Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

5 minut temu, Goralka napisał:

Hej, mi szczerze to przy stymulacjach cera się poprawia jest taka ładna gładka i nie mam żadnych wyprysków gorzej jest po jak odstawiam leki to wtedy się pojawiają. Mi figura też się zmieniła i też przytylam 3kg ale nie przez samo leczenie a przez pandemię i brak sportu 😉

ja przy stymulacji jestem taka płaczliwa i przewrażliwiona ... nie poznaje siebie, do tego sie wzruszam co 5 minut z byle powodu :classic_blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Angelin napisał:

Mnie momentami boli podbrzusze, ale też trochę to może być moja endometrioza ale szybko przechodzi po nospie,czasami też lekko zakłuje.. 🤷‍♀️Mam sutki bardzo nadwrażliwe co nie jest dla mnie normalne, ale właśnie zapewne to luteina.. Czasem mnie trochę mdli, ale chyba czuje się lepiej niż normalnie przed okresem.. A może to jeszcze za wcześnie żeby już się tak czuć 🤔

Angelin ktorego stopnia endometrioze masz?

Też mam to świństwo... 

Trzymam kciuki za pozytywny test 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dreamscometrue napisał:

Dziękujemy. 🥰 To co ma się stać to się stanie. Jeszcze tylko kilka dni będziemy wiedziały.

oby się udało! Musi tak być! Trzymam kciuki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, serce nie kraje jak czytam ostatnie przypadki niektórych... ;-( trzymajcie sie dziewczyny ! 

8 minut temu, emkw35 napisał:

Angelin ktorego stopnia endometrioze masz?

Też mam to świństwo... 

Trzymam kciuki za pozytywny test 🙂

Właśnie możecie mi wytłumaczyć z ta endometrioza na jakiej zasadzie sie te stopnie przyznaje? Z jakiego badania to wychodzi? U mnie stwierdzono zaawansowana, tyle ze nie powiedziano, którego stopnia. I mi powiedziano, ze w moim wypadku "wyrzuca" raczej dalej niż w obrębie jajników/jajowodow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, emkw35 napisał:

A jak Cie stymululuja/stymulowali? Dlugi czy krotki protokol? 

2 razy krótki, 1 raz zastrzyki, 2 raz tabletki, teraz znowu zastrzyki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio było pytanie dot. malowania włosów podczas ciąży. A co sądzicie o malowaniu podczas stymulacji? Mi się dużo wcześniej zaczął okres i nie zdążyłam tego zrobić. Chodzi o sam początek jeszcze podczas brania tylko Gonapeptylu. Czy lepiej zrobić to po punkcji a przed ewentualnym transferem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, czarnamamba777 napisał:

Kurcze, serce nie kraje jak czytam ostatnie przypadki niektórych... ;-( trzymajcie sie dziewczyny ! 

Właśnie możecie mi wytłumaczyć z ta endometrioza na jakiej zasadzie sie te stopnie przyznaje? Z jakiego badania to wychodzi? U mnie stwierdzono zaawansowana, tyle ze nie powiedziano, którego stopnia. I mi powiedziano, ze w moim wypadku "wyrzuca" raczej dalej niż w obrębie jajników/jajowodow. 

U mnie po operacji lekarz, który operował to oszacował

2/3 stopień, a ogniska mialam na pęcherzu, jelitach itd 🙄

Edytowano przez emkw35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Milach napisał:

Hej dzielne kobiety! Spiesze z pytaniem 🙂 czy po tych wszystkich latach leczenia, leków, stresu zmienila sie Wam figura? Ja dziś patrzylam na siebie w lustrze bo juz od dawna nie przygladam się swojej sylwetce, na przestrzeni leczenia przytyłam 6kg i czuje sie paskudnie, do tego ciagle tradzik na  twarzy, dekolcie i plecach, moge się tego wyzbyć 😞 moj maz mowi ze nie widzi tych zmian ale to raczej nierealne... wiem ze to w slusznej sprawie walcze o dziecko ale czuje sie po prostu do dupy 😞 

U mnie figura coraz gorsza, ale to przez ciągłe oszczędzanie się i rezygnację z fitnessu.

A jeżeli chodzi o cerę to mam jakąś masakrę na twarzy i dekolcie. Ale nie zaczęło mi się tak robić od początku, tylko jak włączyłam dhea (biosteron) i koenzym q10. I wydaje mi się, że to po biosteronie, bo nawet w skutkach ubocznych o tym jest.

