Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Shatyn

Kaczka na taczkę...

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Z danych CBOS wynika, że obecnie o prezydenturze Andrzeja Dudy wypowiada się pozytywnie 57 proc. badanych, co oznacza spadek o 3 punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Negatywnie prezydenturę ocenia 36 proc. respondentów (wzrost o 5 punktów procentowych).

Edytowano przez Shatyn

- Nie pozwolimy na bezczeszczenie, i to przez posła RP, który afirmuje, czyli jakby daje zezwolenie na to zło, co się dzieje, jakieś belzebubstwa robione w kraju. Czczenie drzewa, bezczeszczenie naszej świętej modlitwy, czyli litanii, którą odmawiamy na mszy świętej. To jest coś niewiarygodnego, niedopuszczalnego! Na to nie ma nie i nie będzie pozwolenia! Nie mogę na to patrzeć! Nie po to walczyliśmy o wolną Polskę, żeby nam tutaj jakieś barbarzyństwa i belzebubstwa wyprawiano, jakiś diabelskie metodologie i ideologie obce nam tu wprowadzano. Apeluję do narodu polskiego, aby wreszcie się ocknął, obudził! - tak Ryszard Majdzik, jedna z najbardziej redykalnych twarzy "dobrej zmiany", skomentował happening KOD-u pod drzewem, w które trzy lata temu uderzyła kolumna rządowa z premier Beatą Szydło.

Zbigniew Starzec, szef PiS w Oświęcimiu, napisał list do prezydenta miasta Janusza Chwieruta (PO), w którym domaga się, aby ten jednoznacznie potępił zdarzenie. Starzec podkreślał, że jest oburzony "entuzjastycznym udziałem" w happeningu Marka Sowy. Pisze, że „podczas tego żałosnego incydentu” padły słowa, które kpią z symboliki chrześcijańskiej, takie jak: "rany świętego drzewa", "o drzewo, bądź pozdrowione", "wołanie w litanii"… Według Starca oburzają one uczucia wszystkich ludzi wierzących w mieście, którego patronem jest św. Jan Bosko, i w roku św. Jana Pawła II.

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25714562,ryszard-majdzik-sklada-donos-na-posla-marka-sowe-pseudolitania.html#s=BoxLoKrMT

Tak wygląda wolność słowa a'la pis...

Mam taśmy z afery podkarpackiej. Pokażę je w marcu w internecie - zapowiada w rozmowie z Radiem Zet reżyser Patryk Vega.

"To fantastyczna historia, której nie było w Polsce. Pod płaszczykiem działań policyjnych CBŚ wykosiło konkurencję sutenerów na Podkarpaciu, żeby utorować drogę do monopolu dwóm Ukraińcom, którzy stworzyli burdele z górnej półki robiąc Carską Rewię. Zatrudniano tancerki, które oferowały seks w totalnej dyskrecji, a w rzeczywistości w pokojach montowano kamery, gdzie nagrywano polityków, biznesmenów, księży i celebrytów. Na koniec dnia te materiały zostały przejęte przez obce służby, żeby sterować sytuacją polityczną w Polsce przed wyborami. Policjanci zamienili się z łowców w zwierzyny, które te nagrania chciały wyciągnąć" - mówił.

https://fakty.interia.pl/polska/news-patryk-vega-mam-tasmy-z-afery-podkarpackiej,nId,4337655

Krążące w mediach społecznościowych nagranie z podpisania umowy dotyczącej utworzenia Panteonu Górnośląskiego zainteresowało internautów: czy chóralne wykonanie pieśni "Boże, coś Polskę" jest autentyczne? Film jest prawdziwy, podpisaniu umowy towarzyszyły pieśni religijne.

https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/urzednicy-panstwowi-arcybiskup-i-boze-cos-polske-tak-to-prawdziwe-nagranie,1005730.html

Ponad 2,7 mln zł - tyle w roku 2020 z budżetu trafi do podkomisji smoleńskiej, kierowanej przez Antoniego Macierewicza, posła Prawa i Sprawiedliwości oraz byłego ministra obrony narodowej.

Krzysztof Brejza, senator Koalicji Obywatelskiej, zamieścił nagranie z senackiej komisji obrony narodowej, podczas której MON przekazało informacje na temat kosztów działalności podkomisji smoleńskiej. Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz powiedział, że w 2020 roku MON na podkomisję smoleńską przekaże dokładnie 2 mln 746 tys. złotych.

