Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Julia554

Faceci dzisiejszych czasów

Polecane posty

Gość pari
 

Weź ogarniętego 30 latka, ma dobrą pracę, mieszkanie, hobby, ma swoje towarzystwo, sex co weekend, jest wolny może robić co chce, nikt mu nic nie narzuca, nie musi z niczego rezygnować, dzieci w najbliższej dekadzie nie planuje. Co do jego życia wniesie stały związek? Oprócz "bliskości i miłości" nic na plus. A bliskość na kiedy chce.

Bolek, o jakiej ty bliskości piszesz?😄 Aha! I jeszcze jedno: takich 30 latków o jakich piszesz jest może z 10% max czyli niewielu. Zaliczasz się do nich czy może zaliczałeś się?😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 partnerzy powinni opiekować się sobą nawzajem

To niestety nie działa, bo kobiety potrafią opiekować się tylko dziećmi, od mężczyzn tylko wymagają. W dzisiejszych czasach dla faceta chęć bycia w związku to przekleństwo, źródło problemów, kosztów i mnóstwo stresu. Stresu którego ma mnóstwo w pracy i codziennym życiu, a po powrocie do domu nadal nie może opuścić gardy, ciągle musi się sprawdzać w "oczach kobiety" - trzeba być cyborgiem aby to lekko znosić. 

W moim średnim już wieku, po licznych obserwacjach i doświadczeniach, z jednej strony jestem zadowolony z mojego kawalerskiego życia, ale przyznać muszę z dzisiejszej perspektywy, że jednego mi brak - dziecka, i nie chodzi o przekazanie genów, ale czuje jakbym miał  coś do przekazania to, co osiągnąłem przez lata samorozwoju i nie mam komu - wiem, głupi sentymentalizm dopadł wieczorową porą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

To niestety nie działa, bo kobiety potrafią opiekować się tylko dziećmi, od mężczyzn tylko wymagają. W dzisiejszych czasach dla faceta chęć bycia w związku to przekleństwo, źródło problemów, kosztów i mnóstwo stresu. Stresu którego ma mnóstwo w pracy i codziennym życiu, a po powrocie do domu nadal nie może opuścić gardy, ciągle musi się sprawdzać w "oczach kobiety" - trzeba być cyborgiem aby to lekko znosić. 

W moim średnim już wieku, po licznych obserwacjach i doświadczeniach, z jednej strony jestem zadowolony z mojego kawalerskiego życia, ale przyznać muszę z dzisiejszej perspektywy, że jednego mi brak - dziecka, i nie chodzi o przekazanie genów, ale czuje jakbym miał  coś do przekazania to, co osiągnąłem przez lata samorozwoju i nie mam komu - wiem, głupi sentymentalizm dopadł wieczorową porą.

Jak to nie potrafią?😄 Jak mojego siekło tak, że nie mógł podnieść się z łóżka (chory kręgosłup- dysk mu wypadł), to opiekowałam się nim puki nie doszedł do siebie tak, żeby wstać i koło siebie mógł coś zrobić. Jestem ciekawa, jak wtedy poradzilibyście sobie sami. Tacy jesteście hardzi jak zdrowie wam dopisuje:classic_rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jak to nie potrafią?😄 Jak mojego siekło tak, że nie mógł podnieść się z łóżka (chory kręgosłup- dysk mu wypadł), to opiekowałam się nim puki nie doszedł do siebie tak, żeby wstać i koło siebie mógł coś zrobić. Jestem ciekawa, jak wtedy poradzilibyście sobie sami. Tacy jesteście hardzi jak zdrowie wam dopisuje:classic_rolleyes:

Potrafią i niekiedy to robią, ale niestety kobiety tracą szacunek do mężczyzny,  gdy ten okaże  słabość - taka podświadoma reakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

Potrafią i niekiedy to robią, ale niestety kobiety tracą szacunek do mężczyzny,  gdy ten okaże  słabość - taka podświadoma reakcja.

