Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaasiaa

Tycie w ciąży

Polecane posty

Ile przytyłyście w ciąży i jak duże były wasze bobaski? ja jestem w 26 tyg, na wadze +10 kg a maluszek waży 800g 🙂 Jak to było u was? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej ciąży +14kg do tego cukrzyca ciążowa, więc i tak dużo jak na cukrzycę. Córeczka 3330g, urodzona przez CC, zdrowa 😊

teraz jestem w drugiej ciąży, 6 tydzień i juz widze że cukrzyca również będzie 😔 mam sporo kg do zrzucenia więc mam nadzieję że dużo nie przytyje 😁😅 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

36 tydzień, +13.5kg.

Na początku nie przybieralam (wymioty, mdłości), potem przybieralam fajnie, a w 3 trymestrze na sam koniec potrafi mi przez 2 dni kilogram wskoczyć 🙄 gdzie niby na koniec 3 trymestru się nie tyje az tak 🙄i gdzie mega się pilnuje + spacery 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej ciazy przytylam 11 kilogramow. W drugiej niecale 9. Normalnie tyje od powietrza a w ciazy jakos wcale duzo nie przybieralam. 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej 6 kg - dziecko 2990 

W drugiej 18kg -dziecko 3650

Ciąże bardzo różniły się, w pierwszej anemia,jadlowstret, wymiotowalam cała ciążę, urodziłam w 36tc

Druga- rwa kulszowa, kOlka nerkowa, mało sie ruszałam ,bo miałam skurcze i plamienia. O dziwo po 37 tc wszystko się polepszylo i kulałam sie do wyznaczonego terminu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

37 tydzien, 7 kg na minusie. Od poczatku ciąży musze trzymac diete lekkostrawną, w dodatku na poczatku straszne wymioty. W pierwszej ciazy rowniez 8 kg na minusie, synek 3300 zdrowy 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

37 tydzien, 7 kg na minusie. Od poczatku ciąży musze trzymac diete lekkostrawną, w dodatku na poczatku straszne wymioty. W pierwszej ciazy rowniez 8 kg na minusie, synek 3300 zdrowy 😊

Powiedz mi JAK TO ZROBIĆ? 😁 chciałam tak z 10kg schudnąć, nie spodziewalam się że zajde w ciążę w 1 cyklu starań no i teraz chciałabym bardzo żeby te kg spadały zamiast rosnąć. Oczywiście zdrowo spadały 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Powiedz mi JAK TO ZROBIĆ? 😁 chciałam tak z 10kg schudnąć, nie spodziewalam się że zajde w ciążę w 1 cyklu starań no i teraz chciałabym bardzo żeby te kg spadały zamiast rosnąć. Oczywiście zdrowo spadały 😊

wierz mi, nie chciałabyś się tak czuć w ciąży jak ona...chyba nie wiesz co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Powiedz mi JAK TO ZROBIĆ? 😁 chciałam tak z 10kg schudnąć, nie spodziewalam się że zajde w ciążę w 1 cyklu starań no i teraz chciałabym bardzo żeby te kg spadały zamiast rosnąć. Oczywiście zdrowo spadały 😊

Kochana to ja Wam zazdroszcze... Wszystko lekkostrawne. Przez całą ciąże nic smażonego, najlepiej wszystko na parze. Z deserów tylko galaretki, biszkopty, czasami jakis kisiel. Nie moge jesc surowych warzyw i owocow (czasami pozwalam sobie na jablko i banana 😉 najlepiej gotowane w formie papek. Z zupami ostroznie, oczywiscie bez smietany, chleb jasny, wedliny chude drobiowe i dzemy, chudy twarog. Idzie przeżyć, ale czasami bardzo Wam zazdroszczę, bo niestety zachcianki ciazowe tez mnie dopadają, a nie mogę takich rzeczy jeść i siedzi mi ta zachcianka w glowie 😆 a tu nawet surowka z jablka i marchewki jest grzeszkiem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Kochana to ja Wam zazdroszcze... Wszystko lekkostrawne. Przez całą ciąże nic smażonego, najlepiej wszystko na parze. Z deserów tylko galaretki, biszkopty, czasami jakis kisiel. Nie moge jesc surowych warzyw i owocow (czasami pozwalam sobie na jablko i banana 😉 najlepiej gotowane w formie papek. Z zupami ostroznie, oczywiscie bez smietany, chleb jasny, wedliny chude drobiowe i dzemy, chudy twarog. Idzie przeżyć, ale czasami bardzo Wam zazdroszczę, bo niestety zachcianki ciazowe tez mnie dopadają, a nie mogę takich rzeczy jeść i siedzi mi ta zachcianka w glowie 😆 a tu nawet surowka z jablka i marchewki jest grzeszkiem 😉

Trochę nie kumam. 