Rząd PO PSL wydał sporo pieniędzy,np.min:

153 mld z OFE

27 mld na pomoc Grecji

24mld na pomoc strefie euro

1,2 mld umorzone Gazpromowi

a ile z tego wydał np.na onkologię,ile mógł ludzi uratować?Może by taki Halicki lub Lewandowski odpowiedzieli?

PRAWDZIWY STAN Państwa pod rządami Tuska na rok 2012
- 470 zł realna średnia renta netto.
- 880 zł realna średnia emerytura netto.
- 1.420 - zł - realna średnia płaca netto.
- 1 700 000 - osób - nie objętych ubezpieczeniem medycznym. - 5 000 000 - bezrobotnych bez prawa do zasiłku – poza rejestrem.
- 1 900 000 - bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto
- 320 000 - bezdomnych.
- 2 000 000 - emigrantów wyjazdy w latach – 2007 – 2012.
- 370 000 - dzieci niedożywionych. -13 500 000 - osób żyjących poniżej min. biologicznego–przyjęto kryteria
ONZ–dzienny wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA.
- 93% - przedsiębiorstw państwowych „sprywatyzowanych” – zlikwidowanych.
- 98% - sektora bankowego w obcych rekach, - 4 600 - zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły,przedszkola,żłobki
- 100.000 nowych urzędników w latach 2007-2012r
- 56 000 - samochodów służbowych -dla naczelników, dyrektorów ,
krawaciarzy itp.
- najdroższe opłaty za naukę i przedszkola.- najdroższa energia elektryczna w Europie
- najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej
- najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE % na pożyczki.
-- najdroższe w Europie opłaty za internet i połączenia telefoniczne
-- najdroższe leki w Unii Europejskiej

PS. SHATYN napisze: BZDURY!:classic_biggrin:

Przez 8 lat Polską rządziła prawdziwa mafia,która robi wszystko żeby znów dorwać się do koryta! Miner Graś, najbliższa osoba z otoczenia premiera,mówił że w Polsce nie opłaca się już handlować narkotykami,tylko wyłudzać VAT!

Wg. shatyna to też BZDURY!

Oczywiście, że dobrze... Należało prywatyzować a te które nie miały szans istnieć na rynku kapitalistycznym należało sprzedać lub zlikwidować.

Co do tekstów "facia". To nawet nie bzdury. To głupoty bez znajomości tematu.

Przykłady ? Bardzo prosze...

"Rząd PO PSL wydał sporo pieniędzy,np.min: 153 mld z OFE" - Pieniądze z OFE to były papiery dłużne które umorzono a ich wartości zapisano na kontach w ZUSie. A więc nie można było ich wydać.

-- najdroższe leki w Unii Europejskiej - I dlatego istniały i istnieją mafie handlujące polskimi lekami ? Ich działaność pewnie polega na dopłacaniu... 😄

I generalnie....

PO/PSL rządzili w czasach najwiekszego kryzysu światowego o czym "facio" zapomina...

Rada Miasta Kwidzyna zajmie się skargą na szefa klubu radnych PiS w tym mieście, który podczas dyskusji na Facebooku tłumaczył, że "kiedyś milicja zabrałaby homosia do lasu - tam białymi pałkami wytłumaczyliby mu, czym jest poprawność obyczajowa, a dziś Robert Biedroń kandyduje na prezydenta".

“Towarzysze, wasz kolega gen. Kiszczak w grobie się przewraca – kogo współcześni komuniści popierają na prezydenta – za czasów waszej epoki przyjechałaby milicja i zabrałaby homosia do lasu – tam białymi pałkami wytłumaczyliby mu czym jest poprawność obyczajowa a dziś Robert Biedroń kandyduje na prezydenta RP. Nawet komunistom powywracało już się w głowach!!!” - napisał.  

https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25718906,szef-klubu-radnych-pis-kiedys-milicja-zabralaby-homosia-do.html#S.main_topic-K.C-B.5-L.1.maly

W styczniu produkcja branży wydobywczej spadła rok do roku o 10,4 proc., a w porównaniu z grudniem o 19,7 proc. Jeśli wziąć pod uwagę samo górnictwo węgla kamiennego i brunatnego, to spadek wyniósł aż 27,3 proc. rok do roku.

