Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Dark Evil

Co to za cenzura na Kafe?

Polecane posty

Nie zgodzę się. Byli tu tacy, co i z zarejestrowanych wyzywali. Po prostu gość daje większą anonimowość

Nie zgodzę się. Anonimowość jest taka sama. Zwiększono za to "próg wejścia". Musisz stworzyć konto, zalogować się. Jak jesteś zalogowany na laptopie, a usiądziesz z telefonem w toalecie to nie odpiszesz od ręki, tylko musisz się znowu zalogować.

To jest zwyczajnie bardziej upierdliwe. Ludziom nie chce się tworzyć kont, logować, podawać swojego maila itd.

Nie zgodzę się. Anonimowość jest taka sama. Zwiększono za to "próg wejścia". Musisz stworzyć konto, zalogować się. Jak jesteś zalogowany na laptopie, a usiądziesz z telefonem w toalecie to nie odpiszesz od ręki, tylko musisz się znowu zalogować.

To jest zwyczajnie bardziej upierdliwe. Ludziom nie chce się tworzyć kont, logować, podawać swojego maila itd.

Nie zgodzę się- no chyba, że ty rozróżniasz wszystkich gości po stylu pisania. Jak było ich więcej w jednej dyskusji to nie mozna było przypisać wypowiedzi do konkretnych użytkowników. A tak przy rejestrowanych kontach można nawet sprawdzić kto i co konkretnie pisze. Pamiętaj, że mówimy o forum „Gwiazdy” gdzie mało kto właściwie pisał z zarejestrowanego.
A to z ciągłym logowaniem- no to racja.

Edytowano przez Dark Evil

Nie zgodzę się- no chyba, że ty rozróżniasz wszystkich gości po stylu pisania. Jak było ich więcej w jednej dyskusji to nie mozna było przypisać wypowiedzi do konkretnych użytkowników. A tak przy rejestrowanych kontach można nawet sprawdzić kto i co konkretnie pisze. Pamiętaj, że mówimy o forum „Gwiazdy” gdzie mało kto właściwie pisał z zarejestrowanego.
A to z ciągłym logowaniem- no to racja.

No i co z tego, że ktoś może sprawdzić? Nadal jesteś tak samo anonimowy.

Tylko, że dawne zasady z "gościem" ma swoje minusy, jak spamowanie wątku. Trudno powiedzieć, czy robi to jedna osoba czy kilka czy nawet ta o której jest wątek bo i takie komentarze czytałam. Owszem, był większy ruch na wątkach ale i nagminne i złośliwe spamowanie. I niestety nic się z tym nie dało zrobić. Musieliby zrobić coś, co automatycznie by wywalało taki spam. O ile jest to możliwe, bo zgłaszanie nic nie dawało.

Zależy jakiego rodzaju jest to spam. Jeśli to typowy flood, czyli wklejanie długaśnych postów z szeregiem tych samych znaków, albo ten pusty blokujący, to mogą wrzucić takie rozwiązanie jakie jest/było(?) na forum.o2.pl - też własność Grupy WP - gdzie po prostu zamieniało spamerski post na tekst [nie mam nic do powiedzenia]. Mogliby tez ograniczyć ilość znaków w poście do takiej bezpiecznej, która nie przeciąży serwerów, eliminując tym blokady 502 i przeciążenia 504.

Zgłaszanie nic nie daje, bo nie ma nikogo kto na bieżąco by moderował. Wątki np. zawsze leciały masowo w weekendy. Wtedy sobie ktoś siadał przed kompem i usuwał.

Ogólnie czegoś takiego jak profesjonalnej moderacji na tym forum nie ma. Są jedynie administratorzy, a ci moderowaniem się nie zajmują. Od ponad roku jest tzw. społeczna moderacja, czyli administratorzy nadali zwykłym użytkownikom uprawnienia do kasowania postów i tematów, które łamią regulamin lub naruszają netykietę, aby na bieżąco kasowali hejt i spam. Uprawnienia podostawali pierwsi lepsi, którzy się zgłosili. Efekt jest taki, że mało kto z nich naprawdę używa uprawnień zgodnie z przeznaczeniem. Większość wykorzystuje je do wojenek z użytkownikami z którymi się nie lubi i m.in. złośliwie kasuje im wątki itp.

