Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Shatyn

Kaczka na taczkę...

Polecane posty

Miller na twitterze...

EQuxPwhWsAEUZxD?format=jpg&name=small

Napisano (edytowany)

- W Polsce mogły orzekać osoby, które jawnie złamały ustawę i jest wszystko w porządku, a nie mogą orzekać, być sędziami bezstronnymi sędziowie, którzy podpisali rekomendację dla kolegi - powiedziała Dagmara Pawełczyk-Woicka. Sędzia przyznała, że nie znała wszystkich kandydatów do KRS, którym podpisała listy, ale byli jej "polecani" przez "zaufane osoby".

Edytowano przez Shatyn

Dziewięciu gości za 12 mln zł. Kolejny kontrowersyjny projekt Polskiej Fundacji Narodowej

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę PFN realizowała projekt, w ramach którego nad Wisłę miało przyjechać 100 ważnych osobistości. Jak podaje "Super Express", przyjechało ich zaledwie dziewięciu, a projekt pochłonął ponad 12 mln zł.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25698590,dziewieciu-gosci-za-12-mln-zl-kolejny-kontrowersyjny-projekt.html#s=BoxOpImg7

Z netu....

WIARYGODNOŚĆ PiS i DUDY czyli dlaczego „dżentelmen” z miniaturką naszej flagi kojarzy się z krętactwem, pustą propagandą, oszustwami i zwykłym złodziejstwem. Smutne ale prawdziwe, Polska flaga stała się znakiem rozpoznawczym krętaczy i złodziei.
W tym co mówią PiS-towarzysze jest tyle prawdy, co w:
1. Opowieści o Jadwidze Kaczyńskiej, jako „sanitariuszce w Powstaniu Warszawskim”, w rzeczywistości Powstanie spędziła bezpiecznie w leśniczówce pod Starachowicami, to ktoś pamiętał i się wydało, choć Lech K. zdołał wręczyć medal powstańczy!!! No i dzieworództwo bliźniaków, bo tatusia NIE MA. Wygumkowany.
2. "Zamachu" w Smoleńsku i rzekomym „profesorze” Lechu Kaczyńskim. Tytułu naukowego „profesor” Lech K. nigdy nie uzyskał. Przez parę lat, po reformie tytułów uczelnianych zniesiono „docenta” i wprowadzono stanowisko „profesora uczelnianego”, czyli dr (Czasami hab.) zatrudnionego na etacie profesorskim. Lech K. przestał być profesorem UG (bo tam nie pracował) więc, aby mógł udawać „profesora” zatrudniono go na 5 min na USKW (tzw. Uksford, dawniej ATK czyli księża kolaborujący z PRL) i przeniesiono na bezpłatny. Ale to i tak nie tytuł Naukowy a funkcyjny „na niby”, czyli dr hab. Lech K. prof. USKW, a nie prof. Lech K. BO TO KOLEJNE KŁAMSTWO.
3. W „genialnej” reformie służby zdrowia PiS i Xięcia Radziwiłła…
4. W „genialnej” reformie edukacji PiS i niejakiej Zalewskiej… Jaruś chodził do 8 letniej podstawówki i tak było za tow. Wiesława, czyli ideał dla Jarusia,
5. "Wielkości i „mądrości”" Lecha Kaczyńskiego, zwłaszcza organizacji balu w operze i zapraszaniu przywódców „Entente Cordiale” i państw centralnych na bal w dniu 11 listopada 2008. Tańce może na tle wagonu z Compiègne i cmentarza w Verdun?
6. „Polsce w ruinie” i uczciwym użyciu środków PCK z Wrocławia (patrz Zalewska)
7. „PiS – trybunał konstytucyjny. Wolfgangowa, Piotrowicz, Krycha P i inne „autorytety”,
8. „Jarkowym”, czyli „prezencie od Kaczyńskiego”, w rzeczywistości to coraz większe długi MIMO ŚWIETNEJ KONIUKTURY,
9. "Uzdrowieniu" sądów, patrz „EMI”, Kryże, Piotrowicz i „Kasta”….
10. „Wyższych PiS-standardach” patrz Krycha Pawłowicz…
11. "Uczciwości" PiS, patrz Banaś, "Patriotyzmie" Jarosława K. (Jarosław K. = Polska i państwo),
12. "Kompetencji" kadr PiS, patrz stadniny i spółki skarbu państwa,
13. "Walce z pedofilią" w kościele,
14. "Sprawności" prokuratury w sprawie KNF, w sprawie wypadku z Szydło i znikających dowodach, w sprawie łapówki 50 000 zł i Srebrnej, w sprawie GetBack, oczerniania i oszczerstw z Ministerstwa „Sprawiedliwości”,
15. "Sprawności" NBP w sprawie KNF i 2 prawie takich samych blondyn po ok. 50 000 zł/mc,
16. "Sprawności" prokuratury w sprawie SKOKÓW, zwłaszcza Wołomin (AmberGold ca 800 – 900 mln. SKOK ca 4 mld),
17. Stabilnych i uczciwych rodzin jak Kaczyńskich (Rajmund i zwłaszcza Marta K.),
18. „Bohaterach z Brygady Świętokrzyskiej”, co „nie współdziałali” z OKH / OKW,
19. Zupełnego braku panoszenia się lokalnych PiS - kacyków, zesłanie uczciwych prokuratorów wojskowych na poligony, pomiatanie ludźmi honoru,
20. Opowieściach o tym, przecież jesteśmy potęgą w budowie samochodów elektrycznych i promów pasażerskich prawda? To chociaż w produkcji CO2?,
21. PiS sprawiedliwości, czyli polowanie na bezdomnego który nie miał dobrej opinii nt zeszłego juz bliźniaka, autorytetach moralnych, czyli opowieść o bezdomnym, który podarował patronowi z Torunia dwa Maybachy czy inne „PiS-skromne” bryczki,
22. Opowieściach o 1 000 000 samochodach elektrycznych, o 100 000 mieszkaniach, o wyjaśnieniu sprawy działek Morawieckich, o „Kryształowym” Banasiu, Kamińskim i Wąsiku
23. Opowieściach o ustawie kagańcowej „inspirowanej” prawem francuskim,
24. „Kryształowym” CBA, szukającym oczerniających za pieniądze prof. Tomasza Grodzkiego, a 5 baniek wyparowało z CBA,
25. Kulturze parlamentarnej, czyli usunięcie Biejat, PiS chamstwo, środkowy palec po przeforsowaniu 2 mld zł na propagandową TVPiS zamiast proponowanego przez senat wsparcia onkologii.
26. Legalności KRS. 

