Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

13 minut temu, Martuska napisał:

Myślę, że 28 grudnia ? Wszystko zależy od grubości endometrium... 

Goralka będzie wiedzieć zapewne już jutro. Ja dopiero w środę mam wizytę. 

Jesteśmy dobry myśli ❤

Dokładnie tak jak Martuska mówi,czyli zaraz po świętach albo w następnym cyklu, jutro się dowiem więcej. 😘

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2020 o 19:47, Strusio85 napisał:

Nam też mówiono , że skuteczność nie jest wielka. W przypadku jednak gdy obydwoje mamy dobre wyniki i były ciąże naturalne- automatycznie szanse nasze się zwiększa. Zobaczymy. Lekarz kazał mi spróbować nim podejdę do ivf.

U nas nie ma żadnych przeszkód do zajscia w ciążę naturalną, a ciąży nie ma. Jajowody drożne, owulację są, endometrium ok, nasienie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, lekarz kazał zrobić mi bete, ale czytam tutaj że niektóre dziewczyny maja problem z progesteronem i czy też zrobić od razu progeteron w razie "w" ?:) 

Nie wiem jak to wygląda bo to pierwszy mój transfer;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nadzieja1993 napisał:

Dziewczyny, lekarz kazał zrobić mi bete, ale czytam tutaj że niektóre dziewczyny maja problem z progesteronem i czy też zrobić od razu progeteron w razie "w" ?:) 

Nie wiem jak to wygląda bo to pierwszy mój transfer;) 

Choć robiłam 2 razy przed transferem i było ok na tamren czas ale teraz wiem ze jest bardzo ważne w rozwoju ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nadzieja1993 napisał:

Dziewczyny, lekarz kazał zrobić mi bete, ale czytam tutaj że niektóre dziewczyny maja problem z progesteronem i czy też zrobić od razu progeteron w razie "w" ?:) 

Nie wiem jak to wygląda bo to pierwszy mój transfer;) 

To zależy. ja bym zrobiła, bo jak wyjdzie Ci ładny to nie będziesz się martwić, ale z drugiej strony nie wszystkie leki wychodzą we krwi. 

Co bierzesz i ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Nadzieja1993 napisał:

Dziewczyny, lekarz kazał zrobić mi bete, ale czytam tutaj że niektóre dziewczyny maja problem z progesteronem i czy też zrobić od razu progeteron w razie "w" ?:) 

Nie wiem jak to wygląda bo to pierwszy mój transfer;) 

Zdecydowanie, ja bym zrobiła, choćby dla świętego spokoju 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Wiosenka napisał:

To zależy. ja bym zrobiła, bo jak wyjdzie Ci ładny to nie będziesz się martwić, ale z drugiej strony nie wszystkie leki wychodzą we krwi. 

Co bierzesz i ile?

3X1 Estrofem . Acard 1x1, luteina 3x1, duphaston 3x1 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duphaston nie wychodzi w badaniu krwi. Mi lekarz powiedział, że w moim pezypadku nie ma sensu badać progesteronu (biorę estrofem, duphaston i lutinus). 

Może zapytaj swojego lekarza? Jak wyjdzie przekłamany słaby wynik to tylko niepotrzebnie się zestresujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Róża32 napisał:

Duphaston nie wychodzi w badaniu krwi. Mi lekarz powiedział, że w moim pezypadku nie ma sensu badać progesteronu (biorę estrofem, duphaston i lutinus). 

Może zapytaj swojego lekarza? Jak wyjdzie przekłamany słaby wynik to tylko niepotrzebnie się zestresujesz...

To może faktycznie nie jest dobry pomysł,  ufam mu i jeśli mi zalecił zbadać tylko bete to tak zrobie. Po za tym zawsze moge ją zrobić jak mi zaleci. 😉

Dzieki, zawsze już madrzejsza jestem o nowe informacje 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Nadzieja1993 napisał:

Dziewczyny, lekarz kazał zrobić mi bete, ale czytam tutaj że niektóre dziewczyny maja problem z progesteronem i czy też zrobić od razu progeteron w razie "w" ?:) 

Nie wiem jak to wygląda bo to pierwszy mój transfer;) 