O jakiej słabości ty mówisz, bo nie rozumiem?🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

 Ile czasu trwa taka choroba? Miesiąc ? Niech będzie, że trzy. To zatrudnia się profesjonalistkę. Wyjdzie taniej. 

Profesjonalistkę? Czyli?😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

Czyli panią (lub pana) do opieki. Tak jak to robią ludzie na przykład dla swoich rodziców. 

Wolisz, żeby tobą opiekowała się pielęgniarka w wieku przedemerytalnym?😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Czyli panią (lub pana) do opieki. Tak jak to robią ludzie na przykład dla swoich rodziców. 

Mam wrażenie, że patrzysz na związki zbyt zero jedynkowo. Albo miałeś złe doświadczenia. Przedstawiasz kobiety jako okrutne materialistki, ktore dbają tylko o siebie. A nie wszystkie kobiety takie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To chyba zle sprawdzilas. Bo Red.Wolk-Laniewska pisze, że jest ona szefową poważnej organizacji, z 70 letnia historią i monopolem na przyznawanie certyfikatu "Charteted Manager". To ciało doradcze, edukacyjne i analityczne o wysokiej pozycji wśród brytyjskiej kadry zarządzającej. A im tez odbiło 😜. Jakoś bardziej wierzę w to, co piszę Wolk-Laniewska niż ty.

 

Można być szefową poważnej organizacji i palnąć głupotę. Została mocno skrytykowana głównie przez feministki, między innymi dlatego, że z góry założyła, że w kraju gdzie ludzie żyją piłką nożną rozmowa o mundialu wykluczy kobiety. Według argykuły Forbes'a rozmowa o sporcie może być bardziej popularna wśród facetów, ale obie płcie mają przyjemność z przekomarzania się na temat tego kto komu kibicuje i jest to ważny aspekt brytyjskiej kultury ("banter"). Więc podtrzymuję to co powiedziałam, można to zignorować bo dosłownie nikt się z nią nie zgodził. 

 

 

To niestety nie działa, bo kobiety potrafią opiekować się tylko dziećmi, od mężczyzn tylko wymagają. W dzisiejszych czasach dla faceta chęć bycia w związku to przekleństwo, źródło problemów, kosztów i mnóstwo stresu. Stresu którego ma mnóstwo w pracy i codziennym życiu, a po powrocie do domu nadal nie może opuścić gardy, ciągle musi się sprawdzać w "oczach kobiety" - trzeba być cyborgiem aby to lekko znosić. 

W moim średnim już wieku, po licznych obserwacjach i doświadczeniach, z jednej strony jestem zadowolony z mojego kawalerskiego życia, ale przyznać muszę z dzisiejszej perspektywy, że jednego mi brak - dziecka, i nie chodzi o przekazanie genów, ale czuje jakbym miał  coś do przekazania to, co osiągnąłem przez lata samorozwoju i nie mam komu - wiem, głupi sentymentalizm dopadł wieczorową porą.

Tak dla pewności...zdajesz sobie sprawę, że dorosła osoba nie wymaga takiej opieki jak dziecko? Nie wiem o jakim "sprawdzaniu się" mówisz, ale pomaganie sobie nawzajem to nie jest zakładanie nóg na stół i oczekiwanie, że wszystko zrobi się samo jak za czasów naszych rodziców czy dziadków 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Wam kobietom nigdy się nie dogodzi. I mówicie jedno a robicie drugie. Niby chcielibyście kochającego i oddanego faceta, ale jak przychodzi co do czego to tacy was nie pociągają. Żal możecie mieć tylko do siebie. 