Nie ma chętnych na zbyt drogi polski węgiel, chyba że polski przemysł i konsumenci zechcą płacić dużo większe rachunki za energię elektryczną. Na początku roku na zwałach zalegało już 14,5 mln ton węgla, w tym 4,5 mln na placach przy kopalniach.

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-dramat-w-polskim-gornictwie-bedziemy-doplacac-do-eksportu,nId,4337790

„Jestem ostatnio bardzo często pytany, czy 10. rocznica tragedii smoleńskiej przyniesie także informacje o tym, co naprawdę się wydarzyło, jak do tego doszło, kto jest za to odpowiedzialny, czyli krótko mówiąc, czy będzie raport, który pokaże rzeczywisty przebieg wydarzeń. Tak. Taki raport będzie” – powiedział Antoni Macierewicz w swoim cyklicznym wideofelietonie dla TV „Trwam”.

Nie podał jednak, kiedy możemy się spodziewać ostatecznego raportu, choć jeszcze w 2019 r. zapowiadał, że zostanie opublikowany pod koniec 2019 albo w styczniu 2020 r.

Według relacji Macierewicza, w pierwszej kolejności raport ma omawiać sprawę remontów TU-154 przed katastrofą. Zdaniem byłego szefa MON, „ten remont był realizowany pod olbrzymim wpływem rosyjskim, a zwłaszcza specjalnych służb rosyjskich ze wsparciem niektórych służb specjalnych działających w Polsce i niektórych polityków, którzy ułatwiali, którzy sprawiali, że ta operacja stała się możliwa”.

https://oko.press/3-mln-zl-dla-podkomisji-smolenskiej/

Przywołam [...] ekspertyzę jednej z amerykańskich firm, która [...] stała się podstawą rekonstrukcji przebiegu wydarzeń z jedną tylko różnicą, mianowicie ta firma stwierdziła jednoznacznie, analizując teren wrakowiska, że doszło tam do do dwóch eksplozji.

Antoni Macierewicz, TV "Trwam", "Głos Polski" - 20/02/2020

„Jest przebieg rozmowy komisji Millera, gdy ustanawia ona, że to są bardzo brzydkie słowa i trzeba je zmienić, nie można mówić o wybuchach i będą ‚pożary'” – dodał Macierewicz. Zdaniem polityka znaczy to, że „sfałszowano fundamentalny dokument pokazujący, jak było”.

„Po pierwsze, to nie była firma amerykańska, jak twierdzi Macierewicz, tylko polska – o nazwie SmallGIS” – mówi OKO.press dr Maciej Lasek, jeden z autorów raportu komisji Millera. „Po drugie, ta firma nie analizowała terenu wrakowiska, ale jedynie zdjęcia satelitarne miejsca wypadku, co jest fundamentalną różnicą” – dodaje.

„Po trzecie, eksperci tej firmy oznaczyli wybrane punkty na fotografiach jako prawdopodobne miejsca wybuchu, więc w ogóle nie chodziło tu o żadne eksplozje na pokładzie samolotu, o których mówi spiskowa teoria smoleńska” – wyjaśnia dr Lasek.

Tuż po wyborach Antoni Macierewicz obiecywał, że gdy zakończone zostaną badania uniwersytetu Wichita, to raport jego komisji ujrzy światło dzienne. Miało stać się to pod koniec 2019 roku lub w styczniu 2020 roku.

Napisano (edytowany)

Polska powoli staje się krajem imigracyjnym, ale powiela te same błędy, które przed laty popełniły w polityce migracyjnej państwa Europy Zachodniej – pisze w najnowszym numerze brytyjski tygodnik „The Economist”.  

Gazeta zwraca uwagę, że Polska, która jest jednym z najbardziej homogenicznych krajów Unii Europejskiej, przyjęła w 2018 r. więcej imigrantów spoza jej granic niż jakiekolwiek inne państwo członkowskie i pięć razy więcej niż Niemcy, a statystyki za 2019 r. zapewne będą podobne. Dodaje, że oprócz prawie 2 mln Ukraińców, którzy przybyli od 2014 r., w ostatnich trzech latach w Polsce pojawiło się 36 tys. Nepalczyków, 20 tys. Hindusów i 18 tys. obywateli Bangladeszu, co dla kraju, w którym jeszcze w 2011 r. mieszkało łącznie 100 tys. cudzoziemców, jest ogromną zmianą.

