Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Niebieska_Panda

Możecie mi odpowiedzieć na kilka pytań? Trochę się już gubie

Polecane posty

Witajcie. Mam kilka pytań. Mam 6 miesięczną córkę. Po prostu nic dodać nic ująć "Aniołek". 

Od 6 miesiąca zaczęłam rozszerzać jej dietę. Lubi kaszki, musy bananowo-jabłkowe, zje marchewkę gotowana itd itd. Na początku miała zatwardzenie ale sobie z tym poradziliśmy. Po jakimś czasie zauważyłam że córka ssie z 3-5 minut na jednej piersi i pod koniec się bardzo rzuca. Wprowadziłam jej butelkę i jest karmiona mieszanie ALE jest problem. Od kilku dni ma biegunkę. Wodnista kupka że śluzem. Oprócz tej kupki i to aż do 4 razy dziennie (dzisiaj były tylko dwie) nic jej nie dolega. Nie jest apatyczna. Śmieje się cały czas. Po kupce też sie cieszy. Je normalnie. Czy któraś miała tak? Czy to normalne? 

Drugie pytanko jest takie że kiedyś córka przesypiała od godziny 9 w nocy do 10 rano. Z 2 pobudkami w nocy. Kręciła się, dawałam jej cyca i szła spać. Teraz? Idzie spać nie później niż 20:30 i wstaje o 8 z minutami. W nocy? Ma z 4-6 pobudek przy których krzyczy. Uspokaja się dopiero po jakimś czasie. Czasami trzeba ją przytulić, czasami podać cyca (nawet nie pije mleka tylko ciumka i idzie spać) Czy to może być głód? I jej po prostu moje mleko nie wystarcza? Czy może ząbki? 

Ile lat naprawdę 6 miesięczne dziecko powinno mieć drzemek w dzień? Bo raz jest tak że córka śpi z 5 razy w ciągu dnia tak po 30-40minut a raz jest tak(np jak dzisiaj) że nie ma ani jednej drzemki. 

Za wszystkie odpowiedzi naprawdę dziękuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze być uczulona na MM skoro biegunka pojawiła się po wprowadzeniu butelki. Spróbuj tego z oznaczeniem JA, dla alergików. Pilnuj, żeby mała się nie odwodniła, o to nietrudno u tak małego dziecka. Biegunka też może być objawem wyrzynania się zębów. W każdym razie, jeśli trwa to już długo to skonsultowałabym się z lekarzem. 

Co do pobudek... Moja córka przesypiała noce z jedna pobudka do 4, 5 miesiaca. Później już było różnie, pobudki co 3 godziny, co 2, zdarzały się tygodnie gdzie budziła się co pół godziny. Często z krzykiem. Teraz ma 8 miesięcy i od kilku dni budzi się co godzinę, a o 3 nad ranem jest pobudka i usypianie trwa godzinę, czasem dwie. Mała ma już dwie dolne jedynki. Już przestałam liczyć na to, że będzie lepiej. 

Mogą być to zęby, może rewers snu, moze skok rozwojowy. Jednego się nauczyłam, dziecko to ciągła zmiana i to, że spało cudownie przez kilka miesięcy nie oznacza, że już tak będzie zawsze. 

Powodzenia i trzymam kciuki! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana mleka nie musi być na alergiczne. Wystarczy czasem zmiana producenta. Też myślę, że to zęby, dlatego ssie pierś parę minut, a potem się irytuje, bo zaspokoi pierwszy głód, albo pragnienie, ale swędzących dziąseł sobie nie "podrapie" sutkiem. Ze smoczkiem jest inna sytuacja, jest twardy. Pobudki mogą być, albo od zębów, albo od mm, które jej nie pasuje, może ją boli brzuch. Zmień mm na inne i zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×