Masz ta dietę, bo masz nadwagę i jesteś w ciąży czy po prostu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Trochę nie kumam. 

Masz ta dietę, bo masz nadwagę i jesteś w ciąży czy po prostu? 

Nie nie. Zmusza mnie do tego choroba - cholestaza ciążowa. W pierwszej ciazy wyskoczyla ok 30 tyg, od razu szpital juz do porodu. Teraz od poczatku ciazy przestrzegam scislej diety, biore leki, 37 tydzien i wyniki nie takie zle, nadal jestem w domu, tylko mam czesciej wizyty u lekarza, ktg i badania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Kochana to ja Wam zazdroszcze... Wszystko lekkostrawne. Przez całą ciąże nic smażonego, najlepiej wszystko na parze. Z deserów tylko galaretki, biszkopty, czasami jakis kisiel. Nie moge jesc surowych warzyw i owocow (czasami pozwalam sobie na jablko i banana 😉 najlepiej gotowane w formie papek. Z zupami ostroznie, oczywiscie bez smietany, chleb jasny, wedliny chude drobiowe i dzemy, chudy twarog. Idzie przeżyć, ale czasami bardzo Wam zazdroszczę, bo niestety zachcianki ciazowe tez mnie dopadają, a nie mogę takich rzeczy jeść i siedzi mi ta zachcianka w glowie 😆 a tu nawet surowka z jablka i marchewki jest grzeszkiem 😉

No faktycznie masz niełatwo 😔 ja najprawdopodobniej mam znowu cukrzycę ciążowa. W pierwszej też była choć niewielka.  W diecie cukrzycowej jest właśnie bardzo dużo surowych warzyw i owoców. Oczywiście zero słodkiego. Żadne desery nie wchodza w grę . Chleb tylko razowy zytni. Wprowadzilam sobie juz diete dla "slodkich mam" i mam nadzieję że na niej dużo kg mi nie przybędzie 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

No faktycznie masz niełatwo 😔 ja najprawdopodobniej mam znowu cukrzycę ciążowa. W pierwszej też była choć niewielka.  W diecie cukrzycowej jest właśnie bardzo dużo surowych warzyw i owoców. Oczywiście zero słodkiego. Żadne desery nie wchodza w grę . Chleb tylko razowy zytni. Wprowadzilam sobie juz diete dla "slodkich mam" i mam nadzieję że na niej dużo kg mi nie przybędzie 😊

Wlasnie tych owoców i warzyw najbardziej mi brakuje, a nawet jablka najlepiej gotowane lub pieczone. Dodatkową motywacją do przestrzegania diety jest to, ze jak zjem cos niedozwolonego to skóra swędzi okropnie. U Ciebie to dopiero poczatek, życzę Ci duzo zdrowka i wytrwałości, ja prawdopodobnie juz w przyszlym tygodniu bede tulić córeczkę 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Wlasnie tych owoców i warzyw najbardziej mi brakuje, a nawet jablka najlepiej gotowane lub pieczone. Dodatkową motywacją do przestrzegania diety jest to, ze jak zjem cos niedozwolonego to skóra swędzi okropnie. U Ciebie to dopiero poczatek, życzę Ci duzo zdrowka i wytrwałości, ja prawdopodobnie juz w przyszlym tygodniu bede tulić córeczkę 😊