Bo tacy dobzy, opiekuńczy i odpowiedzialni zwykle maja ,,w pakiecie" cechy nie atrakcyjne dla kobiet i czyniace z niego c...ke, taka pieerdołe niemeska- czyli brak zdecydowania, brak własnego zdania, potakiwanie we wszystkim kobiecie (nawet w kłótni taki nie potrafi krzyknąć bo jest tak porazajaco lagodny), brak poczucia humoru i spontaniczności w sobie, mamisynkowatosc, nie zapewniają kobiecie bezpieczeństwa. Innymi slowy niemeskosc, brak tej męskiej siły. Gdyby faceci to jakoś wyposrodkowali i byli troskliwi, szczerzy, odpowiedzialni a do tego bardziej męscy to jestem pewna ze tacy mieliby branie! Ale weź tu znajdź takiego ,,wyposrodkowanego"...takich jest chyba mniej niż 1% 😂. Wokół same skrajności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Bo tacy dobrzy, opiekuńczy i odpowiedzialni zwykle maja ,,w pakiecie" cechy nie atrakcyjne dla kobiet i czyniace z niego c...ke, taka pieerdołe niemeska- czyli brak zdecydowania, brak własnego zdania, potakiwanie we wszystkim kobiecie (nawet w kłótni taki nie potrafi krzyknąć bo jest tak porazajaco lagodny), brak poczucia humoru i spontaniczności w sobie, mamisynkowatosc, nie zapewniają kobiecie bezpieczeństwa. Innymi slowy niemeskosc, brak tej męskiej siły. Gdyby faceci to jakoś wyposrodkowali i byli troskliwi, szczerzy, odpowiedzialni a do tego bardziej męscy to jestem pewna ze tacy mieliby branie! Ale weź tu znajdź takiego ,,wyposrodkowanego"...takich jest chyba mniej niż 1% 😂

no mnie akurat imponuje, że ktoś nawet w kłótni nie krzyczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Więc jednak szefową poważnej organizacji, a nie ktoś, z czyimś zdaniem się nie liczą. Oczywiście, że można palnac głupotę. Ani pierwsza to głupota palnieta przez feminonazistki, ani niestety nie ostatnia.😜.

Mówisz tak jakby nigdy żaden polityk nie palnął głupoty. Można być powazną osobą na co dzień i być kompletnie zlewanym jak wyskoczysz ze swoimi bardziej...niecodziennymi poglądami. Jak się nazywał ten polski milioner co budował piramidę mającą dawać życie (czy coś takiego)? Pomijam fakt, że ona nie sugerowała zbanowania rozmów o sporcie tylko sugerowała, że kobiety czują się wykluczone z tych rozmów. Również błędne założenie, ale po co podkręcać i sugerować napaść na wolność słowa? 

Cytat z magazynu Express: Ms Francke was keen to state she did not think talking about sport should be banned it its entirety, but instead should not be so prominent within the workplace.

Inaczej mówiąc, sugerowała, że ludzie powinni starać się rozmawiać więcej na inne tematy (z czym ludzie się nie zgodzili). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mówię tak, bo jest różnica między gadaniem bzdur przez kogoś, z kim nikt się nie liczy (a tak pisałaś najpierw), a gadaniem bzdur przez kogoś, kto jest szefową poważnej organizacji. Nie widzisz tej różnicy? A jeżeli osoby reprezentujące jakaś opcję polityczna czy światopoglądowa, permanentnie wygadują czy robią bzdurne rzeczy, to ta opcja powinna byc odsuwana od wpływu na życie społeczne. Jeśli niby poważni naukowcy, w poważnym czasopismie odkrywają seksizm w wystawach zwierząt w muzeach historii naturalnej, to może należałoby poradzić, by walnely się mocno w puste głowy, a nie dawać posłuch różnym MeToo.

wybacz, powinnam sprecyzować - nikt nie powinien się taką głupotą przejmować i z tego co widzę to poza paroma nadmuchanymi artykułami nikt się tym nie przejął. To była głupota, ale zostało też to przekrzywione. Ona wyraziła opinię, a nie wymagała zbanowania czegokolwiek. To co teraz robisz to plotka. 

 

Dawaj linka do tych pomysłów o muzeach, bo aż jestem ciekawa 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

A potem niech jakiś gamoń ja tuli i płaci. I tak zostanie puszczony w trąbę przy jakiejś okazji.