Kaczyński się zagalopował: Duda miał „jeden z najlepszych wyników w wyborach 2014”. Naprawdę był 24. 😄 

Cześć Shatyn to miło że do nas wróciłaś, kiedyś byłam "Gorszy sort" teraz jak widać jestem śliwka. 

A tak sobie wpadłem zobaczyć czy coś się zmieniło... Zapraszam czesciej.

Napisano (edytowany)

Z badania przeprowadzonego przez pracownię Estymator wynika, że gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 40,6 proc. poparcia. 

Drugi wynik - 29,8 proc. - uzyskała Koalicja Obywatelska. Partia Borysa Budki zanotowała nieznaczny wzrost - zaledwie o 0,1 punktu procentowego. Za KO uplasowała się Lewica - 13,2 proc. - która zyskała najwięcej od czasu ostatniego badania (wzrost o 1,4 pkt. proc.) W Sejmie znalazłyby się jeszcze: Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15) z poparciem na poziomie 9,3 proc. (+0,6) oraz Konfederacja z wynikiem 6,4 proc. (+0,5).

Jeśli powyższe wyniki procentowe przełożymy na liczbę mandatów w Sejmie, ich podział prezentuje się następująco:

PiS - 220 (o 15 mandatów mniej niż w obecnej kadencji Sejmu)

Koalicja Obywatelska -142 (+8),

Lewica - 55 (+6),

Koalicja Polska - 33 (+3),

Konfederacja - 9 (-2).

Czyli na szczescie coraz mniej ma pis. Tak trzymac i nie popuszczać !

Edytowano przez Shatyn

Stosunek pisich ludzi do Polski i Polaków:

z25697262V,Poslanka-PiS-Joanna-Lichocka-

Nie wiedziałem. A co ten brat myśli na temat pisu ?

Ten ostatni sondaż to miód na moje serce i mam nadzieję że ta tendencja się utrzyma do wyborów i jeszcze jedno, wiem że jesteś jeszcze nie zdecydowany co do wyboru kandydata na prezydenta ale ja jak i całą moją rodzina głosujemy na Kidawe chociaż uważam że KO powinna wystawić lepszego kandydata,  liczę jednak na to że Kidawa jeszcze mnie zaskoczy in plus

A ja w dalszym ciągu sie waham... Wg mnie lepszym kandydatem jest Kosiniak-Kamysz. PO źle zrobiła... Generalnie błędem było wystawianie tylu kandydatów opozycji.

