Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila1981

Pocenie w okresie dojrzewania, czy można zastosować "bloker" potu?

Polecane posty

Moja córka ma 11 (rocznikowo 12 w czerwcu skończy), od około roku okropnie się poci, być może to przez dojrzewanie bo inne objawy dojrzewania już u niej zaobserwowałam, ale jest to naprawdę bardzo nasilone. Mimo iż stosuje dobry antyperspirant, codziennie ze szkoły wraca z naprawdę dużymi plamami od potu pod pachami, do tego stopnia że teraz zimą te plamy są nawet na dość grubej bluzie dresowej, jak przynosi koszulkę po wuefie jest tak mokra jak czasami szmatka do mycia podłogi… Zresztą w domu jest tak samo, założy koszulkę i 20-30 minut już na niej są pod pachami duże mokre plamy. Rozmawiałam z kilkoma znajomymi które maja dzieci w podobnym wieku i aż takiego pocenia nie zauważyły. Z małą byłam u lekarza pediatry, zrobiłam podstawowe badania takie jak morfologia, glikemia, podstawowe badania biochemiczne i wszystko wyszło idealnie, córka nie ma też nadwagi, jej waga jest jak najbardziej w normie. Doktor orzekła że to pewnie taki objaw dojrzewania. Nie wiem co o tym sądzić? Co polecacie? Czy w takim wieku można stosować te tzw. „blokery” takie jak np. Antidral? Czy któraś z mam miała podobnie u swojego dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie,po co, niech się dziewczyna poci i niech się śmieją w szkole ze od niej śmierdzi. MADKI....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sówka-->O co Ci chodzi z tymi Madkami?Jak nie masz konkretnej odpowiedzi to noe odpisuj.

Dezodorant jak najbardziej.Ale z blokerem na razie bym się wstrzymała.

Może to być z powodu stresu,że nawet gdy jest zimno to się poci.Nie ma czym się przejmować tylko dezodorant używać i codziennie zmieniać ciuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bloker sprawia, ze po jakims czasie pocenie wraca z podwojna sila. Lepiej jakis dezodorant antyperspirant. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Niech pije 1 szklankę dziennie lub 2 szklanki jak da radę naparu z szałwii lekarskiej. 3 tygodnie picia tego naparu, potem 1 tydzień przerwy. Powinna być różnica( mniejsze pocenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Niech pije 1 szklankę dziennie lub 2 szklanki jak da radę naparu z szałwii lekarskiej. 3 tygodnie picia tego naparu, potem 1 tydzień przerwy. Powinna być różnica( mniejsze pocenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×