Ehhh ale się musimy namęczyć...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mroowka Zet jak się czujesz ? Trzymam kciuki również za Ciebie 😉

Jak dobrze pamiętam testujesz również w piątek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Martuska napisał:

Mroowka Zet jak się czujesz ? Trzymam kciuki również za Ciebie 😉

Jak dobrze pamiętam testujesz również w piątek? 

Dobrze, nie widzę żadnych konkretnych objawów, piersi trochę bolą, ale to już zaraz po punkcji się zaczęło.

Tak będę testować w piątek, albo będzie wieczorem w piątek wielka radość albo wino i chipsy na pocieszenie 😁

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, AsiaWin napisał:

Ja pytałam:) super wieści! Trzymam za nią kciuki! Czy wiesz czy coś zmieniła czy po prostu zaskoczyło? Czy możecie polecić mi dobrego immunologa? Wiem o dr Pasniku. Czy on robi wizyty on line? Czy rzeczywiście jest taki dobry? Ewentualnie może być ktoś inny w Krakowie:)

Krakow polecam Wojciech Sydor 🙂 moim zdaniem kompetentny człowiek, wizyty wyczerpujące, polecam zabrać  wszystkie wyniki co masz ze sobą, u mnie zobaczył j powiedział co do dalej robimy. 

Edytowano przez malagosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, emkw35 napisał:

ja przy stymulacji jestem taka płaczliwa i przewrażliwiona ... nie poznaje siebie, do tego sie wzruszam co 5 minut z byle powodu :classic_blink:

Taaak tu sie zgodzę z wahaniami nastrojów...wyładowuje się głównie na mężu no ale coz niech zniosą chociaż troszkę niedogodności ;)my mamy znacznie gorzej

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, malagosia napisał:

Krakow polecam Wojciech Sydor 🙂 moim zdaniem kompetentny człowiek, wizyty wyczerpujące, polecam zabrać  wszystkie wyniki co masz ze sobą, u mnie zobaczył j powiedział co do dalej robimy. 

Też mogę go polecic, mi też wszystko ładnie wytłumaczył i przeanalizował wszystkie wyniki. Zobaczymy czy leki które mi zapisał pomogą 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny po dzisiejszym zastrzyku z gonapeptylem mi wyskoczył jakiś guz Chyba coś źle zrobiłam Miałyście coś takiego? Powietrze wypuściłam. Może źle chwyciłam fałd? Mam nadzieje, że sie przyjmie i rozejdzie ten lek tak jak trzeba Ehhh teraz mam stresa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, malagosia napisał:

Krakow polecam Wojciech Sydor 🙂 moim zdaniem kompetentny człowiek, wizyty wyczerpujące, polecam zabrać  wszystkie wyniki co masz ze sobą, u mnie zobaczył j powiedział co do dalej robimy. 

Czy możesz napisać jakie badania miałaś? Ja mam na kartce z kliniki allo mlr kir haplotyp C i cross match i p ciała lozyskowe, ana2 toczen.  Czy to jest jakiś standardowy zestaw na początek? Dzięki dziewczyny za rady poczytam o tych lekarzach co pisalyscie Wawa Łódź i KRK  🙂 nie ukrywam że w Krakowie mi najprościej tylko chodzi o to żeby był dobry lekarz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, emkw35 napisał:

ja przy stymulacji jestem taka płaczliwa i przewrażliwiona ... nie poznaje siebie, do tego sie wzruszam co 5 minut z byle powodu :classic_blink:

Ja przy dlugim protokole byłam rozchwiana emocjonalnie.  Miałam tydzień gdzie przeplakalam dzień w dzień i nie wiedziałam czemu i nie mogłam się powstrzymać... to na szczęście mija 😉 do tego przytylam tak że przestałam się w spodnie mieścić;) po 2 miesiącach wracam do swojej wagi ale jakoś brzuch mi wystaje 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, emkw35 napisał:

Angelin ktorego stopnia endometrioze masz?

Też mam to świństwo... 

Trzymam kciuki za pozytywny test 🙂

Mam 3/4 stopień.. Miałam mieć laparoskopię żeby wyciąć torbiel, po przebudzeniu okazało się że była laparotomia bo ilość zrostów uniemożliwiła zrobienie czegokolwiek laparoskopowo.. Jajniki wszystko było pozrastane i unieruchomione. Do tego 'liczne ogniska' endometiozy.. Z własnych odczuć myślę że na jelitach też coś mam! Także ten.. 