Nie mam wątpliwości, że cztery osoby, który cofnęły swoje poparcie dla sędziego Nawackiego w nowej Krajowej Radzie Sądownictwa jeszcze przez złożeniem list w Sejmie, zrobiły to skutecznie. Innymi słowy, sędzia nie ma tej liczby podpisów, która jest podawana - mówi w rozmowie z Interią prof. Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, przekonując, że wybór KRS jest niewłaściwy. Opowiada też o Jarosławie Kaczyńskim, prezydencie Andrzeju Dudzie, oraz o tym, dlaczego nie było wcześniej reformy sądownictwa i gdzie tkwi błąd.

Remigiusz Półtorak, Interia: To już jest dyktatura?

Prof. Andrzej Zoll: - Tak, to jest dyktatura. Dlatego, że władza jest w zasadzie w rękach jednej osoby. Wszystkie organy państwa - z wyjątkiem tej resztki, która nie została jeszcze opanowana - działają wyraźnie pod dyktando jednego polityka. Nawet jeśli nie ma on formalnego umocowania jako ten, który decyduje, co się dzieje w kraju, to faktycznie takie umocowanie ma.

Mówimy o Jarosławie Kaczyńskim.

https://fakty.interia.pl/autor/remigiusz-poltorak/news-zmiany-w-wymiarze-sprawiedliwosci-prof-andrzej-zoll-to-juz-j,nId,4328762

Możliwe że masz racje że Kosiniak Kamysz byłby lepszym kandydatem od Kidawy, niektórzy nawet twierdzą że to on ma większe szanse wygrać z Dudą w drugiej turze, a poza tym nieźle się prezentuje.

Niestety jest lepszym kandydatem. Kidawa jest dobrym kandydatem ale na normalne, spokojne czasy a teraz jest czas wojny i potrzebny jest wojownik.

A Kidawa wojownikiem nie jest a raczej wprost przeciwnie.

Ano własnie. Łagodna, spokojna, dobrze wychowana.... To nie te cechy których potrzeba. Znikam na czas jakiś....

Witam z powrotem na kafe.

Ano własnie. Łagodna, spokojna, dobrze wychowana.... To nie te cechy których potrzeba.

Smutne ale prawdziwe. Paradoksalnie to te wlasnie cechy powszechnie uznawane sa za pozytywne.

Witam z powrotem na kafe.

Smutne ale prawdziwe. Paradoksalnie to te wlasnie cechy powszechnie uznawane sa za pozytywne.

Oczywiście ale nie na wojnie z chamstwem, kłamstwem, obludą, bezczelnością itp, itd.

Oczywiście ale nie na wojnie z chamstwem, kłamstwem, obludą, bezczelnością itp, itd.

Zgadza sie. Ale to jednak przykre , ze tak cenione cechy okazuja sie tak malo przydatne.

Napisano (edytowany)

Mirosław Piotrowski, lider Ruchu Prawdziwa Europa, poinformował, że zamierza wystartować w nadchodzących wyborach prezydenckich. Do Państwowej Komisji Wyborczej złożone zostało zawiadomienie o utworzeniu jego komitetu wyborczego. W sobotę zaczęto zbierać podpisy poparcia. Hasłem wyborczym będzie "nowoczesny konserwatyzm", bo, jak wyjaśnił podczas konferencji prasowej, "sięgamy korzeniami do tego, co już sprawdzone i otwieramy się na nowe możliwości". 

Mam nadzieje, że odbierze dużo Dudzie...

Edytowano przez Shatyn

Napisano (edytowany)

Telewizja Republika zrobiła na Twitterze sondę z pytaniem, na kogo, Andrzeja Dudę czy Małgorzatę Kidawę-Błońską, w drugiej turze wyborów użytkownicy oddaliby swój głos. Z miażdżącą przewagą wygrała kandydatka PO. - Wyniki sond bardzo często znacząco różnią się od wyników sondaży wykonywanych przez agencje badawcze - napisała chwilę później telewizja.

😄

Edytowano przez Shatyn

Państwowe spółki utopiły pieniądze w projekcie budowy elektrowni węglowej Ostrołęka C, która od lat nie miała ekonomicznego uzasadnienia. Węglowa fanaberia byłego ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego kosztowała nas co najmniej 1 mld zł.

