Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mmwwwmmww

problem z pracą mężczyzny, help!

Polecane posty

Witam,

  Chciałam się poradzić w pewnej delikatnej kwestii mianowicie chodzi o prace mojego faceta. Nakreślę szybko sytuacje. Jesteśmy parą od ponad 8 lat, mamy po 29 lat. Oświadczyn brak, dzieci brak, mamy dwa psy i dom. Mój partner skończył tylko liceum, 4 razy próbował na studiach ale ciągle coś mu nie wychodziło, Ja skończyłam studia i robię teraz specjalizacje. Żeby nie było mój ukochany ma wiele zalet i go kocham ale jakby nie patrzeć nie radzi sobie w sprawach zawodowych. Od 4 lat uczy się programowania, spędza nad tym mnóstwo czasu, robi różne rzeczy DLA SIEBIE. Pracuje w pewnej firmie w której ma kiepskie stanowisko ale stanowisko nie jest tu najgorsze, szef od kilku lat nie wypłaca mu pensji regularni a jak już wypłaci o może raz na 1,5 mies-2 mies z 2 tys ;/;/;/. W lato ciut więcej, pracuje tam prawie 6 lat, Od 2 na poważnie proszę go żeby zmienił tą pracę, żeby wysyłał CV a on nic! Wyśle, jedno czy dwa no i spoczywa na laurach. Ciągle mi obiecuje, że ją zmieni a jak poruszam temat to się obraża. Chciałabym wziąć z nim ślub, mieć dzieci ale nie mogę sobie na to pozwolić, bo to on musiałby siedziec  z dzeckiem a na to się nie zgadza. Nawet na prawo jazdy nie chce iść... . Trochę mnie to wkurza, że wszytko jest na mojej głowie, kredyt, opłaty, ubrania, wyjścia, jedzenie, wakacje, samochód, odkładanie pieniędzy właściwie za wszytko płacę Ja. Ok dorzuca te 2 tys od czasu do czasu ale co to jest.... . Ciągle mi tylko tłumaczy, ze siedzi w tej pracy bo tam nie musi nic robić a może się uczyć. BŁAGAM podpowiedzcie jak mam z nim rozmawiać. Nie wiem jak już mam go prosić, nawet jak delikatnie zaguduje kończy się to awantura i obrażaniem się z jego strony... 😞 . Nie wiem, nie chodzi mi o to żeby nagle przynosił 15 tys do domu ale niech przyniesie 3 tys ale co miesiąc i pewne, będziemy mieli na opłaty lub żeby odłożyć ale nie wiem jak mam go posić już :(. Najgorsze jest to, ze on jest naprawdę mega intelientny a przynjamniej ma bardzo, bardzo dużo wiadomości, prawie sam wyremontował dom, programuje, zna dwa języki ... nie wiem co zrobić 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale on wcale nie chce brać ślubu, mieć dzieci, pracować na ich utrzymanie.

Nie widzisz że facet ma inne cele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ale on wcale nie chce brać ślubu, mieć dzieci, pracować na ich utrzymanie.

Nie widzisz że facet ma inne cele?

nie do końca bo dużo pracuje w domu... mówi, że mógłby mieć dzieci ale Ja nie chce póki nie zmieni pracy. Szczerze wolałabym już żeby nie chodził do pracy i się nie płaszczył przed tym szefem nieuczciwym. Sprawa byłaby postawiona jasno. On zajmuje się domem tak już na 100% a Ja zarabiam. Nie oczywiście woli tam łazić. Niech mi chociaż to powie a nie ... . Martwię się co będzie gdybym nie mogła pracować z powodu choroby np... Pracuje na  etat plus z 60h w innym miesjcu ;(. Nie wydaje mi się żeby był tak wyrachowany ale jak to czytam to brzmi okropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś masochistka? To zwykły len, zobacz od 8 (!) lat nic się nie zmienia, ma w d...e Twoje potrzeby, ma olewcze nastawienie typu ,,zarobie ile zarobie, ale wazne ze sie nie narobie i mam luzik. Zero ambicji i odpowoedzialnosci. Jest cwany bo ma obrotna kobietę która go utrzyma... A nie chce żadnych zobowiązań, ani ślubu ani dzieci a nawet jeśli by się zgodził na dzieci to mowi ze nie chce z nimi siedzieć w domu...nic by przy dziecku nie robil, mialabys dwoje dzieci na głowie wtedy i dopiero byś tego żałowała ze akurat z takim typem masz dziecko! Nie pakuj się w to, nie badz głupia i uciekaj! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Malutka92, dziękuje za odpowiedź. Wiem, że brzmi to dramatycznie ale już jesteśmy tyle lat... nie wiem czuje się okropnie... 😞 przed chwilą tez się obraził i poszedł do gabinetu jak mu powiedziałam ''misiu a kiedy zmienisz pracę'' obraził się i cyt powiedział : Mi łatwo mówić bo mam taki zawód, że nie muszę szukać pracy a Jemu nie jest łatwo znaleźć pracę i Ja bym najlepiej chciała, żeby poszedł pracować do maka ;/... 😞

