Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Olkus

Szczepić dziecko gdy panuje grypa?przechodnia nie daje mi żyć

Polecane posty

Syn jest z maja 2018 roku. Ma zaległe szczepienie odra swinka różyczka. Pneumokoki. Do roku szczepilam zgodnie z kalendarzem a potem coś mi odbiło i bałam się tego szczepienia. Nadal się boje. Teraz się boje  ze syn po szczepieniu złapie coś w przechodni albo starsze dziecko przyniesie coś ze szkoły. 

Dziś pielęgniarka przez tel dosłownie na mnie krzyczała. Na odczep się zgodziłam się na szczepienie jutro. Nie pójdę boje się przecież teraz tyle ludzi choruje.

Koleżanka w zeszłym tygodniu była ze swoim dzieckiem w przechodni dwie godziny siedziała bo tyle chorych dzieci a oni mi każą przychodzić na szczepienie? 

Pytałam pielęgniarki jak sytuacja z grupą wirusami. Powiedziała ze szczepia normalnie. 

Uważam że powinnam poczekać ze szczepieniem ale co powiedzieć w przechodni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdrowe, ale strasznie się boje ze coś złapie w przechodni bądź starsze dziecko przyniesie cos ze szkoły. To jednak powazna szczepionka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka mówiła mi, że z przeziębioną córeczką (niecałe trzy lata) siedziała ostatnio w poradni dziecka chorego do 19-tej. Mieli zamykać a tymczasem za nią było jeszcze czterech małych pacjentów. 

Podobno w przychodniach jest teraz strasznie.

To samo szkoły, w klasie mojej córy nie ma połowy dzieci. Ale już na osiedlu jest jeszcze gorzej, w najbliższej szkole w tej samej klasie... obecnych jest pięciu uczniów.

Powiedz pielęgniarce na odczepnego że dziecko ma podwyższoną temperaturę, chyba coś je łapie.

P.S. Ja swojej córki (10 lat) jeszcze przeciwko tym chorobom nie zaszczepiłam. To trywialne choroby wieku dziecięcego, najwyżej zachoruje. Nie śpieszy mi się. Tylko w mojej przychodni nie współpracują tak z systemem nacisku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Zdrowe, ale strasznie się boje ze coś złapie w przechodni bądź starsze dziecko przyniesie cos ze szkoły. To jednak powazna szczepionka 

Niepotrzebnie. Nie należy szczepic chorego dziecka, ponieważ organizm jest osłabiony przez wirus i szczepionka może zaszkodzić.w innym wypadku nie ma potrzeby do niepokoju, bo nawet jeśli dziecko cos złapie, to się nie skumuluje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń i powiedz że ma katar. Albo że starsze dziecko przeziębione z przedszkola wróciło. Albo że ty czujesz się źle masz gorączkę i mogłaś małego zarazić. 

Ja uważam że szczepienie w szczycie sezonu grypowego nie jest dobre. Nigdy dziecka w takim okresie (czy to zimowo-wiosennym czy jesiennym ) nie szczepilam. Uważam że lepiej trochę poczekać. Szczepionka to duże obciążenie do organizmu maluszka. Jeśli do tego będzie wirus jakiś złapany w przychodni to może się skończyć źle, poważnymi powikłaniami . Pocxekaj kilka tygodni i wtedy zaszczep. Zresztą większe dziecko to mniejsze ryzyko powikłań poszczepiennych. W końcu organizmu więcej a dawka szczepionki taka sama. Ja szczepilam moją córkę gdy miała 2 lata ta szczepionka (mmr II) a i tak dostała Odry poronnej (poszczepiennej) . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy w ogóle zaszczepić a nie czy szczepic teraz czy jak nadejdzie odpowiedniejsza pora roku. Ja nie szczepię odkąd syn mojej siostry zapadł na padaczkę poszczepienną i teraz kilka razy w miesiacu trafiają na SOR a synek drugiej siostry miał zapalenie mózgu i wielokrotnie przekroczone normy toksyn w organizmie. To nie mit, ja zwykle opieram się na faktach i raczej nie dałabym się wciągnąć w żadną antyszczepionkową paranoję. Tylko głupii nie uczą się na cudzych błędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Zdrowe, ale strasznie się boje ze coś złapie w przechodni bądź starsze dziecko przyniesie cos ze szkoły. To jednak powazna szczepionka 

Nie macie podziału na dzieci zdrowe/ dzieci chore?