Dziękuję serdecznie 😊 Dla Ciebie i córeczki również dużo zdrówka 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niełatwo z tymi naszymi ciążami kobietki 🙂 Ja od początku ciązy do 14tyg byłam na podtrzymaniu z powodu plamień na szczęście nie stało się najgorsze i jestem w 26tyg. Bardzo mało wymiotowałam na początku ciąży bo zaledwie tydzień ciąża leżana bo zagrożona od początku i miałam dosłownie wilczy apetyt i stąd te 10 kg jestem na plusie. Przed ciążą ważyłam 58kg. Jestem w trakcie robienia badań na cukrzycę ciążową której strasznie się boje bo wraz z wilczym apetytem miałam ochotę na słodycze, ogólnie na słodkie którego sobie nie odmawiałam. I mam takie pytanko: CZY OD SŁODYCZY DOSTAJE SIĘ CUKRZYCY, CZY JEST TO PO PROSTU JUZ UWARUNKOWANE I OD NICZEGO NIE ZALEŻY? Aktualnie remontujemy kuchnie by jak najlepiej przygotować się na przyjście synka na świat i gdybym miała cukrzyce musiałabym przez jakiś czas mieszkać u rodziców 😕 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Niełatwo z tymi naszymi ciążami kobietki 🙂 Ja od początku ciązy do 14tyg byłam na podtrzymaniu z powodu plamień na szczęście nie stało się najgorsze i jestem w 26tyg. Bardzo mało wymiotowałam na początku ciąży bo zaledwie tydzień ciąża leżana bo zagrożona od początku i miałam dosłownie wilczy apetyt i stąd te 10 kg jestem na plusie. Przed ciążą ważyłam 58kg. Jestem w trakcie robienia badań na cukrzycę ciążową której strasznie się boje bo wraz z wilczym apetytem miałam ochotę na słodycze, ogólnie na słodkie którego sobie nie odmawiałam. I mam takie pytanko: CZY OD SŁODYCZY DOSTAJE SIĘ CUKRZYCY, CZY JEST TO PO PROSTU JUZ UWARUNKOWANE I OD NICZEGO NIE ZALEŻY? Aktualnie remontujemy kuchnie by jak najlepiej przygotować się na przyjście synka na świat i gdybym miała cukrzyce musiałabym przez jakiś czas mieszkać u rodziców 😕 

Nie znam się z tą cukrzyca, ale tez jadlam i jem mnóstwo i wyniki mialam dobre 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Niełatwo z tymi naszymi ciążami kobietki 🙂 Ja od początku ciązy do 14tyg byłam na podtrzymaniu z powodu plamień na szczęście nie stało się najgorsze i jestem w 26tyg. Bardzo mało wymiotowałam na początku ciąży bo zaledwie tydzień ciąża leżana bo zagrożona od początku i miałam dosłownie wilczy apetyt i stąd te 10 kg jestem na plusie. Przed ciążą ważyłam 58kg. Jestem w trakcie robienia badań na cukrzycę ciążową której strasznie się boje bo wraz z wilczym apetytem miałam ochotę na słodycze, ogólnie na słodkie którego sobie nie odmawiałam. I mam takie pytanko: CZY OD SŁODYCZY DOSTAJE SIĘ CUKRZYCY, CZY JEST TO PO PROSTU JUZ UWARUNKOWANE I OD NICZEGO NIE ZALEŻY? Aktualnie remontujemy kuchnie by jak najlepiej przygotować się na przyjście synka na świat i gdybym miała cukrzyce musiałabym przez jakiś czas mieszkać u rodziców 😕 

Nie od słodyczy 😊 mi odrzuciło słodkie od samego początku A i tak miałem cukrzycę. 

Cukrzyca przeważnie dotyka kobiety po 35 roku życia, z nadwagą lub otyłych i z nadciśnieniem. Możliwe że nasze mamy lub babcie miały cukrzycę ciążowa i stąd też może być. Podobno 1 na 10 ciężarnych ma cukrzyce ciążowa. 

Ale szczerze mogę powiedzieć że nie ma nic strasznego w tej cukrzycy 🙂 ja miałam za wysoki cukier tylko na czczo, bralam insulinę w zastrzykach na noc. Po posilkach było wszystko ok Ale oczywiście już nie zjadlam wszystkiego na co miałam ochotę. Oczywiście zdarzyło się parę "grzechów " i to nie malych 😁 i cukier byl w porządku 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przytyłam 20 kg a został mi miesiąc do porodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

28. II. Imieniny:

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą:

Antonia
August
Gaja
Gajusz
Hilary
Józef
Kaja
Kajus
Makary
Oswald
Roman
Sylwana
Tymoteusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W całej ciąży przytyłam z 13-14kg. Córka ważyła 3850. Teraz prawie 7 miesięcy po porodzie i o 6 kg mniej niż przed ciążą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nie od słodyczy 😊 mi odrzuciło słodkie od samego początku A i tak miałem cukrzycę. 