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/217315,polska-powiela-bledy-zachodu.html

Edytowano przez Shatyn

Napisano (edytowany)

Z netu....

Moja Ojczyzna jak sztandaru strzęp, znów zamiast orła krąży nad nią sęp

To ja jestem Polska
Wstaje o 6 rano do pracy nie rzadko na ponad 12 godzin,.. marznę na przystankach ,.. gdy wracam wieczorem dzieci już często śpią,…urlop,.. nie pamiętam.
Zarabiam mało, tyle co na rachunki ale to Ja jestem Polska, bo to ja żyje po to by płacić podatki, a nie głaskać kota i żreć owoce morza za cudzą kasę.
Czy przepracowałeś choć jeden dzień swego życia uczciwie,…znasz takie słowo „uczciwie”.
Jestem zmęczony Twoim krzykiem i chamstwem, Twoja prowincjonalność ideologiczna mnie wprost boli, ale nie pozwolę krzykiem czy tupaniem zawłaszczyć Ci mojego Państwa.
Bo to Ja jestem Polska stojąc na zimnie jako drugi sort Obywatela tak jak w Oświęcimiu na apelu stali Ci, których inni mieli za podludzi.
Stoję tam bo chce , bo to mój Kraj, moje Państwo,.. Ty masz tylko większość w Sejmie a zdaje Ci się żeś Piłsudski ,..aż mnie korci by odpowiedzieć Ci jego słowami z Pierwszej Brygady”, tymi a propos psa
W mojej Ojczyźnie jest miejsce dla wszystkich, dla nie douczonych frustratów politycznych, dla niespełnionych dyktatorów, dla głupków i ludzi małego ducha czy karierowiczów; też. Nadziwić się jednak nie mogę, że cała ta menażeria zebrała się w jednej partii i udaje że oni to cała Polska. Mylą mnie na świecie z Tobą, wycierasz sobie mną gębę przy każdej okazji krzycząc że jesteś mną. A to nieprawda, bo Polska to ja. To ja bez władzy, bez wpływów, bez znajomości, bez żadnych politycznych możliwości podczepienia się pod kolejnego znajomego królika
To ja jestem Polska, gdy boje się kolejnego dnia o kurs złotego po Twym kolejnym "błyskotliwym" pomyśle politycznym.
To ja jestem Polska gdy oszukujesz mnie w kwestii, że 500 zł na każde dziecko&. To ja jestem Polska gdy Twe wielkie strategie rozbijają się o rzeczywistość jak Tupolew pod Smoleńskiem i pamiętaj, że to ja ponoszę koszy Twych politycznych aspiracji …więc szanuj mnie przynajmniej, jeśli nie potrafisz zrozumieć.
To ja Cię karmię, żyjesz z mojej ciężkiej krwawicy, mojej codziennej niezapłaconej uczciwie pracy.
Wyrywasz mi poduszkę z pod głowy nocą gdy śpię, żeby wsadzić ją sobie pod dupę i jeszcze twierdzisz że tak mi będzie wygodniej
Zabierasz by dawać ,…jakiś ty łaskawy
Zabierasz mi moja wolność, moje prawa z każdą nową ustawą i masz czelność twierdzić że robisz to w moim własnym interesie i na moje żądanie jesteś zwykłym hipokrytą.
Chcesz znów mną rządzić za pomocą Kłamstwa , Przymusu i Strachu?
Za pomocą donosu i inwigilacji?
Okradasz mnie z mych praw i kultury zastępując oryginały substytutami i krzycząc „łapać złodzie udajesz że Polska to Ty.
A to zwykła nieprawda jest. Bo Polska to ja ze wszystkimi moimi bolączkami, strachami i problemami a Ty ze swoim ego jesteś co najwyżej wrzodem na mojej dupie.

Pod tytuł z :
http://teksty.org/zakazane-piosenki,ojczyzna,tekst-piosenki
to zastanawiające jak tekst tej piosenki jest znów aktualny

Edytowano przez Shatyn

To świadczy o braku rozeznania rzeczywistości przez młodych Polaków.

A moze po prostu nauczeni przykladem poprzednich pokolen nie chca walczyc z wiatrakami ?

Nie wiem czy to walka z wiatrakami ale wg mnie to nierealna rzeczywistość...

Sa mlodzi , chca zyc , znalezli sie w takich a nie innych realiach. Nie beda mieli lekko. Nie zazdroszcze im.