Ostatecznie nadal mam bóle i ponownie torbiel.. Myślę tylko czy i w jakim stopniu in vitro wpłynie na zaawansowanie mojego Endo.. W każdej przerwie między stymulacja i biorę anty. 

3 godziny temu, czarnamamba777 napisał:

Kurcze, serce nie kraje jak czytam ostatnie przypadki niektórych... ;-( trzymajcie sie dziewczyny ! 

Właśnie możecie mi wytłumaczyć z ta endometrioza na jakiej zasadzie sie te stopnie przyznaje? Z jakiego badania to wychodzi? U mnie stwierdzono zaawansowana, tyle ze nie powiedziano, którego stopnia. I mi powiedziano, ze w moim wypadku "wyrzuca" raczej dalej niż w obrębie jajników/jajowodow. 

 

Dziękuję 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AsiaWin napisał:

Czy możesz napisać jakie badania miałaś? Ja mam na kartce z kliniki allo mlr kir haplotyp C i cross match i p ciała lozyskowe, ana2 toczen.  Czy to jest jakiś standardowy zestaw na początek? Dzięki dziewczyny za rady poczytam o tych lekarzach co pisalyscie Wawa Łódź i KRK  🙂 nie ukrywam że w Krakowie mi najprościej tylko chodzi o to żeby był dobry lekarz 🙂

My mielismy takie: test cytotoksyczności/aktywności komórek NK, ocena obecności p/ciał blokujących (allo MLR) test mikrocytotoksyczny (cross march), przeciwciała przeciw plemnikom i typowanie KIR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, emkw35 napisał:

Dziewczyny po dzisiejszym zastrzyku z gonapeptylem mi wyskoczył jakiś guz Chyba coś źle zrobiłam Miałyście coś takiego? Powietrze wypuściłam. Może źle chwyciłam fałd? Mam nadzieje, że sie przyjmie i rozejdzie ten lek tak jak trzeba Ehhh teraz mam stresa 

10 godzin temu, emkw35 napisał:

Nie miałam tak po gonapeptylu ale przy cetrotide już miałam takie chwilowe małe obrzęki. Po chwili się wszystko normowalo. A tobie? Wszystko się rozeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AsiaWin napisał:

Czy możesz napisać jakie badania miałaś? Ja mam na kartce z kliniki allo mlr kir haplotyp C i cross match i p ciała lozyskowe, ana2 toczen.  Czy to jest jakiś standardowy zestaw na początek? Dzięki dziewczyny za rady poczytam o tych lekarzach co pisalyscie Wawa Łódź i KRK  🙂 nie ukrywam że w Krakowie mi najprościej tylko chodzi o to żeby był dobry lekarz 🙂

Miałam do zbadania ana2, przeciwciała alko- MLR + test mikrocytotoksycznosci, test cytotoksycznosci komórek NK, KIR, Antykoagulant toczniowy. 
 

i w moim przypadku wyszła nadaktywność komórek NK i jak się bobas pojawił to dostałam encorton a do transferu miałam mieć podany intralipid 🙂 

wez to co masz do niego 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Goralka napisał:
10 godzin temu, emkw35 napisał:

Nie miałam tak po gonapeptylu ale przy cetrotide już miałam takie chwilowe małe obrzęki. Po chwili się wszystko normowalo. A tobie? Wszystko się rozeszło?

Dziękuje za odp

Już prawie nie czuć zgrubienia, chyba się wchłonęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, AsiaWin napisał:

Ja przy dlugim protokole byłam rozchwiana emocjonalnie.  Miałam tydzień gdzie przeplakalam dzień w dzień i nie wiedziałam czemu i nie mogłam się powstrzymać... to na szczęście mija 😉 do tego przytylam tak że przestałam się w spodnie mieścić;) po 2 miesiącach wracam do swojej wagi ale jakoś brzuch mi wystaje 😞

To pewnie te wszystkie wahania hormonów Nie przejmuj się Ja teraz przy hormonach mam brzuch jsk w 6 mies ciazy

Uznajmy to za ćwiczenie... Prędzej czy później przecież wszystkie i tak będziemy mieć bardzo wystające brzuchy :classic_tongue: 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Angelin napisał:

Martuska jak Twój wczorajszy dzień? Coś zauważyłaś? 