U mnie w klinice tez nie bada się progesteronu po transferze. Pytałam lekarza czy jest sens badać dla świetego spokoju ale powiedział ze leki które mam są wystarczające i nie ma większego sensu tego kontrolować, a biorę tylko luteinę 3x200. Także co klinika to inne wytyczne 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krew oddana o 7:30 teraz czekam, wyniki maja  byc do 15 😉 

  • Like 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Nadzieja1993 napisał:

Dziewczyny, lekarz kazał zrobić mi bete, ale czytam tutaj że niektóre dziewczyny maja problem z progesteronem i czy też zrobić od razu progeteron w razie "w" ?:) 

Nie wiem jak to wygląda bo to pierwszy mój transfer;) 

O której wyniki ? 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Martuska napisał:

O której wyniki ? 😊

Do wyniku daleko. 😜 lekarz kazal 26 zrobic test w domu a 28 bete.  .takze jeszcze troche poczekam. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nadzieja1993 napisał:

Do wyniku daleko. 😜 lekarz kazal 26 zrobic test w domu a 28 bete.  .takze jeszcze troche poczekam. 

Aaaaa.... myślałam, że dzisiaj robisz 😅

Czekamy w takim razie 😊 powodzenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Martuska napisał:

Aaaaa.... myślałam, że dzisiaj robisz 😅

Czekamy w takim razie 😊 powodzenia !!!

Dziekuje! 🙂 mam nadzieję że już w nowym rok będę wchodzic w dwupaku 😘 eh, ile człowiek by dał żeby takie szczęście było.  . . Zresztą jak wszystkie kobiety tutaj tylko o takim szczesciu marzą.  😘

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Milach napisał:

Krew oddana o 7:30 teraz czekam, wyniki maja  byc do 15 😉 

To czekamy razem z Toba i trzymmy kciuki 🙂 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Martuska napisał:

Goralka kciuki zaciśnięte ❤

Dzięki Martuska😘 ja już po wizycie i  transferuje w niedzielę po świętach 27.12 endometrium mam ładne więc teraz tylko trzymać kciuki żeby było szczęśliwie do końca. Teraz trzymam kciuki za Twoj prezencik noworoczny.daj znać po Twojej wizycie 😘

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny chciałabym się upewnić, w ciąży można robić hybrydę prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kiteras napisał:

U mnie w klinice tez nie bada się progesteronu po transferze. Pytałam lekarza czy jest sens badać dla świetego spokoju ale powiedział ze leki które mam są wystarczające i nie ma większego sensu tego kontrolować, a biorę tylko luteinę 3x200. Także co klinika to inne wytyczne 🙂

Mi powiedzieli, że przy następnym transferze mi zrobią badanie progesteronu, bo chcemy podchodzić na cyklu naturalnym. Z racji tego, że w poprzednim miesiącu miałam cykl sztuczny, to badania nie robili, bo podobno dopochwowy progesteron nie ma nijak wpływu na poziom we krwi. Ja też brałam 3x200. 

 

Fajnie, że macie teraz transfery w Święta, ja musiałam przełożyć na styczeń. Trochę się łudzę, że jakieś Dzieciątko, czy inny Mikołaj nam pomoże zajść naturalnie, bo owulacja planowana na Wigilię 😄 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, m_art_a napisał:

Dziewczyny chciałabym się upewnić, w ciąży można robić hybrydę prawda?

Podobno tak ale ja przed transferem sciagnelam hybryde 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, m_art_a napisał:

Dziewczyny chciałabym się upewnić, w ciąży można robić hybrydę prawda?

Można ... ja robiłam siostrze i sobie też nie ma żadnych przeciwwskazań... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, NowaOna napisał:

Można ... ja robiłam siostrze i sobie też nie ma żadnych przeciwwskazań... 

Można,  tak jak i farbowac włosy;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Goralka napisał:

Dzięki Martuska😘 ja już po wizycie i  transferuje w niedzielę po świętach 27.12 endometrium mam ładne więc teraz tylko trzymać kciuki żeby było szczęśliwie do końca. Teraz trzymam kciuki za Twoj prezencik noworoczny.daj znać po Twojej wizycie 😘

To świetnie 🥰 bardzo się cieszę! A ile mialas mm endo? Lekarz wypisal Ci progesteron ? W jakich dawkach ? 

