Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Miron3

Nauka angielskiego metodą dziecka

Polecane posty

Gość Miron3

Czy ktoś tutaj uczył się angielskiego metodą dziecka? Co sądzicie o takim podejściu do nauki bo nie ukrywam, że od miesiąca chodzę do szkoły językowej (bez większych efektów jak na razie) i ta metoda sporo różni sie od metod nauczania w takiej szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gost

Ja polecam - tak zaczynałem naukę angielskiego i to jest jak dla mnie takie zdrowe podejście - właściwe - u mnie przełożyło się to też na szybkie efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłosz-Wa

Poczytaj sobie o ENLINADO ANGIELSKI METODĄ DZIECKA - gość na YT świetnie tłumaczy zasady i jak uczyć się angielskiego metodą dziecka - takie wideo na niebieskim tle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czegoś takiego szukałam, przez tyle czasu myślałam, że ze mną jest coś nie tak. Uczyłam się słówek z wielu metod, były fiszki było rozpisywanie. Czasami nawet chciałam spróbować mapy myśli, ale ta metoda wspomniana przez Was faktycznie działa! 

Na pewno przetestuję ją w całości, myślę że osoba, która nie miała talentu do nauki języka z tą metodą się pozytywnie zaskoczy. Ja sama siebie zaskoczyłam a dodam, że miałam kilkunastoletnią przerwę w nauce języka. 

Czuje się świetnie, że do niej wracam 🙂🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po namowie mojej narzeczonej postanowiłem wziąć się za naukę w domu. Długo szukaliśmy czegoś co nas trochę zmotywuje z natury jesteśmy ludźmi leniwymi i generalnie chcielibyśmy, żeby wszystko przychodziło nam bez dużego wysiłku. Staramy się bardzo nad tym pracować. Znamy doskonale tą metodę nauki, bo ona trochę też wpłynęła nam na ambicje. 

Stała się motywacją w nauce poza tym otworzyła nam oczy jak się uczyć. Dzięki takiej metodzie lata nauki w szkole językowej przestały mieć sens, bo po kilku miesiącach nauki z tą metodą ja potafiłem mówić po angielsku. (bardzo dużo się komunikowałem)

Niestety nie mogę powiedzieć tego o szkole, bo w szkole język angielski nas tylko zniechęcał. Mam nadzieje, że wy mieliście nauczycieli z powołania na swojej drodze. 

A wy jakie jeszcze metody znacie? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto się nią uczyć, efekty pojawiają się naprawdę szybko. Jeżeli ktoś chce się nauczyć języka praktycznie po prostu mówić to metoda idealna dla niego. Ja w czasach studenckich pracowałam w dużej restauracji sieci znanej wszędzie nie będę pisać co to za firma. Od czasu kiedy stałam na kasie i przychodziły tłumy obcokrajowców ja zrozumiałam, że na nic mi ta GRAMA jak nie potrafię mówić.

Zaczęłam szukać i znalazłam w internecie właśnie tą metodę i szczerze jestem wdzięczna, że ktoś tak jasno wytłumaczył jak się uczyć języka. Gramatyka przychodzi naturalnie z czasem chęci i motywacja to klucz pamiętajcie. 

Wszystkie techniki pamięciowe można znaleźć w książkach psychologicznych itp tutaj ktoś jasno przedstawił jak się uczyć nie ma koloryzowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Poczytaj sobie o ENLINADO ANGIELSKI METODĄ DZIECKA - gość na YT świetnie tłumaczy zasady i jak uczyć się angielskiego metodą dziecka - takie wideo na niebieskim tle 

Dziękuje,długo szukałam motywacji do nauki nie wiedziałam jak się za nią zabrać. Bardzo pomocne video i swoją drogą świetna metoda , własnie zaczynam z nią naukę języka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto się nią uczyć w końcu dzięki takiej nauce coś trafia do pamięci długotrwałej a nie tylko krótkotrwałej. Zawsze moja szkolna nauka po zdaniu egzaminu szła w zapomnienie, dziwiłem się dlaczego tak jest przecież tyle siedziałem nad książkami. Byłem daleko od tego jak powinna wyglądać nauka.  Nauka przede wszystkim powinna opierać się na praktyce na wykorzystaniu tego czego się nauczyliśmy, dlatego sam też polecam tą metodę nauki. A wy jakieś znacie jeszcze warte uwagi jak tak, które można przetestować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Poczytaj sobie o ENLINADO ANGIELSKI METODĄ DZIECKA - gość na YT świetnie tłumaczy zasady i jak uczyć się angielskiego metodą dziecka - takie wideo na niebieskim tle 

