym, że wynik może być negatywny i nie mogę się załamać tylko podchodzić kolejny raz. Mam trzy blastki więc trzy próby 🙂 

Wiem, że łatwo się mówi, ale nie stresuj się, zobacz ile czekałyśmy by ten transfer się odbył i już za niedługo fasolki będą w brzuszkach 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, m_art_a napisał:

Powiem ci szczerze, że czuje się bardzo dobrze, jestem pozytywnie nastawiona i nie mogę się doczekać 🙂 początkowo zastanawiałam się czy nie odroczyć o jeszcze miesiąc przez ten Covid ale nie mam już żadnych objawów i czuje się b. dobrze. Czekam na okres powinnam dostać w sobotę a w środę wizyta u lekarza. To moja pierwsza wizyta po punkcji, która była w październiku więc jeśli nie będzie żadnych torbieli i innych niespodzianek to szykuje się na grudzień. Nie wiem czemu ale naprawdę podchodzę do tego narazie bardzo spokojnie, z uśmiechem na twarzy. Powtarzam sobie, że jak tylko fasolkę wsadzą to będę z nią codziennie gadać 🙂 a jak nie uda się to do będę gadać do drugiej 🙂 Wiem, że pierwszy transfer zawsze jest nie wiadomą więc mimo, że mam wielkie nadzieje, że uda się odrazu to licze się też z tym, że wynik może być negatywny i nie mogę się załamać tylko podchodzić kolejny raz. Mam trzy blastki więc trzy próby 🙂 

Wiem, że łatwo się mówi, ale nie stresuj się, zobacz ile czekałyśmy by ten transfer się odbył i już za niedługo fasolki będą w brzuszkach 🙂 

Życzę Ci aby ten optymizm pozostał az do rozwiązania! Jak opisałaś swoje nastawienie to dokladnie moje nastawienie z przed pierwszego transferu za którym tęsknię bo byl taki „beztroski”, teraz stres na maksa nawet doktor napisal mi dziś e-mila po moim setnym dopytaniu o zarodki żebym spała spokojnie on wie co robi 😉 idziemy podobnie ja mam dostać okres w poniedziałek ale zobaczymy czy nie spłata figli jak zawsze kiedy ma byc i się opóźnia 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, emkw35 napisał:

Gratuluje 🥰 cudownie, że udało się Wam za pierwszym razem

Zostały Wam jakieś mrozaczki? 

Dziękujemy 😍 z 14 jajek idealnie zapłodniło się 8, jedno podali mi w lipcu także 7 jeszcze mamy zamrożone 🙂 z racji tego, że już mamy starszą córkę poczętą naturalnie, drugie w drodze poczęte drogą in vitro to być może skusimy się na trzecie jeszcze, ale już też weźmiemy z mrożaczków, nawet nie będziemy się starali zajść naturalnie, skoro tam na mnie czekają 😅 resztę moich jajeczek być może oddam do adopcji potrzebującej przyszłej mamie 🙂

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Milach napisał:

Życzę Ci aby ten optymizm pozostał az do rozwiązania! Jak opisałaś swoje nastawienie to dokladnie moje nastawienie z przed pierwszego transferu za którym tęsknię bo byl taki „beztroski”, teraz stres na maksa nawet doktor napisal mi dziś e-mila po moim setnym dopytaniu o zarodki żebym spała spokojnie on wie co robi 😉 idziemy podobnie ja mam dostać okres w poniedziałek ale zobaczymy czy nie spłata figli jak zawsze kiedy ma byc i się opóźnia 🤷‍♀️

a mogłabyś mi przypomnieć, który to twój transfer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Goralka napisał:

Nie wiem czy już Ci ktoś odpisał kto robił ten test.ja sama nie robiłam ale się interesowałam i robia go w diagnostyce i w okolicy Krakowa jeszcze w gyncentrum. Nazywa się to test kasetkowy i robią badanie przeciwciał. Da się sprawdzić czy masz te przeciwciała  do ilus tam.miesiecy (różnie podają bo od 2 do 6). 

Dziękuję pięknie💓. Posprawdzam w takim razie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, NiskieAmH napisał:

Ja robiłam. Mam już przeciwciała robiłam Sars Cov 2 igm i igg

w Alabie zapłaciłam około 50 zł.

moja lekarka twoerdzi ze lepszy jest antygen Covid ale już nie będę go robić 

A ten drugi test to też alab?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, NiskieAmH napisał:

Aja nie mogę Ci odpowiedz wychodzi mi jako wiadomośc ukryta. 
A kto przepisał dietę i te leki ? Ginekolog? Endokrynolog ?
jak wyglada dieta ?

Też mi się tak czasem robi, nie wiem czemu. 

Odpowiadając na pytanie: Tak na prawdę to dwa w jednym. Trafiłam do ginnekolog-immunolog w jednym. Prof. Jerzak. 

Dieta to dieta śródziemnomorska dla pacjentów z cukrzyca typu 2 (mimo że cukrzycę realnie nie mam, po prostu stosuje się ta sama dietę). Plus dieta na pco. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, emkw35 napisał:

A na opakowaniu do 25 stopni. Mialas tez Menopur 1200? Ten który się miesza w takim sloiczku i później strzykawką pobiera codziennie "porcję"? 

A jak sie czujesz na lekach aktualnie?:)

Menopur na polskim rynku jest jeden. Więc każda która ma Menopur ma ten sam. Różnica polega na tym, że są większe opakowania, po 1200 jednostek i mniejsze po 600. A to ile kto bierze zależy od zaleceń lekarza, 75, czy 200 czy 300 itd. a reszta czeka w fiolce na następną iniekcję. 

Mi mówiono że Menopur do rozróżnienia w lodówce. Po rozróżnieniu, w temperaturze do 25 stopni, a więc można w pokoju. Ale nie ma podenej dolnej granicy, ani że ma być w temperaturze pokojowej, więc można, ale nie trzeba nadal trzymać w lodówce.  Ważne żeby miał te same warunki cały czas. Czyli albo w lodówce, albo poza. A nie jeden dzień poza lodówka. Potem jeden dzień w lodówce i tak dalej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×