Tak jak ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

wybacz, powinnam sprecyzować - nikt nie powinien się taką głupotą przejmować i z tego co widzę to poza paroma nadmuchanymi artykułami nikt się tym nie przejął. To była głupota, ale zostało też to przekrzywione. Ona wyraziła opinię, a nie wymagała zbanowania czegokolwiek. To co teraz robisz to plotka. 

 

Dawaj linka do tych pomysłów o muzeach, bo aż jestem ciekawa 😄

Res ma ...ca na punkcie feminizmu. Przejmuje się wszystkim co mówią feministki. Boi się ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Res ma ...ca na punkcie feminizmu. Przejmuje się wszystkim co mówią feministki. Boi się ich.

Jak na kogoś kto uważa, że kobiety nie mają nic ciekawego do powiedzenia to spędza bardzo dużo czasu rozmawiając z kobietami o tym co mówiły kobiety 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Pomysł, żeby magazyn "Cosmopolitan", był wystawiany na gorszych miejscsch, też można uznać za glupote, a jednak wszedl w życie.

A co do muzeów: "W  powaznym czasopiśmie "Proceeding od tej Royal Society B", ukazało się studium na temat seksizmu w muzeach historii naturalnej. Badacze pod kierownictwem dr Natalie Cooper przeanalizowali 2 miliony eksponatów w 5 największych muzeach na świecie i wykryli, że dyskryminują one samice: wśród ssaków samców było o 2 procent więcej, a wśród ptaków aż o 10 procent. "No straszny seksizm i mizoginia 😜. Cytat za red. Wolk-Laniewska.

nie prosiłam o streszczenie tylko o link. nie jesteś specjalnie rzetelnym źródłem informacji, już jedną przekłamaną plotkę przedstawiłeś. 

Chociaż nawet na podstawie tego co opisałeś to akurat bardzo istontna uwaga. Większość ptaków  ma bardzo wyraźny dymorfizm płciowy, więc dziwne, że w 10% przypadków pokazują samca jako przedstawiciela całego gatunku. Potem wychodzą takie rzeczy jak zaskoczenie dotosłej osoby, że dwie róznie wyglądające kaczki to ten sam gatunek / rodzaj kaczki (bo samica jakaś taka niekolorowa)😉 To nie tyle mizgonia, co zaniedbanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Czy raczej wyśmiewając głupotę pewnej grupy kobiet ? Jak myślisz ?

Myślę, że raczej obsesja. Też się czasem śmieję z głupoty niektórych grup, ale nie zabiera mi to takiej ilości życia jak tobie (sugerując się aktywnością na forum...). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

Jeśli będzie robiła to fachowo.

Może i kobiety są skłonne dbać o facetów, ale w sposób jaki same uważają za właściwy, a nie tak jak tego chce facet 😜.

Ja nie traktuję męża jak dziecko, stosuję się do jego wskazówek. Nie wyobrażam sobie inaczej, mogę coś zasugerować, decyzję podejmuje on sam🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Autotka tego opracowania uznały to za przejaw seksizmu a nie zaniedbania. Więc nie tłumacz ich głupoty.

Nie mam linków, podaje za artykułem w lewackim tygodniku. Sa to przykłady na to, jak głupie baby, znowu strzelają sobie w stopę. Bo właśnie przez takie wyskoki, to co było mądra i słuszna walka o równouprawnienie kobiet, staje się źródłem kpin światowej konserwy.

Nie, autorka badania nazwała to "sex bias", jest to zwykłe stwierdzenie faktu. "Bias" to słowo w języku angielskim którego w statystykach używa się do opisania tendencji faworyzowania jednej grupy nad drugą. Autorka opisywała wyniki statystyczne, a nie swoje poglądy na nie 🙂

Artykuł o badaniu jest tutaj: nhm.ac.uk/discover/news/2019/october/more-male-than-female-specimens-in-natural-history-collections.html

Ktoś chyba słabo zna angielski, bo co jeden przykład pokazuje, że coś zostało w tym artykule który czytałeś bardzo przekręcone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Autotka tego opracowania uznały to za przejaw seksizmu a nie zaniedbania. Więc nie tłumacz ich głupoty.