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jest zbyt wrażliwy a Ty mu trujesz godzinami, że jest nieudolny i facet się blokuje na każdej możliwej płaszczyźnie? Może ciągle go obwiniasz, nie wspierasz, poniżasz że nie jest wyedukowany? Tak wychodzi z tego co piszesz. Może niech wyjedzie za granicę, zmieni pracę, rozejdźcie się, znajdź sobie bogatego z doktoratem? Czy Ty wiesz, że jakieś 80% ludzi bez edukacji zarabia krocie? Jak mają wsparcie w najbliższych to tacy przenoszą góry, a papier o niczym nie świadczy. A jak masz się go wstydzić, to go porzuć. Nie wygląda to dobrze, to wygląda tragicznie jak o nim piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja też nie chcę, zbędne mi. Kredyt spłać, opłaty zrób zlecenia stałe, polecenia zapłaty, ubrań nie kupuj to nie będziesz mieć na głowie, to samo wyjścia, jedzenie naucz się gotować tanio, wakacje to można jechać bez rezerwacji, samochód najlepiej zrezygnować studnia bez dna. Oprócz odkładania inwestuj.

Taaa ona ma na głowie stawać by ich utrzymać i zmniejszyć koszty życia a on przyniesie 2 tysiące raz na 1,5-2 mieisiace jak mu łaskawie szef zapłaci. Prawdziwemu facetowi honor by nie pozwolił siedzieć w takiej pracy, szukalby czegos lepszego za godne pieniądze i nie pozwoliłby sobie na zwodzenie przez szefa. Ale ten to nie facet tylko chłopiec bez honoru i raczej traktujący autorkę jak zapchajdziure bo gdyby tak nie było już dawno byliby po ślubie. A tu aż 8lat razem i zero poważnych zobowiązań. Pewnie lepsza mu się nie trafiła wiec siedzi z autorka (zeby miec gdzie zamoczyc) a w miedzyczasie moze szukac innej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nawet na prawo jazdy nie chce iść... . Trochę mnie to wkurza, że wszytko jest na mojej głowie, kredyt, opłaty, ubrania, wyjścia, jedzenie, wakacje, samochód, odkładanie pieniędzy właściwie za wszytko płacę Ja. Ok dorzuca te 2 tys od czasu do czasu ale co to jest.... . Ciągle mi tylko tłumaczy, ze siedzi w tej pracy bo tam nie musi nic robić a może się uczyć. BŁAGAM podpowiedzcie jak mam z nim rozmawiać. Nie wiem jak już mam go prosić, nawet jak delikatnie zaguduje kończy się to awantura i obrażaniem się z jego strony... 😞 . Nie wiem, nie chodzi mi o to żeby nagle przynosił 15 tys do domu ale niech przyniesie 3 tys ale co miesiąc i pewne, będziemy mieli na opłaty lub żeby odłożyć ale nie wiem jak mam go posić już :(. Najgorsze jest to, ze on jest naprawdę mega intelientny a przynjamniej ma bardzo, bardzo dużo wiadomości, prawie sam wyremontował dom, programuje, zna dwa języki ... nie wiem co zrobić 😞

Sorry, ale facet nie ma ambicji i za grosz wstydu przed Tobą.

Jak zna dobrze dwa języki obce to spokojnie znajdzie pracę z zarobkami większymi niż średnia krajowa. Trzeba tylko przeglądać ogłoszenia i aplikować. Nawet w 100 miejsc - ale brak studiów to mały handicap. Ma szansę chociażby na analityka danych ale po kursach.

Jak 4 razy zaczynał studia i coś mu nie wychodziło to widocznie jest bardzo leniwy. Jeszcze dodam że gdyby naprawdę potrafił programować to by z tego miał taką kasę że nie musiałby pracować na etacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Naucz się gotować i zainwestuj w panele słoneczne. Życie w domku prawie nic nie kosztuje...