• Like 1

Racja Pede Rasta. Słabo działa tutaj moderacja, a administratorzy działają od wielkiego dzwonu

• Like 1

Ale dzięki logowaniu mozna takiego spamera wrzucic do ignorowanych i wtedy przynajmniej sie nie widzi tych dlugich postow i nie trzeba ich przewijac pol dnia 😒

Ale dzięki logowaniu mozna takiego spamera wrzucic do ignorowanych i wtedy przynajmniej sie nie widzi tych dlugich postow i nie trzeba ich przewijac pol dnia 😒

Chyba, że siedzisz na wątkach, na których nie ma tego typu spamerów. 🤔

Ja nie wiem co to za problem zalozyc konto 🤔. Kiedys na wszystkich normalnych forach trzeba sie bylo logowac i chcialo sie tam udzielac, to zakladalo sie stale. Nie trzeba miesic zasuwac w kamieniolomach, wystarczy kilka klikniec.

Lubie... nie lubie. 

Pisanie z Goscia powoduje u niektorych werbalna inkontynencje, puszczaja im wszelkie zwieracze i bez wzgledu na to czy to hejtujacy, czy hejtujacy hejtujacych, czy te z patentem na racje. To co sie dzieje wtedy w niektorych watkach, wola o pomste do nieba. 

Juz pomijajac, ze wtedy nie wiadomo z kim sie pisze, czesc pisze sama ze soba 😆

Ja nie wiem co to za problem zalozyc konto 🤔. Kiedys na wszystkich normalnych forach trzeba sie bylo logowac i chcialo sie tam udzielac, to zakladalo sie stale. Nie trzeba miesic zasuwac w kamieniolomach, wystarczy kilka klikniec.

Lubie... nie lubie. 

Pisanie z Goscia powoduje u niektorych werbalna inkontynencje, puszczaja im wszelkie zwieracze i bez wzgledu na to czy to hejtujacy, czy hejtujacy hejtujacych, czy te z patentem na racje. To co sie dzieje wtedy w niektorych watkach, wola o pomste do nieba. 

Tak, zgadzam sie z tym, pieknym przykladem puszczenia zwieraczy bylo to co sie dzialo na wątku o dzieciakach cudakach. To co ludzie tam wypisywali o chorych dzieciach to wolalo o pomste do nieba. Byla nawet jedna, ktora z jednego gościa pisala, ze jest specjalistka w leczeniu takich dzieci, a z drugiego goscia pisala, ze sie brzydzi takich dzieci 😳😳😳 wydało sie gdy jej sie dwa posty skleily w jeden i sie nie zorientowala  przed ich dodaniem🤣

Lubie... nie lubie. 

Tak, zgadzam sie z tym, pieknym przykladem puszczenia zwieraczy bylo to co sie dzialo na wątku o dzieciakach cudakach. To co ludzie tam wypisywali o chorych dzieciach to wolalo o pomste do nieba. Byla nawet jedna, ktora z jednego gościa pisala, ze jest specjalistka w leczeniu takich dzieci, a z drugiego goscia pisala, ze sie brzydzi takich dzieci 😳😳😳 wydało sie gdy jej sie dwa posty skleily w jeden i sie nie zorientowala  przed ich dodaniem🤣

A to prawda z tymi zwieraczami. Niektóre kobity rzucały się jak nienormalne na jakikolwiek komentarz o ich idolce. W dodatku same sobie przyklaskiwaly.

też się zdziwiłam że nie można juz pisac jako gość, oj ukróci to hejt i swobodną wypowiedź niektórym 😄

Racja Pede Rasta. Słabo działa tutaj moderacja, a administratorzy działają od wielkiego dzwonu

A mnie się wydaję, że właśnie dobrze działa, w sensie reagują, a czasami nawet i przesadnie 😉

A mnie się wydaję, że właśnie dobrze działa, w sensie reagują, a czasami nawet i przesadnie 😉

Nie zauważyłam tego. Pamieta ktos ile razy Noxelia czy Agatka spamowała? Dlugo i nikt z tym nic nie robił

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się