Szczerze mówiąc ja też nie zazdroszczę...

Ale...

Stosunkowo duży odsetek młodych Polaków (46,4 proc. w porównaniu z 21,6 proc. Niemców) zgadza się co do tego, że należy radykalnie obniżyć podatki i pozwolić, aby obywatele sami finansowali usługi np. edukacyjne i zdrowotne. O tym, że młodzi Polacy nie do końca ufają państwu świadczy przekonanie ponad połowy z nich (55 proc.) o potrzebie likwidacji obligatoryjnego systemu emerytalnego. Taki pomysł popiera tylko 12 proc. młodych Niemców.

Jak widzisz młodzi Polacy wierzą w utopię w którą nie wierzą młodzi Niemcy... I wcale nie jestem przekonany czy chodzi o zaufanie w stosunku do państwa a nie o wiarę w głupie utopie.

Dolina Loary zawiesza stosunki z Małopolską. "Jak można odsunąć na bok część ludzkości?"

-Nie mogę utrzymywać relacji dyplomatycznych z ludźmi, którzy tak po prostu orzekają się "strefą wolną od LGBT", jawnie łamią prawa człowieka i odsuwają na bok część ludzkości - napisał w oficjalnym oświadczeniu François Bonneau, prezydent Doliny Loary. To czwarty francuski samorząd, który zdecydował się na zawieszenie oficjalnych stosunków z Polską w geście niezgody na ich homofobię. Pierwszy raz umowę rozwiązano jednak z całym województwem.

W oficjalnym oświadczeniu, które w tej sprawie wystosował prezydent regionu centrum Dolina Loary François Bonneau, czytamy: „Stanowisko władz województwa małopolskiego jest dla mnie nie do zaakceptowania. To realne zagrożenie dla szacunku do drugiego człowieka, poczucia bezpieczeństwa i wolności obywatela. A także podważenie podstawowej zasady równości i niedyskryminacji zapisanych w traktatach międzynarodowych i umowach unijnych”. I dalej: „Ogłaszanie się strefą wolną od LGBT ma w sobie coś wielce niepokojącego. Niewyobrażalnym jest dla mnie, że jedną uchwałą, ot tak, można odrzucić część ludzkości, odłożyć ją na bok”.

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25728107,dolina-loary-zawiesza-stosunki-z-malopolska-jak-mozna-odsunac.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy#s=BoxWyboMT

Ciekawe...

https://www.facebook.com/nieKOD/photos/a.1672528186350646/2521827694754020/?type=3&theater

Jak widzisz młodzi Polacy wierzą w utopię w którą nie wierzą młodzi Niemcy... I wcale nie jestem przekonany czy chodzi o zaufanie w stosunku do państwa a nie o wiarę w głupie utopie.

Sa mlodzi. Nie mysla o tym , ze kiedys sami beda chorowac lub , ze beda starzy. No i kto by nie chcial placic mniej podatkow ?

Sa mlodzi. Nie mysla o tym , ze kiedys sami beda chorowac lub , ze beda starzy. No i kto by nie chcial placic mniej podatkow ?

To, że ktoś jest młody nie zwalnia z myślenia. Dlaczego młodzi Niemcy potrafią a nasi nie ?

Według danych firmy Nielsen na koniec 2019 roku było w Polsce ok. 95 tys. sklepów (bez specjalistycznych), czyli mniej o niemal 5 tys. niż jeszcze rok temu i o 7 tys. niż 2 lata temu. Znikają głównie najmniejsze sklepy spożywcze (poniżej 100 mkw.). Tymczasem supermarkety i dyskonty po raz kolejny powiększyły swoją numerykę. 

Taki jest efekt zamkniętych w niedzielę sklepów....

Ciekawe...

Nie ciekawe tylko głupie. Nikt nie zgubił takich pieniędzy bo nie da rady tego fizycznie zrobić.

cd...

Według danych firmy Nielsen, liczba hipermarketów między rokiem 2017 a 2019 spadła z 346 do 335. W tym samym okresie mocno wzrosła liczba supermarketów i dyskontów, kolejno z 3690 do 4148 i z 3849 do 4140. Między rokiem 2017 a 2019 niemal nie zmieniła się liczba drogerii, których na koniec ubiegłego roku działało na polskim rynku 8051. Co ciekawe w połowie 2019 r. było ich o ponad 100 więcej, niż na jego koniec.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się