Według naszych informacji nawet 1 mld zł mogły wpompować państwowe koncerny w budowę nierentownego bloku na węgiel w Ostrołęce. Choć na razie Enea i Energa poinformowały jedynie o zawieszeniu finansowania budowy węglowej Ostrołęki C, wiadomo, że na projekt w dotychczasowym kształcie nie wyłożą już ani złotówki.

A to oznacza koniec węglowej inwestycji, o której nierentowności wiadomo już było, zanim zdecydowano o wznowieniu jej realizacji.

https://wyborcza.pl/7,155287,25695942,gdzie-wpompowano-miliard-zlotych-z-weglowej-fanaberii-ministra.html?disableRedirects=true#a=100097&c=145&s=BoxBizLink:undefined

Jerzy Owsiak nie musi przepraszać Krystyny Pawłowicz. Dodatkowo sędzia TK ma zapłacić koszty sądowe obu instancji - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie, który oddalił powództwo byłej. posłanki. Chodzi m.in. o zorganizowanie konkursu na rozszyfrowanie skrótu "RWKPWK" co w ocenie Pawłowicz naruszało jej dobra osobiste.

😄

Jerzy Owsiak nie musi przepraszać Krystyny Pawłowicz. Dodatkowo sędzia TK ma zapłacić koszty sądowe obu instancji - orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie, który oddalił powództwo byłej. posłanki. Chodzi m.in. o zorganizowanie konkursu na rozszyfrowanie skrótu "RWKPWK" co w ocenie Pawłowicz naruszało jej dobra osobiste.

😄

Co myslisz o globalnym ociepleniu ?

Nie mam sprecyzowanego zdania ale chyba to jednak wina człowieka.

Napisano (edytowany)

– Przede wszystkim – skoro jest tak dobrze – to dlaczego po raz drugi zrobiono skok na kasę z Otwartych Funduszy Emerytalnych, które to pieniądze zostały zabrane? Co więcej, od tego trzeba będzie zapłacić jeszcze podatek. Idąc dalej, jeżeli jest tak dobrze, to skąd dług Narodowego Funduszu Zdrowia, skąd dług w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych? Jak Pan widzi, staram się być daleki od huraoptymizmu – patrzę bardzo realnie i w sposób obiektywny na rzeczywistość. Obiektywizm podpowiada mi, że w maju mamy wybory prezydenckie i opcja rządząca dzisiaj w Polsce musi je wygrać – koniec, kropka. Wszystko jest temu podporządkowane. To, że statystycznie, PR-owsko budżet można ładnie ubrać i sprzedać, to co do tego nie mam wątpliwości, ale fakty – zwłaszcza jeśli chodzi o finanse – są niepodważalne – druga część OFE właśnie została przejęta.

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/217249,cyniczna-gra-na-emocjach.html

Edytowano przez Shatyn

Czytales to ?

h ttps://fakty.interia.pl/polska/news-naukowcy-porownali-sytuacje-mlodych-polakow-i-niemcow-wyniki,nId,4333924

Właśnie przeczytałem.

O tym, że młodzi Polacy nie do końca ufają państwu świadczy przekonanie ponad połowy z nich (55 proc.) o potrzebie likwidacji obligatoryjnego systemu emerytalnego. Taki pomysł popiera tylko 12 proc. młodych Niemców.

To świadczy o braku rozeznania rzeczywistości przez młodych Polaków.

Aż 39,2 proc. Niemców wskazało na poglądy bliższe lewicowym, w Polsce było to już tylko 18,5 proc. 

I to też....

Prawie co piąty młody Polak i co 10. młody Niemiec uważają, że nie jest ważne to, czy kraj, w którym mieszkają, rządzony jest w sposób demokratyczny.

I to też.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło przedstawiona jako szefowa kampanii Andrzeja Dudy stwierdziła w środowym wywiadzie, że "dowolność korzystania z wolności słowa może prowadzić do zagrożeń". - To pokazuje, do czego dąży PiS. To taka zapowiedź, ja to tak odebrałam, wprowadzania cenzury - oceniła Małgorzata Kidawa-Błońska. Konkurentka prezydenta w nadchodzących wyborach podkreśliła, że wolność słowa "nie może być zła", złe jest kłamstwo i manipulacja.

Czyli pan niestety prezydent boi się po prostu wolności słowa, tak jak jarosław Kryształ k. Taka "wolna rączka ale w trybach" jak za komuny...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się