Nie mam linków, podaje za artykułem w lewackim tygodniku. Sa to przykłady na to, jak głupie baby, znowu strzelają sobie w stopę. Bo właśnie przez takie wyskoki, to co było mądra i słuszna walka o równouprawnienie kobiet, staje się źródłem kpin światowej konserwy.

Nie, autorka badania nazwała to "sex bias", jest to zwykłe stwierdzenie faktu. "Bias" to słowo w języku angielskim którego w statystykach używa się do opisania tendencji faworyzowania jednej grupy nad drugą. Autorka opisywała wyniki statystyczne, a nie swoje poglądy na nie 

Artykuł o badaniu jest tutaj: nhm. ac. uk/discover/news/2019/october/ more-male-than-female-specimens-in-natural-history-collections. html

Ktoś chyba słabo zna angielski, bo co jeden przykład pokazuje, że coś zostało w tym artykule który czytałeś bardzo przekręcone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Wybacz, ale akurat w tym przypadku, kompletnie mnie nie interesuje, co sobie myślisz i jestem pewien, że gdybym zapytał o to, jaka wlasciwie czesc życia zabiera mi pisanie na forum, to nie dostanę konkretnej odpowiedzi, tylko, że tak ci się wydaje.

w takim razie nie pytaj 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dbasz o męża tak jak on chce? Naprawdę? To ci się chwali, ale chyba jesteś w mniejszości 😕. Dbasz na przykład o zaspokojenie jego potrzeb seksualnych, uprawiając seks kiedy tylko on zechce? 

taki układ wyklucza wzajemne dbanie o siebie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

Dbasz o męża tak jak on chce? Naprawdę? To Ci się chwali, ale chyba jesteś w mniejszości 😕. Dbasz na przykład o zaspokojenie jego potrzeb seksualnych, uprawiając seks zawsze kiedy on zechce? 

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

Dbasz o męża tak jak on chce? Naprawdę? To Ci się chwali, ale chyba jesteś w mniejszości 😕. Dbasz na przykład o zaspokojenie jego potrzeb seksualnych, uprawiając seks zawsze kiedy on zechce? 

Ooo Res, masz kolejne konto 🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

Już napisałem wyżej, że bliskość jest potrzebna tylko z o kobieta, która naprawdę kocha. Miłość zmienia te kalkulacje. Ale dopóki się nie pojawi? Po co? Nam żaden zegar nie bije, ojcem można zostać i po 50.

Res, Ty już jesteś dawno po 50..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Chęć faceta, aby mieć ugotowany obiad pewnie też 😃. Podobnie by mieć uprasowane koszule. Więc dlatego napisałem, że skłonne jesteście dbac o faceta, ale tak jak wy chcecie, a nie jak chciałby facet. Więc na drzewo z takim "dbaniem".

a ja pisałam, że dorosły facet to nie dziecko. Nie chciałabym być w związku z niedojdą która beze mnie będzie chodzic w pogniecionych koszulach i umrze z głodu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

Chęć faceta, aby mieć ugotowany obiad pewnie też 😃. Podobnie by mieć uprasowane koszule. Więc dlatego napisałem, że skłonne jesteście dbac o faceta, ale tak jak wy chcecie, a nie jak chciałby facet. Więc na drzewo z takim "dbaniem".

Res, ile jeszcze sobie kont założyłes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

No to fajnie, ale jak napisałem, jesteś w mniejszości.

Żeby nie było, że jestem taka idealna to powiem: nie zawsze tak było, ale to z powodów obiektywnych😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666
 

a ja pisałam, że dorosły facet to nie dziecko. Nie chciałabym być w związku z niedojdą która beze mnie będzie chodzic w pogniecionych koszulach i umrze z głodu 🙂

Ty wiesz, ze Relattywista, dePeyrac i zbanowany przez administrację kafe Rescator555 to ten sam mizogin, uwielbiajacy wyzywać kobiety na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×