To będzie mój pierwszy crio;) 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Nadzieja1993 napisał:

Choć robiłam 2 razy przed transferem i było ok na tamren czas ale teraz wiem ze jest bardzo ważne w rozwoju ciąży. 

Progesterin jest bardzo ważny w rozwoju ciąży. Wręcz powiedziałabym kluczowy. Ale jeśli go suplementujesz, to badanie z krwi nie pokaze prawdziwej wartości. Bo część preparatów nie wychodzi w krwi. Do tego część lekarzy nawet nie chce patrzeć na wynik progesteronu jeśli go nie zlecili. A cześć klinik wręcz wymaga weryfikacji progesteronu. Więc dużo zależy od lekarza. 

Jeśli nie bierzesz żadnych preparatów z progesteronem, to ja bym wtedy radziła zrobić dla własnej nawet informacji, czy twoje ciałko żółte daje radę. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Martuska napisał:

To świetnie 🥰 bardzo się cieszę! A ile mialas mm endo? Lekarz wypisal Ci progesteron ? W jakich dawkach ? 

To będzie mój pierwszy crio;) 

 

 

Endo 12mm. leków mam sporo bo już od 2dc biorę estrofem(teraz 3x1)  jutro dołączam luteinę 3x200 jutro też accofil 1 ampułka . Od jutra też encorton a w środę dodatkowo podany będę miała intralipid.accofil i intralipid to od immunologa dostałam bo jestem po 2 nieudanych transferach. A ty jeśli to pierwszy crio i na sztucznym cyklu to pewnie będziesz mieć estrofem i progesteron ( różnie dają) ja mam dopochwowy akurat. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, m_art_a napisał:

Dziewczyny chciałabym się upewnić, w ciąży można robić hybrydę prawda?

W pierwszym trymestrze podobno lepiej nie. Tak samo jak farbowanie włosów. Ale nie jest to zakaz sztywny. Tylko informacja że to chemia która nie jest wskazana, tak jak używanie silnych środków czyszczących. 

Ja bym sobie darowała. Zbyt dużo wysiłku żeby zajść w ciążę, żeby to czymś zachwiać.

Edytowano przez Aja
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Aja napisał:

W pierwszym trymestrze podobno lepiej nie. Tak samo jak farbowanie włosów. Ale nie jest to zakaz sztywny. Tylko informacja że to chemia która nie jest wskazana, tak jak używanie silnych środków czyszczących. 

Ja bym sobie darowała. Zbyt dużo wysiłku żeby zajść w ciążę, żeby to czymś zachwiać.

Zgadzam się z Aja, ja wyczytałam że aceton szkodzi więc bym odpuscila w pierwszym trymestrze zwłaszcza że przy hybrydach chyba używa się acetonu do ściągania???lepiej takim szczegółem nie zaprzepaścić szansy na szczęście 😘😘😘😘 trzymajcie się kochane! 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Goralka napisał:

Zgadzam się z Aja, ja wyczytałam że aceton szkodzi więc bym odpuscila w pierwszym trymestrze zwłaszcza że przy hybrydach chyba używa się acetonu do ściągania???lepiej takim szczegółem nie zaprzepaścić szansy na szczęście 😘😘😘😘 trzymajcie się kochane! 

Ja nie farbuje wlosow i nie maluje paznokci nie pije kawy i nie jem cukru itp. Jestem dalej na zwolnieniu aby uniknąć infekcji. Tak bardzo chce aby się udało, że mogę zrezygnować ze wszystkiego 💚

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Goralka napisał:

Endo 12mm. leków mam sporo bo już od 2dc biorę estrofem(teraz 3x1)  jutro dołączam luteinę 3x200 jutro też accofil 1 ampułka . Od jutra też encorton a w środę dodatkowo podany będę miała intralipid.accofil i intralipid to od immunologa dostałam bo jestem po 2 nieudanych transferach. A ty jeśli to pierwszy crio i na sztucznym cyklu to pewnie będziesz mieć estrofem i progesteron ( różnie dają) ja mam dopochwowy akurat. 

Pewnie też będę miała ich sporo. Już nie mogę się doczekać 😅

Bardzo Ci gratuluję i trzymam kciuki ❤

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×