U mnie na NFZ (bo w prywatnych placówkach jeszcze inaczej) do 12:00 umawiają dzieci zdrowe, później chore- więc jakim sposobem dziecko może coś złapać w przychodni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nie macie podziału na dzieci zdrowe/ dzieci chore?

U mnie na NFZ (bo w prywatnych placówkach jeszcze inaczej) do 12:00 umawiają dzieci zdrowe, później chore- więc jakim sposobem dziecko może coś złapać 

Moja dwuletnia córka złapała rota w przychodni a byłyśmy tylko zrobić bilans, w poczekalni nikogo (już) nie było. Tylko my, pielęgniarka i pediatra. Za dwa dni od rana wymioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Już"- zatem śmiem Twierdzić, że nie macie podziału i wszystkie dzieci (zarówno zdrowe, jak i chore) przebywają w tym samym czasie w poczekalni... dziwna polityka. 

Może zatem, jeśli zdecydujesz się na to szczepienie bezpieczniej byłoby udać się na nie rano, gdy w przychodni nie będzie "jeszcze" tyle dzieci i zarazków (po całym dniu)- z dwojga złego... zawsze jakaś opcja.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
 

Moja dwuletnia córka złapała rota w przychodni a byłyśmy tylko zrobić bilans, w poczekalni nikogo (już) nie było. Tylko my, pielęgniarka i pediatra. Za dwa dni od rana wymioty.

I dlatego biorąc twój przykład ja nie szczepiłabym🙂  Intuicja matki raczej nie zawodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest podjął na dzieci zdrowe/chore. Jest nawet osobny gabinet ale co z tego skoro rejestracja jest po środku tych gabinetów. Przechodząc korytarzem mijamy gabinet dzieci chorych. 

Tak właśnie myślałam by pójść na szczepienie rano i dodoatkowo w poniedziałek wtedy po sobocie i niedzieli będzie bezpieczniej ale z drugiej strony pacjenci mogą przychodzić i walic drzwiami i oknami bo w weekend nie byli u lekarza wiec z rana pasuje przyjść do przechodni. 

Juz nie wiem co robić. Z przechodni dzwonili 2 razy musze się zebrać i zadzwonić  powodziec że z urlopu ściągnęli mnie do pracy i nie mogliśmy dziś przyjść ah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz, aby było zdrowe zaszczep je. Twoje zastanawianie się nie w ogóle czymś nie zrozumiałym. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zaszczep. Nikt nie przewidzi nigdy, ani ty ani lekarz czy dziecko za 2 dni po szczepieniu nie złapie innej infekcji bo jest to nie do przewidzenia. Na ten moment jest zdrowe. Zreszta wytyczne są takie, ze szczepić można Nawet przy łagodnej infekcji i gorączce do 38 stopni, odracza się szczepienia w chorobie tylko ze względu na panujących antyszczepionkowcow. Przecież wcześniej szczepiłas i wszystko było ok. Gdyby miało być tak jak mówisz to wszystkie dzieci urodzone w zimnych miesiącach miałyby zaburzony kalendarz szczepien a wtedy ochrona jest najważniejsza

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do pediatry do którego chodzimy jak dzieci są chore. 

Powidziala ze w żadnym wypadku mam teraz syna nie szczepić. W przechodni mam powodziec ze zaszczepie go do końca maja i niech to sobie  gdzieś zapisza jak chcą niech podają mnie do sanepidu ale sanepid ma teraz dużo ważniejsze sprawy na głowie niz szczepienia. Zanim zaczną działać ja juz małego zaszczepie. Powidziala również ze teraz przechodnie dla zdrowych dzieci powinny być zamknięte. 

A więc głowa spokojna do maja  😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#szczepienia #szczepieniadzieci #szczepionki 

Szanowni Państwo, 

Akademia Leona Koźmińskiego prowadzi badanie na temat opinii rodziców i przyszłych rodziców, mających wątpliwości, czy szczepić swoje dzieci lub którzy nie chcą ich szczepić. Gdyby miał/a Pan/i czas i ochotę na anonimową rozmowę na ten temat, będziemy wdzięczne za wypełnienie formularza: x.alk.edu.pl/szczepionki    

Ukłony, Zespół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×