Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Gość

Pytanie do Panów - utrzymywanie kobiet, chcecie, nie, jest to problem w zwiazku czy nie?

Polecane posty

Przed zawarciem małżeństwa przyjęliśmy dawną zasadę, że gdy pojawią się dzieci to ja z nimi zostaję w domu a mąż nas utrzymuje. I tego się trzymamy, funkcjonujemy w sposób tradycyjny. Ja gotuję codziennie, zmywam gary, piorę, prasuję, czyszczę podłogi, robię porządki w ubraniach dziecięcych by były we właściwym rozmiarze, pilnuję opłacania rachunków, itd. Dla męża zostają zwyczajem utarte męskie sprawy takie jak wkręcanie żarówek, wiercenie otworów, wystawianie śmieci, kopanie ogródka. Staram się sama ogarniać swoją porcję obowiązków ale w razie choroby lub upierdliwości najmłodszego dziecka mąż pomaga w podstawowych sprawach. Ale nie wyobrażam sobie by tak miało być zawsze. Skoro zapieprza na etacie to ja muszę zapieprzać w domu. Może za kilka lat sytuacja się zmieni i też dorzucę parę groszy do budżetu. Najbardziej by mi odpowiadała opcja pół etatu żeby było jednak trochę łatwiej doglądnąć domu i dzieci. Ale jeśli zostanę tylko na etacie kury domowej, to raczej mąż nie będzie protestował bo na chlebek z masełkiem starcza 😉

U mnie jest podobnie, tylko ja jeszcze remontuję mieszkanie - do moich obowiązków należy między innymi układanie glazury 😉 i muszę przyznać, że robię to bardzo dobrze. Siedzę w domu, nie pracuję, więc robię. 🙂

A co z emeryturą i ubezpieczeniem?

Emerytury takie kobiety nie są w stanie wypracować 

Są podciągane pod ubezpieczenie męża w pracy .Ja miałam wykupione jeszcze dodatkowe .Wiem ,bo przez parę lat nie pracowałam .Źle wspomina te czasy .

A co z emeryturą i ubezpieczeniem?

Trafne spostrzeżenie. Nie każdy mąż zarabia tyle by opłacać żonie składki emerytalne. Do ubezpieczenia zdrowotnego można być dopisanym ale składki emerytalne to większy problem. 

Zawsze czegoś chciały, jak nie mejkapu to brylantów. Każdy powinien wybrać kobiete, na jaką go stać.

Otóż to - każdy powinien mieć kobietę taka na jaką Go stać ! Ja nie lubię brać od faceta ale ze lubią mi sprawić przyjemność i uśmiech na twarzy to nie pogardzę.  W życiu też nie może być - wiecznie pod górkę.  Dużo ludzi jest bogatych i lubią się dzielić tym co mają.  A jak ktoś ma 2,5 ; 3 ke na miesiąc to wcale się nie dziwię że ma takie podejście.  Bo pewnie mi by tez się nie uśmiechało . 🙂

Nie powinna pracować facet także 😌

Trafne spostrzeżenie. Nie każdy mąż zarabia tyle by opłacać żonie składki emerytalne. Do ubezpieczenia zdrowotnego można być dopisanym ale składki emerytalne to większy problem. 

Składki emerytalne to niewielki problem. Z tym, że nie ma sensu opłacać ich dobrowolnie dłużej niż 10 lat. Tak, że kobieta, która skończyła studia powinna popracować parę lat. Wtedy to ma sens.

Składki emerytalne to niewielki problem. Z tym, że nie ma sensu opłacać ich dobrowolnie dłużej niż 10 lat. Tak, że kobieta, która skończyła studia powinna popracować parę lat. Wtedy to ma sens.

Możesz rozwinąć tę myśl? Dlaczego tylko 10 lat? A jeśli kobieta nie ma studiów to coś zmienia?

Nie znam ani jednej kobiety, która dobrze by skończyła w takim układzie. Nie generalizuję. Ale niestety czasy są okrutne i w fali tak wielkiej liczby rozwodów jest to ryzykowniejsze niż kiedyś. Kiedyś też nie było to czymś dobrym. Kobiety były uzależnione od mężów i tkwiły nieszczęśliwe w małżeństwie. Ale tkwiły. Były źle traktowane, ale utrzymywane. Teraz facet może kopnąć cie w 4 litery i zostajesz z niczym. To nie tak, że ludzie się zmienili, ale przyzwolenie na rozpad małżeństw się zwiększył do tego stopnia, że stało się to czymś naturalnym. Ja nigdy nie chciałabym być uzależniona od faceta, bo życie nauczyło mnie, że ludzie potrafią się zmienić, nigdy nie wiesz co będzie kiedyś- czy twoja relacja z kimś będzie taka sama kiedyś,   ostatecznie możesz liczyć tylko sam na siebie.  Wiem, że temat do panów, ale chciałam się wypowiedzieć:D

• Like 1

Nie znam ani jednej kobiety, która dobrze by skończyła w takim układzie. Nie generalizuję. Ale niestety czasy są okrutne i w fali tak wielkiej liczby rozwodów jest to ryzykowniejsze niż kiedyś. Kiedyś też nie było to czymś dobrym. Kobiety były uzależnione od mężów i tkwiły nieszczęśliwe w małżeństwie. Ale tkwiły. Były źle traktowane, ale utrzymywane. Teraz facet może kopnąć cie w 4 litery i zostajesz z niczym. To nie tak, że ludzie się zmienili, ale przyzwolenie na rozpad małżeństw się zwiększył do tego stopnia, że stało się to czymś naturalnym. Ja nigdy nie chciałabym być uzależniona od faceta, bo życie nauczyło mnie, że ludzie potrafią się zmienić, nigdy nie wiesz co będzie kiedyś- czy twoja relacja z kimś będzie taka sama kiedyś,   ostatecznie możesz liczyć tylko sam na siebie.  Wiem, że temat do panów, ale chciałam się wypowiedzieć:D

Ja znam i to nie jedną. A jeśli ktoś ma takie nastawienie, to po co w ogóle wchodzi w związek? Co do rozpadu, to podobno 80% rozwodów następuje na wniosek kobiety.

A jeśli ktoś ma takie nastawienie, to po co w ogóle wchodzi w związek?

Bo chce.

• Like 1

Bo chce.

Wchodzenie w związek z założeniem, że się rozpadnie, to bezsens. 

Wchodzenie w związek z założeniem, że się rozpadnie, to bezsens. 

Założenie, że ma opcji żeby się rozpadł to bezsens.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się