Przypływ pozytywnej energii. 😊

Na siłę starałam się coś znaleźć a tu nic. Nie bolą mnie piersi, nie mam wahań nastroju, nie przytylam, cera tez ok. Czuje się lepiej niż podczas stymulacji gdzie miałam delikatny dyskomfort w brzuchu. Cały czas byłam aktywna fizycznie i pracowałam normalnie. A u mnie w pracy jest co robić 😘

Mimo to czuje, że się udało ❤

Edytowano przez Martuska
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Goralka napisał:

My mielismy takie: test cytotoksyczności/aktywności komórek NK, ocena obecności p/ciał blokujących (allo MLR) test mikrocytotoksyczny (cross march), przeciwciała przeciw plemnikom i typowanie KIR

 

55 minut temu, malagosia napisał:

Miałam do zbadania ana2, przeciwciała alko- MLR + test mikrocytotoksycznosci, test cytotoksycznosci komórek NK, KIR, Antykoagulant toczniowy. 
 

i w moim przypadku wyszła nadaktywność komórek NK i jak się bobas pojawił to dostałam encorton a do transferu miałam mieć podany intralipid 🙂 

wez to co masz do niego 🙂 

Super, dzięki dziewczyny.  Widzę że podobne badania. Dorobie to co mi brakuje i idę na wizytę:) czy to można robić od razu po nieudanym transferze? Czy trzeba odczekać? Czy jakiś dzień cyklu? Mi lekarz mówił że nie ma znaczenia kiedy zrobię.  Ale nie wiem czy tu na forum kiedyś ktoś nie pisał że czas ma znaczenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Martuska napisał:

Przypływ pozytywnej energii. 😊

Na siłę starałam się coś znaleźć a tu nic. Nie bolą mnie piersi, nie mam wahań nastroju, nie przytylam, cera tez ok. Czuje się lepiej niż podczas stymulacji gdzie miałam delikatny dyskomfort w brzuchu. Cały czas byłam aktywna fizycznie i pracowałam normalnie. A u mnie w pracy jest co robić 😘

Mimo to czuje, że się udało ❤

Wspaniale😍😍 oby tak dalej 🤞🤞💞💞

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, AsiaWin napisał:

Czy możesz napisać jakie badania miałaś? Ja mam na kartce z kliniki allo mlr kir haplotyp C i cross match i p ciała lozyskowe, ana2 toczen.  Czy to jest jakiś standardowy zestaw na początek? Dzięki dziewczyny za rady poczytam o tych lekarzach co pisalyscie Wawa Łódź i KRK  🙂 nie ukrywam że w Krakowie mi najprościej tylko chodzi o to żeby był dobry lekarz 🙂

Szczerze ci powiem, że jeśli masz możliwości dobrego lekarza w Krakowie, gdzie mieszkasz to lepiej tam iść, bo dojazdy 3h w jedną stronę na 15 minut wizyty cię dobiją. 

Co do badań to nie ma czegoś takiego jak zestaw podstawowy, bo każda sytuacja jest inna. I jeśli takie przepisali ci z kliniki to warto je zrobić bo prawdopodobnie uznali, że te w twoim przypadku są kluczowe. 

Ja miałam zupełnie inne: krzywe cukrowa i insulinowa, USG z oceną pco i przepływow na tętnicach macicznych, cytokiny Th1/Th2, homocysteina, przeciwciała tarczycowe, test w kierunku mutacji na trombofilie.

Więc kieruj się tym co tobie zalecono. Bo to każda ma różnie.

Edytowano przez Aja
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, AsiaWin napisał:

 

Super, dzięki dziewczyny.  Widzę że podobne badania. Dorobie to co mi brakuje i idę na wizytę:) czy to można robić od razu po nieudanym transferze? Czy trzeba odczekać? Czy jakiś dzień cyklu? Mi lekarz mówił że nie ma znaczenia kiedy zrobię.  Ale nie wiem czy tu na forum kiedyś ktoś nie pisał że czas ma znaczenie. 

Mi mowil że nie ma znaczenia kiedy się robi tylko problem jest taki że terminy na pobranie nie są najbliższe w Krakowie a nie robią wszędzie tych badań.. ja czekałam chyba że 2.5 tyg na pobranie a na wyniki później 10 dni .i koszt też jest spory bo za ten pakiet który my mieliśmy to zapłacilismy chyba ok 1800zl  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×