Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Karolinaaaaa

Ile przesypiają/ przesypiały w nocy wasze noworodki?

Polecane posty

Cześć, mam dwutygodniowego noworodka. Budzi się dwa, trzy razy na karmienie w nocy, zmieniam mu pieluszkę, zje, pomarudzi i idzie spać. Wczoraj odwiedziła mnie koleżanka, która twierdzi, że coś jest nie tak skoro takie małe dziecko marudzi, zamiast zasnąć przy piersi. I ogólnie, ze jej dziecko budziło się raz lub wcale. To moje pierwsze dziecko, nie mam się kogo zapytać. Czy rzeczywiście noworodki nie marudzą w nocy tylko śpią kiedy dostaną pierś a mojemu coś dolega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja budziła się co 2h na pierś i przy piersi usypiała. Warto porozmawiać o tym z położna 🙂 jest wiele czynników które może wpływać na marudzenie np. za zimno, za ciepło, mokra pieluszka, za słaby pokarm ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu takiego małego człowieka, ma 2, 5 miesiąca (11 tygodni) dopiero wczoraj w nocy i dzisiaj przespał pierwszy raz ciągiem 6 h bez pobudki, ja jestem w szoku nie wiem co się dzieje. Tak to budził się regularnie co 3 godziny na jedzenie gdy skończył miesiąc a od urodzenia praktycznie w ogóle nie spał.

I co ci mogę poradzić nie słuchaj głupot innych ludzi. Niech Ci nie doradzają, kieruj się swoim instynktem i wiedzą specjalistów, zaleceniami WHO. Bo rady ciotek, kolezaneczem mogą tylko zaszkodzić. A jak ktoś Ci tłumaczy ze "on wie bo wychował dwójkę dzieci" omijaj!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy też od pokarmu i od tego ile bodźców dostanie dziecko tzw. Czy je rozbudzasz mówisz do niego itd. Jeżeli nie no to poobserwuj je chwilę czy nie jest za blisko kaloryfera czy za lekko ubrane albo czy nie podnosi nóżek jak do kolki przy niemowlakach do 3 miesiąca dziecko można mocniej owijać kocem tak jak w szpitalu lub kupić tzw otulacz wtedy czuje się bezpieczne jak w brzuchu mamy i na początku dzieci nie lubią ostrego światła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×