Teraz głównie domki na ogrzewanie gazowe, bez szamba, studni itd. Utrzymanie mojego kosztuje krocie, zwłaszcza zimą, a gdzie remonty, ciągle coś trzeba naprawiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój facet to len i obibok. Od 8lat jesteś przez niego zwodzona, że niby chciałby dzieci. Jak ty to sobie wyobrażasz? Bach! Dziecko i nagle sielanka? On nie nauczy nic dziecka, teraz ci nie pomaga tylko dokłada obowiązków i tak będzie potem

Znajdź sobie kogoś, kto nadaje się do stworzenia rodziny, nie marnuj sobie życia na niego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O maaaatko... Ile pomyj na mnie zostało wylanych a Ja tylko prosiłam o radę jak z nim rozmawiać. Na nasze WSPÓLNE życie wydaje ok 9tys mies. Proszę nie komentować tej kwoty, napisałam, że nie zależy mi na tym żeby zarabiał nie wiadomo ile ale żeby trochę ruszył do przodu. Wiem, że programuje bo postawił dwa sklepy internetowe szefowi, stronę internetową i program ułatwiający znacznie pracę w tej firmie oczywiście wszystko za darmo 😑. Wiadomo mógłby skończyć studia ale jak twierdzi, że mu nie potrzebne to Oki. Ja nie mogłabym wykonywać swojego zawody bez studiów i w sumie już od 10lat ciągle się uczę. Nie jestem tępa ..., mam jeden z bardziej odpowiedzialnych zawodow. Stać mnie żeby Nas utrzymać ale gdybyśmy mieli dzieci nie chcialabym wracać po miesiącu do pracy 😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro od 8 lat jest tak samo to nic się już nie zmieni a on jakby mu zależało na prawdę i by Cie kochał to by to inaczej wyglądało. On nie chce ślubu bo nie jesteś Ta Jedyna dla niego a jedynie sponsorka i zapchajdziura dzięki której podnosi sobie standard życia (sam w życiu by się nie utrzymał) wiec mu się OPLACA byc z Toba dlatego w tym tkwi. Dzieci tez nie bardzo, ewentualnie laskawie się zgodzi ale ,,nie bedzie z nim siedział w domu" bo woli na lajcie popracowac w tej robocie bez nadmiernego wysiłku, nie zważając na to ile zarobi niż ,,uzerac się" z dzieckiem w domu! I sadzisz ze bylby dobrym ojcem?! Otwórz oczy dziewczyno i zrozum ze czas tracisz bo tutaj nie widać miłości z jego strony! Ale Ty i tak Będziesz się naiwnie ludzic i pewni nie zostawisz go bo bo taak kooochasz misia, szkoda ze on Ciebie nie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem ko ciężko mi uwierzyć, że mnie nie kocha bo jest dla mnie bardzo ciepły, pomaga w domu, mamy takie same podejście do życia prawie (oprócz wykształcenie i pracy). Gdy proszę goo inne rzeczy to je robi, pamięta o wielu sprawach. Przejął trochę rolę kobiety ale jeśli chodzi o wygląd, siłę, głos, czy nawet umiejętności techniczne to 100000% facet. Połowę remontu domu sam zrobił, nawet go nie męczyłam czy namawiałam wtedy żeby zrezygnował z pracy to szybciej byśmy skończyli a i on by miał mniej pracy. Wiadomo, że łączenie beznadziejnej pracy z remontem nie jest łatwe, bo wracał do domu i zamiast odpocząć remontował w weekend też. Remont się skończył i teraz ma wymówkę żeby nie szukać innej pracy, ktorej twierdzi, że nieznosi - TERAZ SIĘ UCZY. Robi wszystko żeby nie zaryzykować. Mówię mu rzuć praxe i ucz się w ciągu dnia a nie siedzisz po nocach to NIE. Nie wiem już jak am do niego dotrzeć 😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Weź mi wypisz te wszystkie koszty 9000 😵

Kredyty 1600, paliwo 1000,oplaty 1000 jedzenie ok 3tys,no i jakieś wyjścia, wyjazd w weekend, książki, ubrania a to wpadnie zawsze jakiś wydatek bo cały czas się remontujemy i to też kosztuje DUZO. Mój M lubi majsterkować też kupuje często jakieś sprzęty no ciągle coś!  STUDIOWAŁAM 6 lat teraz ciągle się dokształcam już 3 rok jeszxze 3lata mi zostały plus robię kursy które są bardzo drogie i wierz mi mam jeden z bardziej odpowiedzialnych zawodów. Pracuje dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Czyli typowe kobiety nie mogą znieść że zarabiają więcej niż facet. Macie przynajmniej 10 miesięcznie, więcej nie jest potrzebne żeby nawet wychować 4 dzieci... Nie chcesz po miesiącu wracać do pracy to sobie odłoż pół miliona. Nie męcz faceta, jak znam życie to nic nie umiesz tylko trafiła się taka robota w korpo. Może niech robi to co ty.

A i niestety nie można robić tego co Ja bez prawa wykonywania zawodu. Przykro mi, że piszesz, że nic nie umiem bo potrafię DUZO. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×