Widziałam naprawdę ciekawie tłumaczy umie zainteresować a co najważniejsze zmotywować.Ja po obejrzeniu kilku filmików Darka czuje się popchnięta do pracy.Zasługuje na uwagę, bo treści, które przekazuje są świetne.Moja bratowa uczyła się angielskiego taką metodą i nauczyła się mówić w kilka miesięcy od zera. Ja zawsze należałam do tej grupy leniwej, ale w końcu ktoś potrafił do mnie dotrzeć.Od jakiegoś czasu przymierzam się do nauki na szczęście mogłam wziąć z kogoś przykład.Dziękuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem w wyszukiwarkę sobie tą metodę, bo nigdy nie słyszałem wcześniej. Po obejrzeniu pierwszego filmiku muszę przyznać rację, że widać w niej zdrowe podejście do nauki nic sztucznego po prostu konkrety, które pozwolą się nauczyć mówić. 

Możemy się uczyć latami 3 okresu warunkowego czy czasu na trzy P, ale po co nam to? Tak naprawdę, znając 4 czasy możemy swobodnie się porozumiewać z kim chcemy i nikt nas nie wyśmieje. 

Dlatego, że zostaniemy zrozumiani, poza tym z czasem praktyki gramatyka się utrwali. 🙂

Dla mnie metoda zasługuje po pierwszym wrażeniu na ocenę 5, sam uczyłem się bardzo podobnie i efekty są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłam fanką szkolnej nauki przede wszystkim podręcznikowej. Ta metoda zupełnie od nich odbiega od wstępu zaprasza nas do praktycznej nauki bez koloryzowania. Naturalna metoda nauki, bo porusza wszystkie zmysły. Moja siostra jest osobom niewidzącą i uczy się właśnie taką metodą, dzięki temu że słyszy naturalną wymowę wyrażeń może je powtarzać. Widze, że taka metoda sprawia jej ogromną radość, bardzo mnie to cieszy że poznaliśmy taką metodę nauki. Kolorowe książki i programy przy takiej metodzie mogą trochę zgasnąć. My z mamą bardzo się cieszymy, że Kaja czerpie z takiej nauki radość. 

Warto ją przerobić 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, w tym roku mam maturę i mam zamiar przygotować się do ustnej ucząc właśnie z nią. Na wakacje chciałbym wyjechać do pracy za granicę tym bardziej przyda mi się umiejętność komunikacji. 🙂 Mam już dosyć szkolnej nauki przez nią czuję się tylko zniechęcony coraz bardziej, podstawa programowa podstawą, ale jak ktoś nie potrafi w szkole przekazywać wiedzy to nie powinien się do niej pchać. 

Ucznia da się zarazić i zmotywować miałem tak na chemi, nasza prowadząca kobieta z pasją dzięki niej bardzo polubiłem chemię a wcześniej dostawałem same 2. Wiem, że oceny ocenami, ale dzięki niej tak się wkręciłem, że oprócz pozytywnych stopni sam zagłębiam wiedzę a nikt mi tego nie każe robić. Identycznie jest w przypadku nauki metodą dziecka też czuje się zmotywowany do działania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nauka bez słuchania i wychwytywania kontekstów byłaby tylko zmarnowaniem czasu.Dlatego w tej metodzie można nauczyć się mówić, bo nikt nie nakazuje nam siadać przed książką tylko uczyć się praktycznie i poruszyć najważniejsze zmysły.Gramatyka przyjdzie z czasem,ucząc się jej na samym początku blokujemy się na naturalną rozmowę. :))Ja polecam tą metodę nauki,dla początkujących przede wszystkim.Sam nie jestem początkujący,ale chciałem się nauczyć mówić i dzięki niej mogłem to zrobić. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×