Cukrzyca przeważnie dotyka kobiety po 35 roku życia, z nadwagą lub otyłych i z nadciśnieniem. Możliwe że nasze mamy lub babcie miały cukrzycę ciążowa i stąd też może być. Podobno 1 na 10 ciężarnych ma cukrzyce ciążowa. 

Ale szczerze mogę powiedzieć że nie ma nic strasznego w tej cukrzycy 🙂 ja miałam za wysoki cukier tylko na czczo, bralam insulinę w zastrzykach na noc. Po posilkach było wszystko ok Ale oczywiście już nie zjadlam wszystkiego na co miałam ochotę. Oczywiście zdarzyło się parę "grzechów " i to nie malych 😁 i cukier byl w porządku 😊

Mi też wyskoczył lekki cukier, w środę idę już zbadać czy nie mam cukrzycy ciążowej. Nie mam nadwagi, tyje mało póki co ( dopiero 18 tydzień ciąży ), czuje się napewno lepiej niż na początku ciązy kiedy ten cukier był lekko podwyższony. Nie mam żadnych napadów na słodkie, staram się jeść zdrowo.... ale martwię się, że wyskoczy mi to cholerstwo 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oto jakie normalne imiona nadawano w 2019 r.:

 

Zuzanna - 8456

Julia - 8189

Zofia - 7737

Maja - 7435

Hanna - 7382

Lena - 6815

Alicja - 5229

Maria - 5139

Oliwia - 4858

Amelia - 4732

Wiktoria - 4125

Aleksandra - 4025

Antonina - 4013

Laura - 3938

Emilia - 3871

Pola - 3657

Marcelina - 3341

Natalia - 3277

Liliana - 3154

Iga - 3042

Helena - 2994

Michalina - 2847

Gabriela - 2717

Anna - 2516

Klara - 2433

Kornelia - 2357

Łucja - 1873

Martyna - 1838

Nikola - 1814

Nela - 1748

Kaja - 1743

Blanka - 1687

Weronika - 1492

Anastazja - 1445

Nina - 1423

Karolina - 1409

Agata - 1391

Lilianna - 1291

Magdalena - 1255

Matylda - 1089

Kinga - 1050

Sara - 989

Mia - 980

Izabela - 840

Małgorzata - 804

Joanna - 788

Paulina - 764

Eliza - 760

Adrianna - 751

Rozalia - 725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katarzyna - 702

Marianna - 664

Ewa - 653

Marta - 630

Melania - 624

Urszula - 604

Lidia - 588

Dominika - 583

Aurelia - 579

Liwia - 557

Patrycja - 545

Klaudia - 527

Malwina - 521

Bianka - 483

Olga - 450

Gaja - 421

Zoja - 419

Dorota - 396

Kamila - 362

Apolonia - 340

Ida - 337

Marika - 336

Diana - 330

Elena - 327

Ada - 327

Dagmara - 295

Olivia - 275

Rita - 266

Roksana - 262

Stefania - 249

Agnieszka - 249

Inga - 246

Sandra - 239

Lilia - 227

Jadwiga - 223

Lea - 221

Emma - 217

Luiza - 208

Sofia - 202

Jowita - 193

Julita - 191

Monika - 183

Nel - 178

Justyna - 176

Marlena - 176

Janina - 175

Natasza - 175

Elżbieta - 174

Karina - 174

Adela - 173

Lara - 170

Celina - 161

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie 35tc i jakieś 12,5 kg na plusie. W poprzednich 2 ciazach +20 kg 🙄 na szczęście wszystko się szybko zrzuciło. W obecnej ciąży nie jej dużo ale nie potrafię odmówić sobie słodyczy i to mnie tuczy. Codziennie dosłownie muszę 😋 zjeść coś słodkiego. Mówiłam że w post przyhamuje ale słabo mi idzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przytyłam po ciąży, jak zaczęłam zabezpieczać się pigułkami, obecnie moja anty to diafragma dopochwowa i problem z dodatkowymi kg nie istnieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

34 tydzień i jak na razie +5kg z czego mała w tamtym tyg ważyła już 2kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×